Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:54 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Ano jak zde zaznělo i některý ryby konzumují onen povlak...
A nie len ryby! Robil som emerzné pokusy s rastlinkami a so štrkom som nabral aj dve vežovky (Melanoides tuberculatus). Vody som mával mierne nad štrk. Časom sa mi tam urobila riadne mastná hladina a keď som videl vežovku (malú – do 1 cm) ako veselo pláva špicom dolu a hlavou (alebo čo to majú) tesne pod hladinou a z pohybu hladiny som usúdil, že sa kŕmi :-) Neskôr, keď hladina klesla tak druhá, oveľa väčšia, dosiahla na hladinu zo štrku a tiež baštila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 18:20 Muž Aforte [533] - Rostliny
Na bílém papíře ten povlak ani není vidět, takže sinice to není. V akva mám jen normální řasy a tento povlak. Snad to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
No Sinice je neco jineho a povlak mi na hladine udelala pred koncem boje s ni (svitil jsem kratsi dobu, nakonec vyhodil alobal pod zarivkami, ubral svetlo). Kdyz uz bylo skoro po ni, nasel jsem na hladine flek, neco jako slepou hladinu, ale rozprostrene jen v takovem kruhu. Odebral jsem to kelimkem a Sinice to byla, smradek pekny. Byl to ale jeji posledni zachvev pred uplnym zmizenim. Takze klidne na hladine muze byt i Sinice, ne ze trochu, tohle byla jak vysita. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 17:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Aforte
A když to sebereš a je to tak koncetrované, jakou to má barvu? Do bíla a nebo do zelena? U mě třeba do zelena a reaguje to jako by to byla sinice a trochu jako sinice to zapáchá. Není totiž slepá hladina jako slepá hladina :-) a podle toho s ní lze nakládat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:48 Muž Miso [470] Re: Aforte
ja som vzdy pri vymene vody obratil zvon a spravil z toho vpodstate skimmer a povlak odsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Proste abys nedopadl jako ja. Udelal jsem si tohle:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer
a po nejakem case mam dojem, ze mi to uz moc k nicemu neni, protoze kdyz v letnim horku klesla odparem hladina pod skimmer, prestal fungovat, ale hladina uz zustala cista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:40 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Aforte napsal: Takže to nemám ani novinami sbírat?Ale ano klidně můžeš, jenom mám prostě takovou zkušenost, že čím více se jde některým věcem naproti, tím více se nám vzdalují. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ale jo, novinama to sbirej, fajn to na te hladine neni. Chvili to vydrz stahovat, uvidis jak to bude dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
Takže to nemám ani novinami sbírat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:35 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Ano jak zde zaznělo i některý ryby konzumují onen povlak jemuž říkáme slepá hladina a to konkrétně živorodky, mají k tomu velmi vhodně uzpůsobenou hubu. Krmením se může taktéž zadělat na nějaký ten povlak, ale ta rada vyčkat, zda-li to neodezní tzv. samo, se mě osobně zamlouvá velmi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:33 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já to nemám z kuchyně. Budu mít rybky: Otíci, krevetky, neritina, piskořky, arazbory skvrnoocasé x kardinálky vietnamské. Žádná z rybek mě toho nezbaví. Hele? A může to trošku oslabit osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:31 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Aforte
mne osobne sa slepá hladina robila aj z kŕmenia teda konkrétne z granúl ako používam mrazené tak je to únosné. Síce tam mastnota je ale nie hladina sa stále hýbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 16:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Ja si taky myslel, ze to jde na hladinu z kuchyne, ze tam seda prach atd., prislo mi to mastne, nikdy driv jsem s tim nemel vyrazny problem. Ale ono ne, jde to primo z akvarka, je to jakasi biovrstva. Ono to klidne muze casem zase zmizet, nejak si to vsechno sedne, prestane mit z ceho. Uz tady slo i doporuceni, ze Te ji mohou zbavit i nektere ryby.

A ze to neni z kuchyne ted uz vim bezpecne i z vlastni zkusenosti, ted mam na stejnem miste vetsi akvarko, puvodni slo od kuchyne dal a v tom velkem se zadna slepa hladina neudelala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 14:28 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

poslední dobou se mi v akva dělá slepá hladina. Opravdu nevím, čím je způsobena. Hladina je vpohybu. Už dvakrát jsem ji novinama čistil, ale do týdne je zpět. Nad akva jsou jen dvě rampy, takže je možnost, že na ní dopadá prach a pak až z toho se to dělá. Poradíte mi nějaký fígl?

Ještě dodám: slepá hladina lze vidět pouze zespodu. Zeshora vidím normálně akvárium. Zespoda to vypadá tak zvláštně tajemně. Jako, když se venku mračí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 23:01 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Burik
díky za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 15:33 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Burik
To máš pravdu mít speciální ryby na šneky, na řasu a slepou hladinu už se ti do akvária nic nevejde. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 12:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Mam v 54l samodomo delany skimmer, nakonec jsem o nem napsal: rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer , ale pokud bych v te nadrzi chtel mit poter, sakra bych si jeho pouziti rozmyslel. Casto kolem nej plave dospely Betak, a i kdyz ma ploutev primo na nem, neni to zadny problem, rozhodne mu to nijak neublizuje a ani se sam skimmeru nevyhyba.

Zajimave je, ze uz ho vlastne po par mesicich ani nepotrebuji, situace se tak nejak stabilizovala a ackoli nic slepou hladinu nezere, jak padne hladina pod uroven skimmeru (coz se v horkych dnech stalo), uz se slepa hladina netvori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 00:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
Jasne,ze to je take volba,ale ne u vsech by prezily(jak uz tu bylo napsano),je zase fakt,ze do 50 litru bych skimmer nedaval,to uz bude vypadat rusive,ve vetsich nadrzich se strati,jen jsem chtel pripomenout jeho vyhody! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 22:58 Johnny
Mne sa osvedčilo toto www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 22:52 gringo
U mě by živorodky asi nepřežili hmm takže skimmer to jistí ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 22:26 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
né všichni chtějí mít v akva nějaké živorodky,jen proto,že je to zadarmo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 22:19 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vaaclav
A sežerou i potěr mých Kardinálek :-(
Ale jinak se mě ty skimery nelíbí také protože je to další bazmek v akva ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 22:16 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kamilstrom
4 živorodky vypadají podstatně lépe a vykonají v 50 litrech stejnou práci a zadarmo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2013 21:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vaaclav
Ono treba Eheim Skim 350 je malej a sikovnej nemohu si jej vynachvalit,okyslicuje vodu(vymena plynu),sbira necistoty,pomaha k pohybu vody,lehka udrzba,v zadnim rohu akvaria si ho skoro nevsimnes! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 21:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
myslím,že sis pletl člověka,na kterého jsi reagoval.Já se na tu slepou hladinu neptal,ale odpovídal.:-)

Jinak stál něco kolem 600Kč a krám v akva mě netrápí,hlavně,že to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 21:44 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Burik
Kolik tě ten skimmer stál a jak se ti líbí další krám v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 21:21 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
K tomu se dá doplnit, nejen oka, ale živorodky povšechně jsou dobří konzumenti povlaků jenž se slepou hladinou nazývají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.08.2013 21:20 Muž Burik [727] - AquascapingRe: vaaclav
já mám Skimmer,bordel na hladině už mě netrápí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 21:17 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Burik
Kup pár pavích ok a nebudeš mít už nikdy slepou hladinu. Sežerou jí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:21 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: jinokrajec
Lepší je hledat trvalejší řešení...ty noviny tomu pomohou tak na pul dne...aspon u mě tak tomu bylo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:14 Muž Burik [727] - AquascapingRe: jinokrajec
dnes už se dávno netiskne těmi barvami,co dříve ;-) Ale pro tvůj klid klidně používej třeba kuchyňské utěrky,nebo toaleťák(neparfemovaný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:11 Muž patamatix [408]
Moje zkušenosti ;-) - pár dní nekrmit,výměna vody a zabezpečit pohyb hladiny. Do týdne jsem se toho vždy zbavil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:54 Muž jinokrajec [0] - Tetry – slepá hladina
zdravím všechny
čtu vaše příspěvky ohledně slepé hladiny ( protože se mi taky objevila :-(, dlouho nic a najednou je tam a to čeřím dost ;-) )a zaujala mne rada s novinami... to myslíte normální noviny? vždyť tam jsou písmenka, neuškodí akvárku ta barva, inkoust nebo co to je? děkuji za odpověď ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:57 Muž michalcod [13]
Děkuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:46 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: michalcod
Hladina není čistá. Vytváří se na ní tenký povlak. Pokud se do akva ponoří nejlépe na celou šíři nějaký čistý hadr a ten postupně protáhneš po celé délce akva a na druhém konci když ho budeš vyndávat tak ty nečistoty z hladiny na něm budou velmi dobře patrné a zároveň je takto jednorázově odstraníš. Ale ten povlak je dostatečně viditelný pouhým okem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:45 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Povlak na hladině, jakoby mastná hladina, nebo působí zaprášeně a další varianta je, že se to co slepou hladinu tvoří láme do takových jakoby ker. Při proudění vody se to co je tvořeno slepou hladinou rozestujuje a když proud zeslábně, voda se opět uzavírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:40 Muž michalcod [13] Re: Tomas Enderson
A spolehlivě jí tedy jak poznám?
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.07.2013 11:24 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: michalcod
Brání v nadechování vzdušného kyslíku a může poškodit dýchací labyrint.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 11:20 Muž michalcod [13]
U Čichavců zlatých se píše pozor na slepou hladinu.
Z jakého důvodu?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:29 Žena toni [68] Re: Designer
ono se to akvarium jen pomalu preneslo,s nicim se nehlo a nic nezmenilo,na plno ho nesmim protoze se mi pak dela cerna rasa...to znamena ze by je moc,nebudu ted proste delat nic,ono i ten bordylek uz si lehce seda....necham tomu cas....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: toni
Slepa hladina muze byt vysledkem nefunkcniho filtru. Akvarko se prestehovalo, filtr nebezel jak dlouho? A zmenilo se proudeni vody. Navic je prevrtany pisek. Nitrifikace nejspis dostala zabrat, jak ve dne, tak ve filtru. Premistenim (a vsim co s tim souvisi) se to rozhasilo. Jak mas velkou kostku biomolitanu? Divam se a muj odhad je 10x10x16cm. Kdyz trosku pocitam, optimalni je 216l/h (plus minus autobus), a pres 648l/h v nem temer nebudou nitrifikacni bakterie. Tve cerpadlo cerpa 400l/h. Pokud byl filtr zaneseny, mohlo cerpadlo udelat polovinu a to by tady bylo akorat, vsechno fungovalo jak nejlepe mohlo. Ale pri tom premistovani se neco stalo, ze to ted cerpa vic, k cemuz mozna staci i to, ze cerpadlo pri vypnuti a zapnuti profoukne svincik uz jen v sobe samem.

Muj odhad je, ze by melo stacit pockat, a nebo utlumit cerpadlo na polovinu a az se proudeni samo snizi, vratit jej na plny prutok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:21 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Taky se mě v 54L udělala slepá hladina. Měl jsem podezření na "předávkování" K tak jsem 14 dní vynechal hnojení a v té době se začala tvořit. Když jí stáhnu něčím bílím tak je zelená - myslel jsem že se začíná rozjíždět sinice (několikrát mě takhla začala) a tak jsem přidal na KNO3 (také několkrát už pomohlo), ale NO3 už mám na 25mg/L a zelená hladina stále. Rostlinám to vynechání hnojení viditelně pomohlo a jejich růst se zlepšil. Jinak jsem v té době v akva nic jiného nedělal. Ještě zkusím trochu ubrat na KH2PO4, protože pořád si myslím že to je sinice, ale nikde jinde v akva není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:52 Muž acik [416]
co se slepe hladiny týče,tak živorodky fungují,ale chtěl jsem do akva ještě čerpadlo,tak jsem koupil skimmer eheim 350 využiju ho i jako cerpadylko,nepotreboval jsem nic vykonného,tak eheim byla volba, která mi vyhovuje... živorodky timto v akva končí v mém akva a jdou ke známému,budou v dobrých rukou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2013 22:52 R Muž romant [27987] Re: toni
Fajn, když nic, tak taky nedělej nic jinýho než před stěhováním, ono si to sedne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:48 Žena toni [68] Re: romant
ne ne..prave ze jinak nic,jen pred 14 dni to misto,par cryptocoryn ale jinak nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:46 R Muž romant [27987] Re: toni
Tu kostku jsi prala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:41 Žena toni [68] Re: romant
vypustila jsem 20l a prenesly jsme stolek do jineho rohu mistnosti,tech 20l jsem pak vratila....je to ted tak 14 dni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:39 R Muž romant [27987] Re: toni
Nech to bejt, nedělej nic, vůbec nic, jenom měň vodu a méně krm, čerpadlo bych moc netlumil. Při té změně místa to stěhování proběhlo i s vodou a osazenstvem, nebo to bylo, vyndání, přemístění a opětovná realizace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:38 Muž acik [416] Re: toni
jak mas velke akvárium? edit: měl jsem taky 54L a menil jsem tam 25L každý týden,10L by se mi zdálo malo...
toni napsala: AAAAAHHH...treba je to tim ze jsem premystila rostlinky.....vrtla do pisku....jinak odkaluji povrchove kazdy tyden a menim 10l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:37 Žena toni [68] Re: acik
AAAAAHHH...treba je to tim ze jsem premystila rostlinky.....vrtla do pisku....jinak odkaluji povrchove kazdy tyden a menim 10l...
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=851