Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:15 Petr_Janousek
Je to opravdu jen tím. Udělá se takzvaný šlem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:06 Muž Lala [0] – povlak
Je to opravdu jenom tím, že hladina stojí????? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 09:49 Šámes
to je tim že se hladina nehýbe...dej tam motůrek a povlak zmizí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2007 09:27 Terka – bílý povlak na hladině
Udělal se mi v akvárku(13l) bílíé slizký povlak na hladině, jde z hladiny sejnout, ale brzy se udělá znovu. V akvárku žije jen jeden beťák. Už jsem zkoušela ava i vyčistit, ale stejně se to vrátilo.
Nevíte, co by to mohlo být a jak se toho zbavit??
Dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 19:23 Muž Onďa [32]
Když jsem čistil a znovu napouštěl vodu, tak se mi to tam 1. den udělalo taky, ale 2. den už to na hladině nebylo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 18:41 Muž tau [14]
mam take jakoby mastny film ve vsech nadrzich vim 100% ze za to muze moje voda.. kdyz vymenim vodu tak se to vytvori, pak to 2-3x sesbiram a az do nove vymeny je klid.. pri sesbiravani se tvori takovy bily castecky.. je to opruz ale neni to nastesti nic vaznyho..takze to nechavam byt.. vodu cerim a nehnojim a krmim z 80% mrazenym.. vodu beru od melnika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 17:59 Veronika – problém
Ahojte! :-) Mam rovnaký problém už niekolko týždňov.Neviem sa ho zbaviť. :-( Zaujíma ma len či to nejako nemôže ovplyvniť zdravie rýb v akvárku. :-O Vopred diki love pa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 09:53 motýlek
někdy stačí trochu "špinavá" vodovodní H2O :-) , stačí hladinu "setřít" klasickým novinovým papírem: rozložíš na jednu stranu nádrže a táhneš směrem na druhou stranu a vytáhneš to po skle - před tím samozřejmě ne chvíli vypnout vzduchování či filtr ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2007 08:18 david
no mám filtřík tak hladina není úplně klidná a nějaké rostlinky tam taky jsou ..a žádný sajrajt mi tam nevytekl, rybky jsou OK ...tak je to snad v pořádku díky za rady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 16:12 Muž Eff [417] - Rostliny
Ono to může mít vícero příčin, ale pokud to vyloženě není způsobeno tím, že by ti tam vytekla nějaká chemikálie a je to "klasická" splepá hladina, pak její dopad je maximálně takový, že brání výměně plynů (mj. kyslík) mezi vodou a vzduchem - takže v případě, že by jsi měl přerybněno, málo rostlin a nepohyblivou hladinu, pak by jsi viděl, jak rybky u hladiny lapají po vzduchu. Pokud jsou ryby v pohodě, asi bych počkal až se nádrž pořádně zajede, pravděpodobvně to zmizí samo + rady z mojí předchozí reakce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 16:01 david
dík za TIP a otázka je jestli je to škodlivé?? Dík za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 10:50 Muž Eff [417] - Rostliny
Dej si tu na fóru vyhledat výraz "slepá hladina" a něco určitě najdeš. Řešením jě většinou hustě osázet nádrž rychle rostoucími rostlinami a starat se o vodu tak, aby vyhovovala rostlinám. Také pomůže směrovat vývod z filtru tak, aby čeřil hladinu (ane ne zase tak, voda příliš proudila v celé nádrži)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2007 09:19 david – tenký mastný film
Dobrý den,
na hladině akvária se mi dělá tenký, mastný film..nevím co to je a hlavně jestli to moc vadí?? akvárium je už osazeno. Během posledního týdne mi uhynuly 2 rostlinky, nemůže to být z nich??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 01:04 Muž Miky [14]
Já napustím do kanistru vodu ze studeného kohoutku a ještě přidám 3l vařící z konvice kanistr mám celkem 20l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 17:46 DavidCZ
Jeste bych dodal, ze Tento systemek mam jen v malem separatoru, v akvariu bych pouzil vetší proudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 17:43 DavidCZ
Tak at přemýšlým jak přemýšlým, myslím že mate opravdu problém pouze ve stojate hladine, pomohou vam akvarijní čerpadýlka, par trubiček a hladiček, hladina by mela byt mírně tekoucí, jako akvarium. Tedle sajrajt se mi udela, tak vzdycky rozpohybuju vodu, hladinu je vse za 2 dny OK. Doporucuji, pokud budete jakkoliv vyvadet proud vody nad hladinu. Vse musi byt 100 procentne upevnené, muzete se vam totiz stat, ze se neco uvolní a voda zacne stríkat, ci tect ven z akvaria ale vy u toho zrovna nebudete. Nahral sem Video , staci trubicka a kolmo doní nad spodním koncem hadicka, princip je ze mezery mezi bublinkami nesou vodu. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 17:12 DavidCZ
I Dle meho nazoru to odstrani mechanické zcereni hladiny, hadicka ci cerpadylko, aby proud vody stekal i z male vysky a hladinu stahoval proudem do vody a promichaval ji s vodou. Byt Vami rozpohybuju vodu. Pokusim se vyfotit co sem si vyrobil pro cereni vody v separatoru. Pohani to vzduchovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 17:00 Žena ufinka [28] - Asie
Ja s nim mela problemy a ted kdyz casteji vymenuji vodu, jednou za 10 dni, a nehnojim, tak tam neni...ale mozna je tech faktoru vic, tak se to da tezko vysledovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 13:41 Muž jg [3] – skusil
by som Hladinový zberač nečistôt www.eheim.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 09:55 Žena Voloďka [59] - Tetry
Mě je jen divný, že akva už mám více jak rok a ten bílej sajrajt se mi tam objevil až teď. Proč až teď? Může to být následkem nálevníků v akva? Díky za názory a rady ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 15:02 smajlik
Pro popeluchu:Já musím upřesnit,že ten povlak jsem měl krátce po založení akvária,tedy někdy koncem ledna,začátkem února.Vliv pylů se v té době dal vyloučit.V současnosti je to pryč i přes začínající pylové období.Ale jinak....souhlas s tvým příspěvkem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 14:56 Žena popelucha [12] – to George
Právěže pokud je ten mastný film pyl zvenčí, tak se objeví skoro každý rok (podle počasí). Jenže to nejde říct kategoricky, u nás na ulici, kde jsem bydlela dřív, např. rostou lípy a to je velice kvalitní lepidlo. Tady zase hodně kvetou břízy a akáty, jenže bydlím vysoko, tak se to tak neprojevuje. U každého z nás to ale bude jinak a důvody můžou být klidně všechny naráz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 13:58 smajlik
Já jsem vodu měnil průběžně po troškách.Asi takto-denně jsem sbíral povlak takovým hranatým hrnkem,jako smetanu z mléka,odebranou vodu vždy doplnil.Při pravidelné výměně jsem samozřejmě vyměňoval víc.Mám doma 50l "sud" a v tom mám neustále po ruce odstátou vodu.Do sudu napouštím vodu pouze ze studeného kohoutku,na potřebnou teplotu ji upravuji těsně před použitím(část odeberu a uvařím v rychlovarné konvici,tím naředím).Ten povlak zmizel asi po 4-5 týdnech.Nevím jestli shodou okolností nebo dodržením tohoto postupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 09:29 Sidonius
Trochu mimo téma, ale - nepodléhejte iluzi, že vše, co pochází z akvaristiky, musí být nutně O.K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 23:29 George – to vaclav & popelucha
Souhlasím s vámi, že hladina je částečně zaneřáděná nečistotami z ovzduší (prach, pyl,.....), ale myslím, že to ještě plně nevysvětluje onen mastný film. Vždyť tento problém, není jen u nově založených AQ (jako je třeba moje cca 2 1/2 měsíce), ale vyskytuje se taky u něco déle založených AQ (viz Jaryn - cca1/2 roku) anebo u dlouho založených AQ (viz Kattya - cca8let)
Složení dna - to by už mohla být lepší stopa...mám Aquaclay Ground a k tomu 3 kameny. Ty kameny bohužel nepoznám, co jsou zač, ale kupoval jsem je v akvaristice, takže by dle mého neměli vodě nějak škodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 22:59 George – to smajlik
Smajlíku, každopádně ještě jednou díky za tvoje info. Rád bych se tě zeptal na to po kolika výměnách odražené vody ze studeného kohoutku se situace s povlakem začala zlepšovat? Bylo to hned po první výměně vody, nebo až po několikáté? Jakým způsobem jsi ji měnil? Po týdnu cca 1/3 objemu AQ? Tu studenou vodu ještě zkusím, zkoušel jsem ji totiž jenom jednu výměnu a když jsem viděl, že se povlak vytvořil stejně rychle jako když přidám vlažnou vodu rovnou z kohoutku, tak jsem tuto cestu zavrhl. Předem díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 17:55 Žena popelucha [12]
Ono je to podle mého pozorování taky sezónní, teď všechno kvete, takže ten povlak můžou být i pyly zvenčí. Záleží, kde žijete, jak vysoko apod. Jestli jsou to pyly, tak pomůže odstranění kapesníkama, rozčeření hladiny a zachovat klid, přejde to samo (do příštího jara) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 17:04 Usine
Bohužel povlaku se nezbavíš jinak než uvedenými způsoby. Voda pohltí vše co se jen okolo akvária mihne. Musel bys utěsnit kryt akvária tak aby se tam dostalo co nejméně nečistot. A nebo se podívat na složení svého dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 16:16 smajlik
Tak to je mi líto,tady mé zkušenosti a znalosti končí :-) .Víc neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 16:12 George – to smajlik
Ahoj Smajlíku, abych byl upřímný, tvou debatu, kterou jsi na fóru rozproudil, ohledně povlaku na hladině, jsem sledoval s velkým zájmem již od samého počátku. Zkoušel jsem tvůj nápad s vodou z teplého a studeného kouhoutku, ale povlak se tvořil ať tak či onak. Hnojivo Bivoj nepoužívám, mám tekuté hnojivo Tetra PlantaMin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 15:44 smajlik
Taky jsem se toho nemohl zbavit a pak to skoro zmizelo samo.Skoro říkám proto,že po 10-14 dnech,před výměnou vody tam slaboučký povlak je.Ale opravdu slaboučký,spíš od krmení a prachu.Nepoužíval jsi hnojivo Bivoj?A když doléváš vodu,napouštíš z teplého kohoutku?Proč se ptám - podívej se sem rybicky.net/forum/2156
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 14:45 Muž isamik [180]
Nejsem bystry zkuseny akvarista, ale nedavno cca 14 tydny sem mel prave podobny problem v me "30". Filtr se me lehce posunul dolu a mel sem o vikendu vypnute vzduchovani ( proc ho mit zaple pomyslel sem si) stacil den nepritomnosti a na hladine byl film, ci sedobili povlak, byl pomerne hutny. Ikdyz ne tak hutnou kdyz tam byla pouze technika a dekorace (bez kytek). Priciny sem se nedopatral, ale filtr sem zvedl aby ceril hladinu, vzduchovani tez, aby par bublinek bublalo, film sem stahl kapesniky asi 3 s film uz je 7 dnu pryc. Tot ma zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 14:31 George – stejný problém
Ahojte,
Jaryne mám stejný problém jako ty. Potýkám se s tím už cca 2měsíce,zatím bezvýsledně. Takže bych se rád připojil k tvé žádosti o radu jak se toho mastného povlaku zbavit. Bohužel, většina informací se vztahuje na odstranění povlaku, čili následku, ale myslím, že užitečnější by bylo odstranit příčinu. Na rady typu "stahuj ten film novinami, nebo savým papírem, čeř hladinu a ono to časem samo zmizí..." bych osobně moc nesázel, jelikož u mě to tak nefunguje (a navíc razantně stoupla spotřeba papírových kapesníčků). Takže prosím všechny bystré akvaristické mozky o názor/radu co je příčinou povlaku a jak se ona příčina dá odstranit. Zkoušel jsem do vody dávat Nutrafin water conditioner Aqua plus, po nějaké době jsem zkoušel na doporučení prodavače Protalon (onen prodavač měl tentýž problém s povlakem a Protalon mu pomohl) a naposledy jsem vyzkoušel Tetra Crystal Water. Všechny mé dosavadní pokusy o vymýcení povlaku z AQ zktroskotaly rozzureny
Předem děkuji za konstruktivní návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 09:49 Muž isamik [180]
rybicky.net/forum/2081
rybicky.net/forum/455
rybicky.net/forum/1742

A dalsi, zkus hledat "mrtva hladina", "povlak" atd... a pak jen cist, cist a cist...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 09:32 Jaryn – fotka
Fotka k příspěvku fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 09:32 Jaryn – povlak na povrchu
Fotka k příspěvku Poraďte prosím z čeho je tohle? Akvarium je víc jak půl roku staré a posledních 14 dní se dělá takový mastný film. Dokonce i po něm můžou lézt šneci. Každý druhý den to sbírám a pak z toho dolů padaji takový bílí částečky.
Hladina je čeřená.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 23:58 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 22:08 Muž isamik [180]
Hladinu sem mirne filtrem ceril, ted sem ho posunul nahoru aby hladina byla vic v pohybu a zatim se nic neobjevilo. Takze se toho povlaku nejde zbavit bez cereni hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 22:05 Usine
Když nebudeš nějakým způsobem čeřit hladinu bude tam stále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 13:42 Muž isamik [180]
Zdravim vas vsechny, preju hezky velikonoce, a mel bych dotaz k sedo-bilemu povlaku, za jak dlouho by mel zmizet po stahovani kapesnicky ci sacim papirem? Me akvarium: cca 30-34l, rostlinky vyzazeny, po celem akvariu, dekorace: koren, kokos a lavovej kamen, bez ryb, jen mi odchazi Sagittaria subulata, nejspis odhnivaji listy ktere byli pestovany na suchu, filtr elite stingray 5 jako hlava a pod ni biomolitan 12x5x4 cm. Zakal se mi udelal uz jednou bez kytek jen s technikou tak sem ho "vyzbiral" a dal tam vzduchovani, predevcirem sem vzduchovani vypnul a uz ho mam zase.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 20:39 smajlik
Tak to je dobrý :-) .I když trochu komplikovaný.Naštěstí to snad už nebudu potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 20:33 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 20:28 smajlik – po problému
Hladina je čistá,bez povlaku.Částečně to přičítám postupnému upravení biologické rovnováhy v akva a částečně tomu,že používám k výměně a doplňování vodu pouze ze studeného kohoutku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 17:12 Vitek – To smajlik
Jo a písku jsem vyvařil skoro 35 kg. Trvá to dlouho, ale vyplatilo se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 17:11 Vitek – To Smajlik
K té slepé hladině: napadá mě skutečně jenom nějaká nečistota z dekorace. Osobně jsem vyvařil kameny, písek i kořeny a bylo všechno OK. Právě, když se vařil písek se takový povlak udělal v hrnci. Po několika minutách se to rozpadlo a písek byl v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 13:48 smajlik – Pokračování
Dneska je 8.3. a na hladině už skoro nic není :-) .Vodu používám jenom ze studeného kohoutku,odstátou min.24 hod "voraženou" na pokojovou teplotu.Tak jestli to bylo tou teplou...nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2007 18:45 smajlik – pokračování
Dnes jsem dostal výsledky z OHS.95% nečistot je neorganického původu,drobné částečky kalu,nečistot vysrážených z vody a podobně.Sem tam nějakou řasu (a ani ne sinici) tam našli,ale opravdu zanedbatelné množství.Další zkoumání by bylo asi dost finančně náročné.K přesnému určení těch nečistot by prý museli vzorek podrobit složitějším testům.Budu se muset spokojit s konstatováním,že sinice to nejsou.Ale do toho menšího akvárka dolévám vodu napuštěnou jenom ze studeného kohoutku a zdá se mi,že povlak je na ústupu.Tento postup mi odsouhlasili i v laborce a prý jim mám dát vědět.Takže tímto směrem se nyní bude ubírat má snaha o vyřešení problému ;-) .Jsem zvědav - všem moc děkuju za příspěvky a určitě dám vědět,jak pokračuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 12:00 Muž Norton [109] – pro Smajlik
Smajlíku, je to napínavé! Jak nemám rád TV seriály, tak tady už se těším na pokračování! ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2007 11:52 smajlik – hladina-pokračování
Včera jsem předal vzorek mé nehezké hladiny na OHS,kupodivu mi slíbili,že se na to podívají.Pokud to bude sinice,dozvím se to hned,pokud by byl nutný další podrobnější rozbor,musel bych si to domluvit a asi by to něco stálo.Uvidím,zase dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2007 08:45 Muž Johns [30] - Cichlidy
Jo díky takže se nemusim obávat že mi to napadne ryby
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1701