Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2016 20:45 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ano, krmení je častým zdrojem vzniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 20:43 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Nic som v akva nemenil nic nepridavam, vodu menim pravidelne. Moze to byt od potravy?
Zabranuje slepa hladina prekyslicovaniu vody?
Zmenil som vlockove krmivo aj tablety ore antikov.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 13:17 riba Re: JirkaŠčobák
Vzhledem k tomu že se to za tři dny docela dost pohnulo k lepšímu nechám tomu zatím volný průběh.Taky uvidím jak si povede ta plovoucí.Ale i tak dík,zatím ahoj musím se psím průskumníkem.Informace budou,ať už špatné nebo dobré já doufám že ty dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 13:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: riba
Vidím možný problém: Rostliny jsou, ale mohlo by jich víc. Z mých zkušeností jich není tolik, aby bylo možné akvárium označit za "blbuvzdorné" a "se sníženým rizikem slepé hladiny".
Nemůže se ti tam něco kazit? Kořen?

Slepá hladina se čas od času vyskytne i v akváriu, které ji nemělo (občas se rovnováha vychýlí). Když se mi tak stane, vyměním častěji cca 15% vody. Ale málokdy ji mám nějak brutálně (navíc nemám filtraci, takže má akvária jsou citlivější, než tvoje).

Natočil jsem pro tebe ukázku: www.facebook.com/… Je v tom gupková rybí polévka, 60 krevetek, nemá to filtr, asi 60 litrů. Je to výrazně víc zarostlé rostlinami, než tvé a má to zářivě čistou hladinu. Krmím několikrát denně, od živého, přes mražené, sušené, pelety pro osmáky degu, kopřivy. Měním 15% vody i několikrát týdně a rostliny stíhají.

P.S. Aha. Krmím třeba i 3x, 4x denně - vždy, aby to sežraly do 2 minut. Většinou ani nic nepadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:59 riba Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobř,omlouvám se ti.Tady ty fotky ještě jednou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:49 riba Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nehnojim,krmím max.dvakrát týdně tak aby měly zhruba do 15 až 30 min.sežráno.filtrace čištěna každé dva měsíce a voda dle potřeby.Dávám foto prvního akva.Ve kterém jsou naprosto stejné podmínky co se týče údržby a krmení.Jak už jsem uvedl v prvním příspěvku nikdy tam problémy z hladinou nebyly.Nejsem zastáncem žádného hnojení(rybky na to stačí samy),ani nesmyslného(dle mého přesvědčení)přidávání CO.Možná to dělá dobře jednomu ale nemusí to být dobré pro druhé.Ale to je jenom můj názor(pro možné rejpaly).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: riba
Já tam taky krmení jednou za čas dám. Neřekl jsem, že jsou úplně bez života. Napsal jsem "necpu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:37 riba Re: JirkaŠčobák
Ale já tam krmení občas dávám psal jsem že tam jsou nějací šneci.Zrovna tady máš dnašní foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:34 riba Re: riba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A tady nějaké výsledky se slepou nebo spíš zelenou hladinou po třech dnech pokud se nepletu.Dávám též foto.Přidal jsem i nějaké plovoucí rostlinky z prvního akva.O jejich vývoji informace příště aby jste se moc nenamlsali.PS:pokud nemá kryt odvod,může docházet při svícení k nahromadění tepla které nemusí být pro správnou funkci akva.moc dobré.A ta rampa dělá snad dost velké proudění,nebo ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: riba
Není na tom co k mudrování, podobně bezúdržbových akvárií mám hromadu. Protože tam necpu potravu ani hnojivo, jsou stabilní a v pohodě.

K tvému prvnímu příspěvku: Neprodyšností krytu to nebude. Buď jsi moc krmil nebo moc hnojil nebo krmil přiměřeně, ale dostatečně neměnil vodu nebo ti tam něco hnije nebo jsi udělal nějaký zásah (nebo všechno toto dohromady). Dej fotku akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 12:16 riba – Zapomenuté akva.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zde nějaké foto k poslední hlášce.Jak jsem říkal,žádné vzduchování,filtrace,osvětlení ani topení.To topítko je tam pouze ponechané bez zapnutí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 12:44 riba Re: FrantisekP
Taky mám takové akva,jenom s tím rozdílem že v něm nemám ani ryby,založil jsem ho před rokem na tření Akarek zelených,dvakrá se mi vytřely.Pak sem toho nechal a kromně odpaření asi 15 cm vody je v pohodě,sou tam nějací šneci tak tam občas hodím trochu krmení.Žádná filtrace,vzduchování,sviceni,topeni a netvoří se ani řasa,rostlinky taky v poho.Tak a teď mudrujte chytráci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 12:16 riba Re: amrtin
ty sem vidíš že víš jakou mám hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2016 15:57 Muž amrtin [190] Re: riba
Odpařuje se pouze čistá H2O...takže to že vlastně zůstává je jedině dobře... uprav si proudění hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 12:02 riba
Zdar akvaristi,nějakou dobu mám ve většim akvarku slepou hladinu,mám podezřeni na neprodyšnost krytu,všechna odpařená voda jde zpět,tím pádem i všechno co se odpaří,v menším akvárku je originál mřížka z výroby a je to v cajku,za celá léta tam nikdy nebyl žádný problém,přitm voda je krásně čirá a obyvatelstvo zdrávo,udělal jsem pár dodatečných otvoru a pokud nastane zmněna k lepšímu dám vědět.Možná to muže bejt problém i u jiných nádrží,držte palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2016 09:09 Muž FrantisekP [54]
Nebo jakékoliv stonkovky ;-)
Mrkni ke mě na poslední foto. Akva. 20l. bez filtrace, topení či svícení a je bez jakýchkoliv neduhů (teda lehce přerybněno díky potěru pavích oček) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2016 08:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jonny
Toto už je slepá hladina, kterou když projedeš prsty, zůstane ti na ní kraloup :).
Vem malou skleničku a jemně stahuj vodu se škraloupem z hladiny. Co se nahromadí v konvici (kyblíku, čemkoli), můžeš použít k zalití kytek (doopravdy dělám).

P.S. Příčina jsou nefungující rostliny (ophiopogon rovnou vyndej a strč do bahnitého květináče na okno, anubias fakt není vhodný pro začátek, protože roste pomalu). Nedivil bych se, kdyby v tom současně i hnily nějaké kořeny ve dnu. Navrhuju asi sedm středně velkých kryptokoryn - těm by se v tomhle mohlo líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 07:31 Žena dieu [18] - malawiRe: Faire42
A málo kytek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2016 15:49 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Jonny
Střelím si od pasu. Žádná filtrace a překrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 15:07 Jonny – povlak na hladine
Fotka k příspěvku Ze dne na den se v AQ objevil povlak na hladině. Nedělám sem nic vzlastniho kromě krmeni. V AQ ted ziji jen krevetky cca 20. Objem 20l viz profil :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 10:13 Muž Džouzif [25] Re: Petas33
Me se to stava po krmeni nebo po odkaleni a i kdyz cerim hladinu tak to nezmizi. Vyresil jsem to tak ze jsem otocil jeden maly filtr ktery nasava necistoty z hladiny. Kdyby nestihal bioakvacit byly by necistoty v cele nadrzi takze tam bych asi problem nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 12:25 Petas33 – slepá hladina
DObrý den delší dobu mám problém se slepou hladinou takove bíle částečky.Vyvod filtru je nastaven aby čeřil hladinu pravidelne odkaluju a měním vodu.Napadlo mě jestli to nemuže být biokvacitem je uz starsi cca 2 roky ze uz tolik nebere a necistoty se usazují na hladně může to tím být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 08:25 Žena dieu [18] - malawi – Slepá-mastná hladina
Chci se zeptat, zda má také někdo podobné zkušenosti s krmivem SAK Green Granule (EXOT HOBBY... tone
Přijde mi, že když s ním začnu krmit více nebo spíš jen tím (krmiva střídám), zůstane po něm prostě mastná hladina....všimla jsem si toho i po výměně vody, že jakmile nasypu granulky do vody, táhnou se z toho okamžitě mastné proužky a za dva dny je mastná celá plocha hladiny. Krmím 1x denně, jen to, co do minuty ryby sežerou a 1x týdně mají hladovku. Vodu čeřím difuzorem, je slyšet i sem tam šplouchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 23:45 Muž michalcod [13] Re: Ladis67
Díky za výborný tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2016 20:24 Ladis67 Re: michalcod
Taky není od věci tam dát nějaké plovoucí rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 17:05 Muž michalcod [13] Re: romant
Díky. Měníme a slepá hladina ustupuje, tak je to snad na dobré cestě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 16:23 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Klidně i více, tedy polovinu a na krmení týden zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 09:07 Muž michalcod [13]
Tak měním vodu. Cca 30 l včera a dnes mám vyměnit kolik?
A kdy mám zkusit něco krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:41 mudzej Re: Belisana
Na co menite tu vodu ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:58 Muž michalcod [13] Re: NHKG
Ok. Budu měnit a děkuji všem. Je to 125l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 11:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: michalcod
Znovu bych vyměnil 50% vody. Ale jestli jsi vyměnil 50% vody a je to půlka objemu, tak má akvárium cca 100 litrů a je pro skaláry malé. Počítej s tím, že nevyrostou do plné velikosti a asi se ani nedožijí vysokého věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:37 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Příště to udělej tak, že krmení zamkneš a klíče si vezmeš s sebou. ;-) Té vody bych se nebál vyměnit polovinu a k těm skalárám, ty pozoruj, jak dýchají, jestli moc neotvírají hubu a nemají tendenci jí nezavírat, to by mohlo ukazovat na počáteční problém s parazitama, ale to nechci předjímat, ono pobyt v nicotnějších podmínkách dovede lecos rozjet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:31 Muž michalcod [13]
Zapoměl jsem napsat, že to co plave na hladině, tak bylo i na všech stěnách akvária po mém příjezdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:22 Muž michalcod [13] Re: romant
Mám to nastavené co nejvíce čeření hladiny a budu měnit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:21 Muž steeldanny [2] Re: michalcod
absolútne súhlasím s Romanom, nehybná hladina a dostatok organických látok vo vode - to sú ideálne podmienky pre vznik slepej hladiny .. výmenou časti vody určite nič nepokazíš a samozrejme už spomenuté zintenzívnenie čerenia hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:15 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Tak jestli bylo akvo futrovaný krmením který ryby nestíhaly konzumovat, tak bych si vsadil na vyšší hodnoty N látek. Jak psal kolega, roztočit více hladinu, aby se voda čeřila. Klidně bych i vodu znovu vyměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:10 Muž michalcod [13] Re: romant
Děkuji, a ode dneška se mi Skaláři drží v jednom rohu nahoře u hladiny... Ostatní ryby ne a může to být taky následek té hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:08 Muž steeldanny [2] Re: michalcod
skús dočasne zabezpečiť aby vývod filtra viac čeril vodnú hladinu a ak je to technicky možné zvýšiť výkon filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 11:01 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Příště dědovi nenechat tolik krmení. :) Dal bych tomu čas, pokud je to jediná změna která proběhla, tak bych se obrnil trpělivostí a jel normální režim akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 10:55 Muž michalcod [13]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Toto mám na hladině - pokud je to z fotek poznat.
Přijel jsem z dovolené a bylo to tam, děda docela dost krmí a tak jsem včera odsál a vyměnil vodu cca 50 litrů( asi tak půlku)
A dnes je to tam zase
Co s tím??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 16:40 R Muž romant [27987] Re: Plastr
Tak zcela upřímně, ty tam máš pro mě naprosto eklhaft dno, který bude do budoucna dělat jenom problémy, protože nebude fungovat jako záložní filtr, ale jako zdroj možného hnilobného procesu a další věc jsou prosperující rostliny. To akvo svítí čistotou, ještě nezačalo kloudně fungovat, tedy řešit slepou hladinu v této době nepovažuji za nutné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 16:34 Muž Plastr [9] Re: romant
Ja jsem tam ale predtim rybicky nemel, takze jsem si prave myslel, ze to muze byt i z toho krmeni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2016 16:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BuldozerGT86
Krmim grindalem od února nebo března. V několika různých akváriích. Většinou jsem bez slepé hladiny a když ji mám, tak jen trochu (nestojí za řeč). Současně mám akvária bez filtrace.

Grindal živím vločkovým krmivem pro ryby.
Krmím nejčastěji tolik, co ryby sežerou, aniž by padlo ke dnu. Několikrát denně, používám i další druhy žrádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 15:49 R Muž romant [27987] Re: Plastr
Tak to je klasika "změna". ;-) Velmi často výskyt slepé hladiny, nebo alespoň toho co by za slepou hladinu mohlo býti považováno právě při nějaké změně v nádrži pozoruji. Je to o čase, trpělivosti a o pozorovacích schopnostech kdy si člověk dává věci do souvislostí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 14:05 Muž Plastr [9] Re: romant
stahnul jsem trochu vzduch co jde z filtru, tak možná že je problém i v tom. Jinak na závadu by to nemělo být ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 13:49 R Muž romant [27987] Re: Plastr
vaaclav napsal:  Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě. :-)
Tady někdo v těchto větách bych to viděl, že je pravda a to jestli k tomu dopomáhá právě tvoje krmivo, to bude jistě na dlouhou debatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 13:33 Muž Plastr [9] Re: Petas33
Krmím stejným krmivem a taky se mě to stalo - dost možná to bude mít nějako souvislost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 07:34 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Tak sem taky napíšu moji zkušenost. V mém akvariu kde mám elegansky se mi objevila nějaká věc na hladině. Krmím grindalem tak to bude asi díky němu. V akvarku jsem měl jen filtr který honil vodu bez vzduchování. Myslel jsem si že to bude dobrý hmm ale nebylo. Takže jsem musel dát kamínek a zapojit vzduch. A mám klídek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2016 14:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Petas33
Podívej, co jsem zde napsal 29. 1. 2016.
Velmi podrobný článek o tom je v Akváriu 6: e-akvarium.cz/… od strany 28. Překládala ho tehdy Raviolka (Markéta Rejlková).

P.S. Pokud máš slepou hladinu, buď moc krmíš nebo moc hnojíš nebo ti tam něco hnije. Každopádně moc organických látek (živin). Představ si, že mám akvária bez filtru absolutně bez slepé hladiny.

P.P.S. Ještě koukám na tvé akvárium - pokud nevypadá o moc jinak, než před třemi měsíci, pak možná málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2016 14:22 Petas33 – mastna hladina
Dobré odpoledne,chtěl bych se zeptat v nadrži mám problém s mastnou hladinou.Na filtr jsem dal rampu aby čeřila hladinu mírně se to zlepšílo okolo filtru ,ale pulka hladiny je stejne mastna kdyz se pokusim to nejak rozbit hladina se po chvili opět spojí dohromady jako krmeni používám tetra min
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=551