Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:15 Žena stetinka [270] – Re: Mirulcik
zkuste nastavit filtr tak, aby čeřil hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 12:13 Mirulcik
Na akvárku je kryt. Je to komplet od Juwelu, kde je filtr Juwel Bioflow, píšou, že je to biologický dvoufázový filtrační systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:59 R Muž romant [27982] – Re: Mirulcik
C je to za filtr? Jak hodně se čeří hladina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:58 OpalineLeFay – Re: Mirulcik
a není to jen obyčejný prach, napadaný na hladinu? tedy pokud nemáte kryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:53 Mirulcik – Kalná hladina
Dobrý den, jsme začátečníci, v sobotu jsme si založili akvarium, po dvou dnech kalná voda zmizela, ale zůstala nám kalná hladina vody, vypadá to jako zaprášený povlak. Na dno jsme dali výživu pro rostliny, nasypali písek, na něm máme 2 kořeny a 3 skalky, vysadili jsme i rostlin, těch tam je dost. Potom jsme do vody nasypali tablety Bactozym na zajištění bioaktivity v akvárku. Můžete mi poradit, zda je to normální a zda to filtr odstraní? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 08:37 gringo – Re: JendaVana
Ani ten můj nenasaje vzduch, i když hrdlo zvednu nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 07:26 JuraS – Re: JendaVana
nemůže pokud je správně udělaný jakože je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:54 Muž vlasolis [2] – mastnota
je to normální mastnota když člověk krmí živým popř.mraženým jídlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:46 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Re: AmorFati
hoj, nesaje ten filtr i vzduch? ten bych ve filtru nepotřeboval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:39 JuraS – Re: AmorFati
kdybys byl z prahy tak ti klidně ho kýbl dám...nepomáhá ani piscia která mu měla odebrat živiny..nepomáhá nic...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:34 Muž AmorFati [37] - Amerika
Hehe, závidím... Já žabinec jeden čas měl, dělal mi třeba i krásné několikacentimetrové vrstvy... A pak přes zimu prostě pošel a vymizel a mám po ptákách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:31 JuraS – Re: AmorFati
potřebuji právě aby ho to nasávalo..část co zvládnu odeberu síťkou a pak bych udělal na hladině pohyb aby se uvolnili i z rohů a odkudkoliv kde jsou vždy skryté..jinak mi stačí že všechny vyberu poctivě síťkou a za měsíc mám hladinu neproniknutelnou..stačí jediný lísteček a množí se jako sviňa když se hladina nehýbe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:22 Muž AmorFati [37] - Amerika
Plovoucí kytky momentálně nemám, ale žabinec by asi dělal problémy... Buď by to ucpával nebo by se nasával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:20 JuraS – Re: AmorFati
nemáš náhodou na hladině plovoucí kytky ? zajímá mě jestli to dokáže nasát "žabinec" marně se ho snažím zlikvidovat..kdyby mi ho tohle nasálo z akva do fitru tak by si ho tam dokázal vybrat a nebo bych tam dal šneky co by ho hlady požrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2010 15:07 Muž AmorFati [37] - Amerika
Fotka k příspěvku Tento obrázek ukazuje různé možnosti použití s různými druhy filtrů. Já zvolím zapojení uprostřed vlevo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2010 15:06 Muž AmorFati [37] - Amerika
Fotka k příspěvku Právě mi přišel protein skimmer, který jsem výše odkazoval. Pro dobro místní komunity jsem oskenoval jeho schéma a možnosti použití pro případnou inspiraci či domácí výrobu ;-)

Skimmer je plastová trubka, na které je nacvaknutý držák s přísavkami. Ventil regulace průtoku je tyčka procházející celou výškou, která má dole sítko a o kousek výš talířek, který vyšroubováním stoupá sacím košem, čímž více a více odkrývá nasávací štěrbiny. Nejsem si až tak jist, že regulace nasávání je až tak potřeba. Plovák je plastový výlisek, nahoře sací koš pro sběr z hladiny a kus trubky, který vodu odvádí dolů do skimmeru. Výstupní hadice je konkrétně u tohoto výrobku odnímatelná. Proč, je vidět na dalším obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2010 12:08 gringo – Re: j0hny
Fotka k příspěvku V akci. Akorát při krmení ten vtok zvednu nad hladinu(vzduch se do filtru nedostane) a potom ho vrátím zpět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2010 12:05 gringo – Re: j0hny
Fotka k příspěvku A takhle jsem si to udělal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:04 gringo – Re: j0hny
Fotka k příspěvku Moje odsávání. Nákres
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 03:28 Muž j0hny [86]
Fotka k příspěvku Vseci co mate externe filtre sa da hladina v pohode "skimrovat". Ani to nemusi byt originalny skimmer, staci do hadice par mm pod hladinou spravit dierku (max. stvrtinovy priemer ako hadica ci tubka),
lepsie je spravit ju kludne o par centimetrov nizsie a nasadit nejaky 5-10cm dlhy o trochu hrubsi "bazmek" valcoveho tvaru s dnom. Napr. krabicku od sumivych vitaminov. Tym sa vyluci pri poklese hladiny nasavanie vzduchu.
Vnutorny filter sa da tiez upravit, tu treba do tela filtra este pred filtracne medium navrtat dierku a vytiahnut hadicku (trubicku) par mm pod hladinu. Podtlak spravi svoje a odkalenu hladinu to udrzi stale cistu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 23:33 Muž AmorFati [37] - Amerika
Nebo se dá koupit (či sestavit) zařízení zvané Protein skimmer, viz eBay, resp. Google.

cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 11:33 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Re: BoBMan
Já mám taky podobnej problém. Je to vysráženej tuk z krmení. Jak píše grinko, čeření ti nepomůže, protože tuk se bude držet nahoře. Já to řeším tak, že ho stahuju takovou lištou, která je přesně na šířku akvária, ke straně a tam to na tu lištu naberu a otřu do hadříku a znova a znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 11:08 gringo – Re: BoBMan
U mě v prezentaci mám fotky ve složce "odsávání hladiny" rybicky.net/nadrze/9213 třeba ti to pomůže. Já, když jsem čeřil hladinu(a to dost silně), tak "slepá hladina" nebyla jen kolem výtoku z filtru na hladinu, jinak po celém akva. Teď je čistá. V deníku mám popsané, co a jak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 08:26 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: BoBMan
Měl jsem něco podobného. Rybám to vůbec nevadí, ale pokud se toho chcete zbavit, můžete zkusit povlak stáhnout z hladiny papírem (hadrem). U mě se ale vždy vytvořil znova. Nakonec zmizel, když jsem začal čeřit hladinu, ale toto není vhodné pro všechny akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 08:17 Muž BoBMan [0] – Povlak
Fotka k příspěvku Byl jsem na dovolené a když sem se vrátil byl na hladině povlak. Než sem odjel bylo akvárko puštěné už týden a na hladině nic nebylo. Filtr byl puštěný a tam kde z filtru vytéká voda povlak nebyl. Chci se zeptat jak se toho zbavit a jestli to rybičkám nebude vadit? Kryt sem měl otevřený (to čim se rybky krmí cca 30cm dlouhý a 8cm široký) Nemůže to být třeba prach? Když se vody jen trochu dotknu vytvoří se kolečko kde povlak neni. Jde to vidět i na fotce,
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:25 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Dodin
Dodin: jo krmím smich ale mírně, jen kvůli rostlinkám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:40 Muž Sewer [99] – Re: Kent
Já sem tim chtěl říct, že měsíc staré rybičky nepotřebují krmit nejjemnějším prachem. Prostě jim to tochu rozdrob, ale ne na prach.
Mimochodemn, když chováš gupky, měl by jsi mít vždy po ruce vločkové krmivo, takže hned v pondělí koukej naklusat do akvaristiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:35 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
proste im davam co mam . teraz momentalne nemam vlockove .. tiez mi treba kupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:20 Muž Sewer [99]
Kent napsal: zvysil som vykon a filter vypinam nanoc stale .. aj vo velkom aq..
Tady píšeš, že filtr vypínáš na noc.

A myslím, že když je rybičkám už měsíc, tak je rozhodně nemusíš krmit nejjemnějším prachem. Stačí trochu rozdrobit běžné vločkové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.05.2010 19:15 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
25 gupiek ktore maju 1 mesiac takze ak ste si myslel ze bi som tam narval dospele tak ste bud nieco pili alebo ste mi nerozumeli a mnozit sa nebudu pretoze mamicka putovala ku kamaratovi tieto male odchovam a predam a pojdu krevetky , v pondelok sa musim dostat do predajnu na 100 percent a to ze filter vipinam , tak otom som nevedel :-D no a gupky kŕmim prachovim krmivom ktore robim tak ze roztrepem sera vipagram a ten najjemnejsi prach im dam ... zeru to v poho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 19:09 Dodin – Re: voko
nekrmis nahodou tabletama na dno od dajana pet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:42 Muž voko [9] - Živorodky
Souhlasím. Nejrřív jsem myslel, že jsem to špatně četl ale 25 ryb to je moc. Filtr musí běžet nonstop. To musíš mít tu vodu po noci žlutou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 16:47 Muž Sewer [99] – Napravení chyb
S napravováním chyb je třeba začít hned. Začni tedy tím, že přestaneš na noc vypínat filtr a v případě takhle slabém osázení rostlinami nevypínej ani vzduchování. Co nejdříve zajeď do akvaristiky a kup nějaké rostliny. Nebo když se podíváš tady na webu do inzerátů, určitě najdeš plno lidí, co se pravidelně zbavují přebytků různých rostlin a rádi ti je za cenu poštovného darují ;-)
Hodně štěstí a ať se podaří náprava! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 13:05 ajne
Doporučení - přečti si základní postupy, jak zakládat, kolik ryb atd. a udělej to pořádně, anebo se na to vykašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2010 11:14 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Kent
máš tam šíleně moc rybek - navíc se ti budou dál množit - co se týká vypínání filtru - vysvětlím ti to jako laikovi - představ si bakterie ve filtru, který ti žerou bobky od ryb - k tomu potřebují proudění filtru, aby se neudusily a ty jim to proudění každý večer vypneš a zabiješ je - ráno to zapneš a všechny ty mrtvolky pustíš do akvária - je to to nejhorší co vůbec můžeš udělat - divím se, že si ještě všechny ryby neotrávil

takže - SNIŽ POČET RYB A ROZHODNĚ NA NOC FILTR NEVYPÍNEJ!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:46 Muž TomikVyskov [5]
Máš tam moc ryb, a filtr musí běžet neustále ! Potom se nedivím že ti zapáchá řasokoule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:23 Muž Sewer [99] – Re: Kent
Filtr na noc nevypínej coze Musí běžet non-stop!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:20 Muž Yirka [9118] – Vypínání filtr na noc
Je to celkem blbost - stále - i ve velkém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:08 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
zvysil som vykon a filter vypinam nanoc stale .. aj vo velkom aq..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 10:07 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – filtr nevypínat
vůbec. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.05.2010 10:06 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – slepa hladina , z nicoho nic
vcera hladina v pohode , dneska po zapnuti filtra sa bublinky ukladali na hladine .. uplne tomu nerozumiem .. aq 20 l 25 gupiek asi 1 mesiac

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:13 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Frno
Možná to způsobil ten kořen nebo malý pohyb hladiny a s tím spojené faktory. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:10 Muž Frno [0] - Tetry – mastna hladina foto2
Fotka k příspěvku už bez mastnoty
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 16:09 Muž Frno [0] - Tetry – mastna hladina foto
Fotka k příspěvku Ešte posielam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 15:55 Muž Frno [0] - Tetry – mastná hladina
Od založenia akvária som mal tiež mastnú hladinu.Nepomohlo ani systematické odoberanie.Až keď som osadil hladinové rastliny dúha zmizla a odvtedy je hladina jak zrkadlo (aspoň u mňa). ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 07:46 Muž lachon [8] - Cichlidy
s masnotou už bojuju dva roky a je tam pořát,už jsem to vzdal rybám to nevadí,takže je mi to už jedno. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 07:40 gringo – Re: octavan
Taky jsem vzduchoval, kamínek zkoušel dávat na různá místa v akva a bohužel, nic. Ale je fakt, že se to trochu rozbilo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 07:22 Muž kortezhugo [983] – Re: octavan
...ja som skusal ale "nikam" to neviedlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 07:11 Muž octavan [5] - Cichlidy
Zkoušeli jste vzduchovat?Mě to pomohlo,stačilo chvílí a hladina byla jako křišťál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 22:12 gringo – Re: protein007
Já myslím, že někteří tady reagují právě na tu "slepou hladinu", ne na mastnou, mimochodem i já hmm
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45044x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1351