Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 19:08 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Jedine co treba je napojit to na hadicu. Maximalne nebude sediet priemer. Ale to sa da lahucko spravit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 07:28 Muž Olda68 [1] - Afrika
lze na to bez větších úprav napojit filtr tetratex ex 1200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 21:39 Muž Michal J. [37] - Rostliny – Re: lachon
Fotka k příspěvku Vam by som odporucil kupit Fluval Surface Skimer. Stoji okolo 10E, u vas myslim ze do 300cz bude stat. Svoju ulohu si plni na jednocku. A za taku smiesnu cenu.. ;-)

Edit: a pasuje aj k inym typom externych filtrov
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 20:56 Muž lachon [8] - Cichlidy
mám ho tam taky,ale nák mě to nezrušuje sice mi to vadí,ale vodě a rybám to neškodí.Jednou za týden ho stáhnu normálně sítkou a víc se s tim nezabývám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:48 Mrakoplash – Re: Skanky
Zkus se podívat do jednoho z prvních čísel Akvária. Je tam psáno o "věcech" způsobujících "slepou" hladinu a podobně. Myslím si že tam odpověď na svůj problém najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:34 Muž Skanky [26]
Fotka k příspěvku na hladine se mi taky tvori cosi bile jak uz bylo vyse zminovano. Neni to plynuli povlak ale taky jakoby vice malych hromadek. Pri cereni hladi pozoruju ze to nemizi, spis se to v miste kde se voda promichava dostava lehce pod hladinu a v horni polovine nadrze a nekdy i cele mi to zpusobuje lehky zakal.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 13:15 Muž vanis [2]
Fotka k příspěvku nejlepsi reseni na tohle je odsavacka hladiny..daj se vygooglit naky navody nebo i vyrobit vlastni varianta..zaklad je valec do kteryho prepadem vyrizlou mezerou tece voda z hladiny a spodni hadicka de do filtru..jen se musi vyladit velikost prepadove mezery a tah filtru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:12 wobbler – Re: 87hejtman
Mám totéž a dělá mi to beťák když staví hnízdo nebo čichavci ale ty málo kdy.Prostě popraskají ty jejich slizký bublinky a je z toho takový mlíko na hladině.Samozdřejmě to může být jen můj případ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 12:37 Muž 87hejtman [3]
Fotka k příspěvku taky mam na hladine to same co je na první fotce, dal jsem do akvrka plovoucí rostliny a povlak začína ustupovat, taky pomahalo vzduchovaní, ale od toho jsem upustil protože mi tolik nerostly rostlinky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 22:13 Muž blahab [5] – Re: Barushka
po založení AQ se mi také vytvořil povlak na hladině, snažil jsem se to odsát, nebo stáhnout filtrační vatou i ubrouskem, ale bez velkého úspěchu. Nejvíce pomohlo spuštění mírného vzduchování. Nyní už povlak nemám, myslím, že to mohlo být tvrdou vodou. Začal jsem snižovat přechodnou tvrdost vody převařením nebo přidáním "pH/KH mínus" a ve filtru je granulovaná rašelina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:35 Muž Bammaboy [0]
nj, já jsem použil hadici k vnějším filtrům a nic se nedělá, předtím to byl nějakej aušus
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:33 Muž Lukša [18] – Bammaboy
Asi to bude nejlepší, ale neboj všehno jsem pořádně vydrhl i tu rampu takovým kartáčem na láhve. Dal jsem si s tím dvoudenní práci. Asi už to nebudem řešit. Zkouším na to KNO3, tak uvidím jak to dopadne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:26 Muž Bammaboy [0]
jo, pardon špatně jsem se vyjádřil, blíž jsem to nezkoumal prostě jsem to stáhnul obrouskem a i když si to nanovo přestavěl taky jsi tam mohl dát nějakou hadici, třeba na rostř. rampu ;-)
Ale těď to už nechme tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:11 Muž Lukša [18] – Bammaboy
Já odepisoval na toto:
co takhle zkontolovat zda nejsou v akváriu hadice na kterých se tvoří "mazlavej povlak" a přenáší se to na hladinu? (vlastní zkušenost)
A jestli smrdí nebo ne?Nabral jsem to na špejli a zjistil že to smrdí. Vyčetl jsem to v nějakém fóru že sinice smrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:01 Muž Bammaboy [0]
Lukša napsal: Já jsem právě dělal tak před měsícem celkové čištění akvárka i dno jsem dal nové, vše pořadně vyčistil, rostlinky jsem dal na dva dny do desinfekce a mám to tam pořád.

vždyť tím jsem nechtěl říct že to bude z nějakých zlých podmínek v akva, jenom že jsem nedokázal rozlíšit zda to sprdí nebo ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lukša
Teď jste mě dostal do prekérní situace...! :-O
Není zbytí - musí to vyjít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:39 Muž Lukša [18] – Sid
Však taky ho mám od vás i tu radu taky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lukša
Určitě to zkuste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:34 Muž Lukša [18] – Sid
Snad to KNO3 na ni pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:32 Muž Lukša [18] – Sid
:-) Já si také myslím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:32 Muž Lukša [18] – Bammaboy
Já jsem právě dělal tak před měsícem celkové čištění akvárka i dno jsem dal nové, vše pořadně vyčistil, rostlinky jsem dal na dva dny do desinfekce a mám to tam pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Lukša
Téměř jistě sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:21 Muž Bammaboy [0]
rozpadlo se mi to na takové bílé kousky které pak pluli v akva, to zda to smrdelo nevím protože som to mněl v akváriu které hodnou chvíli nebylo čištěný a tak jsem nedokázal rozeznat co byl zápach vody, detritu nebo hladiny :-D ale dokopy mi to připomínalo ČOV :) Podle fotek usudzuji že je to přesně to co bylo i u mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 20:07 Muž Lukša [18] – Bammaboy
Máš namysli takový povlak - asi 0,5 velká vrstva, takové bílé chomáčky jako vata, když do toho drbnu špejlí tak se to rozpadne a je to mazlavé a smrdí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:59 Muž Bammaboy [0]
u mě se vytvořila dokonce až do duhové barvy a zase to je jenom tím že se dostatečně nehýbe hladina (stalo se mi to když mi vypadl filtr těd není po ní ani slychu ;-) ve druhým akváriu kde je umísten vyúst níž a hladna není až tak čerena se mi vytváří taky a taky zataví to hýbání hladiny ;-) A myslím že sinice to není, co takhle zkontolovat zda nejsou v akváriu hadice na kterých se tvoří "mazlavej povlak" a přenáší se to na hladinu? (vlastní zkušenost)
Ale pokuď sem tam projedu po hladine třeba špejlí tak se nestihne vytvořit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:11 Muž Lukša [18]
Ještě bych chtěl říct, že to není slepá hldina o které se všude píše. Slepá hladina se mi udělá v jiném akvárku když se hladina vůbec nehýbe a vypadá upně jinak než ta co řešíme na těch fotkách. Spíš bych se přiklonil k tomu, že jsou to sinice, protože když to neodsaji tak 5 dní, tak se za chvíli z toho udělá taková vata bělavé barvy a z horního pohledu má takovou nazelenalo barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 19:07 Muž DavidDizzer [26] – Re: FoRgY
no newm já vzduchuu a fitr mi docela hladinu čeří a mám to trochu pořád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:57 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Je to viac-menej o tom či je hladina v pohybe alebo nie. V akvariach z filtrom a okysličovačom som to nikdy nemal. Mam teraz dočasne zalozene akvarium a nemam tam ani filter ano motorcek a je tam ten cudni slyz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:55 Muž DavidDizzer [26] – Re: Oizo
voda se mí hýbe, filtrem a vzduchování taky mám a nepomáhá to... :) I tady předemnou Lukša psal že má hladinu v pohybu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:54 Muž Oizo [3]
Řekl bych že jediný odstranění je čeřit hladinu.Dát výstup z filtru buď k hladině a nebo zavést vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:52 Muž Lukša [18] – Povlak na hladině
Fotka k příspěvku To moje hladina vypadá úplně stejně a bojuji s tím odsáváním od založení a to bylo někdy v listopadu. Ještě se mi nepodařilo zjistit čím to je a proč se to pořád dělá. A to je hladina v neustálem pohybu díky roztřikovací rampě, která je pod hladinou, ale jak se tam udělá ten povlak tak se hladina ani nehne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:50 Muž DavidDizzer [26] – Re: Barushka
mám podobný/skoro stejný taky... vždycky se tam po výměně asi po 5 dnech zase udělá ... co to je atd... :-) (poraďte nám ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 18:43 Barushka – Povlak na hladině
Fotka k příspěvku Ahoj, na hladině je takový divný povlak. Ráda bych věděla čím to je a jak se toho mam zbavit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 10:18 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Nemůže to být sinice?
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 10:15 Muž tkrul [1]
Mě se zase dělá jakýsi šedo bílý bordel na hladině zřejmě živého charakteru. Když toho maximum odeberu, začne se to prostě množit a za 3 dny je hladina zcela nepropustná. Celkově je to celistvé, když v tom zakvedlám prstem, tak se udělají takové žmolky. Okem jsou patrné na těch žmolkách fousky. Ví někdo co to je? Mám chuť to zasypat vapexem a vybrat do mrtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 10:06 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Koukala jsem na tvé akva, myslím, že na CO2 je brzo. Osobně bych to vyndala, a přidala ještě (dost) nějaké rostliny, jakékoliv rychlerostoucí (Ceratophyllum demersum může plavat na hladině a růst, a až bude akva stabilizované, tak ho můžeš poslat do světa). Sklenicí stáhni hladinu, vypni vzduchování u filtru a natoč ho tak ať jemně víří hladinu (jemně). A pak bych čekala. Na to než vypustíš první obyvatele je ještě brzy. A za týden bude po povlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 09:52 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Není potřeba pokládat papírové ubrousky stačí větší sklenice a lehce jí potopit tak aby okraj sklenice nabíral nečistotu z hladiny já to dělám s půllitrem z hospody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 06:59 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Re: Fancy
Asi tri tydny po zalozeni akva jsem mel take povlak a jakoby zvysene napeti hladiny. Myslel jsem, ze je to kvasnicema, tak jsem je zacal "filtrovat" pres vodu v druhe PETce, nic se nezmenilo, tak jsem myslel, ze to dela koren(z mekkeho dreva), po vyndani opet slepa hladina, filtr jsem mohl nastavovat na vetsi i mensi prutok a zadna zmena. Jednou za den az dva jsem papirovejma uterkama "odsal" z hladiny povlak(polozit uterky na hladinu a nechat nasaknout necistoty) a ted, kdyz je akva zalozene asi mesic a previdelna vymena vody, povlak zmizel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:51 Fancy
Taky sem takovej povlak mívala na hladině. Myslim že to z těch kvasnic nebude, ale zkus ho dlovit ňákym hadříkem nebo houbičkou. Popřípadě zkus dezinfekci Clear aqua (www.dajanapet.cz)taky sem jí používala a dost mi pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 19:11 Muž Puškin [0] – Povlak na hladině (z kvasnic?)
Fotka k příspěvku Zdravím. Na fotce to není moc vidět, ale je to takovej šedej povlak po celé hladině. Před 2 dny jsem začal s "kvasnicovačem". Asi jsem tomu dal rychlej start, protože voda ve flašce je bílá a flaška jde normálně zmáčknout, přitom bublá a když přiložím k flašce ucho, tak slyším jak to v ní pracuje, syčí. Dávkuju 1 bublina za 5 vteřin. Nemůže ten povlak způsobovat nějakým způsobem kvasnicovač? Před tím to tam totiž nebylo..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:16 Leon
Me se to stava jenom kdyz necham dlouho akva bez niceho jen tak bejt mel sem betaka se samici v 30L akvarku bylo jim maly a tak sem je dal jinam a v starym 30L se udelal bilej povlak i kdyz sem vytah vzduchovani i filtr takze pochybuju ze to bude nakej mikroorganismus protoze po ty dobe pochybuju ze by prezil POKUD si nechodi pro vzduch na hladinu jako napr. sneci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 10:27 Muž Pusta [25] – Re: hankaaa
Časopis Akvárium, číslo 6, strana 28, je to tam dosti rozebrané, www.akva.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:36 Muž Yirka [9118] – Re: hankaaa
Jinak těch příčin může být více, zrovna tak jako receptů na odstranění. Dej si do vyhledávače termín "slepá hladina".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:27 Žena hankaaa [2]
ja som to tu uz citala. filter je pusteny stale rovnako, hladina sa hybe, aj plavajuce rastlinky. nemam pocit ze tam bude problem. naozaj nemoze ist o vodny kamen alebo ine chemicke reakcie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 09:24 Muž Yirka [9118] – Re: hankaaa
Povlak se vytváří většinou na hladinách bez pohybu vody. Zkus hladinu nějak rozbít nastavením proudění z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:11 Žena hankaaa [2]
ja mam taky biely povlak na hladine tiez. objavil sa mi pred nedavnom. v akva sa dlhsiu dobu nic nemenilo. ked som na hladinu hodila jedlo, povlak sa rozbil na mensie casti. raz som ho uplne celkom odstranila vyberanim vody s minikyblikom. ale to je hrozna robota. potom sa objavil znova, ale v mensej miere. mne to pripomina vodny kamen. moze byt? a trosku sa leskne do farebna ako olejova skvrna ale olej to podla mna nie je. co to je?? co s tym???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 15:52 TaRa Re: Polux
krycí sklo mám je na třičtvrtinách akva (staré sklo z původního akva), chci si ho vyrobit. Tak moc děkuju za všechny odpovědi, nejdřív zkusim tohle a po novém roce mi přijde ten filtr. Kdyby něco, tak zase napíšu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 14:29 Polux Re: TaRa
A mas akva zadeklovane ? (kryci sklo ) ? Zkus odsat nejakym cistym papirem nebo nejakym savim hadrem

Edit: Zkus to vyfotit a dat sem nejakou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 14:27 TaRa Re: Polux
Protože to akva teprve zakládám, mám tam jen 2 neonky ze starýho akva a krmim je klasickým vločkovým. Asi to bude tím filtrem, mám starej nejméně 8 let, ale už jsem si objednala přes net novej, tak uvidim. Síťkou jsem to taky zkoušela, ale jak jsem řikala, rozpadne se to na menší a propluje to tou síťkou.
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45044x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1601