Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2022 09:04 Muž Káca [62] Re: marvvin
Fotka k příspěvku Ahoj, na lěto určitě pomůže otevřít a ofukovat hladinu. Samozřejmě je větší odpar, ale větráčky pomůžou. Mně srazily teplotu z alarmujících 31 st. na 25-26 st. a dokázaly ji udržet celé léto... Já mám toto akva 200l, ale u větráků lze regulovat otáčky, takže určitě utáhnou i větší nádrž... Více foto na mém profilu, ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 08:38 Muž Jarry [1437] Re: marvvin
Záleží, co v tom žije, občasné krátkodobé výkyvy ke 30°C nemusí být zásadní problém, pokud by byl, chtělo by to mít přes léto akvárium odkryté, případě aktivně chladit ventilátory - stačí PC (používám 120-140mm kolem 1200 ot., aby nebyly slyšet) ventilátory na 12V a foukat s nimi do hladiny pro zvýšení odparu, čímž se voda poměrně efektivně ochlazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 08:13 marvvin – akva s krytem
Ahoj vsem, poridil jsem si prvni vetsi akvarium - cca 400l, mam jeste nekolik mensich, kolem 30l. Ty male nemaji zadny kryt a teplota vody kolisa podle teploty vzduchu v mistnosti a je s ni dost podobna. Jenze na velkem akvariu mam kryt, takze se voda mene odparuje a kdyz v mistnosti topim na 22 stupnu, tak voda v akvariu ma 25. Coz o to, ted je to v pohode, jen premyslim, jak moc se mam obavat leta. Kdo mate podobne zkusenosti??? mam se bat a zacit premyslet nad nejakym systemem chlazeni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 09:19 martinb9 Re: Vlcica
mrkni sem tu je aj jeho zapajanie
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 12:45 Vlcica Re: Anthrax
Ahoj. Teplotu držíme medzi 17,5-20,5 zatiaľ. Ale ak si myslím, že to bude chcieť chladič, najmä kvôli letu. Aj keď mávame klimu zapnutú, nevím, či to bude stačiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 12:43 Vlcica Re: Martin
Ahoj, presne ten som aj vybrala. Ešte k nemu hľadám čerpadlo. Ak by sa všetko dalo kúpiť z druhej ruky, vyšlo by to menej, ale ak nie, nevadí. Teplotu držíme medzi 17,5-20,5 zatiaľ. Ale ak tak si myslím, že to bude chcieť chladič, najmä kvôli letu. Hoci mávame klímu zapnutu, neviem, či to bude stačiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 13:27 Martin Re: Vlcica
mozno tento: Hailea chladič HC-150A funguje do 16 st. ak chces o 1-2 st tak nejaky ventilator.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2021 20:37 R Muž Anthrax [4775] Re: Vlcica
Ahoj. Chybí celkem podstatná věc. O kolik potřebuješ vodu ochladit a jak často? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2021 19:19 Vlcica – Čím chladiť 150l akvarko pre axolotla
Fotka k příspěvku Ahojte, viete mi prosím poradiť, aký typ chladenia kúpiť pre axolotla do 150l akvária? Niečo účinné a aj cenovo dostupné. Ďakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 09:52 Ľuboš Re: Tony2013
Zdravim. Môžem poprosiť schému zapojenia ako aj kde kúpim rovnaký obal na termostat a aj všetky ostatné koncovky ktoré sú potrebné na zapojenie termostatu a vetrakov a nakoniec zdroja napájania ? Prípadne aká by bola cena za komplet už zapojený so 4 vetrakmi a termostatov ? Prosím napíšte mi email na lubossMI@gmail.com . Ďakujem.
Edit: Ešte jedna otázka . Ako prepojím 4 ventilátory medzi sebou a nakoniec co všetko potrebujem aby som vedel urobiť napájanie také isté ako máte vy čiže na jack a nasledne do termostatu ? ďakujem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2020 13:51 Muž Tony2013 [228] Re: _ucx_
u labirintek je chlazeni pomoci vetraku nezadouci. Tam se musi myslet na nachlazeni ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2020 05:46 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lennis
Čím větší nádrž, tím méně v ní bude kolísat teplota (takže čím větší, tím lepší. 30 litrů není mnoho). Taky lze nádrž tepelně zaizolovat, alespoň z nepohledových stran. O chlazení pomocí ventilátorů je celé tohle vlákno. Jo a betta 30 °C zvládne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2020 00:59 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Bettárium a nestálá teplota
Mám problém s teplotou vody, bydlím v podkrovním bytu a dnes mi teplota vystoupala na 30°C (ráno bylo 27), normálně to ochlazuji výměnou vody, ale měnit ji denně rozhodně nemohu. Zatím jsem bez rybky, o první bettynu jsem přišla také v létě, dostala jsem ji jako dárek i s mini akváriem - dobrý nápad kdybych neslavila narozeniny v parném létu a kdyby ve zverimexu netvrdili, že stačí 3 litrové akvárium z plastu, ale to sem nepatří. Na další bettynu jsem si pořídila 30 litrové s filtrací, topítkem ale asi jsem si měla pořídit i chladítko. Teď v akváriu mám jen rostliny, musím vyřešit to kolísání teploty než pořídím bettynu (rozhodně ne ze zverimexu).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.05.2020 19:18 Muž Tony2013 [228] – Sestava
Tak uz jsou komponenty dostupne na surpanshop.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2020 05:44 Muž Tony2013 [228] – Sestavení
Video návod na sestavení větráku pomocí dílů z 3D tisku. Dily bude možné zakoupit na surpanshop.cz www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 17:01 David
a nebo vyzkoušet suchý led :) zchladí akva a dodá CO2 ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2019 13:13 Muž Miras [111] Re: Tony2013
Pohoda, ale volil bych větráky s větším průtokem vzduchu, kdy by pak mohlo stačit třeba místo tří použít dva, ale to už je věc testování :-)
www.mironet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 29   28.06.2019 16:15 Muž Tony2013 [228] – Ventilatory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak aby to nezapadlo. Davam se cely koncept chalzeni akvaria pomoci ventilatoru. 3D tisk je volne ke stazeni az teda na krabku termostatu tu jeste predelavam tak aby byla podle predstav. Jsou pozity ARTIC fan 12 jedene stoji cca 110 kc dale jepouzit termostat w1209 70-140kc jak kde. A nebo tc420 k regulaci otacek podle mereni teplot a zkusenosti s akvariem. Jde kombinovat jeden dva tri ctyri podle uvazeni. Jsou to klasicke PC 120x120x25 . Tady videa funkce youtu.be/… youtu.be/… tady soubory na stazeni www.thingiverse.com/… tady termostat laskarduino.cz/… tady vetraky www.mironet.cz/… schema zapojeni pridam na pozadani. Musel bych vytvorit. vse funguje na 12V proto si muzete na foto vsimnout i termostatu ktery je delsi a je to z duvodu menice . je to do sestavy kde je zdroj pro svetlo 36V tak aby nemusel byt dalsi zdroj tak se tam dal step dovwn menic. a napojilo na stavajici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2019 14:30 Žena Efka [144] Re: DavFM
Jo promiň zapoměla jsem napsat že ten pohyb musí něco způsobit a pokud nebude nad hladinou volný prostor,platí to co píšeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.06.2019 14:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Efka
No takto to ale úplně není.

Zvýšený odpar způsobí pohyb vzduchu nad hladinou. Pokud se vzduch nepohybuje, nasytí se vodní párou a další už nepojímá. Takže je nutné ten vzduch vyhnat a nahradit suchým, který si tu vodu vezme, odpařená voda je odebraná energie/teplo z vody. To je ten efekt.

Snad to není moc vědecky.

No a pokud se to "vědecké" vysvětlování někomu nelibí, tak pak nezbývá než říct, že všechny laické poučky už zde dávno jsou a nové už nebudou, není co více fundamentálního objevit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2019 14:07 Žena Efka [144]
Tak shrňme poznatky do jedné věty,Zvýšený pohyb hladiny způsobuje větší odpar vody a tím dochází k ochlazování. Jestli to chápu špatně tak mě opravte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.06.2019 13:46 Muž MichalV [327]
ok, nabudúce, keď tu bude niekto ďalší tvrdiť, že biela je čierna, tak mu nebudeme odporovať aby to náhodou nebolo príliš vedecké na akvaristické fórum ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2019 13:41 Žena Efka [144]
A neb proč to dělat jednoduše když to jde vědecky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2019 12:58 kdo? Re: PentueR
PentueR napsal: Muhehe, na tohle vlákno si vzpomínám, když jsem sem snad před 5 lety postoval moje pokusy s Peltierem na chlazení akvárka. Použitelné, ale komplikované. A každý rok se to tu rozjede znova. A jediný rozumně použitelný a levný výsledek je větráček na hladinu. A stejně se to tu řeší dokola a dokola a na čím dál větší vědecké úrovni. Kdo chce z koníčku udělat mermomocí vysokou vědu, asi by měl založit konkurenční web, třeba rybicky.vedecky.net a tam by se mohli sdružovat vědci, tady by mohli zůstat jen lidi...to by bylo príma ;-)

smich

Od prvního písmene po poslední - svatá pravda. A nejenom u tohoto téma....
Poslední větu s "rybicky.vedecky.net kontra normální lidi, vytesat do kamene a pozlatit ! pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.06.2019 11:00 Muž Jarry [1437] Re: PentueR
Ono se to rozjelo (a opravdu celkem zbytečně) kvůli tomu, že byla metoda větráčků zpochybňována (resp. byly asi trochu zveličovány její možné dopady mimo akvárium) a pak se na to navázaly další věci. Jinak asi bude většina lidí souhlasit, že nic efektivnějšího nevymyslíme. Led, nebo namražené petky mohou fungovat u menších nádrží, pokud obyvatelům akvária nevadí kolísání teplot a má je kdo měnit. Chladící jednotky jsou drahé - navíc pokud jsou ve stejné místnosti, jako akvárium, tak samotnou místnost vytápí a tím vrací zpět část tepla. S větrákem a čínským termostatem je možné za celkovou pořizovací cenu do 200Kč chladit akvárium automaticky, navíc s udržením stabilní teploty, což je např. u mořského akvária, kde se chlazení obecně řeší nejčastěji, docela důležité. Jen je potřeba zajistit dostatečné větrání, což v létě, kdy se chlazení většinou řeší, nebývá problém.
Abych tak shrnul současné možnosti chlazení:-)pivo samozřejmě chladí nejlépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.06.2019 09:02 Muž MichalV [327] Re: PentueR
Keď si to pozrieš chronologicky, ako sa táto diskusia vyvíjala, musíš uznať, že to bolo zapríčinené tým, že niektorý prispievatelia nedokázali pochopiť jednoduché fyzikálne princípy, alebo si neskôr nechceli uznať svoju chybu a naďalej obhajovali neobhájiteľné.
Ja som si dal tú námahu, aby som výpočtom aj praktickým meraním dokázal, čo je dúfam teraz už všetkým jasné.
A tiež dúfam, že takto o rok tu niekto nebude opäť polemizovať, či vzduchovanie zvyšuje alebo znižuje teplotu vody v akváriu.

Vetráčik nad hladinou vzhľadom na príkon bude pravdepodobne efektívnejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   28.06.2019 08:37 Muž PentueR [256]
Muhehe, na tohle vlákno si vzpomínám, když jsem sem snad před 5 lety postoval moje pokusy s Peltierem na chlazení akvárka. Použitelné, ale komplikované. A každý rok se to tu rozjede znova. A jediný rozumně použitelný a levný výsledek je větráček na hladinu. A stejně se to tu řeší dokola a dokola a na čím dál větší vědecké úrovni. Kdo chce z koníčku udělat mermomocí vysokou vědu, asi by měl založit konkurenční web, třeba rybicky.vedecky.net a tam by se mohli sdružovat vědci, tady by mohli zůstat jen lidi...to by bylo príma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2019 22:02 Muž ZDRI [1415] Re: zervajs
Fotka k příspěvku Ono toho na první pohled nesedí víc, ale nic se neděje. Slybuji, že až se vrátím z dovolené, udělám pořádné měření. Mám vzduchovací motorek, 2 stejné 60 l nádrže pro minimalizaci níže popsaných jevů, 2 stejné digitální teploměry (měří +-0,1°C oba stejně). Horko také bude... Kdo chce, je zván do ČB na kontrolní odečet, dostatek vhodných chladících tekutin zajištěn. Nezávislý dozorový orgán (tzv. hlídací pes) také...

PS: To není chyba, to je takové naše, místní, jihočeské nářečí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.06.2019 21:48 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prikladám môj pokus:
použil som 2 zaváraninové poháre, do ľavého vodu 30°C - bez vzduchovania
do pravého mi ušla ruka 30,5°C - pridané vzduchovanie - kameň + kompresor cca 4W, krátka hadička, kompresor na kuchynskej linke
pokus začal 17:00 a skončil 21:00
po štyroch hodinách teplota v miestnosti viď foto 26,6°C - použitý ortuťový teplomer z labáku
Teplota v ľavom pohári 26,4°C
Teplota v pravom pohári so vzduchovaním 25,8°C
Treba k tomu ešte nejaký komentár?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 21:37 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: silviebaris
ona ta baňka drží jen na "dobré slovo" :)
to uchycení dělá plus mínus 1,5 stupně smich
ps: už to neřeš ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 21:31 Silviebaris Re: zervajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No nejsou..a jestě na prd vidět...rozdil je tam asi 1,5 stupně..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 21:27 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: silviebaris
kdyby byli aspoň ty teploměry stejné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 20:11 Silviebaris
Takže 3 hodiny měřeni ukazálo,že v lahvi u bublifuku je teplota o stupeň vyšsí,aktualně v prázdnym je 22 stupnů s bublifukem je 23... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2019 19:57 Muž vlka [3446] – Obyčejnej ventilátorek
Obyčejnej ventilátor z komplu 8 x 8 cm, trafo 12V a za čtyři hodiny foukáním na hladinu přes otvor v krytu z 27,5 na 25 stupňů. Cenová dostupnost 0 kč. Jednoduché a účinné. Ty „blbosti“ se fakt nedají číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 19:38 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Tak já to trošku zrekapituluji. První si na můj příspěvek reagoval ty (já se od určité doby reagování na tvé vyhýbám) a to naprostým nesmyslem.(Není to poprvé ale většinou si konverzaci velmi rychle smazal) I když ti to že píšeš blbosti napsalo víc lidí tak si pokračoval v obhajování toho blábolu a evidentně tady vytočil nebo pobavil větší množství lidí.(U mě se ti povedlo obojí) a teď když už nemáš co říct tak mě opět napadáš. Končím své angažmá v této konverzaci a slibuji že na tvé příspěvky nebudu reagovat pokud zase nepocítíš nutkavou potřebu ze mě dělat blbce.(Nejde ti to)
P.S. To že kvůli mě někdo smazal profil aby si následně založil nový pod jinou přezdívkou, mi přijde jako nic v porovnání s tím že si kvůli tobě chudák ZDRI zničil klávesnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 19:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaclav
Teplota začala stoupat, protože jsi rozhýbal vodu a tím zrychlil výměnu skrze stěny sklenice. Na relativně malý objem dost velká plocha pro výměnu s okolím, kde, předpokládám, bylo tepleji.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 18:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Tak jsem zkoušel foukat 10 minut na normální teploměr a výsledek byl stejný vzduch z kompresoru (50cm od něj) je o 4 stupně teplejší než voda v akváriu. :-) Ještě nějakou radu jak mám zacházet s obyč teploměrem. Nedivím se že kvůli tobě lidi odcházejí a namíchnout dobráka Angus68 to už bylo něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 18:26 Muž RAP [1553]
Já už bych to tolik v tomto tématu nepitval. Hoďte si to na pokec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 17:35 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Doporučuji místo návodu nastudovat princip IR teploměru. Pokud ti tam nebude něco jasné s důvěrou se na mě obrať, rád ti to dovysvětlím ale nebudu zde celí princip rozepisovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 17:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalV
Já s tebou souhlasím že to nebude příliš ovlivňovat teplotu. Když zapnu slunce mám za sklem 17000 luxu. Aspoň tohle mě změřil telefon. Teplota po zapnutí motorku ale mírně stoupala. Všichni tvrdíte že by měla klesat. Je to ale stejně jedno protože to bych těch měření musel udělat aspoň 50 aby z toho něco vyšlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2019 17:24 Žena Efka [144]
Sleduji tady tu diskuzi,já chlazení vyřešila zvednutím rozstřikovací rampy tak aby voda cákala na hladinu a na akvárko jsem si vyrobila jednoduchý kryt z králikářského pletiva,aby nevyskákaly rybky,teplota zatím 27*C :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 17:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Zas se tak nesměj mám u toho půlmetrovou hadičku protože odpojuji ne od kompresoru ale zpětný ventil. To je snad dostatečná vzdálenost od horkého kompresoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2019 17:22 Silviebaris
Fotka k příspěvku Tak jdeme taky pokusovat ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 17:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Já nevím jestli si četl návod má to Tři režimy měření Tělo, Povrch, Vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2019 16:57 Muž MichalV [327]
je to úplne jedno, aj keby jeho meranie bolo zaťažené 100%-tnou chybou, dodáva kompresor teplo o výkone 0,4 W. Keď to porovnáte s osvetlením v kryte, pri výkone 100 W a účinnosti slušných 80% tak ide 20 W na teplo.
Príde mi to ako mlátenie prázdnej slamy... ale nasralo ma to, tak to idem zmerať na dvoch pohároch s vodou a dám vedieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.06.2019 16:51 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
...což je mmch. metodicky zcela špatně smich ...
Takže v reálu měříš jakousi těžko definovatelnou směs teploty kompresoru (jeho radiační teplo), výstupního vzduchu a okolního vzduchu. Tož tak, mě už to bohatě stačí, právě jsem si v záchvatu smíchu polil klávesnici :) a slibuji, že dále Tvé příspěvky nebudu komentovat.

Edit to Smetany: byls rychlejším, musel jsem vyklepat vodu ze zkratované klávesnice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2019 16:43 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Hezké akorát že ten teploměr měří pevnou plochu od které se může ten paprsek odrazit nikoli proud vzduchu takže tímto způsobem si změřil teplotu nějaké pevné plochy za tím vzduchem. ( A navíc asi nepřesně protože tato nebyla od teploměru vzdálena ony 3cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 16:37 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Je to bezdotykový teploměr Takže odpojím hadičku nechám ho chvíli foukat a měřím ze vzdálenosti podle návodu 3cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2019 16:32 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Už mě to trochu nebavilo tak jsem si maličko osvěžil výpočet ohřevu vody. A na zvednutí teploty 200l vody o 0.1°C 2,5W (počítám 50% účinnost v reálu bude vyšší) potřebuješ cca 12 hodin. Tak se smiř s tím že vzduchovací motorek ti vodu neohřeje. A konečně přiznej že si šlápl vedle. A pokud to chceš opačně tak na zvednutí teploty 200l vody o 0.1°C za 5 minut (jak si měřil) by si potřeboval cca 300W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 16:24 Muž RAP [1553] Re: Jarry
Z hlediska akvaristiky máš pravdu. Ovšem v přírodě to funguje jinak a to tam byly naměřeny teploty i 34°C.
Chci jen napsat, že tato diskuze probíhá každý rok, kdykoliv je pár dní tepleji. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=31