Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:54 Michal – Re: Bobisa
Ahoj, můžu se zeptat jestli si vyřešila jak odstranit ty bílé tečky na hladině? Mám je tam taky a nevím čím to je hladina se točí od výpustě filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 10:20 Petra – Slepá hladina - kalciové tablety
Dobrý den, mám problém se slepou hladinou. Před časem jsem do akvária dala jednu kalciovou tabletu a od té doby se mi dělá slepá hladina - je to jako škraloup. Když to vyčistím, tak se to tam udělá druhý nebo třetí den znovu. Hladinu mi čeří filtr, ale když tam ten škraloup nechám dlouho, tak už se hladina ani nepohne. Nejde to sebrat celé a vždycky mi pak v celém akva lítají bílé "cucky". Jsem si skoro jistá, že je to tou tabletou, ale co s tím mám teď dělat? Od té doby jsem už několikrát odkalovala, ale nepomohlo to. Někteří šneci visí pod hladinou na tom škraloupu a asi to žerou :) Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:28 Jaroslav Körner
Tak po mastnotě neni ani stopy. Díky za rady potlesk palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 22:05 Jaroslav Körner
tak jsem si pohrál s polohou filtru a uvidím, zda to pomůže...rozhodně ale děkuji za cenné rady :-) ...během příštích dní dám vědět, zda se tímto problém podařilo vyřešit...ještě jednou díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2009 20:48 Muž olwy [24] - Tetry – Re: Jaroslav Körner
zkuste udělat vstup do filtru tak, aby si stahoval vodu z hladiny. Případně vývod tak, aby narušoval hladinu - dopadal z výšky. Stačí půl centimetru nad hladinu. Za sesbírání novinama gratuluji - nikdy se mi to nepodařilo udělat dočista. (na mém akvárku - otevřené, kousek od kuchyně - je mastnota do 2 dní po zrušení popsaných opatření rozzureny )
Tak ať to výjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:39 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Stojatá voda? Jestli vám filtr dostatečně nehýbe hladinou, bude to tím, měl jsem stejný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:37 Jaroslav Körner – mastnota na hladině
Dobrý den, jsem začínající akvarista a mám následující problém. V létě jsem si založil nádrž, nechal jsem jí zaběhnout, pak pustil ryby a všechno bylo v pohodě. Je to tak 14 dní zpět, zhruba tedy po 4 měsících od založení, co se mi na hladině začal najednou dělat mastný povlak. Vyčistil jsem filtr, vystříhal rostliny, které dosahovaly k hladině, zlikvidoval jsem mastnotu (položil jsem noviny na hladinu a mastnotu odebral i s nimi) a vše se zdálo OK. Další den opět ten samý problém. Nevím si s tím rady. Do aq jsem nikdy nedával žádné chemikálie ani nic jiného. Nevíte z čeho by se to mohlo tvořit? Budu vděčný za každou radu. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 17:42 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bobisa
To akvárko je čerstvé, řekl bych že chce jen kelímek a trpělivost. To se srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 16:58 Bobisa – Slizovitý povlak
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 16:57 Bobisa – Něco na hladině
Fotka k příspěvku Z ničeho nic se mi přes noc objevilo něco na hladině, není to souvislý povlak, ale jakoby drobné shluky bublinek. Taky u přísavky a hadiček se objevil žluto-zelený sliz a na krycím skle jak prská voda ze vzduchovacího kamínku se taky objevil nepříjemný mazlavý nános slizu. Slepá hladina to určitě není, voda se mi od filtru i od vzduchování stále točí. Z hladiny jsem to odebrala kelímkem a přes noc na druhý den to tam bylo opět. Tak nevím, máte někdo nějakou radu, díky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:42 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: ČUPR
tak to ja to mam presne obracene, u malych rybek, ktere maji cast akva, neni zvířená hladina a je mastna, jinak v celem akva neni ani malicko - filtr sice neni nad hladinou, ale hladina se hybe. a krmim zmrazenou denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:27 Muž ČUPR [204] - Tetry
paradoxně jsem otočil vyústění z filtru tak, aby nečeřilo hladinu a "mastnota" zmizela během 3 dnů ano Také jsem byl z toho zoufalý a doposud neznám příčinu, ale hladina je nyní jak zrcadlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 19:58 marsz
Hladinu akvárka mám 10 cm pod kuchyňskou linkou. V zimě, když se míň větrá, tam vysloveně nateče mastnota. Humus. Pomocí různých papírů to jde třeba nasát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 17:53 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: adraj
Čeření hladiny, vzduchování by to mělo rázově vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 16:04 adraj – Re: falco1992
Momentálně jsem před řešením stejného problému. "Mastné" skvrny se mi objevily takřka okamžitě při napouštění akva a 14 dnů jsem ho měl v záběhu a tedy nemděl co krmit. Mám však dost plovoucích rostlin a tak si myslím, že je to nedostatečným čeřením hladiny. Někdy u malých akva, kde jsem krátkodobě neměl zavedený vzduch ani filtraci se na hladinš vytváří šlemovitý poplak, který má až vzhled bílého škraloupu. Zkustím uváděný "servítek" nebo zkusím stáhnout hadičkou o malém průměru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:31 Muž Yirka [9126] – Re: pajajezek
Pokud už máš filtr tak ho nech běžet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:27 pajajezek – Re: Yirka
ok, díky moc. rostliny už tam teda jsou... já jsem jenom čekal až budu mít kořeny a kamení a konečně jsem to dneska vyvařil a dal to tam. až přijedu v pátek z intru, tak to dokončím. díky moc všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:54 Muž Yirka [9126] – Re: pajajezek
Jakmile spustíš techniku, zasadíš rostliny a akvárium rozjedeš a pohne se hladina, myslím že bude po problému. Jakmile se nehýbe hladina je logické že se slepá hladina tvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 17:52 pajajezek – Re: Yirka
bylo záměrný, protože ještě není zcela hotový dno a nebyl jsem měsíc doma... a nevadí to teda, jestli je to ta slepá hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:16 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Haimdol
A safra, samozřejmě Biofiltr stydim . To byl přešplecht. Bioflor doma ani nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 16:14 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Johan
A copak asi? Prostě toho, abych měl hladinu jako křišťál, jsem ještě nedosáhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:46 R Muž Silent [5949] – Re: cusbus
Dajana bioflorem toho asi moc nepodpoříš. Buď máš na mysli Proflor, nebo Biofiltr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:44 Muž Johan [4945] - Rostliny
cusbus napsal: Stejně se toho ale nikdy nezbavím úplně navždy. Tak to asi děláte něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:34 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: pajajezek
U nově zaběhnuté nádrže to může být prach a "špína" ze štěrku. U starší pak jde většinou o něco jiného (sinice, nálevníci, mastnota z krmení). Každopádně už při záběhu mají filtr, topení a světlo běžet. Mě pomáhá vybírání pomocí síťky z dámské punčošky (fakt jemné sítko) a sem tam přidám Dajana Bioflor pro podporu nitrifikačních bakterií. Stejně se toho ale nikdy nezbavím úplně navždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 15:06 Muž Yirka [9126] – Re: pajajezek
Vysvětlení slepé hladiny máš, já bych se spíš pozastavil nad tím, proč jsi měl napuštěno jen 1/3 vody a proč bez puštěné techniky? V takové nádrži probíhá minimum procesů na minimální ploše, to je jako kdybys ji prakticky nezabíhal. Tak velká nádrž měla být napuštěna hned, po pár dnech tam měly být 2-3 rybky, po třech týdnech jsi mohl postupně přidávat další a každopádně teď již měla být nádrž zajetá a bez N-látek. Pokud to nebylo cílené, ztratils měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:53 Muž isamik [180] – Re: pajajezek
Rika se tomu slepa hladina :-)

EDIT: pozde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:52 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pajajezek
Je to asi prach, mastnota atd. (slepá hladina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:50 pajajezek – mám v akváriu špatnou vodu?
Ahoj, před cca měsícem jsem si do akvária 100x40x50 napustil do výšky 20 cm napustil vodu (cca 80 litrů) před týdnem jsem chtěl napustit zbytek, ale vyskytnul se problém. Voda je sice krásně čistá, ale jakmile v ní přejedu po hladině sítkem, tak se v něm zachytí taková bílá látka... netuším co to může být. na hladině to nijak vidět není, jen když se tam přejede tím sítkem, tak je to vidět a vypadá to jakoby takový dlouhý vlasy... když jsem to poprvé vyndaval, tak mi to zůstalo všechno dole v sítku a vypadalo to jako když se udělá škraloup na mléku. Nalil jsem tam dezinfekci, ale dneska jsem to zkusil znova a vůbec to nepomohlo. v akváriu je písek (pečlivě několikrát vymytý) a rostliny z minulého akvária, takže těmi to asi nebude... Může to být tím, že tam ta voda jen "stojí"? protože nemám puštěný filtr a tudíž se nehýbe... děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:29 Muž falco1992 [0] – Re: mirlun
tak filtr mam elite jet flo 150, novej, hladinu si myslim ze ceri dost, zkusim tda dat jeste vys, CO2 nepouzivam, ted v sobotu jsem akva napustil. spina - mozna tak zbytky co se nepropraly ze dna, jinak sem do vody nic nepridaval :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:04 Muž Landvir [57]
Rek bych ze jsou to nálevíci hm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:23 Vandy – Re: mastná hladina
Mě se udělala mastná hladina když se mi neujali dvě kytky a začli jakoby plesnivět. Po jejich vyhození se ztratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:23 Muž Chem [837] – Re: falco1992
Rozprostri po hladine papir a pak jej vyndej. Melo by to zmizet. Pokud se problem opakuje, zkus dat vystup filtru tak, aby vic ceril hladinu, jak je jiz psano nize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 14:59 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: falco1992
bez prezentace a detailů(CO2, druh fitru, čeření hladiny, špína někde...) je těžko radit. zatím pouze zkusit čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 14:34 Muž falco1992 [0] – Re: ondrasheq
Fotka k příspěvku caete vsichni, taky me trapi povlak na hladine akvaria, akva sem napustil v sobotu! prvne tam byl jenom bordel (prach) a z nedele na dnesek se na hladine udelal jemny povlak, kdyz strcim prst do vody tak se povlak rozevre, jakmile ho ale vyndam zase se spoji. vypada to jako kour na dne mam aquaclay ground, muze to byt tim ? poradite nekdo co s tim ? :-( diky kuba :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 00:10 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: mirlun
film se pak posbírá ubrouskem nebo toaletním papírem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 00:09 Žena darka [520] Re: mirlun
Kvasnice to nejsou, ani v akva, ani v lahvičce(zkontrolováno už dříve jako první ;-) ), už mě nic nenapadá, stahuji ubrouskama každý den a měním při tom trochu vody, hladina je chvilku čirá a za pár hodin je to tam znovu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:57 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: darka
pak bych zkontroloval tu lahvičku s vodou(vyměnil vodu) a taky, jestli se nemohly dostat kvasnice do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:54 Žena darka [520] Re: mirlun
Jen už mě nebavilo kupovat ty drahé náplně, takže tam míchám 100g cukru, 1,5ml suš. kvasnic a 450 ml vody, nechám rozjet v kýblu a až potom připojím k akvu, přes lahvičku s vodou, ta je součástí výrobku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:45 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: darka
když zesílíte proud, tak se hladina pohne, a snad vyřeší, ale pak nebude tak dokonalá filtrace vody. ptal jsem se, jestli proháníte CO2 přes vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:42 Žena darka [520] Re: mirlun
Filtrace je podobná, jak ve Vašem akvu pro rodiče(ach ta moje prezentace tone , ale neumím fotit sad ), jen mám "hlavu" výše, takže hladinu čeří, stáhnutou na cca polovinu, nasměrovanou na kratší stranu akva do rohu. Anebo mám zkusit přidat, jestli se to neprofiltruje? :-O P.S. Mám tento výrobek www.zoo-hobby.cz/… , takže to prochází přes nádobku s čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:41 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: darka
a pouštíte CO2 přes petláhev s vodou? čištění CO2? tohle děláme každý a slepá hladina se netvoří(znatelná).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:30 Žena darka [520] Re: mirlun
Klasický kvasnicovač, používám ho už dlouho, jediná změna je výměna filtru, ale cca 5 týdnů byly v provozu oba dva :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:24 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: darka
takže máte CO2? jak ho vyrábíte? chybí Vaše prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:18 Žena darka [520] Re: mirlun
Hladina se pohybuje ;-) , ať už výpustí z filtru nebo domácky vyrobenou rozstřikovací rampou, tu jsem teď odstranila, protože rostlinky přestaly bublat. Něco se změnilo, takže se začala tvořit tato slepá hladina, akorát já nevím co coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:03 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: darka
pokud není hladina čeřena, může se tvořit na hladině film. doporučuji upravit výpust z filtru, aby mírně pohyboval s hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 22:51 Žena darka [520]
Cca před 2 měsíci jsem vyměnila setový "honič vody" Fluval 3 plus za Atman 200+kostku biomolitanu a od té doby mám problém se slepou hladinou :-( , do té doby jsem o ní jenom četla tady na fóru ;-) Objevila se po odpojení Fluvalu, dokud oba filtry jely spolu, nebyla tam, ani nikdy předtím. O slepé hladině jsem si přečetla celkem dost, spíš mám dojem, že něco dělám špatně, ale nevím co, hlavice je pod hladinou nejvýše jak to jde, i když přidám doma vyrobenou rozstřikovací rampu je tam stále sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 19:23 Muž ondrasheq [10]
Kéž by to bylo vždycky jen krmením... Těch příčin může být mnohem více - mně se mastný povlak udělal i bez krmení (zajíždění nového akva), stačilo pak jen více čeřit hladinu (i bez přídavného bublání) a hlavně opatřit akva krycím sklem.
Může to tedy být velice snadno i bordelem ze vzduchu - prach, pozor i na kouření v místnosti s akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 19:00 Trdej – Re: BART
Všem děkuji za rady ,nechal jsem přes noc zaply bublák na plno a povlak je vice mene pryc.Ale porad to trosku ,,zavání,, :( a právĚ proto udĚlam akvarko odznova,a pecliveji.A kdyz budu v tom,muzu provest jeste par uprav .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:29 Muž BART [3] – Re: Yirka
napadá mě možný vliv velikosti nádrže a filtrace. Máme doma dvě akva jedno 288 l tam krmím denně mraženým i suchým (Hikari algae vafles) a hladina je ok. A to mám ted rozstřikovací rampu pod hladinou, tak že se hladina jen trohu hýbe a vůbec nevzduchuju (kvůli CO2) . Ale je tam externí filtr Eheim 2073

Druhé akva je 40l je tam 10 neonek a 2 ancici, krmíme jen suchým a hladina je občas mastná. Filtr vnitřní eheim, hladinu čeří zdatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 10:18 Muž Feferonek ® [14] - Amerika
Tak moje zkušenosti s mastnou hladinou jsou.Když si strouhám čerstvé h.srdce a hned ho přidám ke zkrmení,okamžitě se mě zamastí :-| ,ale jakmile to nechám zamrazit a potom znovu rozmrazit a přelejt vařící vodou tak jsem nepozoroval toliko zamačtěnou hladinu ;-) .Jinak z kupovaným mraženým krmivem nemám žádný problém. ahoj
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1501