Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 21:14 marsz
Po vaření o víkendu mám taky zadělanou hladinu. Venku je zima a míň se větrá a hladina u odkrytých akvárek vypadá jako vloni v zimě na zvracení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:25 Muž Jrk [143] – Re: Trdej
Fotka k příspěvku Omezením osvětlení, kdyby se jednalo o sinici, se nezbavíš její příčiny, ale jen řešíš důsledek. Nech to do zítřka - třeba to bude lepší... Ten trojlístek - jestli je to ten, co je na přiložené fotografii, tak to je Lemna mimor - ta to určitě nedělá, tu bych si i v akvárku nechal...
Edit: Pod Lemnou minor prosvítá pod hladinou Riccia fluitans.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:49 Trdej – Re: Jrk
A nemám omezit osvětlení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:36 Trdej – Re: Jrk
No nechám,a uvidím :( A co ten divnej zápach? Můžou to být sinice ?Nesmrdí to tak ,jako by tam něco hnilo,nebo kvasilo ...ale tak divně ... :(

EDIT: A všiml jsem si,že na hladině jak mám takový ty drobounký lístečky,co plavou na hladině(trojlistky) jsou nějaký potvory.. něco jako mšice ... nemužou to dělat ony ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:31 Muž Jrk [143] – Re: Trdej
Že by sinice na hladině? To by ji ale ten proud měl narušit - sinice nemá moc ráda proudění vody... Nech to čeřit do zítřka a uvidíš coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:23 R Muž Silent [5949] – Re: l3nka
Piják funguje je to odzkoušené. Podobně dobře fungují třeba ubrousky nebo papírové utěrky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:21 Trdej
Lidi,pustil jsem bublák, a na hladinu jsem upravil cerpadylko,aby nasavalo hladinu. Ale nějak se mi to nezdá :( Když čichnu k akvu,má takový divný zápach :( Ted to bude znít trosku divne ,ale kdyz si cichnu k svemu starymu akvu, tak ,,voni,, :-D (nejsu divnej) nevim jestli,jestli to nezrusim to akvarko a nezacnu od znova ... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:08 Žena l3nka [13] - Rostliny
jedna kamarádka mi kdysi radila dat piják ze sesitu na hladinu vody.. nezkousela jsem to takze NEVIM..mozna to funguje a mozna taky ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 14:36 neipori – Mastná hladina
Kolik máš živorodek, u mne to vyřešilo nasazení mečovek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 10:18 Muž Jrk [143] – Re: JuraS
Já su z Brna, Tropical Quintet je běžně k dostání ve Sklorexu www.sklorex-akvarium.cz a jako hlavní výhodu vidím to, že je tam "5 druhů v jednom". Mým rybkám chutnají všechny - alespoň to nemají takové jednotvárné. Zpracování webu je už jiná stránka - no ale kontakt tam je, doufám, že jsem alespoň někoho inspiroval hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 09:51 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: Jajik
no nevim jestli to zmizí,já už mám tu hladinu mastnou dva roky a nějak to zmizet nechce.Ale rybkám to fakt nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 09:44 JuraS – Re: Jrk
nabídku má zajímavou ale totálně, ale totálně příšerný web..funkčně a zpracováním tak rok 2000 možná starší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 20:37 Žena Jajik [0]
Mám také problém se slepou hladinou, ale mraženým krmivem zatím vůbec nekrmím. proud z filtru mám tak, že hladinou míchá a nepomáhá to. Myslím že to bude novým štěrkem co mám, že to časem zmizí, ale nevím, dřív jsem to neměla. Nicméně se nějak neprojevuje že by to někomu vadilo (rybkám či rostlinkám), myslím že nejvíc to štve mě.. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 19:09 Muž assasincz [9] – řešení
já jsem se škraloupu na hladině zbavil docela jednoduše, pustil jsem vzduhcování ve filtru a vzduchování kamínkama, proud vody z filtru jsem dal napůl pod hladinu napůl nad tak, aby hladinu vířil, uznávám že to možná není nejlepší jelikož se všechen ten sajrajt nejspíš smíchal s vodou, ale škraloup byl po hodině minulostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 18:47 Muž Jrk [143] – Re: Yirka
TROPICAL QUINTET (patentky, koretry, artemia, dafnia, černý komár) zdroj nakrmryby.zzn.com Bez problémů, netrpím na slepou hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 17:30 R Muž Silent [5949]
Krmím mraženým od Aquamaster a polské firmy Katrinex takřka denně a nikdy se mi žádná slepá hladina neudělala. Takže asi příčina bude buď jinde nebo v postupu zkrmování mraženého krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 16:48 Muž Yirka [9126] – Re: Bob66
Používám taktéž výhradně mražené Aquamaster.... Ale třeba mám kliku. Možná se připojí někdo další se zkušenostmi z této oblasti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 16:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Yirka
V tom případě je krmení od Aquamastru a Koblasy nekvalitní jiné nepoužívám, kromě srdce které si dělám sám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 16:31 Muž Yirka [9126] – Re: Bob66
Jak už jsem psal, záleží na kvalitě. Krmím kvalitní mraženou obden a ještě jsem se se slepou hladinou nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 16:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Yirka
Dovolil bych si nesouhlasit, mám stejné zkušenosti jako Barney, při léčbě jsem krmil jen suchým krmivem cca měsíc a žádná mastná hladina, jinak krmím každý den mraženým a i když je hladina v pohybu je mastná pořád ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 16:21 Muž Yirka [9126] – Re: Barney
Krmím mraženým obden a žádná slepá hladina se netvoří. Takže žádné ďábelské poplašné zprávy tohoto typu, ale kvalitní krmení, jedno či mražené nebo ostatní.
Edit: Ještě doplním, hlavní zájem je zájem rybek a ty příliš šťastné jenom z vloček či granulí nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2009 14:28 Muž Barney [61] – Re: Trdej
Nekrmíš i mraženým krmivem? To je ďábel na tvoření mastného povlaku na hladině, ono zmražené živé krmení jo totiž hodně mastné. Dělal jsem experiment. Týden jsem krmil mraženým a hladina děsná. Týden po tom jsem krmil vločkami a granulemi a hladina je v pořádku. Musí se ale hýbat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 14:15 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: cusbus
taky to stahuju punčochou jede to docela dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:58 Trdej – Re: cusbus
No,tak jsem tu hladinu vyřešil takhle,Urizl jsem si spodek petky,trosku jsem ho zmacknul,do placata ,aby zabiral co nejvetsi plochu a pomalicku jsem nabiral povlak,vetsina je odstranena,tak snad to pomuze ,diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 19:39 Muž cusbus [37] - Tetry – Síťka z punčochy
Já jsem si na to udělal takovou síťku z drátu a dámské punčochy velikosti na šířku akvárka. Docela to funguje. Připadá mi to lepší než ubrousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:55 Trdej – Re: Jrk
dekuji za tip :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 18:49 Muž Jrk [143] – Re: Trdej
Zkus dát do vyhledávání ve fóru pojem "slepá hladina", myslím že se toho spoustu dočteš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:49 Trdej – Re: milous
No ja pouzivam tetru :( a nejake ty tabletky. Nemuze to byt z kokosu ? co mam v akvarku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:47 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: Trdej
Mně to připadá, že na vině je určitý druh krmiva.Co jsem začal krmit Vipagranem, tak je hladina pořád mastná. ano Po Tetraminu skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:34 Trdej – Re: Jrk
Děkuji,a z čeho to tak muže být?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:30 Muž Jrk [143] – Re: Trdej
Papírové ubrousky. Lze též použít papírové kapesníčky. Nebo kolikrát jen stačí lehce čeřit hladinu výtokem z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:17 Trdej – Re: Dixon
Prosim,nechci vypadat blbě,ale co to je servitkami? silonky ? děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 17:56 Muž Dixon [13] - Sumci
tie skvrny mozes odchytat servitkami,iba polozis na hladinu,nechas napit a ked zacne padat ku dnu tak hu vyberes,ja to tak robim :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 17:46 Trdej – Mastna hladina
Zdravím,lidi prosím vás,na hladině akvárka se mi udělali ,,mastné skvrny,, čím to je ? Měl jsem v akvu dukladne vyvarenej kokos,jako dekoraci,muze to byt tim ? Už jsem ho vytáhl,a teď se to pokouším ty skvrny nachytat do nádoby .prosim poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 15:37 Muž Yirka [9126] – Re: Tom
Dej si do vyhledavace heslo slepa hladina a potrebne se doctes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Tom
Mám podobný bílý povlak na hladině ve 30l škopku s CPO, nechávám ho růst pomalu a shrnuji ho stranou, zjistil jsem že moc chutná formoskám. Částečně tím pádem řeším i stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:09 Tom – Povlak na hladine
Zdravim!
V posledni dobe me taky trapi povlak na hladine....dokud jsem mel zaple vzduchovani, tak to bylo v poho, ale jakmile ho vypnu, tak za par dnu se na hladine udela takovy souvisly povlak, a v nem sem tam takovy carky - vypada to jako zbytky trusu - muze se jednat o ty sinice, jak zde bylo zmineno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:32 Muž ČUPR [204] - Tetry
iblik napsal: a nemohlo ti něco uhynout
Inventura po dovolené dopadla dobře - vše žije!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:30 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ČUPR
a nemohlo ti něco uhynout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:28 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Tomas Enderson
Kvasnice nepoužívám, ryby nepřekrmuji, na dno téměř nic při krmení nespadne, ryby mají za sebou 10 dnů "hladovky" po dobu mé dovolené. Jedině je naučit prozpěvovat... to jsem ještě nezkoušel! :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:24 Muž Yirka [9126] – Re: ČUPR
Dej si do vyhledávače heslo "slepá hladina" a získáš spoustu podnětů o možných příčinách i řešeních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:06 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: ČUPR
To může být různé jako zdroj muže být CO2 z kvasnic nebo zbytky nesežrané potravy která se na dně rozkládá. Nebo dokonce i úplně něco jiného to ti asi nikdo takhle neporadí dokud nebudou nějaké podrobnější data o tvém akvárku. Jediné co mohu doporučit je zkusit ubrat na intenzitě krmení a sledovat jestli se to bude zlepšovat. Rybám dokonce i prozpívá jednou za týden nekrmit.

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:01 Muž Skanky [26] – Re: Tomas Enderson
Ja to zkoušel a nezabralo ani to. Jedine co se stalo že se ta skvrna točila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 12:00 Muž ČUPR [204] - Tetry
Tomas Enderson napsal: Jak je vidět na zčeřená hladina ti pomůže. Posuň výtok filtru nad hladinu a bude klid. ;-)

Tomas Enderson

Vyústění výtoku je mezi spodní a horní povolenou mezí filtru. Posunutím celého tělesa filtru bych se dostal pod minimální povolenou hladinu vodního sloupce. Jediné řešení je upravit výtok z filtru pomocí 2 ks "kolínek" a kousku nějaké rozstřikovací trubky. Zajímal by mne zdroj toho povlaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 11:48 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: ČUPR
Jak je vidět na zčeřená hladina ti pomůže. Posuň výtok filtru nad hladinu a bude klid. ;-)

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 11:42 Muž ČUPR [204] - Tetry – "Mastný povlak" na hladině
Fotka k příspěvku Již se to tady několikrát probíralo a tak zapluji jako ryba asi správně do tohoto tématu. Nemohu se zbavit jakéhosi povlaku na hladině akvária. Vypadá to jako mastná skvrna, ale mám dojem, že se o mastnotu nejedná. Možná mi někdo poradíte, co by to mohlo být a hlavně jak se toho nejlépe zbavit. Není to moc drastické, vidět je to jen z podhledu proti osvětlení. Přikládám fotografii a předem všem děkuji za užitečné rady. To čiré místo na snímku vlevo je rozčeřený zmíněný povlak od vyústění filtrované vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 20:28 Muž cusbus [37] - Tetry – Konečně úspěch - povlak se ztrácí !
Bojuji s podobným problémem u měsíc a půl založeného AQ. Prach ani mastnota to není, protože se to rychle množí. Dvakrát denně jsem to odstraňoval a za pár hodin to vždy zhoustlo, že to skoro úplně zastavilo pohyb hladiny. Po třech týdnech bezvýsledného odebírání pomocí síťky z dámské punčochy jsem pochopil, že tudy cesta nevede. Zkusil jsem pár dní nekrmit, na 24 hodin úplně zhasnout (sorry kytičky a též rybky), zvýšit teplotu na 25°C a nalil jsem tam Biofiltr od Dajany na podpoření bakterií a dál sbíral síťkou. Co z toho pomohlo nevím, ale najednou to rychle ustupuje (snad to nezakřiknu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 01:48 Žena Danila [4489] - Sumci
Já mám slepou hladinu, když překrmím tučným žrádlem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 00:16 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
já mám hladinu stále v pohybu a měl jsem to také.Zmizelo to po bublání co2 a po použití AKVAJASU.Podle mého názoru má na tvorbu vliv osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 21:03 Muž Anderson [15]
Koukni se na rybicky.net/forum/11002…
tak to mám udělané já a funguje to perfektně
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1551