Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:44 Lea – RE:Marsz
A zrovna trefa. Včera jsem nevařila, strčila mraženou pizzu do trouby. Silně pochybuju, že z toho se za pár minut ta mastnota zase vytvořila.

S tou skleničkou a Savem večer zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 09:35 Muž voki [17]
Někde sem slysel, ze kdyz mate ten povlak tak je dobry tam na to opatrně položit kapesni, normalni papirovej kapesnik, on se nasákne tim povlakem, a opatrně ho oddelate z hladiny nez bude mit tendenci se potapet a vyhodite ho do koše. Jeste sem tu hladinu takovou nemel, tak sem te nezkousel. At se daří vám! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 09:19 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Sid
Ja neviem, vraj v nich je trochu olova, ale viem, že kedysi to bolo horšie. Chcela som tým len povedať, že tie noviny neškodia vode ani rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 09:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: geminika
V novinách, (barvě, kterou jsou tištěny), je olovo? :)
Jó kdysi, když jste prstem přejela po novinách, zůstala vám za prstem šmouha. Tehdy se mluvilo o olovu. Ale dnes?! hmm
Lepší než noviny na "sejmutí" povlaku s hladiny, je PET-láhev. Bez olova. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 08:58 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Lea
Keď som ja mala takúto škvrnu na hladine, tak mi niekto odporučil niekoľko krát ju pozbierať klasickými nelesklými novinami. Položiť hárok novín na hladinu a po chvilke opatrne vybrať, aby sme odstránili čo najviac povlaku. Opakovať pár dní, ak sa bude povlak ešte objavovať, prípadne hneď, ako sa objaví trošku na hladine. Neviem, čo je príčinou vzniku toho povlaku, ale tie noviny naozaj zabrali. Netreba sa báť toho olova v novinách, lebo je to na vode len pár sekúnd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 23:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lea
Stáhněte si do skleničky trochu vody s tím povlakem. Uzavřete sklenici a protřepte ji. Pak nechejte sklenici delší dobu v klidu. Pokud bude zase povlak pokrývat hladinu, kapněte na něj 1 kapku Sava (nebo Domestosu). A dejte vědět, co se dělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 23:20 marsz
Přestat doma vařit a nechat si posílat pizzu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 21:49 Lea
Tak jsem dnes sebrala mastný film na hladině, do filtru napojila nástavec se stříkající rampou s otvory, nasměrovala k hladině. Ano, čeří vodu, v místech největšího proudu je voda čistá, ale tam, kde se to nepohybuje tak rychle (dále od rampy), mastný film opět je, sice se hýbe, díky náporu vody z filtru, ale drží se. Dalo by se to dát blíže k hladině, ale to by znamenalo moc velké vlnění hladiny. Na nic lepšího a účinějšího jsem zatím nepřišla, takže to ponechám, ale problém mi to nevyřešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:40 Muž Lada2 [11] – Re: Petra
kdybys mel venkovni tak se prodava odsavac hladiny dobra vec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 16:13 Petra – Re: ustavprochore
Vyprala jsem ho v akvarijní vodě a jen ho propláchla ve studené vodě z kohoutku, protože už tam bylo hodně "nepořádku".. Zkusím ten Baktozym a možná taky zkusím odkalit až po 14ti dnech. Jestli to bude mít nějaký efekt. Jinak budu sbírat až do smrti hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:55 Žena ustavprochore [567] – Re: Petra
Jestli to mohlo být některou z těch pomocných látek opravdu nevím, to by musel zkusit někdo z místních chemiků... ;-)
A pokud jste ten filtr nevyprala ve vodě horké, zas taková tragédie by to být neměla. Svojí 2 l "kostičku z bublifuku" peru v budějovické studené vodovodní vodě vždy, když je to třeba (jednou za pár měsíců) a pohoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:52 Petra
Díky všem za rady a potom dám info, jak to dopadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:49 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
s toho si nic nerob - nie si prava ani posledna... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:49 Lea
Tak to potom prosím info, zda to pomohlo. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:37 Petra – Re: kortezhugo
Tak já zkusím ten Baktozym a počkám. Aspoň vím, za co to mám tone
A to jsem to nejdřív vyčistila jen ve vodě z akvárka, ale pak jsem si řekla, že se to pod tím kohoutkem jako líp vyčístí. No, tak je to fakt čistý.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
no tak toto je to... X-) teraz mas 2 moznosti
1.Pockat - otazne je kolko? Sid cakal mesiac - ja 3 a mozno bi som to mal doteraz...
2.Cely proces urychlit Baktozym-om

u mna to filtrom nebolo bol v podstate zabehnuty

ono sa to tam aj pise -"používajte ho i pri každej výmene vody alebo filtračných materiálov" - tak to mozem potvrdit ze to nieco "robi"... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 15:00 Petra – Re: kortezhugo
Ve vodě z akvária, ale nakonec jsem to trochu propláchla vodou z kohoutku... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 14:56 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
:-) a v com si prala filter???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:52 Petra – Re: ustavprochore
Asi to budou stejné tablety, jak píšete. Jenže od tý doby jsem už asi 5x odkalovala, tak to už musí být pryč, nebo ne?? Taky jsem nedávno prala filtr, tak jestli to s tím nesouvisí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2010 13:46 Muž frantisek [0] - Živorodky – povlak - rada
mě se to stalo taky, ale pak se zjistil že to bilo když sem si neumil ruce (před tim sem si spravoval kolo) a šel sem tam sázet vytrženou kytku. takže jestli to taky neni trochu tim

od tý doby se mi povlak na hladině nedělá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 13:06 Žena ustavprochore [567] – Re: Petra
Jakou přesně jste použila tu kalciovou tabletu?
Já občas kvůli šnekům používám taky vápníkový tabletky "Calcii carbonici" (výrobce Galenická laboratoř Ostrava), a ono to kromě uhličitanu vápenatého obsahuje i nějaký pomocný látky: monohydrát laktózy, rýžový škrob, želatinu, mastek, stearan hořečnatý. Nemůže být problém v tom? Je fakt, že v malém objemu mi to kalí vodu, ale jsou to jen flašky se šnekama bez dna, ne akva. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:29 Lea
Taky jsem zkusila zapnout mírné vzduchování - bez výsledku. Mám ještě nástavec na filtr, kdy by měla voda téct otvory trubičky nad hladinou, vyzkouším, uvidím, ale moc v zázrak nespoléhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 12:09 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
podarilo sa mi zachranit jediny ks...ale aj to "nezije" -preziva...ma totiz znacne poskodene ziabre...
za to od peroxidu "ruky prec"...nie je to sranda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
k tomu peroxidu - niektore rybi to "odrovna" tetry prezili ale Julidochromis ornatus...ee do rana bolo po nich a to som mal asi 40ks X-)

toto co je v atlase...
"Tyto ryby mají značné sociální cítění. Rodiče tvoří pár a společně se starají i o 4 generace mladých najednou, přičemž starší sourozenci se starají o mladší a chrání je."
to je radost pozerat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:40 Petra
Já s tím taky nechci bojovat chemickými zbraněmi. Radši bych nějakou radu, jak ty podmínky nastavit jinak, aby se to samo ztratilo :)
Zkusím ty bublinky a ten Baktozym. Snad ty dobré bakterie zničí ty zlé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Chemií nemyslím ani tak Baktozym, (proč ho nezkusit?), jako spíš ten peroxid vodíku a další prostředky, které by případně někoho napadlo vyzkoušet. (Ale kdo chce, ať zkusí, co ho napadne. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
no v kazdom pripade s tim Baktozym-om sa nic nepokazi on asi len urychli tu prirodzenu cestu...-nie je to daaka toxicka zbran...
...po 3-och mesiacoch to cloveka trochu nastve...a to som skusal aj odstavit CO2 a vzduchoval...proste nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:19 Muž vagascan [0]
mne pomohlo zapnutie bubliniek vo filtri a vsetko pekne zmizlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Pod mikroskop jsem to nedal, protože jsem si byl jistý, oč jde. Jak jsem napsal - nevím, co bylo příčinou vzniku a rozvoje toho škraloupu, ale na netu jsem viděl, co ten škraloup tvoří. :)
Jde zejména o bakterie a řasy, kterým ideálně vyhovují podmínky v akva. Chemickými zbraněmi je sice jde zlikvidovat, ale je to jako s řasami - raději to nechám zmizet přirozenou cestou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
toto je presne to...a nepomoze ti ani zvysene prudenie...ako som pisal ja som to "zbieral" kazde 2 dni cca 3 mesiace...
skus ten Baktozym - uvidis X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:52 Petra – Re: kortezhugo
Já to mám taky duhový. Nejdřív je tam slabý povlak a když to tam nechám dva dni, tak už je to pěkně tlustý škraloup a hladina se ani nehne. Když to sbírám, tak pak ta miska je pěkně voslizlá... Vadí mi, že to ubírá na světle a krmení se v tom taky drží a nepadá dolů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
ako pise Sid - urcite je to nieco "biologicke" ked na to tetra bactozym zabere a za 4 dni je po tom...
Sid - fakt nepozerali ste to pod mikroskopom??? ci je to daaky "odpad" alebo nieco "zive"???
u mna to malo duhovu farbu a ako od benzinu a tiez to vzniklo uz v "zabehnutom" akva po cca 3/4 roku...
ten Baktozym som pouzil iba tak - sef preda aj 1dnu gulicku Bivoj-a palec tak mozem kadeco "vyskusat" za par korun... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 10:20 Muž kortezhugo [983] – Re: Petra
peroxid nedavaj to nie je dobry napad...
ja som mal takuto hladinu viac ako 3 mesiace a stahoval som "to" novinami kazdy den ale z coho to bolo fakt neviem aj ked hladina prudila...
...u nas v akvaristike mi predal sef 1 tabletku tetra bactozym...a za 4 dni bolo po tom...
ale co-s coho-a preco? - na to som dodnes neprisiel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:57 Petra – Re: Sid
No mě to taky přijde divný, když odkaluju každý týden, tak už by to tam nemělo být.. Hladinu mám volnou. A nemůže to tedy být nějaká bakterie, nálevníci nebo já nevím co. Jeden šnek pořád na tom škraloupu visí pod hladinou a asi to žere?!
Mám zkusit pustit vzduchování? A někde na netu jsem četla dát tam 30% peroxid vodíku - 8ml/100 litrů. Mám to zkusit nebo nic nedělat, odebírat to a čekat a čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:54 Lea
Taky mám stejný problém, povlak se vytvořil už po prvních pár dnech zajíždění. Takže třeba krmením to není, mastnotou z místnosti sotva, mám kryt. Netuším, co to způsobuje. Musím vločkové krmivo házet pod hladinu, jinak část v mastnotě zůstane a nepropadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Petra
Nezdá se mi, že by jediná tableta měla takový účinek po dobu jednoho měsíce.
Vloni jsem měl stejný povlak i v jednom svém akva a dlouho nepomáhalo ani (v podstatě denní) odsávání PET lahví ani udržování volné hladiny kvůli jejímu pohybu.
Povlak se začal tvořit při "zarostlé" hladině; co jej přivodilo, nevím, ale jsem přesvědčený, že šlo o "biologický film". I po velmi pečlivém odsátí byla hladina během 2-3 dní opět "plná"...
Asi po měsíci se povlak ztratil... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 09:19 Petra
Na akvu mám kryt a sbírám ten škraloup skoro denně... Mám biomolitan a hlavici Atman 200 a hladinu mi to čeří dost, víc už by to byl kolotoč... ne Mečovky jsem měla, ale už nejsou. A bylo to i za nich. Teď mám pouze tetry a otíci. Ryb je tam dost, nechci už nic přidávat.
Je to 54 litrové akvárium a mám ho asi rok. Myslím, že je to z té kalciové tablety. Nemůže to být nějaká usazenina z vápníku nebo co? Beru vodu z pražskýho vodovodu a nijak ji neupravuju. Pouze nechávám odstát. Mám tam 1 ampulárku a začala se jí rozpadat ulita, tak jsem jí tam dala tu tabletu, jakože jí to pomůže a pak to všechno začalo... Že jsem se na to nevyprdla... tone
Ale co mám udělat, aby se to tam přestalo vytvářet? Odebírám to už asi měsíc a pořád se to dělá. To budu dělat až do konce života??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 19:33 Muž Urgy [3] – Re: Eff
Mám ten istý problém. Filter mám zapnutý stále a ak ten bordel z hladiny pozbieram, tak na druhý deň je tam zas. Ak to budem odstraňovať každý deň, ako dlho bude trvať kým to zmizne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 18:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já to dělám půllitrem z hospody šikmo ponořit, aby do něj proudil pramínek cca 0,5cm. Takhle odkalím cca jeden dva litry a mám čistu hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Petra
Nehodila by se vám do akva nějaká živorodka? Mečovka, kominík... :)
Co filtrace - čím filtrujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:12 nemo – Re: Petra
Měl jsem stejný problém v malém akvárku který byl bez krytu, ale když jsem tam dal vzduchování tak se to už neobjevovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 16:07 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Petra
Úzkou skleničku nebo petflašku ponořit do akvária nechat ji stahovat hladinu dovnitř. Provádět opakovaně třeba každý den, mezitím silně čeřit hladinu výtokem z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 15:50 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Ten skraloup je teda opruz... :-O Ja ho mam taky... Me se zacal delat po te, co jsem do dna dal tablety od Sery... tone

Ja to sbiram normalne sitkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 15:37 Petra – žádná rada??
Fotka k příspěvku Prosím, může mi někdo poradit?? Pořád bojuju se slepou hladinou a nevím si rady. Do papíru se to nevsákne. Jde to shrnout papírem ke straně, ale pak to v cuckách lítá po celém akva. Jde to sebrat třeba do misky, ale neseberu všechno a druhý den je to tam znova. Nevím, jestli to nějak škodí rybám nebo rostlinám. Akva mám už zajeté. Prohledala jsem různá fóra, ale radu jsem nenašla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 19:22 Michal – Re: marsz
To jsem zkoušel to nabírat tou odlivkou na rybičky, ale vůbec žádný efekt to nemělo. Má někdo s tím eheimem zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 15:09 marsz – Re: Michal
Jeětě to tak, další technika. ;-) Daří se mi ten povlak nabírat tou naběračkou na rybky(skleněnou). No a nevařit moc mastná jídla. Beztak to není zdravé. Hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 12:18 Michal – Re: Michal
Tak jsem našel něco na čištění hladiny EHEIM HLADINOVÝ SBĚRAČ NEČISTOT www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 08:37 Michal – Re: marsz
Je fakt, že jsem tam nikdy nic takového neměl, ale zkoušel jsem to kelímkem vybrat a vůbec to nepomáhá. Ještě jsem přemýšlel koupit šneka, aby to přefiltroval. Nic mě nějak nenapadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:36 marsz
Podobně vypadá teď v zimě hladina našeho akvárka. Typuju to na nachytaný sajrajt ze vzduchu. Teď v zimě míň větráme. V létě problém nebyl. Ta hladina je vlastně asi čistička vzduchu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 18:45 Michal – Re: Michal
Ahoj, nikdo neví jak odstranit ty bílé kousky na hladině?
Díky
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45044x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1451