Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2017 06:23 Maq Re: mysz
Často to dělá krmivo. Ani se nemusí překrmovat. Zkus pár dní krmit něčím jiným, za to nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 23:47 Žena mysz [12] Re: JirkaŠčobák
Jo, něco určitě kazím, jen musím přijít na to, co to je. :) Tak daleko jako na Tvé fotce to u mě (ještě?) nedošlo, takže to budu považovat za dobrou zprávu.
Ryba vypadá spokojeně, tak jí to snad nijak nepřekáží. Zkusím teď tedy častěji měnit vodu, trochu jsem hýbla s tím filtrem - a uvidíme. Každopádně děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 23:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mysz
To jsou chvíle, kdy si člověk musí sednout a říci: "Dělám vše správně, ale něco z toho asi blbě," :).
Hele. Slepou hladinu většinou (v akvárkách bez filtru) nemám. Když je mírná, neřeším. Když ji projedu prsty a vypadají takhle: rybicky.net/fotogalerie.php… je třeba řešit (ale i při této slepé hladině CPO v pohodě žijí - a přikrmují se na ní).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 23:26 Žena mysz [12] Re: JirkaŠčobák
V tom případě tomu budu říkat "vlčí mlha"... :)) Ale něco tam prostě mlží... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 22:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mysz
Překrmováno není, údržba pravidelná, anubias problémy nedělá - vlastně v tom slepá hladina není.
Mozná pomůže opakovat si: "Nemám slepou hladinu, nemám slepou hladinu."
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 22:10 Žena mysz [12] Re: JirkaŠčobák
Děkuju - ten dotaz právě směřoval na to, co může být příčinou. Nedaří se mi na to přijít. Chtěla jsem doplnit aktuální testy vody, ale před dnešní večerní výměnou se mi na to podařilo šťastně zapomenout. Předevčírem bylo NO2 o.k., NO3 někde kolem 15 mg/l. Vodu mám obecně tvrdší. Jak jsem psala, překrmováno není, údržba je snad pravidelná (ale děkuju za tip, drobnější výměny vody budu provádět častěji). Ani mi nepřijde, že by dělal problém ten anubias... (Ale přiznám se, dnes jsem ho z vody nevytahovala.) Dřevo taky nevypadá, že by třeba zahnívalo, tak už mi jako začátečníkovi docházejí nápady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: mysz
Bojovnici to nevadí. Ale toto vše je na houby. Nehledáš příčinu. A čím víc budeš potlačovat viditelné následky, tím víc "něčeho" ve vodě bude. Takže, podle mě, vykašli se na potlačování příznaků, dělej 10% výměny vody obden a vydrž to dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 19:25 Muž Vladik [16] Re: mysz
Ta rampa je moc hluboko, vytáhni ji tak, aby byla trubka těsně pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:24 R Muž romant [27987] Re: mysz
Tak samo je lepší když to akvo může "dejchat", tedy prostřednictvím té hladiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:22 Žena mysz [12] Re: romant
Dobrá, díky, zkusím. Ani mi to tak nevadí vizuálně, ale říkám si, jestli to nemůže vadit té bettě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 19:20 R Muž romant [27987] Re: mysz
Nemusíš zvyšovat průtok, jenom ty trysky popostrč do pozice zároveň s hladinou, čímž docílíš většího pohybu, ale ono je to vždycky o individuálu a o vychytání v daných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:13 Žena mysz [12] Re: romant
Rampa filtru směřuje v úhlu nějakých 60 stupňů k hladině, výtokové otvory jsou docela těsně pod hladinou, takže nějaký pohyb tam je. Kdybych chtěla vytvořit výraznější, musela bych zvýšit průtok (aktuálně ho mám zregulovaný téměř na minimum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 19:03 R Muž romant [27987] Re: mysz
Ta hladina mě příjde jako nehybná. Nastav výtok z filtru tak, aby se tato pohybovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:56 Žena mysz [12] – Slepá hladina?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o radu: již druhý týden se mi dělá slepá hladina (říkám tomu tak, ačkoli si jako začátečník vlastně nejsem jistá, jestli nejde např. o sinice či něco podobného). Zkusila jsem dnes hladinu vyfotit, takhle nějak to vypadá ze začátku (takové "krupičky"), později se spojí v celistvý povrch, který je takový mléčný. Když hladinu naruším např. prstem, jakoby se "rozbije", určitě to není nijak slizké, nezapáchá apod. Vždycky ráno seberu povlak ubrouskem a když se večer vrátím domů, je to tam zase. (Občas použiju hladinový skimmer, ale nemám ho v akváriu pořád - jednak má na tak malé akva hrozný proud, a jednak se tam prostě už nevejde...).
Nejdřív jsem si myslela, že je to důsledek zahnívajícího oddenku anubiasu (to voda opravdu zapáchala...), ale ten byl zlikvidován, zbytek vypadá v pořádku, a na hladině se povlak dělá pořád. Může to např. nějak souviset s přidáním beťáka? (Krmím ho ale opravdu minimálně, on ostatně raději než granule loví mušky na hladině, hlístice apod.) Máte nějakou radu, co to je a jak s tím případně zatočit? Ještě mě napadlo pročistit filtr - zhruba před měsícem jsem změnila filtrační náplň (nově kousek molitanu a zbytek Siporax mini), ale nevím, zda to na to může mít vliv. Předem děkuju za případnou radu.

P.S. Jedná se AQ Trocha zelena. V menším se mi to dělá taky, ale v mnohem menší míře...

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 15:22 Luděk Benda – Slepá hladina
Dobrý deň všetkým. Mne sa robila slepá hladina v asi piatom akváriu. Neprekrmoval som a dno bolo v super stave. Zvýšil som pohyb vody na hladine, ale nič sa nezmenilo. Po pár mesiacoch odčerpávanie hladiny som na skúšku odstránil tri zo štyroch koreňov a hladina bola o poznanie čistejšia. No posledný koreň som už nechcel vyhodiť kvôli rybám a krevetkám. Takže sa hladina i keď v omnoho menšom skupenstve objavuje do dnešného dňa. Vyriešil som to týmto : youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:17 R Muž romant [27987] Re: kus5
kus5 napsal: Stačí rozprostřít papírové ubrousky na hladinu. Pak je zvedat z jednoho konce a povlak na nich ulpí. Tento postup opakovat a je čisto.Tak jistě, odstranit následek je možné, ale to ty příčiny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:15 Muž kus5 [3] Re: JirkaŠčobák
Stačí rozprostřít papírové ubrousky na hladinu. Pak je zvedat z jednoho konce a povlak na nich ulpí. Tento postup opakovat a je čisto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 15:35 R Muž romant [27987] Re: kocmim
vaaclav napsal: Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě. :-) Nenapsal jsem to náhodou, už jsem se s tím několikrát setkal a krmilo se stejnou, větší i srovnatelou kvalitou a ono opatření změny, třeba Sera za Tetra zaznamenala úspěch. Netvrdím, že to je ono, ale mám to pozitivně odzkoušený. Stran těch patentek, ty bych na nějakej čas vyřadil úplně, popř. změnil dodavatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:27 kocmim Re: JirkaŠčobák
Oki, dekuju obema za rady a naznaceni smeru :) Jen jsme myslel ze Sera krmeni by melo byt bezproblemu.

K patentkam: Vezmu hrnecek, naleju vodu, hodim kostku jidla, necham rozmrznout, a pres sytko nekolikrat proplachnu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kocmim
Protože nepoužívám filtraci, vím, že nejlépe vidíš slepou hladinu při nehybné vodě. Když ji čeříš, nemusíš ji vidět, ale je. 15 minut vypnutého filtru by mělo stačit, víc bych neriskoval.
Tím hrabáním se ve dnu můžeš ze dna dolovat něco, co slepou hladinu způsobí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:21 R Muž romant [27987] Re: kocmim
Jako další opatření ve vylučovací mětodě, pokud se ukáže to s tím vypnutím filtru jako pozitivní, bych změnil značku krmení.
Edit: Ty patentky před podáváním necháváš rozmrazit a propíráš je ve studený vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:14 kocmim Re: JirkaŠčobák
Filtr jsem vypnout nezkousel...pockam az to zase zmizne a pak to zkusimi vypnout na 1 hodinu nebo radeji vic?

A ano, kdyz menim vodu, tak zaroven odkaluju... tim zvonem lehce "zareju (1cm)" do dna, ale jen v predni casti akvarka, protoze od stredu dal mam uz kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 15:00 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kocmim
Základní otázka: Když vypneš na chvíli filtr, vytvoří se ti slepá hladina? To je samo o sobě ukazatel, jestli reálně slepou hladinu máš nebo ne.
Další věc mě napadá: Při výměně vody se hrabeš ve dnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 14:31 kocmim – Slepa hladina po vymene vody?
Ahoj, nenapada vas kde muze byt problem?

Rybky neprekrmuji... krmin je 1-2x denne v malych davkach (serezou vse do 2minut). Rampu mam nastavenou tak aby jemne cerila hladinu. Vodu menim pravidelne cca 1/4 (cca 25litru) za 14 dni vcetne odkaleni dna. A pokazde kdyz vymenim vodu, tak se mi udela slepa hladina. Kdyz ji "vysbiram", tak do dalsiho cisteni je hladina v pohode.

Zkusil jsem posledni mesic neodklaovat/nemenit vodu a slepa hladina se neobjevila. A ted o vikendu jsem zase udelal udrzbu a opet mam tu bilou mrchu na hladine :( Je mozne, ze delam neco pri udrzbe spatne? Voda je z vodovu (praha 9) asi 10 minut odstata.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 15:20 alf
Fotka k příspěvku Ahoj přidám se také ikdyž jsem to tady přečetl,potřebuji rozhýbat hladinu zda je lepší vnitřní filtr s roztřikovací rampou nebo honič vody"hlava" jinak filtr nám vnější aquaclear50 ale ten to moc nerozhýbe.Když ho dam naplno tak se voda točí až do písku ale hladina nic objem akva 40L.../bublinky CO2 zustavají pod hladinou/ :( Milan
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2016 15:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku Vyfotil jsem včera okružáka (jednoho z více) pasoucího se na slepé hladině. V pozadí je vidět malé piskořky, které se pasou taky. To samé dělají kružníci a levatky, když jsou (podezřívám krevetky, že kružníky likvidují nebo jinak omezují jejich počet).
Větší obrázek: rybicky.net/fotogalerie.php…

Slepá hladina v tomto akváriu není nijak silná a není po celé hladině. Akvárium je bez filtrace.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2016 12:45 R Muž romant [27987] Re: JirkaŠčobák
A nebo všechno dohromady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 12:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Puma
Buď moc krmíš nebo moc hnojíš nebo ti tam něco zahnívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 11:47 Muž Puma [0] Re: ctibum
Jop to bude tím hnojením. X-) Děkuji omezím a vodu vyměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 10:57 Muž bago [6] - AmerikaRe: Puma
Jasne da sa ,pravidelna udrzba filtra a vody,pomozu tiez okruzaci,levatky a iny mekkysi a dobre su na hladinu rastliny Salvinia natans,Limnobium spongia,Pistia stratiotes,ktore sa zivia zivinami vo vode :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 10:39 R Muž ctibum [6926] Re: Puma
Najít a odstranit... :)
Mně se hladina výrazně pročistila, když jsem snížil dávky hnojiva...
Stejně tak, když nasypu krmení, tak mi z něj hned jde mastnota na hladinu. Ještě jsem to neřešil, ale zkusím jiný druh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 10:33 Muž Puma [0] Re: JirkaŠčobák
A dá se toho nějak zbavit? Pokud jsem dal filtr tak, aby čeřil hladinu, tak vše jde do vody, které je pak mléčná. Pokud filtr dám tak, aby jemně čeřil hladinu, tak se to usadí na hladině. Není ta výměna jen řešení následků? Co s příčinou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 02:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Petas33
Pokud máš na vodě bílé částečky, působí to na mě jako slepá hladina, kterou, když ve svém akváriu bez filtrace a pohybu hladiny pomalu projedu prsty, zůstane mi na nich jemný bílý škraloup. To už za problém považuji. Obden vyměňuj 10% vody, dokud se to nezlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 22:19 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petas33
Je to celkem běžný jev, hodně to záleží na tom jak krmíš a nakolik čeříš hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 19:50 Petas33 – castecky na hladině.
DObrý den chtel bych se zeptat.Vyvod filtru mi čeří hladinu.Přesto jsou na ní takové bílé častečky a neni uplně pruhlédná .Když ty necistoty stahnu ubrouskoem je to za par hodin zpátky.Co je špatně ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 15:21 Deepinpeat Re: JirkaŠčobák
Jen podotýkám, že nemám v nádržích žádné zakořeněné rostliny a žádné dno, které by mohlo zahnívat. Ale samozřejmě tam sem tam odumře nějaký list. Jo a nekrmím ani vločkovým ani mraženým krmivem, aby toho do toho kvízu nebylo málo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Belisana
Může to být z krmiva. Nebo v akváriu něco hnije. Nebo moc hnojiva. Nebo trochu od všeho.
Viz Deepinpeat který napsal, že se mu to dělá i v nádrži pouze s rostlinami.
Mě se teda slepá hladina udělala pouze s rostlinami jen v čerstvě založeném akváriu, ale věřím, že kdyby se například něčemu nedařilo a hnily kořeny, nastane slepá hladina raz, dva.

Pohyb hladiny ... uvědom si rozdíl mezi PŘÍČINOU a NÁSLEDKEM. Slepá hladina je následek něčeho. Podle mě výborný a včasný indikátor. Když ji nemám, vím, že pohoda. Když nastane, zbystřím pozornost. Filtr na chvíli omezí následek, ale s příčinou neudělá vůbec nic. Když má někdo slepou hladinu, přesto, že má filtr, měl by místo o zesílení filtrace začít hledat příčinu. A primárně se zaměřit na triumvirát krmení/hnojení/zahnívání.

Výše uvedené jsem ti už dřív psal, ale připadne mi, že to nebereš. Jaká je podle tebe příčina slepé hladiny a co s ní?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 13:58 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: TRULY
nemyslím, že to bude z krmiva, mám dvě stejná akvárka, v obou krmím stejným krmivem a v jednom se mi občas slepá hladina dělá a ve druhým nikdy. Určitě pomáhá pohyb hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 11:33 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostliny
Mastná hladina zabraňuje difuzi plynů, kdo má CO2 zná to že bublinky zůstávají pod hladinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 11:10 Muž TRULY [164] Re: JirkaŠčobák
jasne chápem vdaka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 10:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Mastnota je mastnota, ale tohle není mastnota. Je to biologický film z mikroorganizmů. Už jsem tu psal, ale zmíním ještě jednou: Živí se jí drobní šneci a jiné mikroorganizmy. Jednou mi drobní šneci sežrali slepou hladinu za dva dny.

Mám různá akvária, bez filtrace, vícekrát se vyskytla "mírná" slepá hladina, párkrát silnější, nikdy jsem nepozoroval příznaky nedostatku kyslíku.

Mírnou slepou hladinu (nemáš na prstech škraloup, když ji projedeš prsty) řeším jen občas. Pravidelné výměny vody, krmit, co ryby sežerou za minutu (aniž by něco spadlo na dno) a sama pomine.

Mám názor, že používání filtru je trochu "zrádné" v tom, že si akvaristé jsou "víc jisti" dostatkem kyslíku, dávají si méně pozor, kolik čeho do akvária cpou a současně filtr do určité míry slepou hladinu čeří, takže se slepá hladina projeví později, než v akváriu bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:36 Deepinpeat Re: TRULY
Já jsem ale o žádné mastnotě nemluvil, slepá hladina je v naprosté většině bakteriální vrstva. Pokud vím,že tam denně cpu dávku něčeho, co uvolňuje různé živiny včetně olejů, tak je pravda, že by to bylo lepší nějak odstraňovat. Jenže slepá hladina se udělá klidně i na nádrži plné kytek, kde 2 měsíce nebyly ryby a tím pádem se tam nekrmilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:25 Muž TRULY [164] Re: Deepinpeat
tak áno ale mastnota je mastnota a je podla mna len detail v tom či je to biologickeho alebo chemickeho zloženia.
Podla mna je mastnota len nejakou prímesou v potrave, teda nejakou olejovitou látkou. Teda je mastná možno menej ako napr. nafta a aj menej škodlivá ale aj tak podla mna zabraňuje kyslíku dostať sa voľnou hladinou do vody. Možno filtrovanim a čírením hladiny sa to zlepšuje to je jasne asi ale asi by to chcelo fakt zmenu potravy aby som to dal do povodneho stavu. Skoda že som to nezbadal pri výmene potravy teda ten začiatok zmeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 10:17 Deepinpeat Re: JirkaŠčobák
Já si netroufám to uplně zobecnit, ale jelikož mám taky naprostou většinu nádrží bez filtrace a vzduchování, tak bych se tím trápil jen v případě, že bude vidět, že se ryby dusí. Stačí se podívat na některé přírodní biotopy. Na stojaté vodě je to prostě do značné míry normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:16 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Při každé výměně vody sbírám z hladiny podobný binec. Mám menší kyblík, ten prázdný ponořím těsně pod hladinu a pak do něj ten binec nateče.
Mi se to dělá jak moc krmím mraženým krmivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: TRULY
Pouze odhaduji, ale myslím, že slepá hladina okysličování příliš nezabraňuje, protože je biologického původu a kyslík pronikající do vody by měl být drobnější, než její složky. Nejedná se o olejovou skvrnu.

Téma původu: Už jsem tu k ní diskutoval, přečti si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 22:20 Muž Mislow [304] Re: TRULY
Ahoj, zkus natocit filtr ci ho dostat vic k hladine a rozhejbat ji jeste vic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 21:24 Muž TRULY [164] Re: romant
tak hybe podla zanesenia filtra. Najhorsie ze som kupil velke balenie potravy a ostal mi este cely liter. Asi skusim kupit nieco ine ci to bude tym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 21:07 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak samozřejmě, ale předpokládám, že se ti hladina nějakým způsobem hejbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 20:56 Muž TRULY [164] Re: romant
a zabranujw ten mastny flak dostat sa kysliku do vody?
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45046x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=501