Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 22:09 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Lea
Hmmm, tak v tvojom pripade to mozno bude niektore z tych ostatnych krmiv, viem ze sa na niektore z nich uz ludia stazovali, ze sa im spravi mastna hladina, skus pohladat... Kazdopadne neviem si predstavit, z coho sa moze spravit mastna hladina, ked je v akvarku len strk, voda, rastliny a nic ine... Moze to byt slepa hladina, obcas to tu niektori pouzivajuv rovnakom vyzname, aj ked slepa hladina nemusi byt nutne mastna (moze byt aj z bakterii, sinic a pod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 22:07 Žena Linduš [166]
mám jí taky u krevetek, přestože skoro vůbec nekrmím. za poslední týden dvě vločky. na té hladině to nebylo vůbec znát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 22:01 Žena Lea [1]
Mastnou hladinu mám už od založení akvária, kdy tam ani ryby nebyly. Už jede přes dva měsíce, nikdy jsem ani jednou nepoužila mražené krmení. A je prostě tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 21:39 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Creasyczek
Mne sa prestala ta hladina robit odvtedy, co odmrazujem a preplachujem patentky. Predtym mi nic na to nepomahalo, ani zbieranie z hladiny, ani prepadovy filter, ani cerenie hladiny, ani caste menenie vody, ani dalsich X veci, co tu je popisanych vo fore. Tak mam podozrenie, ze to je tymi patentkami, ked nimi Chlade krmi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:39 gringo – Re: kortezhugo
Tak já jsem to neměl zas tak hrozné(byla to slabá vrstvička), ale vadilo mi to. Když jsem nakrmil, tak to ryby částečně rozbily a čistá hladina u výtoku filtru se zvětšila, ale po krmení(asi tak do dvou hodin) se to roztáhlo skoro po celém akva rozzureny tone ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:27 Muž kortezhugo [983] – Re: gringo
...nie je celkom jasne co to spvosobuje ale - ale presne ako si povedal "I když jsem ubrouskem povlak stáhl, tak za hodinu byl zpátky a to jsem vůbec nekrmil"...
...ci je to "odpad" z bakterii alebo rias??? alebo co???...taka 2voj dnova "vrstva" uz celkom slusne znizuje osvetlenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 19:14 gringo – Re: Sirah
Já mraženým krmím asi jednou týdně. I když jsem ubrouskem povlak stáhl, tak za hodinu byl zpátky a to jsem vůbec nekrmil no. Krmivo tomu asi přidá, ale určitě to není příčina hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:46 Žena Sirah [11]
z mrazeneho krmiva to nebude...nekrmim jim a ten mastny flek pres celou plochu hladiny se mi tvori taky...uz druhy den po pravidelne vymene vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 18:23 Muž kortezhugo [983] – Re: gringo
nieco podobne musim aj ja vyrobit...len mam "problem" Ty mas ex.filter a ja atman 201+biomolitan tak neviem ako to poriesit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 16:09 gringo – Re: švíco
Tak to ti neporadím, udělal jsem to, jak to bylo nakreslené a vyzkoušené. Musel bys to zkrátka zkusit, za zkoušku to určitě stojí, ale teoreticky by to vadit nemělo hmm. Já osobně bych to udělal, vyhodit to můžeš vždycky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:27 švíco – Re: gringo
Můžu se zeptat, co by se stalo, kdyby místo napojení na sání od koše bylo pod hladinou? Přisávalo by to potom vzduch? chtěl bych něco podobného aplikovat na závasný filtr HF-100 a tam by jiná možnost nebyla... díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:27 Creasyczek
Podle mě to nemusí dělat hned to mražené krmivo. Už si moc nevzpomínám, ale někde jsem četl, že slepou hladinu můžou způsobit i bakterie, které se hromadí na hladině v důsledku přemíry živin. (ale nevím, jestli je to tak přesně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2010 21:27 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: chlade
To bude z toho mrazeneho krmiva. Davas ho tam rovno z mraznicky? Lebo treba ho nechat predtym rozmrazit a potom preplachnut, to robi ten sajrajt co ti z toho odtecie. A krm len tolko, co ryby hned zozeru (ryby dna do 15 minut, ostatne od 1-2 minut). Ta slepa hladina ti potom "zmizne" po 1-2 vymenach vody. No a zaroven sa tym vyhnes vacsim pruserom do buducnosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:07 gringo – Re: chlade
Fotka k příspěvku Já jsem zrovna dneska tento problém vyřešil. Ani vyústění obou filtrů mi nepomohlo proti povlaku na hladině, tak jsem si udělal podle náčrtku z internetu odsávání, dnes ho nainstaloval a světe div se, za 15 minut byla hladina jako křišťál. V mém profilu mám fotky toho "zařízení" ve složce "odsávání hladiny" a tady je to zařízení před instalací palec ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:56 Muž roper [10] - Cichlidy
Může to byt čím koli ale ten filt zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:51 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: chlade
staci dat filtr trochu vys, jak se bude hladina hybat, tak "mastnota" by mela zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:50 Muž Geri [29] - Skaláry
S nečím podobným se potýkám taky, ale jsem toho názoru že je to z mraženého krmení (teda alespoň u mě) a na kvalitě vody to neubírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:51 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: chlade
nemuze.
zkus vyhledat "slepa hladina" a neco si o tom precti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:48 chlade – mastná voda na hladině
zdravím, chci požádat o pomoc. z osvětlovacího krytu mi na hladinu kapá odpařovaná voda a hladina je jakoby ''mastná'' může to být nebezpečné..díky za odpověďi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 15:18 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
OK palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 12:18 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Barushka
no mě pomohlo položit papír na hladinu a sundat, opakovat s čistým, ale to je jen řešení následku....důvodu proč to je může být hodně stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:39 trodat – Re: jirka.p
mě to se to dělalo při NO3=0-5 a nízké UT=2 a PH 6,0 to když jsem dolíval vodu pouze s RO ,když jsem jí naředil v poměru ,tak že mě vychází NO3=20 UT=4 ph=6,5 tak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Svůj názor, jak postupovat, jsem Jirkovi.p sdělil formou odpovědi na vzkaz. Uvidíme, jakou metodu zvolí a s jakým výsledkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:42 Muž jirka.p [60]
Stonkovky rostou řekl bych rychle - každý týden je musím zkracovat. Za týden rotala rotundofolia nebo egeria najas vzroste o 10-15 cm. Limnophila sessiliflora už tam není - byla ještě rychlejší (místo ní jsem dal více rotala rotundofolia). Echinodory dávají nové šlahouny, takže mám nové rostlinky.
Na stonkovkách je zelený povlak tehdy, pokud dosáhnou hladiny a položí se na ní (tak jen na té části na hladině).
Nezdá se vám příliš měkká voda? Ty parametry tvrdosti má voda z kohoutku.
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 23:46 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Sid napsal: Pokud jde skutečně o sinici, ubrouskem ji neodstraníte.

Samotne zbieranie obruskom sinicu naozaj neodstrani, ale ked s tym nebude nic robit, bude svietit vacsinou svetla len na sinice, lebo cez ten povlak casom toho moc nepresvieti :-) Ja som mal to iste asi mesiac po zalozeni nadrze, cez ten povlak sa nedali ani krmit rybky (plus bolo to aj na skoro vsetkych stonkovkach). Tak som to zbieral kazde 3 dni (trvalo to vzdy niekolko hodin, tak sa mi nechcelo kazdy den), odkaloval a vymienal okolo 30-50% vody (ako kedy). Asi za 3 tyzdne to zmizlo skoro uplne, zbytky na egeriach som vyhodil aj s egeriami :) Ale u mna to bolo sposobene nedostatkom zivin, nejaky tyzden na to sme riesili ten problem s ruduchou, ten tiez vznikol z toho isteho dovodu. Odvtedy 1x tyzdenne dohnojujem PMDD, vodu menim raz za mesiac, a mam pokoj.

Tuto to tipujem skor na prehnojenie ako na podvyzivu, preto tie vymeny vody, aby to nastartovalo znova rast rastlin a vytesnilo sinice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 23:27 peto11
podla man to bude prach ktory napada na hladinu vody aj ja som to mal ale uz mam na vrchu skolo hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 22:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
...netusim, ako ti v tom mozu rast egerie...
E. densa je k parametrům vody poměrně tolerantní. Na co je "choulostivější", je nedostatek světla, dusíku a železa.
...zbierat denne povlak z hladiny obruskami...
Pokud jde skutečně o sinici, ubrouskem ji neodstraníte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 22:01 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: jirka.p
Podla vsetkeho to bude sinica. Nerobi sa ti taky zeleny povlak na egeriach, alebo inych stonkovkach? A rastu ti vobec rastliny? Taka egeria aj limnophila by ti mali rast zopar centimetrov za den, ked tolko svietis a hnojis. A mozno si to len prehnojil Brutusom, tym padom sa rastliny zasekli a prisla sinica. Tiez sa mi nezda tvrdost vody co mas, chcelo by to riadne zvysit kH aj GH (napr. netusim, ako ti v tom mozu rast egerie). Na zaciatok by som ti teda poradil:
1) zbierat denne povlak z hladiny obruskami
2) vymienat raz za 1-2 dni 50% vody
Po 7-10 dnoch by ti mali zacat rast rastliny rychlejsie. Ak sa to potvrdi, zrejme mas prehnojene a budes musiet bud uplne vysadit Brutus, alebo ho prudko obmedzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:13 pysta – povlak na hladine
Ahoj.Mam ten istý problem uz pol roka,a neviem sa ho zbavit.Robi sa mi presne taký zelený povlak.Stahujem ho novinami,zbieram to pet flasou,no po 2-3 dnoch sa to zacne robit znova.Hnojil som Sera florena,JBL.Prestal som hnojit,bol tam aj tak.Dokonca som kvapkal do akva savo 7 kvapiek na 15 litrov vody.Stratilo sa to.Kvapkal som to kazdy treti den 5krat.Prisiel som o neake ryby tetry,kardinalky ktore plavali pod hladinou,panciernicky,pris thajska to prezili.Nasdil som aj UV lampu na týzden,pridal som po výmene vody Baktizom.Povlak sa stratil.Na 3 týzdne.Fakt neviem co s tým.Akva ma cisty objem 170 l,pridavam CO2 z flase.Pred mesiacom som pridal ziarivku,mam 90w.Svietim 11h.Zasekli sa mi po tom vsetkom rastliny tak skusim pridat opatrne PMDD.Dnes prislo.Riasi su tam neake na anubiasoch,trosku vyskocila ruducha lebo som pridal zelezo a NO3 som mal 0.Teda myslim ze to bolo preto.Ak niekto viete ako na to dajte prosim vediet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:17 Muž jirka.p [60] – Re: deCORF.OBRAEN
Kryt mám.
Jirka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:09 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: jirka.p
No tak nič iné ma nenapadá :-( .Ja som to takto urobil pár krát a bolo po probléme.Máš aj krycie sklo alebo kryt?Lebo to môže vznikať aj vplyvom okolia a znečisteného vzduchu (dym,para atď.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:00 Muž jirka.p [60]
deCORF.OBRAEN napsal: Klasickou bielou servítkov sa to dá odstrániť.Polož servítku na hladinu a hned ju odober.Mastnota z hladiny vsiakne do tej servítky ano
Psal jsem: "Seberu z hladiny ten bordel, je čistá a již druhý den se prach začne tvořit znova."
Vím že to odstraním ubrouskem, ale mě jde o to abych to nemusel každý druhý den sbírat.
Proto se tu ptám, zda někdo nebude mít nějaký nápad jaká by mohla být příčina.
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:54 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Michal
Klasickou bielou servítkov sa to dá odstrániť.Polož servítku na hladinu a hned ju odober.Mastnota z hladiny vsiakne do tej servítky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:08 Muž jirka.p [60] – Zelený prach na hladině
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně akvária rybicky.net/nadrze/5468
Na hladině se mi tvoří zelený prach. Postupně se zcelí a vznikne slepá zelená hladina a sem tam zelené bublinky. Takový žabinec. Seberu z hladiny ten bordel, je čistá a již druhý den se prach začne tvořit znova.
Hnojím denně 3 ml Brutusu, 10 ml KNO<sub>3</sub> a kvasnicové CO<sub>2</sub>. Zkusil jsem vynechat Brutus, ale výsledek je stejný. V ostatních akváriích se mi to nestává. Hnojím stejně podle objemu akvária.
Výměna vody jednou týdně 20-30 litrů.
Svítím: 7:00-11:00, 15:00-22:30
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:47 Žena kobroor [20] – Re: boletus
Potom, co jsem malé AQ přestěhovala do většího, tak sem si taky koupila živorodky - paví očka a je pravda, že taky plavaly pod hladinou a žraly to. Povlak už nemám!!!!!!!!!! JUPIJOU hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:00 Muž BAKrv [2]
u prvního pokusu bylo vše v pořádku, v sobotu jsem provedl restart (nové dno) a mám slepou hladinu. Můžu to sundavat horem dolem a je tam pořád. Podle mě je to boj s větrnými mlýny. Tak jdu bojovat dokud nepadnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 13:05 boletus – Re: bali
Dík za opravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 12:18 boletus – Re: Petra
Fotka k příspěvku Podobný problém jsem měl taky...akva 120 litrů zajeté třetí měsíc, takže celkem už v rovnováze, ale pořád slepá hladina, odebíral jsem to každý den pet lahví, sice se to nepatrně lepšilo, ale každý den se "to" udělalo znovu...Řešení přišlo nečekaně. Předvčírem jsem koupil párek Platy "silver", a po té co se je dal do nádrže (samozřejmě po aklimatizaci v sáčku s přidáváním ak. vody) se začali držet na hladině, jako by lapaly po dechu, ostatní ryby se chovaly normálně, až po chvíli jsem zjistil, že nelapají po dechu, ale žerou ten "bordel" na hladině ! Zlikvidovaly ho během pár hodin a od tý doby se to znovu nedělá....Předtím jsem žádné živorodky v akva neměl, a navíc jen druhy které se drží ve středu nádrže nebo u dna - neonky, ancíky, pancéřníky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 19:59 Muž Martin [3]
AHoj,tak se mi todle taky udělalo na Aq,když tam ponořím ruku,vytáhnu jí zelenou :-( Co s tím mám dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 12:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Knoflík
...Dělat to petláhví si ani nedokážu představit...
Není to tak složité, jak by se vám mohlo zdát. :)
Položíte prázdnou (odzátkovanou!) PETláhev na hladinu akva a pomalu ponoříte její dolní část tak, aby se spodní část hrdla lehce ponořila. Do láhve začne proudit povrchová voda s povlakem. Průběžně láhev tlakem ponořujete tak, aby do ní neustále vtékala voda. Jakmile máte láhev naplněnou, vylejete ji a postup zopakujete. Garantuji vám lepší účinnost než při nabírání lopatkou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 10:02 Knoflík – Povlak-slepá hladina - rada
Fotka k příspěvku Slyšel jsem zde různé rady, jak se povlaku zbavit. Já jsem se ho zbavil po 1 týdnu a to mechanickým odebráním. Dělat to petláhví si ani nedokážu představit natož pokládat nějakým prapodivným způsobem kapesníček nebo utěrku na hladinu (nepovedlo se). Na odstraňování jsem zvolil lopatku (klasickou od "smetáčku a lopatky") je ideální, protože je čtverhraná a tedy perfektně sedne do roku akvárek. Další její výhodou je to, že má velikou sběrnou plochu a většinou je tvarovaná tak, aby z ní při zametání zpětně nevypadávalo smetí, což je dobré k tomu, že vám povlak nevyjíždí zpět do vody.
Nabral jsem plnou lopatku a vylil do kýble, ještě tak 6x a měl jsem čistou hladinu. Voda mi lehce koluje a povlak už se netvoří. (Netvrdím, že to bude fungovat, jen mám tuto zkušenost)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 09:31 Petra – tak snad je to vyřešeno
Tak povlak zmizel, ale nevím, jestli tím někomu pomůžu. Vyřešila jsem to tak, že jsem mé 54l akva přestěhovala do většího 90 litrového. Filtr mám stejný a jen jsem ho trochu proprala ve staré vodě z akva, do nového akva jsem použila i část staré vody. Taky jsem použila starý štěrk, ale propláchla jsem ho vroucí vodou. Jo a taky jsem použila ten baktozym. Povlak se už nedělá. Myslím, že se tam udělal vlivem několika faktorů. Jsem si skoro jistá, že to začalo tou kalcivou tabletou, přispělo k tomu i překrmování (to se musím, ač nerada, přiznat.. tone ) a asi to završilo i to vyprání filtru a celý se to rozhodilo. Nejvíc se mi osvědčilo zbírat to PET lahví. Ubrousky, noviny atd. nepomáhaly. Takže mě pomohlo kompletní vyčištění akva. Anebo druhá možnost, čekat, až to samo zmizí. Ale to bych to znova radši vyčistila, než se s tím nervovat a čekat...
spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:21 Muž kortezhugo [983] – Re: AiZ
celkom si tomu neporozumel o co tu ide - tu sa nebavime o klasickom povlaku co vravis...
...to vyzera ako ked nalejes do vody benzin alebo olej a ma to duhove farby proti svetlu - a mozes cerit kolko chces...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:12 Muž AiZ [6] – Re: kortezhugo
Jsem absolutní amatér, hledám na netu jakoukoliv inspiraci a můžu říct jediné, stačí trochu zčeřit hladinu a povlak vždy zmizel. Pokud jsem dal filtr na minimum, vzduchování na minimum, tak se okamžitě vcelku záhy objevil povlak. Pokud čeřím v rozumné míře hladinu, tak povlak vždy vymizel. Neberu to jako recept, ale u mě funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Urgy
nie je problem - kapslu otvoris a odsipes kolko chces...
ja som to pouzil len raz...pisu sice ze je dobre pri kazdej vymene vody - ale ked som nemal ziadny problem tak "na co"...
ja mam "vyhodu" ze viem kupit 1dnu kapslu nemusim cele balenie...-ak je to potrebne...
to mi poradil sef v akvaristike on aj zaklada akva a ze je to vyborna vec...
a ze to fakt "nieco" robi mozem potvrdit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:47 Muž Urgy [3] – Re: kortezhugo
Hm, takže ten tatra bactozym? Možno bude trochu problém, že jedna kapsula je na 100 l vody, ako tam píšu a ja mám v miniakvárku 20 litrov, Čiže by mi stačila 1/5tina kapsule. No to bude sranda...A stačí to tam dať iba raz, alebo po každej výmene vody fakt stále dopĺňať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Urgy
...no tak si precitaj nizsie co som pisal - a co na to zabere...-ak sa ti nechce cakat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 12:57 Muž Urgy [3]
Hm, tak ja mám ten mastný film na hladine od založenia akvária, čo je asi 5 týždňov. Objavil sa hneď na druhý deň, nepomáha ani každodenné sťahovanie z hladiny, nevarím tu, čiže z výparov to nebude, akvárium je už výborne zabehnuté, rastlinky rastú, filter beží, rybičky som pridal len v nedeľu, myslím, že im to nevadí, ale mňa to fakt štve....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:59 marsz – Re: Lea
Hehe. Ta mastnota se myslím v akvárku nemá kde jinde brát než z kuchyně. Aspoň nám akvárko pěkně vyčistí vzduch, když teď nemůžeme tolik větrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 12:46 Lea
Já nedám dopustit na kuchyňské papírové utěrky, jsou pevnější, nestrácí "chlup" atd.
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45045x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1401