Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 21:44 R Muž romant [27987] Re: acik
Jj, hlad je sviňa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 21:37 Muž acik [416] Re: vaaclav
já mám 150x50 a mám také po slepé hladině,měl jsem ji od té doby co jsem napustil akva cca měsíc v provozu a po nasazení čtyř pavích oček do dvou dnu hladina čistá...vaaclav napsal: Tak to máš nějaké zázračné ryby, nebo se ti slepá hladina nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Tak to máš nějaké zázračné ryby, nebo se ti slepá hladina nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 17:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
170x60 a tři bohatě stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 17:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
No s těmi samicemi to asi o množení bude. Jinak nevím co máš za louži že ti na to stačí 3 pávčata. Já s nimi krmím skaláry takže tam pořád něco plave ale na hladinu 180 x 50 to určitě nestačí. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   07.05.2013 16:32 Muž Horác [3942] Re: duko1995
slepá hladina - tenký, špinavě bílý škraloup, případně film hrající všemi barvami duhy (jako motorový olej v kaluži vody někde na silnici :o). Tvoří ho různé mikroorganismy (bakterie, kvasinky?), prach (ze vzduchu), tuk (např. z krmení) a jiné fujtajbly ... Při doteku se láme na malé či větší kousky, které se po určitém čase zase spojují. Vzniká při nedostatečném pohybu hladiny. čemu to vadí: No ... jednak to dost hnusně vypadá ... a druhak to prý omezuje výměnu plynů mezi vodou a vzduchem ... co s tím: 1) odstranění pomocí papíru či sklenice (s tím papírem je to pěkná pakárna :o) 2) čeření hladiny (vzduchování, vývod z filtru na úrovni hladiny) 3) hladinový sběrač nečistot (skimmer) ...

viz Horácův slovník naučný :o) ... www.horacovoakvarium.cz/…
upozornění: toto sdělení obsahuje reklamu :o))) ...

Edit: Jak píše Grunda ... ještě to žerou některý rybky ... to tam musím doplnit :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.05.2013 16:24 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Nejlepší bude odrolovat kolečkem myši a jenom na této stránce tohoto vcelku slušně zásobenýho vlákna je to, "co to je", popsáno několikrát a to i různý formy toho, čemu se v souhrnu říká právě ta slepá hladina.
Edit: Koukám že diskuse svižně běží a bude třeba se prodrat na stránku předešlou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:18 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
Burik napsal: obecně je to povlak na hladině..od prachu v místnosti,bordelu z akva atd
další možnost jsou bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
když dáš 3 samičky, nebo 3 samce, tak se nebudou množit a nadělají víc parády než hnusný kus trubky v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: duko1995
obecně je to povlak na hladině..od prachu v místnosti,bordelu z akva atd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 16:07 Muž duko1995 [32]
ptam se jako blbec ale zbíram skušenosti co je to prosím vás slepá hladina ? :-D Díky Moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:40 Muž acik [416] Re: Designer
přesně tak.... ať žije tohle forum :)
Designer napsal: Tak to gratulace, navic z nich jiste mas vetsi radost, nez z kusu trubky atp., to je jasne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.05.2013 14:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Ta trubka má ale také svoje výhody. Pávčata se množí opravdu rychle, to trubka nedělá. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Tak to gratulace, navic z nich jiste mas vetsi radost, nez z kusu trubky atp., to je jasne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2013 14:09 Muž acik [416]
tak a mám stejnou zkušenost jako uživatel grunda, pustil jsem do akva paví očka a do dvou dnu je slepá hladina fuč... parádní skimmer za 40kč :) a ještě hnojení k tomu ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 11:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Tak clanek je na svete a jeste se tak nejak samy objevily nove moznosti. Treba dat do skimmeru spatne rozpustnou tabletu leciva a tak ji v nem rozpustit a rozdistribuovat po akvariu.

Clanek se jmenuje "DIY Skimmer". Kdyz uz se s tim pisu, tak se musim taky pochlubit :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2013 12:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Reseni
Tak hlasim, ze jsem puvodni reseni musel trosku korigovat. Nicmene se jevi, ze jsem slepou hladinu vyresil. Rano jsem opet nasel slepou hladinu. Schvalne jsem ji ale nestahoval a doladil na ni skimmer. Ted funguje tak, ze za par minut nebylo po slepe hladine ani pamatky.

A protoze mne cely skimmer prisel na asi tak 30Kc, vcetne mineralky, ze ktere jsem potreboval zavit a spunt z lahve, a kterou jsem vypil, asi nebude od veci, kdyz o tom napisu clanek :) . Jen prosim trosku strpeni, musim si na to vyhradit chviliku casu.

Fotky te "strojovny" najdete zde: rybicky.net/nadrze/17109
a jen lituji, ze jsem vyfotil az hladinu po par minutach a ne tu zasvinenou slepou, na ktere svetlo delalo duhu...

EDIT: Pri pozornem pohledu muzete na fotce videt, ze hladina vody ve skimmeru je odhadem o 3cm nize nez v akvariu... ale o tom az detailneji v clanku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 15:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Pokus
Tak jsem si vcera hral, protoze stirat 2x tydne slepou hladinu uz mne prestavalo bavit. Vysledek je videt zde: rybicky.net/nadrze/17109 fotka filtrace.

Mam interni filtr (biomolitan na silonem sesitych keramickych valeccich a trocha plexi, vlastni konstrukce) a z nej puvodne tekla trubkou do Z voda do cerpadla a pak z cepadla ven. Tak jsem tu trubku (vlastne spis hadici) z filtru protahl nahoru a na ni nasadil vicko od "Mattoni sport", z nejz jsem dal pryc gumicku uvnitr. Do hadice s vnitrnim prumerem 10mm jde s trochou sily nasadit. Tim jsem mohl na to vicko nasroubovat vrch odriznuty z PET lahve (od Jupika 0.33l, je po sloupnuti detskych obrazku cira). Takze mi k hladine trci neco jako trychtyr. A na obvodu toho trychtyre jsem vystrihal "cimburi", proste zuby, ty zahnul asi 2mm smerem dovnitr a tim mi v tom drzi nasunute kolecko biomolitanu, ktere trci az nad hladinu. Zaroven jsem take kouskem biomolitanu ucpal hrdlo lahve, at to nesaje vsechno pres tohle, ale neco zbyde take na filtr. Ono to asi z popisu neni moc zrejme, cerpadlo z toho vodu taha ve spoji mezi filtrem a tim hladinovym udelatorem, je tam vlastne Tcko.

Rano byla hladina cista, ale stejne musim par dni pockat, abych mohl rict ze to funguje.

BTW, jako trubky pouzivam pruhlednou beztlakou hadici s vnitrnim prumerem 10mm, k sehnani u www.vjrousek.cz (myslim ze mne metr stal 15Kc, nebo tak nejak plus minus). Je bajecna tim, ze po nahrati se da hezky srovnat a pak po ochlazeni ve studene vode tak drzi. Zaroven se da sikmo seriznout ziletkovym nozem a po poradnem nahrati dvou takovych koncu (delam to nad horkovzdusnou pistoli, ale sporak by asi stacil taky) se da slepit, cimz delam zahnuti o 90 stupnu. Maji i jine prumery, dokonce i hodne mensi, treba pro vzduchovani. Tech 10mm vnitrniho prumeru je fajn, protoze ta hadice pasuje na ledacos, vcetne meho cerpadla ze setu Aquael.

Pokud nekoho necim z toho poinspiruji, budu rad ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 06:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Ve Tvém případě to nevhodný mix byl, v případě kolegy grundy tomu tak nemí, tedy pokud těch živorodek nebude 50. Na velikosti akva bude v tomto případě docela dost záležet. ;-) Ovšem Tvoje doporučení nekombinovat tyto druhy, zní rozumně a lze s ním souhlasit, nebo spíš jinak, je to pro ostřílenější borce, kteří vědí co a jak. X-)

Ten konec se mi Romane velmi líbil...je to asi dva roky, co jsem viděl fotky z nádrže chovatele disků...tu často polemická debata...zarostlé neskutečně...kombinace...mečovky, štikovci(tudíž mladé dobře redukované) a velké tetry. K tomu sedm disků jak talíře na oběd. Nádrž 650 litrů...a co mne zaujalo, teplota toliko 27 stupňů....Takže žádná výtopna...Včemu se dařilo naprosto úžasně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2013 19:29 R Muž romant [27987] Re: Designer
Ve Tvém případě to nevhodný mix byl, v případě kolegy grundy tomu tak nemí, tedy pokud těch živorodek nebude 50. Na velikosti akva bude v tomto případě docela dost záležet. ;-) Ovšem Tvoje doporučení nekombinovat tyto druhy, zní rozumně a lze s ním souhlasit, nebo spíš jinak, je to pro ostřílenější borce, kteří vědí co a jak. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 19:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
A stejna zkusenost s Cichavci perletovymi. Ti vylozene nasavaji hladinu, je to jejich zcela obvykly zpusob, jak posbirat vsechna mala plovouci zrnicka z vlocek. A konecne vim, proc jsem u drivejsiho akvarka netrpel slepou hladinou, oni ji zbastili :) .

Zivorodky k Tercovcum, to uz jsem mel, a fakt nevim, jestli je to doporucenihodne. Zivorodky jsou vetsinou prasatka (znecistuji slusne vodu), nejaci vnitrni paraziti jsou jim vetsinou take lhostejni, ale Tercovci to maji opacne, chteji cistou vodu a co je neskodne v zivorodkach, to jim muze ublizit. Dalsi vec je teplota. Sice mym Platam trvale 28°C nejak nevadilo, vyrostly rekordne velike, a zradlo pro Tercovce jim smakovalo (a asi ani nevadilo, od Plat okolo 200 mladych od jedne samice, jsem jinde nevidel), ale vys uz bych se bal a pri leceni Tercovcu se vyssi teploty pouzivaji. Navic tak tepla voda uz obsahuje malo kysliku, coz Cichavec ustoji lepe, protoze se nadechuje nad hladinou (pokud ovsem tu slepou hladinu opravdu zlikviduje, protoze jinak specialne jemu by vadila).

Jen takove male zamysleni, nevhodny mix uz jsem mel...

EDIT: A ted koukam, Ti Tercovci tam byli jen mimochodem, ne ze se ptal puvodni tazatel, takze jo, beru, ale aspon treba odradim nekoho od zivorodek k Tercakum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2013 12:42 Muž Miso [470] Re: grunda
jj rovnaka skusenost s Black Mollamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:56 Muž acik [416]
no to je dobra informace kluci :) hned jich koupim 20ks.... neee dělam si srandu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
souhlas :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: grunda
No, v tý Tvojí "vaničce" se jich několik ztratí a ještě budou mít placky přísun živýho krmení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2013 21:31 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
u me je slepa hladina u nadrze Future Iwagumi, hladinu cerim, povlak i presto zustava, o 3 metry vedle mam druhe akva Led Blue Jungle, stejna filtrace, ale bez slepe hladiny (v nadrzi jsou ocka), takze na tom neco bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
je fakt, že u mě moc žrádla nemají, placky je k tomu nepustí, byly to zajížděcí ryby a bylo mi líto je vyhodit, teď fungují líp než skimmer :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2013 21:26 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Prokazatelně mám odsledovaný i třeba mečovky. Chce to trošku ubrat na krmení a hned šmejděj těsně pod hladinou.
Edit: Přesně jak píše vaaclav, píchnou rypák skrs hladinu a a máš skimer jak vyšitej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2013 21:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Já tomu říkal že koušou vodu, tedy hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:24 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
tak to vypada, ze usetrim 500 kc za skimmer:-D diky panove ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2013 21:22 R Muž romant [27987] Re: Celiny
Žerou, mají ty svý huby k tomu odsávání přímo uzpůsobený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:21 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: grunda
ony to zerou nebo ceri? to musim vyzkouset...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.04.2013 21:20 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mě na slepou hladinu fungují živorodky, 2 samice pavího oka vyčistili 800 litrů akva za 4 dny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2013 20:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vondr001
Mám ho asi měsíc,jsem spokojen,plovoucí rosltiny to jen nasaje k sobě,ale žádná mi tam nikdy neskončila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:22 Žena vondr001 [674]
Ahoj.
Píšete tu o EHEIM Skim 350. Máte s nim někdo osobní zkušenost? Mám na hladině plovoucí rostliny -okřehek. Neucpe sběrač?
Díky Lucka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 18:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zmija
Je to opět zřejmě slepá hladina. Při doteku se tvoří bílé zbarvený sliz nebo jak to nazvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 20:07 zmija – sliz na ricii
dobrý deň, do môjho mini krevetária som kúpila ricciu fluantis a nechala som ju plávať na hladine. Rastie nádherne a rýchlo, ale prednedávnom som si na nej všimla sliz priesvitnej miestami mliečnej farby. čím to môže byť spôsobené, ďakujem za postrehy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 18:39 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Honzinus
Nebo pokud sběrač k filtru nepůjde,tak pořiď EHEIM Skim 350 ten funguje skvěle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 18:28 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: Honzinus
jak říká vaaclav.. bohužel sběrač nemám kam dát tak mně pomohlo udělátko (mám ve fotkách) které část proudu žene malou rampou na hladinu jinak se toho nezbavíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzinus
Je to klasická slepá hladina. Tvoří ji většinou bakterie. Pořiď si k filtru pokud to jde sběrač hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 17:20 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Honzinus
zeptám se..ta nádrž je otevřená,nebo zakrytá skly,krytem,nebo něčím takovým?

Tohle sinice není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Honzinus
Jestli sinice to nevím, ale zkus si projít tohle téma rybicky.net/forum/6671 Dovolím si jendu otázku. Hejbe ti proud z filtru hladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:02 Honzinus – Povlak na hladině, asi sinice
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit, už se to zde nějak řešilo, ale nenalezl jsem odpověď. Zkusím konkrténí svůj příklad:
Akvárko přes 100 L, zářivky 2 x 30 W (většinou svítím jen jednou a to Philipskou Aqua), asi 15 ryb (Tetrazony, Thasjká přísavka, Ancistrus), kytky hlavně Echinodory, rovněž nějaká Kryptokoryna a Microsorum.
Vše je v pořádku až na to, že se mi na hladině dělá nejspíš sinice (viz. foto). Mám ji tam asi 3 roky a nepovedlo se mi ji zbavit.
Ryby jsou zdravé, Šípatkovci rostou několik cm denně, dusičnany v podstatě na nule, jen ta sinice. (?) Zkoušel jsem zhasnout, zmizí, jakmile rozsvvítím, je tam znova. Pravidelně ji odebírám z hladiny, na 2 dny se vyčistí, pak opět znova. Též pravidelně odkaluji, akvárko je čisté, jiné řasy nepozoruji.

Zkusíte přehledně napsat nějaké tipy, co třeba pomohlo vám? ;-)

Díky moc!

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vondr001
No u mne je to opacne, stale jsem s tim zapasil, lecivo mne te slepe hladiny zbavilo. Proste jak pise vaaclav, to se da snadno pochopit.

A objeveni se cehokoli po leceni, no tak jiste. Kdyz se lecivy akvarko rozhodi, vzdycky to neco zpusobi a jde jen o to, jak je to moc patrne. Mam pred lecivy celkem posvatnou obavu, ze rozhodim nitrifikaci, ze ublizim rostlinam...

Nekdo ma rostliny jako jakysi doplnek, proste je tam neco zeleneho na pozadi, nevadi mu ani "gumove" (chapej umele), ale ja to beru jinak. Mam z rostlin radost stejne jako z ryb a kdyz prestavaji rust, zacinaji uhnivat, stve mne to a snazim se to napravit, treba posledne pridanim svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:51 Žena vondr001 [674] Re: Designer
Mně se taky udělala (něco jako) slepá hladina po léčbě Eshou. Nikdy jsem to před tím neměla. Řekla bych, že je to tím léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 17:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Jo jo, zmizely. Ja hledal pricinu v te blizke kuchyni a nasi oblibe mastnych jidel. Obcas jsem to na hladine u drivejsich akvarii videl, nekdy stahl novinama a byl klid, ale tohle bylo nejak vic a akvarko u kuchyne... No proste jsem tem potvoram nalitnul s maskovanim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 17:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Slepou hladinu tvoří bakterie a když je přiotrávíš nějakým jedem tak samozřejmě zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 14:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Je nekdy tezke rozlisit co je svincik a co je z akvarka. Ted jsem byl nucen pouzit lecivo, konkretne nejdriv eSHa 2000, pak Tetra Medica Lifeguard, a on to neni svincik, pac akvarko je blizko kuchyne, ale je to primo z akvarka, protoze slepa hladina po pouziti leciv zmizela.

A to jsem si myslel, jak je akvarko v pohode, a ted lecim rybu... Potvory jedny maly bakterialni...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2013 11:48 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak na to vymyslíme nějaký pojmenování, třeba "hladinnej bordel", jenž může vznikat jak zevnitř akvária, tak z vnějšku, řekněme nějakým spadem na hladinu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Třeba takto je slepá hladina taktéž definována: "Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě". :-)

Mám kolegu, který má elementky vedle kotle...myslíš že se na ně vztahuje také taková definice? smich To jsou prostě saze s s minerály ve vodě... :-D
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=951