Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 11:56 Muž Vstrom [82] - Malawi
někomu to nepomůže, mě nakonec pomohl skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 11:17 R Muž romant [27987] Re: mlynar
Tak správně je to čeření a je jedno, zda-li voda dopadá zhora a nebo je hladina rozpohybována tím proudem vody z vnitřku akva, prostě pohyb, vlnky, obloučky.
Edit: Jak píše kolega, ne každýmu je dáno, ale to rozpohybování hladiny je základem, pro boj se slepou hladinou. Projeď toto vlákno, je toho zde docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 11:10 mlynar – zákal na hladině
chci se zeptat.Mám taky na haldině(když se podívám ze spodu) jakoby nějaké nečistoty prach atd)Jinak voda je čirá.Tady jsem si dočetl že bych to vyřešil pohybem hladiny.Jako dát ústí filtru výš. Ale v tématu filtrace jsem se zas několikrát dočetl že vyůstění má být pod hladinou aby ji nečeřil.Tak jsem z toho trochu jelen :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sasula
nvm proč ale u mě u raků nepomůžou ani fakt velké vlny které jsem zkoušel dělat čerpadlem, to mělo vývod v urovní hladiny a pořád tam mám povlak, a v novem akva mam tu rampu, kvuli přitelkyně kterou to ruší u spaní ji musim mit taky tesně pod hladinou a ani to nepomaha... prostě pokud mi tam ta voda nedopadá je to na prd :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 20:40 Muž Vstrom [82] - Malawi
taky se mi slepá hladina hrnula na druhou stranu. Koupil jsem Eheim Skim350 a hladina je čistá během 5 minut po zapnutí:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:47 R Muž romant [27987]
Taky to napíšu, hodně často na slepou hladinu používám živorodky a většinou je to 2v1, poslouží, že tu hladinu pucují a ještě mají ostatní ryby příkrm, ale samozřejmě to neplatí vždy, tedy to s tím příkrmem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2013 19:28 gringo
Fotka k příspěvku Opět to napíšu. Pro větší akva je dobré řešení skimmer, který v tom mém pomáhá navíc s cirkulací vody za kameny. Rozstřikovací rampa mi dělá pořádné oblouky na hladině rybicky.net/nadrz/9213/402.jpg . Při vypnutém skimmeru se udělá slepá hladina hned a vlnění ji akorát "zažene" na protilehlou polovinu akvária. Zapnutý je nonstop, slepá hladina není, tím pádem je i lépe prokysličená voda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:17 Muž sasula [274]
Fotka k příspěvku Varianta cislo 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:16 Muž sasula [274]
Fotka k příspěvku Moje reseni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:10 Muž acik [416]
to jste neviděli moji hladinu,kdyz se na ni zacalo lepit nerozpustene co2 :) podle me je rozdil i kryt/rampa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Aforte
Přepadový filtr mi pomohl...jenže zas se tam nevejde moc filtrační hmoty a dost se mi ucpávají trubky... takže jsem koupil misto toho čerpadla...no a asi si na tu hladinu budu muset zvyknout :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:44 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Ne vždy to problém vyřeší, není slepá hladina, jako slepá hladina, ale doporučit to zkusit jako první opatření, to je dobrá cesta, kdyžtak se bude postupovat jinak. Jinak pro tazatele, vše je zde popsáno bezpočetkrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:42 Muž Aforte [533] - Rostliny
Ok zkusím to dát zpět a uvidíme. Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:40 JoKa Re: sasula
To není vůbec proti proudu, tou rozstřikovací rampou jsem chtěl docílit rozpohybování hladiny, což by problém mělo vyřešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:36 Muž Aforte [533] - Rostliny
Díky za info. Zkusím to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:34 Muž sasula [274] Re: Aforte
Vim zesvimy nazory pujdu tak trochu proti proudu, ale u me to funguje. Zkus dat vyvod z filtru trochu nad hladinu nebo s hladinou, kldne i z rampy a slepu hladinu nemas. Nebo vzduchovani. Takovy ten obloucek z rampy pokud je cca 5cm pod hladinou ti slepou hladinu rozmlati a ta zmizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:25 Muž Aforte [533] - Rostliny
Tu jsem zkoušel. Už dříve jsem měl slepou hladinu s rozstřikovací rampou. Pak jsem ji oddělal a slepá hladina zmizela. Takto to bylo 3x, tak jsem ji nadobro oddělal. A teď znovu, ale bez rampy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:25 JoKa Re: Aforte
Doporučuji vyzkoušet rozstřikovací rampu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:23 Muž bago [6] - AmerikaRe: Aforte
tak jeden je malo urcite dokupit a okruzaci tiez pomozu ,castejsie menit vodu ,nech sa akva dobre zabehne a potom zmizne aj slepa hladina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:18 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jednoho má, ale že by s tím něco dělal to opravdu ne. Měl jsem větší hejno, ale z nějaké ještě né mco dobře zaběhlé nádrže se všichni vytratili. I okružáci tomu pomáhají více.. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:17 Muž bago [6] - AmerikaRe: Aforte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 15:39 Muž Aforte [533] - Rostliny
Poslední dobou mám strašné problémy se slepou hladinou. Akvárium je umístěno v pokoji, kde prachu moc není. Je to opravdu strašný povlak. Když to sbírám na bílý papír, tak má takovou trochu do žlutava barvu. myslím na povrchu. Je to takové mastné. Když to sbírám, tak to pak lítá po celém akváriu. Vypadá to opravdu strašně. Jeden den to oddělám a hned ráno to mám znovu. Už nevím, co s tím. Můžu tam mít jakýkoliv proud, ale stejně se to vždy udělá. Nemůže za to nějaký nepoměr živin ve vodě, nebo prostě něco dělám špatně? prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 19:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Ono si staci do takoveho jemneho povlaku Sinice zapichnout prst, zamichat, a pak k nemu cichnout. Pokud jde o Sinici, i kdo nevi jak to z vune pozna, uz to vedet bude, ani mejdlu se moc nechce ten "zapach hliny" umyt :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:54 Muž acik [416] Re: lhajek
tak to schvalne zkusim,ale stahl jsem ji skimmerem :) dííky

lhajek napsal: Když to stáhneš třeba tou papírovou utěrkou, jakou to má barvu na té utěrce? Někdy se tento povlak dělá ze sinic a pak je to po stažení zelené, byť na hladině to vypadá jako běžná slepá hladina. Pak řešení hledat ve vláknu o sinicích :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: acik
Když to stáhneš třeba tou papírovou utěrkou, jakou to má barvu na té utěrce? Někdy se tento povlak dělá ze sinic a pak je to po stažení zelené, byť na hladině to vypadá jako běžná slepá hladina. Pak řešení hledat ve vláknu o sinicích :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:34 Muž acik [416] Re: romant
jo jo teď jsem zvedl rampu a budu čekat
romant napsal: Tak ono je někdy nejlepší řešení vsadit na kartu líneho akvaristy a nedělat nic, než normální provoz a péči o akvo jako doposud. Mám tu zkušenost, že slepá hladina se stejně tak jako zčista jasna objeví, tak dokáže i zmizet. Moc změn je kontraproduktivní, obvykle hlavně v tom, že člověk neví co zabralo, kdyžtak postupně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: acik
Tak ono je někdy nejlepší řešení vsadit na kartu líneho akvaristy a nedělat nic, než normální provoz a péči o akvo jako doposud. Mám tu zkušenost, že slepá hladina se stejně tak jako zčista jasna objeví, tak dokáže i zmizet. Moc změn je kontraproduktivní, obvykle hlavně v tom, že člověk neví co zabralo, kdyžtak postupně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:18 Muž acik [416] Re: romant
vůbec prave,zvednu vice rampu k hladine,filtr mam na max,tak uvidíme :) pustil jsem na chvilku skimmer,ale ten používat nechci,budu ho davat z akva pryc,tak chci na to prijit jinou cestou....

jen takova mala zkušenost,kdyz jsem dal před určitou dobou koren z akva pryc,tak jsem mel najednou hladinu naprosto cistou,nevim zda muze postupne koren něco vypouštět,pac mi prijde,ze je to pomalicko horsi a horsi,ale nebudu předem delat zavery,jestli nic nepomuze,zkusim ho na chvilku vyhodit z akva

romant napsal: Jestli krmíš srdcem, tak bych to omezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:17 R Muž romant [27987] Re: acik
Jestli krmíš srdcem, tak bych to omezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: volhpe1
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 18:15 Muž acik [416] Re: romant
ty mááám,slepa hladina uz byla fuc,ted je zpet,teda uz není,uvidime,zkusim experimentovat :)
romant napsal: Živorodky, výborní pomocníci při likvidaci povlaků hladin, jimž souhrnně říkáme slepá hladina. Mají na pucování hladiny uzpusobený huby a jejich apetit tomu jenom pomáhá. To já jenom na doplnění toho co zde již zaznělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:06 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Kamilstrom
Je za 600 Kč nechci dá se vyrobit zadara z petflašky + víčko od flašky pro sportovce nebo děti (s tím na cucání) a kousek hadičky a maká to, ale pouze při připojení k molitanu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 15:46 R Muž romant [27987] Re: acik
Živorodky, výborní pomocníci při likvidaci povlaků hladin, jimž souhrnně říkáme slepá hladina. Mají na pucování hladiny uzpusobený huby a jejich apetit tomu jenom pomáhá. To já jenom na doplnění toho co zde již zaznělo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 15:38 Muž grunda [1781] - Cichlidy
skim - další krám do akva, prostě zvedni vývod z filtru trošku výš a udržuj akva v čistotě a vypni vzduchování, podle Horácova pravidla - pokud se ti ryby dusí, máš jich moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 15:35 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: volhpe1
Jo jo,skimmer je na to nejlepsi.Eheim dela skim350,velice sikovny kousek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 14:55 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: sasula
1) vzduchuji a hladina se hýbe ty bubliky se točí dokola 2) na akvarku mám sklo a nepráší se do něj
Tak čím jiným to může být??? A pořád se to opakuje tone

Asi si vyrobím skimmer a budu to odsávat na nic jinýho to nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 13:15 Muž sasula [274] Re: volhpe1
Slepá hladina = nehýbající se hladina

a nebo je akvárko otevřené a padá do něj moc prachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 12:36 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: acik
Nedávkuju CO2 a mám to taky X-) vždy vemu papírové utěrky a snažím se to z hladiny sundat ale dluho to nevydrží zhruba za 4 dny se to vrací tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 11:30 Roman Re: acik
Jednou jsem došel k akvárku a koukám, na zádech tam ležel pancéřníček a břicho mu sjížděli dva otíci. Ten je tuhej a otíci si dávají do nosu si říkám, najednou se pancéřník otočil a spokojeně odplaval za kořen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 09:19 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku to že se dělá řasa dobrý.... ale toto :( :( může to dělat co2?


 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 20:45 Muž acik [416] Re: kofejn
Jooooo dělám si srandu :)
kofejn napsal: smich .
Neboj, přikrmuju ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 20:27 Muž kofejn [963] Re: acik
smich .
Neboj, přikrmuju ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 20:18 Muž acik [416] Re: kofejn
Chudák,tohle je už krize :)
kofejn napsal: Ale umí to :).
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2013 19:36 Muž kofejn [963] Re: acik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:59 Muž acik [416] Re: bago
Tak to me ne,me spise jezdí po rostlinkach a skle :)

bago napsal: Mne na slepu hladinu pomohla tato rybka Otocinclus affinis a je tiez dobra na riasy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 18:53 Muž Robo [45]
Já si dnes koupil Eheim skim 350 a je to fakt svělý. Nemám ani tak problém se slepou hladinou jako spíše, že tam u hladiny plavou takové mikro částečky, které mi nechce sežrat TetraTec EX700. Tak jsem si pořídil tuhle věcičku a je to fakt paráda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 23:02 Muž bago [6] - AmerikaRe: Aforte
Mne na slepu hladinu pomohla tato rybka Otocinclus affinis a je tiez dobra na riasy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:04 Muž Aforte [533] - Rostliny
A krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 19:03 R Muž romant [27987] Re: slavko
Jasná zpráva, sluší se připomenout i nezastupitelných pomocníků v podobě plžů. Surfující orkužáci a levatky dokáží slepou hladinu taky pěkně načnout. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:02 peter3103 Re: Aforte
Nechapem preco sa vsetci trapite s mliecnim povlakom. Moze to sposobovat viac faktorou ci uz je to tuk s potravy pomoze biogenne odvapnenie ale vo vacsine sa jedna prirodzeny jav v akvariach a prirodnych vodach. Skuste to kuknut v prirode. Jedna sa o neskodny jav ktory je mozno na pohlad zo spodu akva neexteticky ale rybkam niak neuskodi.Moze to mat nasledok dlhe svietenie v akvariach a taktiez tam je suvis aj nitrifikacnym procesom. Budete to stierat s hladiny dookola ale uplne zbytocne. Skratka ako pride tak aj odide nie je to len na hladine ale v celom akvariu a vzdy sa to nazraza na hladine najviac. Moze pomoct prepadovy filter taktiez aktivne uhlie dokaze trosku zmiernit dany zakal alebo moznost 3 zeolit do filtru.
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=801