Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní burzy Brno

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Akvarijní burzy Brno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
Přednáška by měla začínat jako obvykle mezi desátou a jedenáctou, čas bude ještě upřesněn. Určitě bude zajímavá, zase něco nového, taky se těším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 22:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Bylo by fajn vždy uveřejnit i čas přednášky. Já sice tyhle africké cichlidy nikdy nechoval, ale rozhodně se na přednášku už teď těším. Minule Jirka Libus nastavil laťku svou přednáškou hooodně vysoko, tak teď se těším na tanganické cichlidy potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Vánoční burza
Fotka k příspěvku Nová burza se opět blíží - již za 3 týdny! ano

Jménem Klubu brněnských akvaristů bych Vás ráda pozvala na nadcházející předvánoční burzu.
Těšíme se na Vás v sobotu 15.12. od 9:00, na známé adrese (Klajdovská 28, Brno - Líšeň). Přijďte si udělat před Vánoci radost a ponořte se s námi do světa akvaristiky.
Jako obvykle široká nabídka - ryby, rostliny, krmiva, technika...
Tombola o hodnotné ceny.

Přednáška Pavla Slaniny - Chov a odchov náročnějších tanganických cichlid.

www.akvaburzabrno.cz


Katka Schrimpelová
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 21:30 Muž Chem [837] Re: romangr
Jojo, je to oar ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 16:34 Muž romangr [31] - RostlinyRe: Chem
btw. to je ten OAR? www.oarfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 16:31 Muž romangr [31] - RostlinyRe: Chem
Díky, to by měl být asi on. O bojovnice zájem nemám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romangr
Bojovnice co prodává jsou z Importu, vlastní odchov to není.
Počítej s o něco vyšší náročností na chov. Tyhle imporťáci jsou dost rozmazlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 18:10 Muž Chem [837] Re: romangr
Pokud je ten kaskadovy stojan nejvetsi, co tam kdo miva a pokud je ten pan nejvyssi prodejce na cele burze a miva stojan v rohu naproti podia, tak to je urcite Jirka Gebauer. Kontakty Ti Romane sdelim pres SZ, tusim, ze sem tam i inzeruje, takze by to snad slo i vygooglit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2012 15:55 Muž romangr [31] - Rostliny
Mám na přítomné prosbu. Na Brněnské burze bývá prodejce, který má kaskádový stojan s akvárii a prodává různé rybky. Má také nabídku bojovnic. Je to takový vyšší pán tak 35-40let asi. Nevíte jak se jmenuje popř. mail na něho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2012 11:13 0 Re: Chem


Taky mě kolegové v práci oslovují Karle a přitom vědí, že se jmenuji úplně jinak; a už se jim to nesnažím rozmluvit. Jaká nátura, takový přístup.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 13:37 host Re: karelpavel
Jo, vo to de! Žádná minineonka neexistuje, jen spousta triků prodejců jak nalákat kupující aby byl kšeft. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:36 Muž karelpavel [18] Re: malyLibor
A vovovototude ;-)
p.simulans jsou minineonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2012 11:15 Muž Chem [837] Re: 0
0 napsal:

Clarkii se ve skutečnosti jmenuje Richard Líbal !

Znám se s ním nějaký ten rok a Milanem jej oslovují jen ti, co nejsou správně informovaní, tak aby to bylo jasné, bo už jsem tohle vysvětloval různým osobnostem mnohokrát.


No, ono to tak jednoznacne neni. Je to zajimava hricka, pan Libal pouziva dve jmena. Neznam jej urcite tak dobre, jako vy, ale preci jen par let se na burzach potkavame, takze vim, ze Milane jej lidi bezne oslovuji a na toto jmeno slysi. Kazdopadne napriklad maily zasila pod jmenem Richard Libal. Na facebooku je pod jmenem Milan Libal, na burzy se hlasi pod jmenem Milan Libal a doma i v zahranici inzeruje a dava svou adresu take se jmenem Milan Libal. Mozna ma jmena obe - jeho obcanku jsem nevidel. Nicmene hricka je to pekna.
Vyplyva z toho to, ze pokud nekdo (jako napriklad nyni Semtex)napise, ze u stolu prodaval Milan Libal, tak se urcite nespletl, protoze u toho stolu stal jisto jiste clovek, ktery se na burzu pod timto jmenem prihlasil a az bude zajemce zase rybky chtit, tak prijde ke stolu, kde tento clovek bude prodavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karelpavel
Tak jestli je v řeči tvého kmene neonka modrá nazývána minineonkou, pak tedy tím prodejcem opravdu mohl být Clarkii, ten je tam myslím v květnu měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2012 09:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: host
Já jen, že jak tak na ty rybky koukám, zelenou nevidím...
EDIT: Musím se opravit - při pohledu shora tu zelenou vidím... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 09:45 host Re: Sid
Problém národních názvů. V anglicky mluvících zemích je P. simulans (u nás modrá neonka) nazývaná jako "Green neon" a H. hyanuary (u nás zelená neonka) jako "Ledna tetra".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 09:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: karelpavel
Neonka modrá - Paracheirodon simulans.
Nepochopil jsem, proč "Green"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 08:42 Muž karelpavel [18] – minineonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 22:45 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Semtex


Clarkii se ve skutečnosti jmenuje Richard Líbal !

Znám se s ním nějaký ten rok a Milanem jej oslovují jen ti, co nejsou správně informovaní, tak aby to bylo jasné, bo už jsem tohle vysvětloval různým osobnostem mnohokrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 11:55 Muž Pavel3 [0] - Raci, krabi, krevetky
Tato burza byla super koupil jsem všechno palec co jsem potřeboval a i něco málo navíc ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2012 18:55 Muž romangr [31] - Rostliny – Kousek z přednášky Jiřího Libuse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 11:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DREDRA
No, minulá burza byla už před pár pátky, ale ke Clarkiimu chodím vždycky nakukovat a pokud se nepletu, tak minule tam měl klasické neonky, ale malé... tím myslím jako malé, ne nějaký spešl druh. Ale jak říkám, je to dlouho... to jsem tam u něj myslím kupoval ty moje šílené mřenky vietnamské :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 06:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
DREDRA napsal: Dobře,modrý znám,jen nevím,že se jim říká minineonky.
Možná v Brně...mívají tam občas něco jinak... smich hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 22:15 R Muž romant [27987] Re: DREDRA
Já taky ne, ale nejsem si jist, že by na trhu byla nějaká jiná menší varianta, ale mohlo mě něco uniknout a ty modrý mě na to pasujou nejvíc, však se jistě dozvíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 22:12 DREDRA Re: romant
Dobře,modrý znám,jen nevím,že se jim říká minineonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 22:07 R Muž romant [27987] Re: DREDRA
Že by modrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 22:06 DREDRA Re: karelpavel
Tak nějak laicky se optám co to jsou minineonky? Nějaká přešlechtěná varieta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:52 Muž karelpavel [18] Re: malyLibor
Na této burze minineonky neměl to vím - ale na minulé.
Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 17:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
S Kateřinečkou jsem ještě neměl tu čest se mačkat, ale je fakt, že někdy je tlačenice příjemná :-) První řádek vaší odpovědi nechám bez komentáře smich
Pokud jde o minineonky, myslím, že Clarkii minineonky neměl... měl spoustu krásných rybek, moc fajn jsme si popovídali. A já musím kouknout na datum konání příští burzy v Ostravě, abych mu stihl připomenout mé tajné tužby, co jsem mu v Brně šeptal do ouška stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2012 02:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
Vždyť vy Libore žádný cvalík nejste.
A ono někdy takové tlačení se muže být i příjemné. Pokud třeba jednou z těch diskutujících osob v uličce je např. Kateřinečka hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 02:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: karelpavel
Jestli Karle máte na mysli toho prodejce co měl na stole plno malinkých nádrži se vším možným, tak by to byl Milan Líbal. Není Slovák, ale Čech, manželka je Slovenka a bydlí v Rakousku. Proto většina lidí těžko odhaduje jeho pravou národnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 22:13 Muž karelpavel [18] – minineonky
Nevíte náhodou jak se jmenoval pán který na minulé burze prodával minineonky ?
Tuším že byl Slovák a byl u stěny z okny.
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ketty
Jo, tak tomu naprosto rozumím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 13:00 Žena Ketty [0] – na příští určo přijdu
Mě letos moc mrzelo, že nemůžu přijít. Ale nešla jsem pro jistotu. Budu se stěhovat a ještě bych toho moc nakoupila a pak musela složitě stěhovat(loni jsem tam nechala spoustu peněz ;-) ). Počkám si na tu další a budu vylepšovat svoje akvárium už v novém bydleníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 12:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Aha... nenapadlo mne, že tam není vodovod... ale i to se dá vyřešit vynesením prázdných barelů či akvárií a natažením hadice... ale je fakt, že to už je spousta další práce navíc... a pořád si myslím, že ty prostory jsou dostatečné...
Největší problém je v tom, že lidi nemyslí... a to nespraví žádné prostory... Když si uprostřed už tak úzké uličky stoupnou dva náhodně se potkavší páry a začnou se bavit, zablokují to... Oni se nemohou jít bavit na chodbu nebo ven, oni si musí povídat přímo v uličce... Někdo se mezi nimi protáhne, já je musím s omluvou rozrazit. Ale myslím, že ještě nikdo nepřišel k úrazu a s tímto prostě nic neuděléte.. stejně jako s tím, že u některých prodejců, kteří mají "módní" či "atraktivní" rybky bude vždy velký chumel lidí. To se nezmění ani v největších prostorách. Mně se ten Dělňák moc líbí... na druhou stranu, je mi jedno, kam z Olomouce v Brně pojedu... pokud to nebude někde v centru, kam bych se nemohl dostat autem. Ale pokud bude bepzečné parkoviště v okruhu 1km, pak se to dá dojít i po svých :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 11:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
protože se většina akvárií napouští předem, je docela problém nahoru dostat tolik vody (nahoře není vodovod). A nosit nahoru a dolů tolik akvárií. Narozdíl od některých burz, kde si musí prodejci vozit vlastní nádrže, my máme většinu vlastní.
Už když byla nahoře výstava bett, bylo to docela náročné a hlavně se na ně přišel podívat jen zlomek lidí co byli na burze. Prodejci kteří by byli nahoře, by mohli být ukřivdění že za nimi nepříjde tolik lidí (je rozdíl jestli je nahoře všechno, nebo jen část sortimentu).
Pokud by někdo věděl o lepších prostorech, kde se dají zároveň uskladnit akvária a kde se dá předem v barelech nechat odstát voda, tak klidně něco navrhněte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2012 21:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cosmogagy
Cosmogagy napsal: Já osobně jsem ve chvilkách volna (když jsem zrovna nestál za stánkem) neměl problém problém protáhnout se kamkoliv jsem chtěl a potřeboval :-)

Tak toto vám tedy závidím. Já přijel těsně po půl jedenácté a má snaha protáhnout se na pódium, kde začínala přednáška, byla marná... Díky své prostorové výraznosti se totiž neprotahuji, já rozrážím. Tímto se tedy ještě jednou omlouvám těm, kteří si potřebovali popovídat přímo uprostřed v uličkách mezi stoly prodejců... neměl jsem v úmyslu vám ublížit, rozražení měkkým pupkem je méně bolestivé než kdybych vás pošlapal stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: SlavekB
Nevím, jestli jste byl v Ostravě v menze nebo Kroměříži. Taky to tam bylo do schodů. Nepodceňujte prodejce a nepodceňujte ani akvaristy. Abych si prohlédl rybičky, půjdu pěšky i do šestého patra. Abych koupil čichavce medové přírodní formu, polezu i na střechu, a to se bojím výšek, mám závratě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 20:31 Žena Beilis [34] - Asie
Taky bych chtěla moc pochválit pořadatele! Věřím, že za touto akcí je spousta práce, schánění a vyřizování! Tentokrát jsem bohužel nebyla-učím se na státnice, takže času moc není, ale příští si určitě ujít nenechám! Mimochodem předminulá akvaburza mě obzvláště potěšila- vyhrála jsem třetí cenu! To bylo radosti
hop Takže ještě jenou díky a hodně sil do podobných skvělých akcí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 15:34 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Slav3k
Přesně tak, další je 15.prosice. Ale v JMK je burz více, a některé jsou i dřív než Brno ;-) Určitě ale stojí za to objet je všechny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 15:33 Muž Slav3k [23] – nebyl jsem tam
O této akci jsem se dozvěděl až teď :-( jinak bych určitě přišel. Další je až před vánocemi že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 15:23 0
Já jsem odcházel spokojen i s tím stavem, jaký tam byl, ale to i proto, že jako prodejce se nemusím pohybovat v tlačenici. Obejdu si stoly před zahájením prodeje a hlavně si předem objednám z nabídky, takže mám vše jisté a již předem nachystané. 0.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 13:01 Muž SlavekB [168] - Živorodky – větší prostory
Dělňák má i další prostory a docela pěkné. Problém však je v tom, že jsou v patře a prodejci by museli všehno nosit po schodech a nakonec by jim tam nikdo nepřišel, protože je to právě po schodech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 12:28 rezavka Re: malyLibor
Moc děkuji za skvělé připomínky, přesně tohle jsou důvody které jsou pro nás stěžejní dobrá dostupnost pro prodejce i zákazníky a dobré zázemí to jen tak nenajdete.a ten kdo neví co to obnáší si řeší jen ten svůj momentální problém.A samozřejmě nás těší vzrůstající počet lidí, kteří za náma přijdou. Proto ještě jednou díky za komentář. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 11:04 maniac Re: marekiss
Naopak Váš názor je na místě. Já také zastávám názor, že vetší prostory by rozhodně neuškodily. Kolikrát je to tam "ve špičce" opravdu přecpané a u zajímavých stánků je velká tlačenice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 09:33 Muž marekiss [11]
Já to nemyslel tak, že by dělňák byl špatný jen je zde rok od roku vice a vice lidi a burza je velmi vyhledávané místo, kde se dá sehnat mnoho věcí za velmi přijatelnou cenu a hlavně mnoho dobrých rad od zkušenějších. Ad sehnat větší prostory: možná bych o něčem věděl, ale jiste by zde nebyla tak dobra dostupnost jako v líšni. Byli by to prostory v centru Brna.

Prosím neberte tedy moji připomínku jako stížnost nebo tak něco, ale spíše jen postřeh že lidí na burze stále přibývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 09:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: malyLibor
toto je kvalitní názor :-) myslím že prostory byly počtu návštěvníků docela odpovídající. To že si člověk chvilku počká je v pořádku, aspoň má čas rozmýšlet a pořádně se podívat. V kauflandu taky člověk u pokladny čeká jak mamlas :-D Nač spěchat :-) Já osobně jsem ve chvilkách volna (když jsem zrovna nestál za stánkem) neměl problém problém protáhnout se kamkoliv jsem chtěl a potřeboval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2012 09:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Najít větší prostory by asi nebyl takový problém, ale nevím, jestli najdete vhodnější prostory. Tady ten Dělňák má spoustu výhod. Nevím tedy, jaká je tam cena pronájmu, ale má veškeré kvalitní zázemí, jaké potřebujete - je velmi snadno dostupný jak MHD, tak pro nás mimobrněnské z dálnice, je tam v okolí dostatek parkovacích míst, je tam teplo - což ne ve všech velkých prostorách dnes najdete.
Já vím, že pro dnešní mladou akční generaci je trpělivost něčím, co nikdy nepoznají, ale já musím říct, že jsem nikdy neměl problém s množstvím lidí. To, pro co jedu, si obvykle objednám předem a pak se jen procházím a kochám tím vším, co se zde nabízí. Když mi něco padne do oka, koupím to. Potom koupím to, co už mám u prodejců připravené a spokojeně jedu domů. Myslím, že Dělňák je dobrá volba. palec
Možná bych doporučil těm, komu se zdá, že by bylo třeba větších prostor, aby takové prostory zkusili vyhledat a pořadatelům doporučit. Kdaby zjistili, jak těžké je najít tak kvalitní prostory, jaké Dělňák nabízí, nepsali by takové věci... Jenže ono je snadné vymýšlet, co by se mělo udělat... těžší je to udělat. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 06:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: marekiss
o větších prostorech přemýšlíme již delší dobu, bohužel jsme zatím žádné lepší řešení nenašli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 21:13 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Burza byla moc fajn. Bohužel jsem neměl moc čas lítat tam a vybírat si věci pro sebe, neb jsem stál za stánkem a prodával. Nebo vlastně bohudík?? :) Dvakrát jsem to stihl letmo projít a mít čas vybírat a nakupovat, tak tam nechám majlant :-D
Takto jsem si přivezl "jen" skupinku 3+5 nádherných přírodních gupek (La Playon; Venezuela, 2001) které nabízel pan J.Tomanec. A k tomu také 5 kousků Skalár "Manacupuru" od Davida Ruského. Jeden skalár bohužel přesun nějak nerozchodil, v neděli jsem ho objevil mrtvého. Ale vzhledem k tomu že rybky byly v sáčku od cca 11 hodin a domů jsem z Brna dorazil až po osmé večer (dobře zabalené a v termoboxu), pokládám pouze jednoho "odpadlíka" za ještě přijatelného.

Byli jsme tam (akva-tera.cz) takříkajíc na zkoušku, s různým sortimentem. Pro příští burzu sortiment asi velice upravíme, zaměříme se spíše na krmiva, drobné doplňky a pomůcky apod. Každopádně velice pravděpodobně se s námi zákazníci potkají i v prosinci na vánoční burze ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 38 39

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 83214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8060-akvarijni-burzy-brno?od=651