Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.06.2012 14:33 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
No nieco som si o tom precital a mne sa to celkom paci.Tak ze tepelny vykon ci uz chladenia alebo kurenia je vecsi ako prikon.Ide o to ze teplo sa presuva a nevyraba a na presun sa spotrebuje menej energie ako na vyrobu.
Tak ze pri spotrebe cca 800W to presunie cca 2500W tepla von alebo dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 13:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Dekuji. Hodnoceni od odbornika potesi. Kurnik, pres mobil mi nejdou smajlici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 13:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
perpetuum mobile je taky fajn, hlavně že to funguje a málo žere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.06.2012 13:35 jamajcan Re: malyLibor
Nejsi odborník,ale příkon a výkon jsi pochopil správně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 13:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
to vis, ze budu, ale az ziskam nejake zkusnosti. Vcera jsem se naucil ovladat, dnes rano naprogramoval, zapnul a verim, ze dobre. Jak to dopadlo zjistim v nedeli vecer po navratu domu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 13:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Musim se priznat, ze nerozumim, na co se mne ptas. Jak jsem to ja pochopil, tak u topeni se vzdy udava nejaky vykon. Stejne to asi bude i u klimatizace, predpokladam. No a slovem prikon se asi oznacuje, co to zere, ne? Ja nevim, nejsem odbornik, ale takto to chapu. Pokud se o tom chces neco dozvedet, prostuduj si manual a technicke informace, co jsem poslal pred par dny, pripadne zkus nejake informace od strejdy googla. Pokud mam mluvit za sebe jako uzivatele, tak jsou mi veci, na nez se ptas, naprosto ukradene. Mne zajima, aby to delalo, co to delat ma - v lete chladilo, v zime topilo, aby to delalo spolehlive, potichu a s nizkou spotrebou. Je to u mne jako s autem. U auta mne zajima hlavne aby bylo pohodlne, bezpecne, spolehlive a aby zralo tolik, kolik mohu zaplatit. Nejake vykiony, obsahy, jestli je to vitek, vojtek nebo pepek je mi fuk a nechavam to tem, kteri o autech radi teoretizuji. Ja je pouzivam. Takze rad poskytnu informace, ktere ziskam uzivanim, teoreticke informace ci konstrukcni reseni si prosim prober s prodejcem nebo konstrukterem, to jde mimo mne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:46 yenya Re: malyLibor
Já zatím zaplatil balíčkem pro čtvereček. Ještě bude druhá řada, tak potom dopošlu zbytek :-D . Tak dej vědět, až to pěkně vyzkoušíš palec Dík, čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 08:38 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Zaujimave toto.Preco sa to takto uvadza ze vykon ve vecsi ako prikon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 00:27 Muž malyLibor [5371] - Asie
A kdyby někdo měl zájem, tak mi tady jeden uživatel nabídl kvalitní klimatizaci za velice slušnou cenu. Takže pokud chcete kvalitní klimu, ozvěte se a já vám předám kontakt.
Napsal mi o ní: "Jde o jednotku ACOND AS-09. V současné době už se nevyrábí ani neprodává, ale je plně funkční. Současným ekvivalentem je ACOND ASD-09 (www.klimatizace-acond.cz/…). Víceméně odpovídají i výkony - cca 2,7 kW chlazení; 2,6 kW topení . Příkony té "mojí" jsou: 840 W/3,9 A chlazení; 796 W/3,7 A topení. Hmotnost jednotek vnitřní/vnější 10/29 kg. Průtok vzduchu 460 m3/hod, hlučnost vnitřní/ vnější jednotka 35/52 dB. nová jednotka se v současnosti nabízí za 15200 kč bez DPH. já tuto použitou (běžela 1 rok) nabízím za 6500 Kč. Má dálkové ovládání."
Já osobně bych do ní šel, kdybych už neměl koupenou tu Sencor. Takže kdyby někdo chtěl vyřešit chlazení akvárek i pokoje, jako jsem to vyřešil já, ozvěte se a já předám kontakt. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 00:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
A já už mám i zaplaceno a už jsem i četl, heč :-) A super.

A hlavně, klima už je zapojená a jsem spokojen. Sice dnes nebylo žádné horko, ale vyzkoušel jsem a fachá. Škoda, že nebudu doma přes víkend, abych posoudil, jak fachá v tropických vedrech, ale předpokládám, že se ještě letos dočkám. A podle toho, jak rychle mi to doslova vymrazilo pokoj, když do něj pražilo slunko usuzuju, že je to schopno skutečně v pohodě uchladit i ten panelákový 2+1, jak jsem o ní četl v recenzi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 00:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Koukám, z toho mobilu fakt nemohu psát. Jak nevidím na písmenka a nemohu si to po sobě přečíst, tak je to pak samá hrubka ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 08:23 yenya Re: malyLibor
V akvárku a už je objednáno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 22:00 Muž vraana [0] – cafte
Fotka k příspěvku tak ja som to urobil takto nejako.. vykrúžil dieru na ventilator, (ventilator zo stolového počitača ) plus som ho napojil na časovač z ikeii :) a funguje to.. tu je aj obrazok..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 20:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: malyLibor
Tady se taky ochladilo, takže se mě teplota konečně vešla na teploměr :-D krásných 30 tam mám a přes noc to občas spadne až na 29 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 20:50 Muž malyLibor [5371] - Asie
to pisete teplotu v akva, nebo v pokoji? Ja akva jakz takz uchlladil temi lahvemi zmrazenymi v mrazaku na -18 stupnu, ale ja trpel pri teplote po setmeni pres 30. Ale jak jsem slibil, budu podrobne informovat.
A chtel jsem se zeptat, uz jste objednali invalidovi povidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:52 yenya Re: Sera
Nejsem na tom lépe, 26,9°C hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:49 yenya Re: malyLibor
To jo, ty technický data jsem četl, ale znáš to. Papír snese hodně a praxe je kolikrát trochu jiná. Zajímá mě to "dotápění", ale to potom napiš, až to vše vyzkoušíš. Já to říkal doma a docela to mělo úspěch palec , tak proto mě to zajímá ano Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2012 19:45 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Já myslím že hned, jak se ochladí vzduch :-) Dnes je u nás konečně cladněji, tak jsem teplotu v akvárkách dostal na 24°C a ve třístovce na 25°C. Jsem spokojen. A jakmile zítra namontují klímu, hned ji spustím a nastavím a jsem moc zvědavej hop U mňa 27,5 °C tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 19:41 Muž malyLibor [5371] - Asie
technicka datajsem uz posilal, jsou v tom prispevku s fotkou. Ve vsech recenzich si ji chvalili jako samoinstalacni - ze si ji instalovali sami. Tak to jsem vzdal hned po prostudovani navodu. Jeste tak vyvrtat diru do zdi bych zvladl, ale vic uz ne. Takze zitra prijede technik a nainstaluje ji. Bohuzel pres vikend nebudu, tak dam reference pozdeji, sam jsem zvedavy. Ale technik i znamy instalater mi chvalili dobry vyber, tak uvidime. Budu urcite referovat a klima bude v serii clanku o porizovani akvarka. Spotrebu ale nereknu, nemam merak, leda by mi ho pulpy pujcil. Ale urcite mi usetri za topeni, protoze to tepelne cerpadlo zere min nez primotop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:29 yenya Re: malyLibor
Jak psal půlpy, dej vědět ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 17:48 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
určitě Tě budu taky podobněji vyslíchat, jak vel. místnost, na kolika to udrželo teplotu a cena, ale i spotřeba atd. smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 17:39 jamajcan Re: malyLibor
Jestli s tou klimou budeš spokojený,tak se asi budu opičit :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 14:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Já myslím že hned, jak se ochladí vzduch :-) Dnes je u nás konečně cladněji, tak jsem teplotu v akvárkách dostal na 24°C a ve třístovce na 25°C. Jsem spokojen. A jakmile zítra namontují klímu, hned ji spustím a nastavím a jsem moc zvědavej hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 13:57 jamajcan Re: malyLibor
Tak to je super.Dej potom vědět,za jak dlouho začala klesat teplota v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 13:41 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tak super zpráva. Klima je připravena, za chvíli si pro ni pojedu, technik je domluven, zítra mi to napojí, jen musím doma trošku udělat pořádek - to bude asi to nejtěžší, takže tropická vedra už bych měl prožít v klídku a pohodě :-) Snad to všechno klapne jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 17:28 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Premna nech si pise kto chce co chce.Viem ako chladi 80W peltier a 150W bude chladit raz tak.
V technickom liste pisu toto.
------------------------------------------------------------------------------
Bei Raumtemperaturen, die von +10°C bis +30°C variieren können, hält die limatisierungsanlage MICRO die
Idealtemperatur Ihres Aquariums konstant mit elektrische Leistung von 0,3 watt/liter für Leuchten, Pumpen und so weiter.
Idealtemperatur des Aquariums (°C) 28 26 24 22 20 18
Maximales Fassungsvermögendes Aquariums (liter 130 100 60 90* 80* 60*
* aquarium mit doppel Glas
------------------------------------------------------------------------------
Tak to trochu rozoberem.
Udaj z hviezdickou vynecham ten je urceny pre NASA:-D -tam mozno maju akva doppel glas.
Pise sa tam ze pri izbovej teplote do +30°C to zachladi trebars 60litrove akva na 24°C
Toto je sice pekne ale pri +30 potrebuje akva chladit malokto.Dalsia a to dvolezita vec je ze "toto" dokaze PC ventilator aj z 12V adapterom za cenu do 200Kč.A to pri spotrebe cca 3W X-) :)
Tak ze nielen ze to je drahe a nevykonne ale este to aj zere vela energie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2012 17:25 yenya Re: malyLibor
To je rozumnější, no, jak jsi psal, ale hlavně, sousedům nezapomeň říct, že to máš jen kvůli rybám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 16:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: yenya
On to tady jamajcan docela slušně vysvětlil, poradil mi to nekupovat, já mu věřím, tak jsem objednal raději tu klímu. Sice jsem myslel, že to bude snadnější, ale i tak se už těším, až ji zapnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 16:15 yenya Re: savan
No, tak to si myslím taky, že to nechladí zas až tak dobře ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 16:14 Muž malyLibor [5371] - Asie
Inu, můžeš být spokojený a pořídit si něco, s čím jsi ještě spokojenější.... já jsem taky jakž takž spokojen s chlazením namraženýma petlahvema. Ale přeci jen si nainstaluji klimatizaci, protože doufám, že s tou budu spokojenější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 15:56 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú-chalan sa to snaží vychváliť do neba len aby to predal.Asi to nieje žiadna bomba keď to predáva.Ja keď som z niečim spokojný,tak to nepredávam.Píše že s tým chladil 250l akvárko,nepíše či sa mu ho podarilo schladiť na rozomnú teplotu smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 15:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Borec tam píše, že s tím chladil 250 l akvárko. Jamajcan našel, že je to určené na akva 120 litrové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 14:00 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
No ja som mal v rukach len cca 80W peltier.To co je na aukre by ako tak chladilo 20 mozno 40L akva.
Ono ten peltier je vyborna vec - ale nie na chladenie akva.Hodi sa na chladenie -lepsie povedane podchladzovanie polovodicov.Dalsia vyhoda -ze kaskada z peltierov www.peltier.cz/… dokaze jednoducho vytvorit trebars aj -100°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 13:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Kliknutí na "Re: jamajcan" v šedém řádku nad tímto příspěvkem by vás měl hodit na začátek diskuse o tomto chlazení, která tu proběhla tento týden, konkrétně 20.6., na odkaz na výrobce i na nějaká technická data, která k tomuto chlazení našel a přidal sem jamajcan. Pochopil jsem z toho všeho, že toto chlazení je spíše pro menší akvárko, mou třístovku by to neutáhlo, a tato dskuse byla poslední kapkou k mému rozhodnutí raději nějakou korunku přidat a koupit si pokojovou klimatizaci, která ochladí všechna akvárka, co mám v ložnici, a hlavně ochladí vzduch i pro mne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.06.2012 23:38 Muž kortezhugo [983] Re: yenya
yenya napsal: A ještě pro armádu USA :-D , ale moc by mě fakt zajímalo, jestli to funguje a jak ano
Peltierov jav, objavil v roku 1834 Jean C. Peltier.
Takze je malo pravdepodobne ze pracoval v NASA.:-D
A viac o tom je tu sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 20:55 Muž půlpy [2131] Re: yenya
to by mně taky zajímalo! ale třeba to opravdu funguje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.06.2012 20:34 yenya Re: půlpy
A ještě pro armádu USA :-D , ale moc by mě fakt zajímalo, jestli to funguje a jak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.06.2012 20:06 Muž půlpy [2131] Re: fido16
jak se u něčeho objeví " vyvíjeno ve spolupráci s NASA" tak to zavírám, protože ve většině případů jde jen o reklamu na nějaký brak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 14:56 Muž fido16 [631]
Teďka jsem našel na aukru toto chlazení aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:44 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
ale pak to osazenstvo chlívů stejně sežrali smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
Rybičky a krevetky jsou jen záminka, abych si obhájil klimu před sousedama :-) To víš, na hanácké vesnici když uděláš něco pro sebe, tak se nehodíš ani na hnůj, ale když je to pro zvířata, tak tě za to i pochválí. Vždyť tady se stavěly domy z vepřáků, ale chlívy z pálených cihel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:18 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
jinak jsem to nemyslel než, že kvůli nám smich oni existují i nějaké rybičky, krevetky, šneci atd. ? No teda na redukci okružáků je to víborná a jednoduchá forma nechat je uvařit v aqwa :-D a na chvíly je klid a opět můžu překrmovat :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
No, musím říct, že já to řeším hlavně kvůli sobě. Ty akvárka ještě pořád dokážu uchladit mraženýma flaškama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:05 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
to já jen druhým rokem ( prvé aqwa asi po 30 letech bylo založeno 30.10.2010)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Taky věřím. Jen doufám, že firmy, co montují klímy, jsou trošku lepší než instalatéři coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
No, na to, že to řeším už 6 let, to není právě mnoho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 21:49 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
Myslím že firmy co montují klímy to udělají se vším všudy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:47 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
jo jseš o takovýhle malýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý krůček na před smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 21:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Já su tak zručný, že si raději pozvu odborníka i na to připevnění do zdi. Bude to bezpečnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
Proto jsem si tu klimu objednal teď, dokud je horko. Když už ji budu mít, tak ji nainstaluji. Nechám nainstalovat :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=1251