Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 12:06 R Muž romant [27987] Re: exix
To hnědnutí konců rostlin je možná jejich adaptace na podvodní podmínky, neb drtivá většina rostlin je pěstována nad vodou(emerzně) ve skleníku a když se dají do akva tak tzv. přelistovávají(submerzně), ostatně výměna vody, kterou se vlastně hnojí a zárověň odstraňují nespotřebovaný a škodlivý látky, je dobrou metodou. Hnědý konce rostlin mohou být i nějaké řasy, jejeich výskyt je v čerstvě založených akváriích velmi častým jevem. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu S těma čističema bych byl prozatím opatrnější, jako čističe jsem doporučilo ty šneky, což bych prozatím viděl jako dostačujcí. O zamýšlených rybkách si dopředu něco přečti a když vezmeme třeba onoho populárního čističe ancistrusa, tak to jsou někdy velmi nevděčný nájemníci, neb mívají sklony ke konzumování rostlin, ale jak píšu, číst, číst, číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 11:40 exix Re: romant
Díky, aspoň to me trochu uklidnilo tak ja budu měnit častěji tu vodu a chci se zeptat pomohlo by vysadit třeba čističe ( nevím jak se mu říká odborně :-D ale taký ten malý černý živočich co rejdí po dně) a pak co by pomohlo těm rostlinkám strašně jim hnědnou konce jako by uhnívali :(
Díky za každou radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 11:22 R Muž romant [27987] Re: exix
Trpělivost, je to akvo čerstváček až přibydou živočichové, tak se prostředí bude měnit a upravovat. Doporučuji nasadit nějaký šneky pomocníky, třeba Okružáky, nebo Levatky a do dna Piskořky.
Edit: Ty plavající kousky, to ukazuje na to, že prozatím nitrifikace nefunguje natolik, aby dostatek bakterií stíhal bordýlek rozkládat. Doporučuji častou výměnu vody, klidně denně 1/3 akvária a to jak před, tak po nasazení prvních obyvatelů, ty přidávat postupně a první po těch 14 dnech nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 11:20 exix
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit, založil jsem si nové 60 litrové akvarium (koupený set www.svetzviratek.cz/…...), nastavil jsem topítko na 26° zapl filtr a po 24h vysadil asi 10 kusů rostlinek (vallisneria corksrew) po týdnu se mi ale na dně na štěrku začal objěvovat bilý povlak skoro jako takové chomače, usadilo se mi to na dekoraci a při dotyku je to slizké. Pak jsem si všiml že konce rostlinek jsou hnědé. Chci se zeptat co jsem udělal špatně případně jak to napravit abych to případným vypuštěním ryb ( to jsem plánoval 14 dní od založení) ještě více nezhoršil.

Jak je vidět na fotce jsou to uplně chomáče( jak plíseň fakt nevim :( ) a hlavně to mám na dekoraci a pod ni. A ve vodě jako by plavali bílé kousky.
Prosím o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 18:30 gringo Re: 150koni
Asi tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 17:56 Muž 150koni [653] Re: gringo
ono to bude mít hoooodně důvodů ano a u každého to bude něčím jiným hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 13:39 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Osobně si myslím, že je to krmením. Jestli se používá více rostlinné krmivo či krmivo z masa. Používám SAK a to je si myslím příčina u mě, ale zatím to odsává hladinu a už mám objednaný ten Dennerle Turbo Skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.09.2012 09:40 R Muž romant [27987]
Takto je slepá hladina taktéž definována: "Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 09:36 gringo Re: 150koni
Proto píšu:"Možná je to u mě..." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 09:20 Muž 150koni [653] Re: gringo
gringo napsal: Možná je to u mě slabým přerybněním.

Tak to silně pochybuji. já měl slepou hladinu jen u dvou 12cm gibbicepsů ve třístovce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 22:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Snad to bylo dost strucne! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:53 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Sid
smich Jinak to asi nejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 36   29.09.2012 15:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Dada
Slepá hladina je, když přes ni nevidí rybičky na zářivky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -18   29.09.2012 15:25 Muž Daewyds [-24] – Re:romant
Potřebuji to stručně ty chytrej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.09.2012 14:48 R Muž romant [27987] Re: Dada
Máš tady o tom 14 stránek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:28 Muž Daewyds [-24]
Hele co je slepá hladina potřebuji to vědět.prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 11:08 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku a ještě tady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 11:08 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku zatím jsem to vyřešil takhle a voda je do rána bez povlaku a krásně se točí. Je to jen na hulváta. Sundal jsem sací koš, pomocí kolínek a kusu hadice jsem připojil starý odkalovač, kde jsou dole udělal pár direk aby to sálo i dole a kupodivu to funguje dobře, jen mi to tam esteticky hyzdí ta bílá barva:( Ale pak asi objednám ten Dennerle turbo skimmer. Raději bych chtěl ten JBL TopCleanII, ale ten se mi tam asi nevejde kvůli výztuze a pokud bych ho chtěl dát do protějšího rohu, musel bych rozdvojit hadice a netuším, kolik stojí nějaká kvalitní rozdvojka a kohout, abych to mohl případně regulovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 10:41 gringo Re: TomášP
Hodnoty vody sice neměřím, ale týdenní výměna 4/5vody je myslím dostačující. Stačí skimmer vypnout a povlak se udělá okamžitě. Možná je to u mě slabým přerybněním. Když jsem s tímhle akváriem začínal, jednou mi dokonce po týdnu zahnívala. Byl to smrad, jak čert tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 09:48 Muž 150koni [653] Re: Losky
Ještě máš možnost to objednat na internetu. A nebo to nechat sehnat tvého prodejce. U nás taky v akvaristice měli hladinový sběrač ale svou robusností, uchycením a designem se mi do nádrže nehodil. Nakonec jsem objednával na internetu.

www.heureka.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 09:04 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: TomášP
Tak NO2 mám v pořádku, vodu měním pravidelně:( Udělal jsem si takový provizorní sběrač toho povlaku a až seženu ten skimmer, tak ho tam dám. Včera jsem prolezl 5 akvaristik a nikde ho neměli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:17 TomášP
Já tedy nevím jestli to má nějakou souvislost nebo jen shoda náhod a okolností, ale už po druhý jsem slepou hladinu řešil a pokaždé se ukázalo, že mi vylezlo NO2 k hodnotě 0,2mg/l a ve chvíli kdy se hodnota NO2 snížila slepá hladina zmizela. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:33 gringo Re: Losky
Když jsem akva zakládal, měl jsem Atmana CF1000. Na sání jsem si udělal i odsávání(nějaký obrázek je v profilu). Taky to šlapalo bez problémů. Překvapilo mě, jak rychle slepá hladina zmizla. Jestli je problém u Vaší ameriky, řešil bych to tím otočeným čerpadýlkem. Navíc mi pomáhá při cirkulaci vody v akváriu. Vývod je nasměrovaný ke dnu za kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: gringo
Jj, Váš profil jsem prolezl:)))) Mám právě ten samý problém. Hladina se čeří jak divá, ale problém je, že ten kal se natlačí na sebe a pak je jak nějaká bariéra a ani se nehne. Takže to pořeším tím odsávačem. Docela přemýšlím nad tím, že bych sací hadici rozdělil na dvě a ten skimmer bych dal do protilehlého rohu, přidal bych ještě na hadici kohout a snažil bych se to nějak zregulovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:10 gringo Re: Losky
Dělalo mi to stejně. Bez odsávání hladiny byl povlak na hladině natlačený ve směru od rampy(jak jinak). V tom místě se vlnila jen nepatrně. S odsáváním se mi hladina "hojdá" po celém akva. Proto se i lépe okysličuje. gringo63.rajce.idnes.cz Ale to už nejspíš znáte hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 08:48 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: savan
koukal jsem na to a mám ji tak 2-3 cm pod hladinou a kopečky to dělá dost velké, bohužel to tu vodu tak daleko nedotlačí. Teda je vidět, že voda v akváriu se hýbe i vzadu, ale ten trhající se škraloup na hladině se jakoby na sebe natlačí a hladina se pak nehne. Prostě to potřebuje něco, co tu hladinu bude odsávat:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 07:59 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Losky
Mne pomohlo dať rampu cca.3cm pod hladinu a výtok nasmerovať pod 45 stupňami smerom k hladine a dopredu.tých 5cm sa mi zdá príliš hlboko a prúd z rampy nedokáže rozčeriť hladinu.nesmie byť ani príliš blízko hladine,potom ten prúd z rampy preráža hladinu a je počuť zvuk šplechotajúcej vody,čo je velmi nepríjemné.ideálne je ked prúd rampy vytvára na hladine také malé oblúčky,z vrchu to vyzerá ako vodné kopečky.treba sa s tým trocha pohrať a úspech bude zaručený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 00:37 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
já jsem v tomhle úchylák:)) Mám rád čistý zvuk u filmů, hudby atd a tohle by mě štvalo. Zítra mrknu do Hornbachu, jestli to tam nemají a pak případně uvidím:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:28 R Muž romant [27987] Re: Losky
Inu, kolegyně Ti dala vskutku dobrou, jednoduchou a účinnou radu, za pokus to stojí, třeba Ti ten hluk nebude až tolik vadit. Když to nezkusíš, nevíš že to nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:26 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Jupí
To nechci, protože akvárko mám v obýváku a nemám rád rušivé zvuky, takže zkusím koupit ten sběrač a uvidím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.09.2012 18:36 Žena Jupí [125] - AsieRe: Losky
Tak tu rampu zkus dát nad hladinu nebo současně s hladinou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:48 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
Ještě mě napadla varianta, že bych na sací hadici dal T spojku a dokoupil hadici a připojil ji k tomu skimmeru do druhého rohu akvária, kde by to snad ničemu vadit nemělo. Jen je škoda, že podélné výztuhy jsou moc dlouhé. Od výztuhy k boční stěně akvária mám 90 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 09:07 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
Rozměry jsem už našel a asi tuhle variantu budu muset zavrhnout:(
Rozměry (l / h / b): 115/332/80 mm. Navíc hladina se teď točí tak z 1/5:( Takže netuším, co s tím budu dělat. Rampu mám 5 com pod hladinou vody a prostě to tu vodu nedotlačí na konec:( Asi slabý filtr a na čištění mi to přijde brzo, po asi měsíci a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 00:04 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Čapíno
taky se mi líbí nejvíc, ale problém je, že nevím rozměry a myslím, že mě by do rohu dát nešel, protože rampu a tohle zařízení bych musel mít v jednom rohu a navíc tam je i podélná výztuha:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 22:10 Muž Čapíno [32] Re: Losky
Je stejně velký, ale lepší a levnější ;-)
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 17:35 Muž Vstrom [82] - Malawi
DNes jsem je komplet zkrátil, takže hladina už se točí, ale nezdá se, že by to opadlo. Asi budu muset nějaký ten skimmer koupit, ale asi ten od Hagenu za 200Kč. Víc se mi líbí ten TopClean, ale ten by se mi tam do rohu asi nevešel kvůli rampě a kvůli výstuze. Možná ještě zkusím rampu odpojit a dát tam ten výtokový nástavec.
Jinak jsem tam koupil ještěHnědovky křídlate, tak ty snad porostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 16:48 Muž grunda [1781] - Cichlidy
stříhat valisnerky je na prd, konce listů budou uhnívat a budeš je čím dál víc zkracovat. Lepší je pořídit nějaký menší druh valisnerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 15:29 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Losky
Valisnerky to preziji,esteticky to nebude nic moc,ale pujde to.Ta hladina se opravdu v tvem pripade musi hybat!!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 10:11 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, nemáte někdo doma sběrač slepé hladiny od JBL. Myslím že se to jmenuje TopCleanII. Koukal jsem na nějaká videa a vypadá to docela schopně. Mě se teď dělá pořád na hladině povlak a ne a ne se toho zbavit. Patrně to způsobují valisnerie, protože voda se sice čeří, ale moc se nehýbe, tak přemýšlím, co s tím. Osvětlení mám slabší, tak né vše mi tam poroste, proto se mi jich moc zbavovat nechce. Nebo když je budu stříhat 5 cm pod hladinou, přežijou to ty kytky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2012 00:51 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lopuchojd
On uz ti Sid na to odpovedel!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 00:43 Muž lopuchojd [10] Re: Sid
Proč myslíte že jsem jí moc nepomohl?Odpověděl jsem jí na dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 09:49 nikoliska
Popravdě o té rybce něco vím,ale tohle mě nenapadlo :-O :) ale díky moc za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2012 07:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: lopuchojd
Nikolisce jste ale moc nepomohl... :-O
Lepší by určitě bylo, kdyby si odpověď našla sama; vypadá to, že to potřebuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 07:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
Mám. Úpřimnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 07:50 Muž lopuchojd [10] Re: Kamilstrom
to klidne muze.Ja mam taky rad na otazku rovnou odpoved. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2012 23:35 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lopuchojd
Ted z tebe ma urcite Sid radost!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 22:45 Muž lopuchojd [10] Re: nikoliska
Pěna je pěnové hnízdo které si staví sameček bety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 22:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: nikoliska
I když filtrujete, (jak píšete), tak se voda zrovna moc nehýbe - proto ten povlak na hladině. Nasměrujte výtok z filtru tak, aby se hladina hýbala - povlak by měl zmizet. Pravděpodobně ale s ním zmizí i "pěna". (Co je zač ta "pěna" zjistíte, když si něco nastudujete o rybce, kterou chováte.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 20:54 nikoliska
Fotka k příspěvku A tady ta pěna..oč může jít? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 20:53 nikoliska – Fleky a pěna na hladině
Fotka k příspěvku Ahooj,prosila bych o radu.Akvárko mám lehce přes měsíc,25l,filtruji,čistím jednou týdně,teplota 25-26°C v akvu jednu Bettu. Po 3 týdnech jsem,bohužel,celé akva předělala,nové dno,kytky...měla jsem u betty ještě 3 gupky,které postupně bohužel zemřely,nejspíš díky narušení bio rovnováhy a vyšší koncentrací N látek.Betta to jako jediná zvládla.

Teď se mi ale po týdnu a něco oběvila na hladině (především u stěn) pěna a hladina má jakoby mastné fleky :-O jsem z toho trochu vedle,předním nic nebylo a ikdyž měním vodu a stírám to,je to tam stále :-O navíc si nejsem vědoma,že by se do akva dostal nějaký přípravek či tak
 
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1101