Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:28 Jindras Re: Arjoen
Jednoduchá náprava-výtok filtru nastavit souběžně s hladinou,nejlépe přes rampu. Hladina se musí točit,nesmí stát. Mám rampu po celé šířce akva,8 dírek, a je po problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:28 Arjoen Re: Yirka
Poras stejně.... tablety pro ryby dna a normální flakes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 16:22 Muž Yirka [9126] Re: Arjoen
Co krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:55 GP Re: Arjoen
viz. slepa hladina, sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 14:49 Arjoen – problem
Fotka k příspěvku Zdravim. Cca 3 tydny mam problem se skvrami na hladine jakoby olejove. Menim co druhy den 30 l vody a pridal jsem vzduchovani ale problem pretrvava. Nejaka rada prosim? Kameny jsem pro jistotu testoval octem ale bez viditelne reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:58 Muž Mislow [304] Re: shotik
Mas to pekne udelany, jen ty neonky dej radej pryc. Galaxy taky nejsou idealni volba do 30 l, jsou vhodnejsi druhy, ale tak s privrenym okem te za to snad jejich milovnici neukamenuji. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:52 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Mislow
Zda se ze to rampa solidne rozbourala. Uvidime zitra :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:48 Muž Mislow [304] Re: shotik
To by melo pomoci, mastna hladina neni u novych akvarek nic neobvykleho, zmena polohy filtru a natoceni rampy smerem k hladine vetsinou pomuze. Kdyz ne, tak zkus ucpat nektere trysky na rampe, treba paratkem, jestli se tam vleze (tak abys to ale moh vytahnout). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:39 Muž shotik [60] - Mořské ryby
S neonkama jsem se trosku unahlil. Nicmene akva bezi uz dele nez je zalozena prezentace. Zvedl jsem filtr s rampou nad hladinu at ceri hladinu tak uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.05.2015 21:03 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nowy101
Nic takového jsou to bakterie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:52 nowy101 Re: shotik
Ahoj, je to prach a bordel co poletuje po místnosti, případně zbytky bordelu z dekorací - slepá hladina. Řeším u krevetek stejnej problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:52 Muž Horác [3942] Re: shotik
Je to přesně to, co si myslíš, že to je :o) ... (jinými slovy, jsi ve správném vlákně :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 20:49 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Fotka k příspěvku Netusi nekdo co to muze byt? Vypada to jak olejova skvrna
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2015 17:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vermut
Fotka k příspěvku Pri tvojom type akvárka, teda toho, čo máš v prezentácií, by si mohol využiť i niejaký druh izbovej kvetiny (pokojovky). Jednako ti pomôže vyrovnávať hladinu CO2, prípadne vyššej koncentrácie a rovnako i ostatných nadbytočných látok, viď moje krevetárka, ktoré sú úplne bez filtrov.
Alebo pozri na tento odkaz
www.tuncalik.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 12:07 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vermut
Slepá hladina zamezuje výměně plynů mám vyzkoušeno že potom stačí méně CO2 ale nevypadá to dobře a nemusí to být jen CO2 co ti dělá ty bublinky, takže to chce trochu pohnout z hladinou a nebo nějaká sběrač neboli skimmer. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 11:42 Vermut Re: vaaclav
Diky Vaclave, drop-checker samozrejme mam a jake maji byt hodnoty taky vim ;-)
jen nechci neco zanedbat, zkratka me nejak "desi" ta klidna hladina :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 08:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vermut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 22:20 Vermut Re: cezarmilan
Mam pokryte dno bublinatkou a bahnickou a vytvoreny strom z mechyrky javske, ryb je cca 15 a krevetek taky 15. Co2 bezi po dobu sviceni od 9-19h. DC? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vermut
O rastlinky určite nie. Ak je pomer rastlín k počtu rýb vyvážený, tak by som rovnako obavy nemal. CO2 ide nonstop? Ak by šlo nonstop a bola by slepá hladina, tak sú obavy na mieste. Čo DC?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:18 Vermut – Klidná hladina
Chci se zeptat, mám 50L tank, měl jsem rampu která byla součástí Tetratecu EX600 plus takže hladina nebyla nikdy v klidu. Jelikož mám akva v aquascaping stylu tak místo rampy jsem dal lily pipe a od té doby se mi hladina nečeří a je naprosto klidná.Mám dojem že to není dobře už jen třeba kvůli okysličování? Z CO2 mi na hladině zůstávají bublinky k večeru i když ty mě tolik nevadí jelikož jsou ráno zase fuč. Mám se nějak obávat jednak o rybky nebo krevetky a nebo třeba o rostlinky? :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: marek21
Skimmer si muzes snadno i udelat, staci aby jakykoli filtr prisaval hladinu. Mam to v malem akvarku u interniho filtru:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer

Chce to ale trosku rozume, at si neucpes filtr necim, co nasaje z hladiny, nebo at nemas trubku dolu tak kratkou, ze pri nizsi hladine nasaje vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2015 21:33 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marek21
Slepou hladinu tvoří bakterie, pokud s ní máš stálé problémy pořiď skimmer. www.google.cz/…

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 21:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: marek21
krmivo, mastné ruky, ktoré prikrmujú, niekedy uhynutý slimáčik, rybka......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: marek21
Pokud je to co za slepou hladiunu považuješ nějak efektivně narušováno neviděl bych v tom až zase takovej problém, ono se to se slepou hladinou často má tak, že jakoby bez příčiny přichází a stejným způsobem i mizí a čím více se člověk snaží jí odstranit, začne dělat nějaký změny a třeba se mu to i podaří už ve finále na tu příčinu nepříjde. Když odroluješ tímhle vláknem najdeš spousty odpovědí a možných příčin, ale mějme na paměti originalitu každé jedné nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:18 Muž marek21 [16]
co moze sposobovat tvorenie slepej hladiny ? akvarium ma krycie skla, je cele uzatvorene drevenym priklopom, rampu som skusal davat aj nad hladinu no stlae to tam je .... ked hladinu odsajem cerpadlom atman tak na chvilu to zmyzne no zanedlho sa opat vytvori ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:48 rastrot Re: gringo
děkuji moc zitra jdu pro něj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:27 gringo Re: rastrot
Fotka k příspěvku Skimmer stačí ten nejmenší, který existuje i na větší akva. Ideální ale je, aby hladina byla "hnána" ke skimmeru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 20:14 Honza71 – povlak na hladine
Ahojte, od založení akvaria (6 mesiců)mám problém s povlakem na hladině. Vypadá podobně jako když se někdy udělá v černém čaji na hladině takový škraloup. Čeření hladiny nepomáhá jen to rozbíjí hladinu v těsném okolí dopadu vody. Mám však podezření na pmdd. Když to stáhnu ubrouskem tak se ten povlak neudělá až do další aplikace pmdd. Jakoby se nějaká složka srážela na hladině. Má někdo podobné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 18:39 rastrot Re: ondralomnice
diky moc a mam akva 350l a ten Eheim Skim350,je taky na 350 litru vetsi nedelaji snad mi to bude stacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 18:37 Muž ondralomnice [81] Re: rastrot
znát to je a dost rychle ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 17:24 rastrot Re: Heimdall
díky a je to znát?myslím zda hladina se vyčistí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 16:49 R Muž Silent [5949] Re: rastrot
Pár jsem jich už nainstaloval. Je to vlastně takový minifiltr který místo sání ze sloupce saje vodu z hladiny která se přes molitan uvnitř skimmeru vyčistí a vrací se zpět do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 09:19 rastrot
nemá někdo prosím zkusenosti se sberacem vodbi hladiny Eheim Skim350, hladinový sběrač nečistot dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 22:41 rastrot Re: Heimdall
diky moc za radu ale mam pocit ze uz tu slepouu hladinu mit nebudu jelikoz to ted zene vodu as do konce akva uvidim a doufam ze ten slic zmizi co se rozplaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 22:38 R Muž Silent [5949] Re: rastrot
Co zkusit nějaký skimmer. Buď přímo motorický www.akvaristik.eu/… nebo pro vnější filtry www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… ještě býval skimmer od hagenu, ale odkaz jsem nenašel.
edit: ještě jsem našel jbl www.jbl.de/… ten mám vyzkoušený a funguje na udržování čisté hladiny perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 22:04 rastrot
tak jsem nasadil cerpadlo Atman 201 mam 350L tohle je do 400 zapnul a hladina se krasne rozjela do konce jen ten bily povlak se nejak rozplaval po nadrzi a nechce zmizet vezme mi to do rana filtrace?mam dost silny vnejsi filtr dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 20:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rastrot
já jsem si rampu udělal z černého husího krku. Dírky průměr 4 mm, rozteč dírek po cca čtyřech centimetrech a na konci jsem to ucpal molitanem. Sranda za pár kopejek. Od té doby nevím, co je slepá hladina potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 20:19 Muž acik [416]
eheim 350 a máš klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 20:15 R Muž Silent [5949] Re: romant
Taky si myslím ;-) .
Edit: pokud by šlo jen o rozčeření hladiny mohlo by pomoci u proudové čerpadlo nasměrované k hladině. Například www.prirodni-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2014 20:02 R Muž romant [27987] Re: rastrot
AT 202 by to měl dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 20:00 rastrot Re: romant
díky a nevis o nejake dobre?mam 360 litru akva ale jedna se mi jen o kousek te slepe hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:59 R Muž romant [27987] Re: rastrot
Čerpací hlavu bez ničeho za cca 200,- Kč a velmi záhy zjistíš, jak na tom jsi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:57 rastrot Re: Štefan
díky tu mám ale nedosahne na konec mam pomerne dlouhe akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:50 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rastrot
pomohla by i rozstřikovací rampa, která by byla napevno v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:42 rastrot Re: Štefan
diky a co nejake cerpadlo na rozcereni by nestacilo:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:35 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: rastrot
ideální je slepou hladinu odstranit. Jde to prý i papírovým kapesníkem, ale zkušenost s tím nemám. Ale třeba by ti pomohl tento článek, jako inspirace, pokud nemáš chuť investovat do skimmeru rybicky.net/clanky/1355-skimmer-vlastni-vyroby-za-par-korun-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:35 R Muž romant [27987] Re: rastrot
To rozčeření, rozbití, vodní hladiny bych viděl jako první krok. rybicky.net/forum/5689 , rybicky.net/clanky/1355-skimmer-vlastni-vyroby-za-par-korun-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:28 rastrot – slepá hladina
mel bych dotaz mam akvarium 400l voda je krasne kristalova bohuzel se mi na jedne strane dela mrtva hladina ma nekdo zkusenosti se skimrem ?sberacem vodni hladiny?nebo by stacil koupit nejaky maly kompresor a vodu v tom miste rozcerit?dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2014 21:36 Kaileen – Co s tím?
Dobrý den,

před časem jsem si pořídila nové rybičky, ze 17 kusů různých druhů přežily 3 kusy. Vyprala jsem komplet celé akvárium, rybičky stále žijí. Ovšem utvořil se mi na hladině povlak, po čase i bublinky (ze začátku ojedinělé, teď po týdnu to vypadá jak pěna ze saponátu). Toto se mi dělo těsně před tím, než mi vychcípaly skoro všechny rybičky. Teď vodu měním jako vždycky (asi 1/3, voda odstátá, dno odkaluju), rybičky jsou v pohodě, jsou živé, žravé, ale stejně se mi to nějak nezdá. Můžete mi poradit, co se děje a co s tím? Nikdy dřív se mi to nestalo, známý říkal, že to měl taky a prý je to plíseň, taky jsem tu četla, že to jsou nálevníci, ale kalná je pouze hladina vody, zbytek je čirý. Vývod filtru mám vedený nad hladinou. Za rady a zkušenosti předem děkuji, Kaileen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:53 gringo Re: Aforte
Ten zelený vyzkoušený nemám. Je to Atman F300. Ale skimmer z toho čerpadla mi v akva jede už dlouho(bez něj čistá hladina není). Princip je u obou stejný, jen ten zelený je menší(akorát by se na něm musely páskou zaslepit podélné otvory, aby voda přetékala shora na molitanek). Dal by se použít i tenhle www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=651