Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 16:24 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvku Tak mě napadlo zkusit udělat hladinový sběrač co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 15:50 Muž fido16 [631] Re: gringo
taky mám v 250 L slepou hladinu a celkem hodně nejsou to jen částečky ale je to jako celek ale přisuzuju to krmení protože obsahuje dost tuku a mastnoty. Filtraci mám hodně předimenzovanou. Takže kdyby někdo věděl tak budu za radu vděčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:48 gringo Re: švíco
To staré odsávání bylo přímo připojené na Atmana CF1000. Místo sacího koše jsem potom dal malý molitan jako předfiltr na navrtanou trubku. Při krmení jsem hrdlo odsávání zvedl nad hladinu a vzduch si to nenasálo. Fungovalo to perfektně. Teď mám jiné odsávání kvůli nového filtru a to musím občas hlídat, aby se nezavzdušnilo. Do něj dám zátku při krmení. Taky dobře funguje, hladinu mám čistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:34 švíco Re: gringo
Jestli jsem to dobře z těch fotek pochopil, tak to tvoje řešení ale nepočítá s odparem a proměnlivou výškou hladiny a poměr mezi sáním z hladiny a košem se nedá regulovat... nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:15 gringo Re: Spiike
Odsávání hladiny se dá i udělat, pokud kutíš. Fotky a nákres mám ve své prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 19:06 švíco Re: Spiike
www.akvaristik.eu/…
PS: pozor při krmení krmivem, co plave na hladině.... doporučuji filtr při krmení vypínat nebo krmit něčím, co plave vo vodním sloupci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 19:04 Muž Jack [7]
Zvláštní, já mám taky hladinu celkem bouřlivou a vždycky si proud razí cestičku bez povlaku,v rozích se to drží neustále, nic jsme ale na údržbě akva nebo cokoliv jiného nezměnil, právě do té doby co je ta inverze tak se to dělá. Ne že by mi to nějak extra vadilo- hladinu během půlhodiny rozbiji vzduchovacím motorkem a kamenem ale byl to spíš námět na diskuzi :-D já jsme se právě dočetl že to dělají prachové částice, taky že to může být z vaření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:45 Muž Spiike [63] Re: švíco
Nemáš náhodou odkaz kde je i něco o tom napsáno??? a ne jen fotku?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:42 švíco Re: Spiike
Perfektní pomocník je toto:
www.interaquaristik.de/…
Navíc zajišťuje dobré prokysličení vody... já jej používám ve své 60l mořské nádrži a nemůžu si jej vynachválit. Nastavení je primitivní a funkce zaručená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:38 Muž Spiike [63] Re: glumča
Lidičky, já jí tam měl taky a jediný co mi efektivně pomohlo byla vzduchovací stěna cca 20cm dlouhá ( záleží na délce akvária ), kompresor, hadička, spětný ventil, a spínací hodinky.

A funguje to zhruba tak že někdy v noci či přez den ( u mě v noci nemam AQ v ložnici ) se na 2 hodiny zapne vzduchování a províří hladinu.

Pořizovací náklady cca 600,- ( záleží na tom jak kde ) A je po problému.

Good luck ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:32 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: vaclav
no,já třeba nemám klidnou hladinu a mám ji tam taky..skoro obden ji stahuju kvůli čichavcům novinama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:06 Usine Re: Jack
Cituji : Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 17:05 Muž Jack [7] – Slepá hladina v době naší inverze ;)
Ahoj. Pozoruji to u mého akva si už týden. Nebydlím sice v ostravě ale jižní morava taky limity překračuje. Když tu inverze nebyla tak vodička čistá jako křišťál. Teď se mi udělá slepá hladina do 2 hodin od odsátí. Přitom je akva celé zavřené, musím ale dost větrat- byt a suchý vzduch.§ Vaříme jenom jednou do týdne. Může i za slepou hladinu vyšší koncentrace polétavého prachu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 11:21 gringo Re: davidus
Musím říct, že to staré je lepší, vůbec se nezavzdušňovalo, i když jsem ho nadzvedl nad hladinu. To nové se musí pořád hlídat, ale v pohodě to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 22:50 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mě se taky na hladině dělá povlak. Kytek docela dost a nevím, čím to je. Na druhém akvárku se to nedělá. Kryt je uzavřenej. V čem může být problém?
A ještě bych se chtěl zeptat, mám čerpací hlavu Atman a byl bych rád, aby proud vody směřoval přímo nahoru nad filtru. U druhého akvárka mám koleno 90 stupňů, ale to jsem měl kdysi ze starého filtru. Dá se to někdo dokoupit? Je to koleno tak 2cm a 2cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 12:41 Muž davidus [41] - CichlidyRe: gringo
Máš to odsávání hladiny pěkně udělané.Máš lepší zkušenost s tím starým odsáváním nebo je lepší to nové co máš ve složce nová filtrace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 09:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: falco1992
musis byt trpelivy, nech tomu cas a zatim cti... treba www.horacovoakvarium.cz
klub.akva.sk/…
maniakva.sweb.cz/…

pokud mas povlak na hladine, tak ho stahni pomoci papirove kuchynske uterky, nebo papiroveho kapesniku, v nouzi pomuze i toaletak, me se na hladinu prasi takze to delam nekolikrat tejdne

pokud mas biologicky zpusobeny zakal vody tak zvedni teplotu klidne az na 30°C, vyssi teplota vyssi rychlost metabolismu => rychleji se spotrebuji latky slouzici jako zivina a rychleji pomrou ty organismy co ho spusobily, pak prestan topit, protoze tyhle teploty nejsou dlouhodobe vhodne pro vetsinu rostlin
(casto je zakal zpusoben spatne propranym dnem - prach)

nepodcenuj vymenu vody a ostatni udrzbu.... co a jak se doctes v odkazech a tady na foru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 08:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: falco1992
Dej tam zpět rostliny, které jsi vytáhnul, vyhodit je můžeš vždy. Podle mě ta voda na té fotce nevypadá nijak extrémně špatně. Dej jí čas a spraví se. Přikláním se k tomu, že je to jak v tom článku, co poslal Eva_R
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:16 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: falco1992
pak se zkali cele akva a je vse v pr....

Četl jste jak se zakládá akvárium? Nebo tady www.horacovoakvarium.cz/… (odstavec "panika při zákalech")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:02 Muž falco1992 [0] Re: katterinecka
to ale byl krajni pripad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 17:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: falco1992
akvárium není čisté protože je v něm sterilní prostředí, ale proto že v něm žijí bakterie které rozkládají látky. S nimi řasy, rostliny a různé jiné breberky a to všechno udržuje akvárium v pohodě a docela v rovnováze. Přecejenom akvárko oproti nějakému přírodním ekosystému je hodně maličké a potřebuje i náš zásah, ale tím že to vydesinfikuješ tohle všechno zničíš. To bys měl dělat až v krajním případě, s většinou problémů si akvárko dokáže poradit samo nebo jen s malou pomocí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 17:07 Muž falco1992 [0] Re: Johan
udelal jsem chybu tim ze jsem vydezinfikoval akvarium ? nemel jsem jinou sanci, rostlinky nerosly, voda byla bila, az zelena, proste kaatastrofa :(
¨
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:42 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: falco1992
Pokud máte vhodné podmínky pro růst rostlin, nevidím důvod, proč byste je tam nemohl dát zpět. "vydezinfikoval" ste akvárium. Dobře, udělal ste chybu, ale proč v ní pokračovat. Když si do něj koupíte nějaké nové rostliny, tak proč myslíte, že si snima něco nepřitáhnete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:22 Muž falco1992 [0] Re: Johan
rostliny jeste nemam protoze nechci davat zpet ty co jsem mel v akvariu pred tim, nechci si tam zanest zase nejakou srajdu... chci si je koupit ale zatim mi to neodovoluji financni prostredky.... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: falco1992
Je nějaký důvod, proč v něm nejsou rostliny?

Bez rostlin je potřeba zlepšit filtraci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 16:15 Muž falco1992 [0]
Fotka k příspěvku zdravim akvaristi, v mem akva se mi dlouho nedari vode, vzdy se prvne udela na hladine povlak, jakoby nakoureno, a pak se zkali cele akva a je vse v pr.... ted jsem akva cele vylil, vycistil, vyvaril kameny, koupil novy filtr, mam v nem pouze sterk a nic jineho, a povlak na hladine je stale, vsude se tu pise cerit hladinu, vic cerit nebudu, proud je velky a nedela to nic!!! blba rada!!! nevim co s tim mam delat.. poradte nekdO? samo to nezmizi jak se tu taky vetsinou pise....diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 16:58 Muž Yirka [9126] Re: bobik
Může. Ale to nezjistíš, dokud nevyzkoušíš krmivo vynechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:55 Muž bobik [15] Re: ivaan
a myslíš ,že to vločkové krmivo způsobuje i tu "olejovou-modro-zeleno-červenou" barvu?nesnižuje to propustnost světla ze zářivek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:13 ivaan Re: bobik
Tu "mastnou" hladinu máš z vločkovýho krmení.Zkus pár dní vynechat suchý a uvidíš že to zmizí.Ale žádný problém to není jen to nevypadá hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:10 Muž Yirka [9126] Re: bobik
Ber to tak, že ti to píšu jako nelaik.
Pozor, neříkám že nic (i když samozřejmě existují barvy pro přímý styk s potravinami), ale chci tím říci, že riziko při namočení stránky novin je minimální.
Přesto nedoporučuji. Noviny již dávno nejsou z té suroviny jako kdysi a jejich sací schopnost je malá. (Zkus si s nimi vyčistit okno jako dříve). Ubrousek na ruce je rozhodně lepší a účinnější volbou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:05 Muž bobik [15] Re: Yirka
no olovo asi už neobsahují,ale jiné látky v tiskařské barvě(přiznám se ,že nevím co tam je,nerozumím tomu)být nemohou?,co by škodily rybkám?laicky bych měl obavy..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 12:59 Muž Yirka [9126] Re: bobik
Tak ubrousek je rozhodně lepší - lépe saje. To je hlavní výhoda, jinak novinové tiskařské barvy již dávno neobsahují myšlené olovo. V tom by problém přejetí stránkou po hladině nebyl.
Horší, kdyby nějaká intelignetnější rybka přelétla titulky většiny novin. To by v jejích očích měli chovatelé po autoritě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 10:30 Muž bobik [15] Re: geminika
já jsem to také dělal ,ale ubrouskem,problém je v tom,že se to za čas zase udělá znova.nevím,ale stahovat to z hladiny novinama-je to rozumné?,přeci jen v novinách je spousta tiskařské barvy.neuškodí to rybičkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:48 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: bobik
Ja som to mala kedysi veľmi dávno, ale vtedy mi poradili, aby som na hladinu položila noviny a opatrne ich ťahala po hladine preč. Pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:21 Muž bobik [15] Re: romant
hmm,rozumím ,nebudu to řešit (:o ,děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 13:57 R Muž romant [27987] Re: bobik
Tak pokud to nebude nějakej optickej klam a je to skutečně takový mastný, tak to velmi rádi konzumují živorodky, třeba Platy, nebo Mečovky. Osobně jsem je viděl jak si na tom sajrajtu pochutnávají. Ono to s tím je tak, že se objeví a za nějakej čas se to klidně ztratí samo o sobě, aniž se člověk nějak přičiní. Podle mě těch faktorů co to jsou schopny ovlivnit je velmi mnoho a je to zřejmě o tom mít to tzv. v rovnováze(údržbu, krmení, výměnu vody atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 13:48 Muž bobik [15] Re: romant
no to já docela i mám,hladina se dost čeří,mám cca 115 litrů a průtok mám 400l / hod.a výtokovou trubici mám trochu nahoru šikmo.to je asi v pohodě,mě spíš zaráží ta "do modra olejová barva",ono to asi na tom obrázku asi meni až tak vidět.že by to dělalo světlo ze zářivek,mě nyní napadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 13:20 R Muž romant [27987] Re: bobik
Nastav si výtok vody z filtru tak, aby se hladina lehce pohybovala a tím se ten povlak bude narušovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 12:48 Muž bobik [15] – slepá hladina?mapy na hladině?
Fotka k příspěvku ahoj,mám na hladině takový divný "povlak",je to vidět především když se dívám zespodu nahoru proti světlu.skoro mě to připadá jako skvrna od oleje.ale to je asi nesmysl.myslím,že už to tam je dlouho a ničemu to nevadí.rybky v pohodě.snad jen ,že nejde možná tolik světla na rostliny.nemáte podobnou zkušenost?krmím sušeným sera,tetra.naopak když vhodím sušené krmivo,tak se na hladině udělá čistý flek.na chvili.dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 16:50 Žena sssBarca [0]
moc děkuji, máš naprostou pravdu,našla jsem to a je to tak, zkusím to odstranit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 16:47 R Muž romant [27987] Re: sssBarca
Bude to zřejmě "slepá hladina", hledej to pod tímto názvem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 16:43 Žena sssBarca [0] – bílý povlak na hladině
Ahojky ahoj
od založení mého akva se mi na hladině objevil takový bílo průhledný povlak,
vypadáto jako mastný flek.Ale rybám to nijak nevadí,ale vybadá to strašidelně. :-(
Pomůže ,poradí mi někdo co stím,jak se toho zbavit? prosím ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 22:21 Muž Agip [6]
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má nějakej vliv na chod akva trošku mastnoty na hladině.
Případně pokud ano, jak jí odstranit.
Omlouvám se za otázku trochu mimo, ale nevím kam to napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:32 Muž teleport [3] Re: Moucha
aha tak to jsem delal blbe jdu to skusit dikas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: teleport
jde o to, aby jsi udelal clonu u jedny steny a pak to rovnomernym pohybem pretahl k protejsi stene, pricemz ti po stranach clony nesmi nic utikat.... funguje to pokud se ony castecky drzi na hladine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:23 Muž teleport [3] Re: Moucha
no to jsem skouse ale¨nic nebo to delam blbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: teleport
ja vzdycky vzal obycejny papirovy kapesniky, tak abych zabral celou sirku akvaria a pak stahnul onen povlak rovnomernym pohybem k druhy stene... kdyz jsou pouzival jen jeden kapesnik tak jsem to mohl honit po hladine porad dokola... tahle to stahnu najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:09 Muž teleport [3] Re: Kajka99
asi mi nic nezbyde skousel jsem savy papir ale nic .. za jak dlouho ti to kleslo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 18:07 Žena Kajka99 [229] Re: teleport
bude to prach ze substrátu, neboj, samo to klesne, měla jsem to taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 17:42 Muž teleport [3] – Jak s částicemi na hladině ...
Fotka k příspěvku Zdravím napustily jsme nové akva a na hladině nám plavají částice asi prachu , nebo buhvi čeho skošeli jsme ji přefiltrovat přes vatu ale nic.Neví někdo jak se toho zbavit.
 
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1251