Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:20 Muž tomas3000 [15] Re: Moucha
rybky v mém akva viz prezentace zatím teploty 28 zvládají...jasne, ze to neplatí pro vsechny druhy ryb...no, kdyztak vetrácek mám nachystanej, tak jsem zvedavej, cim nás léto překvapí... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tomas3000
ne vsechny rybky a ostatni zivocichove tech 30°C zvladaj.... treba moje galaxky zacinaj bejt malatny uz pri 26°C..... nemluve o ruznych krevetkach

zvysit pohyb vzduchu nad hladinou je velmi ucinna vec, jen je treba dolejvat vodu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 16:03 Muž tomas3000 [15] Re: assasincz
No, já jsem si teď vyrobil chlazení z pc větráčku od procesoru a nabíječky na přepínatelných 9-12V...Zatím jsem to tam nedával, v akva mám teď teplotu 27-28stupňů...když to vezmu kolem a kolem..tak si myslím, že to rybky vydrží ty dva měsíce i při té třicítce...jasně, pokud teplota stoupne už nad 30, tak by se mělo chladit. Ale když se podívám do akvárií, kde velmi často hodně akvaristů chová s terčovci, kteří rádi teplotu 30 dlouhodobě neonky a parmičky siamský, pancéřníčky a další rybky a rybky čile prosperují, tak si myslím, že to zase taková tragédie není, když mají rybky přes léto ty třicítky v akva. Každopádně větráček by pomoct měl...dochází k odparu a tím se ochlazuje voda...proti vyskakování ryb z nezakytých nádrží je dobrá moskytiera na suchý zip. Profoukne jí větráček a nemusíme se bát, že ryby půjdou na tůru:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 15:22 Muž assasincz [9] Re: Danny3231
Mne osobně lahve nepomáhaly, ale záleží asi na tom, jaký máš objem akvária.
Moje má hrubých 126 litrů a pet lahve neměly efekt, a pokud měly, tak 0,5°C/2l flašku (do kompletního rozpuštění). Poměr mezi objemem akva a objemem flašky omezuje možnosti efektivní tepelné výměny.

Když jsem měl akvárium kryté deklem, částečně pomáhalo mít oddělané otvory pro krmení, v případě neefektu částečné odklopení celého krytu. Potom mi docela začně i pomáhalo směrovat tok vzduchu (třeba ventilátorem) na hladinu a posilnit odpařování. Ani tak nebyl efekt zdárný.
Řešením ještě je, podle množství světelných zdrojů, omezit svícení třeba ze 3 na 2 zářivky (jsou začným zdrojem tepla). Některé světelné rampy o dvou zářivkách to však mají tak, že svítí buď obě, nebo žádná.

Skutečné zlepšení, alespoň pro mne, bylo přechod na závěsné osvětlení (home made)nad akva a akvárium kompletně odkryté.

Má to své výhody - rostlin mohou růst nad hladinu a celkově tak tvořit dojem paludária, můžu si užívat krás emerzních květensví a obecně emerzního růstu. Taky svítím na 120 litrů 4x20W světla a nemá to nejmenší efekt na teplotu vodu
(současná výška světla od hladiny je cca 20 cm, je zavěšené na drátech se svorkami, takže vzdáleností od hladiny můžu šibovat jak je libo) V pokoji mi teď teplota dosáhne i 28-29°C přes den, přesto je v akváriu stabilních 24°C a i topítko občas zapne.

Má to i svá úskalí - Zaprvé se na hladinu práší a to může tvožit nemilou slepou hladinu. No a zadruhé a hlavně, hrozí, že rybky vyskočí ven. Už mě tak udělalo kamikaze pár ryb, na vině ale bylo málo kyslíku ve vodě přez noc, když v noci vzduchuju, je vše ok) No a jednou se mi i neritina v noci vydala na výlet po pokoji, urazila tak dva metry, pak se schovala do ulity za záklopku, než jsem ji našel. Čile pořádá emigrace dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 14:37 Muž Dejmon [64] Re: Danny3231
V mrazáku mít připravené petlahve a vyměňovat je ;-). Mám byt na jich a taky mě to čeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 14:22 Muž Danny3231 [1] – Moc teplá voda
Potreboval bych poradit prosim.
Teplota vody v akvarku se zvedla z 22 na 27 stupnu. Bojim se, ze bude jeste teplejsi kdyz neprestanou byt takove horka. Nemate nejakou radu jak ochlazovat vodu? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 12:41 Muž afinko [27] Re: Moucha
Pravdu mate hosi, z fyzikalneho hladiska sa pri zmene skupenstva z kvapalneho na plynne spotrebuvava (odobera) energia najme vo forme tepla. Takto aj ludske telo znizuje svoju teplotu tym ze sa poti.

Moj ventilator vyfukuje vzduch prec z pod krytu, nasava sa dierou ktora je na opacnej strane. Tiez som pozoroval potrebu castejsie dolievat vodu pri zapnutom ventilatore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
mam to vyzkouseny, teplota v kanclu pres 35°C, v akva 30°C, pomoci vetraku fuciciho na hladinu se teplota snizila na 26°C

tedka mam vetsi akva, 4x www.gme.cz/… zasadeny do pruhledny folie co se dava do vazby dokumentu, zatim je to napajeny nabijeckou od mobilu...
z teploty 26°C to srazilo na 18°C (pred par dny)

proto mi kamos bastli termospinac, sepne jakmile teplota bude nad cca 25°C, pouzil jsem adapter od staryho modemu 12V 1,2A taze tam muzu pridal dalsi vetraky, kdyby bylo potreba

jen je potreba dolejvat vodu... az to bude v cajdu tak nafotim a udelam clanek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 19:09 Muž filipsi [1295]
afinko napsal: Ma to zmysel v tom pripade, ze teplota okoliteho vzduchu je nizsia ako teplota v akvariu. ...

Tak, tak, jak pise Designer. Vetracek foukajici na hladinu, pokud ma vzduch kam "utikat", muze vychladit akva i na teplotu nizsi, nez okolni vzduch. Pokud neni v mistnosti 100% vlhkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   13.05.2011 16:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: afinko
A co takhle, ze ventilator vyzene vlhkost z nad hladiny, takze se zvysi odpar, a tim klesa teplota, ackoli neni kolem akvaria chladeji nez nad nim, ale je tam mene vlhko? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 16:02 Muž hardy [45] Re: afinko
oba jsou moc slabe,musim koupit ty nove,dal jsem tam ten malinky a neni to ani znat na hladine ze tam naky je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 16:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: afinko
Bezne 12V ventilatory behaji v rozsahu napajeni 4.5 az 13.8V, tedy staci pouzit zdroj o nizsim napeti (nez onech 12V) a hned je hluku mene... a pochopitelne to take mene fuci :-) . Takze ve vysledku muzeme mit totez, ale pac ja jsem liska podsita, koupim si ten nejlevnejsi a budu ho napajet takovym napetim, aby jeste fucel, ale uz nehlucel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:45 Muž afinko [27] Re: hardy
Ked sa nemylim, tak mam doma tento:
www.gme.cz/…
Ma 6x6 cm, toci sa "pomaly" a hlavne potichy.
Tazko hodnotit tvoj, ale ked citis prievan na ruke tak 10 cm pred ventilatorom, mohlo by to stacit/pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:31 Muž hardy [45] Re: afinko
ten je opravdu malinky 5cm na 5cm to je male ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:29 Muž afinko [27] Re: hardy
12V 1W ma odber 83.3mA. Ten mozes na to trafko smelo napojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:27 Muž afinko [27] Re: hardy
0.11A je 110mA. Tvoj zdroj zvladne dodat (papierovo :) iba 100mA, ale nevidel by som to tragicky. Bud to zdroj ustoji(co predpokladam), alebo casom zhori. Mozes to aspon skusit "provizorne". Ak mas v tom hnedom kryte v zadu dieru (na prechod kablov/hadiciek) tak skus tam ventilator nejako pripevnit a sleduj teplotu. Moze trvat cely den kym sa teplota zmeni o par stupnov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2011 15:23 Muž hardy [45] Re: afinko
ale mam tu malinkej a tam je 12V 1W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:20 Muž hardy [45] Re: afinko
on je to stary vetrak 12V tam je a neco 0.11A,me se zda ze je to dost slabe malinko se toci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:17 Muž afinko [27] Re: hardy
To zavisi od toho kolko mA ma odber tvoj ventilator, malo by to byt na nom napisane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:09 Muž hardy [45] Re: Designer
Diky,mam tu adapter 12V/100mA to je malo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2011 15:08 R Muž romant [27981] Re: hardy
Tady je návod na výrobu.
www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 15:07 Muž afinko [27] Re: Designer
Ja som tiez kupoval ventilator z GME, ale zameral som sa na co najnizsiu hlucnost, urcite to bolo nieco pod 15 dB:
www.gme.cz/…
www.gme.cz/…
Tomu je samozrejme umerny aj vykon (Průtok vzduchu), toho by som sa ale az tak nebal, aj jemny vanok dokaze "casom" takmer vyrovnat teplotu s okolim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 14:59 Muž afinko [27] Re: hardy
Ma to zmysel v tom pripade, ze teplota okoliteho vzduchu je nizsia ako teplota v akvariu. Naprilad ak sa vplivom osvetlenia nahreje voda v akvariu na 28 stupnov a teplota okoliteho vzduchu je 25 stupnov, tak mas aku taku sancu pomocou ventilatora stiahnut teplotu povedzme na 26 stupnov. Ja to mam presne takto vyriesene u mojej 112L nadrze. Teplotu vody mam o stupen vyssiu ako teplotu vzduchu v miestnosti. Bez pouzitia ventilatora bola teplopta vody o 2 az 2,5 stupna vyssia. Ventilator som zamontoval do krytu akvaria a zapina sa spolu s osvetlenim.

Ak je teplota vzduchu v miestnosti vysoka, tak ventilator ti nepomoze, musis pouzit jednu z moznosti co tu chalani opisuju, precitaj celu temu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2011 14:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Pouzivat nejaky stary vyklektany vetracek z PC je zbytecne, novy stoji par kacek:
www.gme.cz/…
A pac je tam psano 12VDC/160mA, chce to zdrojik, rekneme:
www.gme.cz/…
bohate staci.
No a mame draty z vetraku a na konci adapteru konektor, takze jeste si vezmeme konektorek na konec tech dratu od vetraku:
www.gme.cz/…
nebo kdyby nebyl:
www.gme.cz/…

Mimochodem, ten jeden zdrojik utahne ty vetraky az 3 (zapoji se paralelne k sobe), a kdyz stoji ten vetrak dvacku...

Co se tyce montaze, oboustranna lepici paska na zrcadla udrzi ledacos.

Preji prijemne hrani si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 13:58 Muž hardy [45] – Vetracek ze zdroje
CAu jsem mam vetracek ze zdroje od PC je mozne z toho udelat chlazeni do akvaria?je na 12V prosim o radu mam akva v podkrovy a je to moc teplo uz ted mam v akvariu 26-28 stupnu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: filipsi
Kdyz on si to malokdo uvedomuje.

Kdyz se strci flaska do mrazaku, nejaky cas se ta koralka ve flasce chladi, a pak uz to moc energie nechce, kdyz je mrazak tepelne izolovany jak to jde, a koralka uz ma teplotu okoli vseho uvnitr mrazaku. Proste dal uz mrazak dohani jen co tepelna izolace pusti. Navic v te lahvi je ke schlazeni ubohy pullitrik, v lepsim pripade 7 deci, tak to netrva na teplotu ke konzumaci vecne :) .

Jenze kdyz se vezme hadice a tepla voda se prohani mrazakem, ma chudak mnohem vic prace a nase predstava o tom, jak moc mrazak chladi, se rozplyva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:39 Muž filipsi [1295] Re: roper
Tady staci malinkaty vypocet - kolik litru vzduchu s relativni vlhkosti xx a teplotou o Y stupnu nizsi nez v akva musim prohnat akvarkem za predpokladu, ze ucinnost predavani tepla v bublinach bude zz procent, abych snizil teplotu o stupen? Hoodne :)
Tady funguje ten zvyseny odpar pri vetsim cereni hladiny vzduchovanim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:35 Strojek Re: Kertis
A jak se zastaví voda při výpadku elektriky??? to nevyteče samospádem??? beru tu zamotanou hadičku je to jeden uzavřený kus ..ale takhle??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:34 Muž filipsi [1295] Re: Designer
Proto se ptam, protoze chladici vykony kolem 50W maji slusne velke lednice s mrazakem. Tyhle chladici boxy jsou vetsinou postavene na Peltierech chlazenych pasivne, chladici vykon velice mizivy, ucinnost take mizerna. Staci pro malinke akva.
To uz je mnohem, mnohem ucinnejsi chladit odparem vody z akva, foukat na hladinu (pokud relativni vlhkost v mistnosti dovoli. Vetsinou dovoli).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: roper
Toho bych se trosku bal u Cichavcu, ze budou nad hladinou dychat chladnejsi vzduch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:12 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj,
já to vyřešil tak, že mám všechny vzduchovací motorky ve sklepě (6m od aqa) a tlačím si do aqa chlazený vzduch. Mám to takhle 4 rok a V létě se mi voda nedostane nad 26´C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 14:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kertis
Dobra uplne zakladni idea, ale reseni se mi nelibi.

Koukal jsem na chladici boxy, bezne i kolem 1500Kc (za novy), to neni spatne, a jak se na jeden divam, chladi na teplotu o 15°C az 20°C niz, nez je teplota okoli, coz ovsem plati pro uzavreny box. Nebude to ohledne chlazeni buhvi co, on uz jen samotny prikon rika, ze veci okolo 50W asi v nejakem vetsim akvariu buhvi co neuchladi, ale pokud pujde o nejaky ten stupinek... no dobre, pominme jak velkemu akvariu se takto da pomoct a o kolik.

A ted k tomu usporadani. Kbelik do boxu povazuji za nesmysl, vubec bych okruh nerozpojoval. Vzal bych par metru hadicky, rozhodne silnejsi nez vzduchovaci, a namotal ji do boxu. Cerpadlo pak tlaci pres hadici vodu boxem, stale v hadici, a pak zase voda vyteka ven.
A jak regulovat teplotu? Topitko se dimenzuje tak, ze vytopi vic nez tohle vychladi, staci tedy mit zapnute topitko s termostatem (nastavenou teplotou) a chadit to muze stale, kdyby to bylo moc, topitko to dozene. A ze plytvame energii? Je to nejjednodussi reseni jak na to, takze to pak neco stoji jinde a v lete bych se ze to bude casto topit i chladit zaroven az tak nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2011 13:57 Muž filipsi [1295] Re: Kertis
Kolik ma Tvuj chladici box chladici vykon, a kolik je objem akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 13:35 Muž Kertis [0]
Zdravím všechny akvaristy.Tady je malá rada jak chladit akvárium v parném létě.Já osobně jsem to vyřešil pomocí chladícího boxu do zásuvky na 230V který jsem koupil za 1000kč.Co k tomu dále budem potřebovat jedno čerpadlo o malém výkonu,kbelík,a dvě dlouhé hadice průměr nechám na vás já osobně použil vzruchovací hadičky.Tak a teď k montáži.Do chladícího boxu jsem vyvratl dvě dírky přesně na hadičky,hadičky jsem protáhnul do chladícího boxu kde jsem umístil kbelík.Dírky jsem pořádně utěsnil.Jednu hadičku jsem dal do akvárka která násává akvarijní vodu druhý konec jsem vložil do kbelíku.Na druhou hadičku budem jí říkat výstupní jsem připevnil čerpadlo a znovu to dal do kbelíku konec hadičky jsem dal nad hladinu akvárka.To je vše jedním koncem mi přitéká voda z akva do kbelíku kde se mi chladí a druhou hadičkou mi odchází vychlazená voda.Jediný co je potřeba je vyřešit průtok vody aby kbelík nepřetekl.A kdo bude šikovný tak si může do obvodu zabudovat termosta který bude snímat teplotu vody.A ventil který bude přerušovat kolování vody.Tak to mám vyřešený já a rybyčkám se to líbí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:57 GP – Re: pajca
www.umlan.com/…
dole je tam fotka zadni strany 12cm verze toho co jsem posilal dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:51 Muž pajca [0]
tkže by to mohla byt dobra volba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:50 Muž O.Tom [439] – Re: pajca
ne ze by se spinal, on se toci porad, jen meni podle okolni teploty sve otacky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:48 Muž paulo [58]
Já mám taky akvárium v podkroví, kde je dost teplo přes léto, v krytu mám pc ventilátor a jako pohon mi složí fotovoltaický panel 12V, který mám přes celé léto na střeše.Takže když svítí aspoň trošku oskar tak chladím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:45 Muž pajca [0]
Arcric cooling TC,120mm,nikde jsem ne našel při kolika stupnich se spinaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:42 Muž pajca [0] – Re: TomasOxx
ja mam 4*58w a jak jsem psal akva je v podkrovi takže v parnem lete je tu docela velke horko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:41 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: TomasOxx
Takhle to mám teď. Obyčejný PC ventilátor 80 mm poháněný starou nabíječkou s výstupním napětím 4,9 V, takže točí stále stejně. U toho ventilátoru s vlastní regulací podle teploty okolního vzduchu mě láká, že by mohl udržovat pod krytem teplotu okolo 35 st. Celsia, tedy ideální pro provoz T5 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:39 Muž O.Tom [439] – Re: pajca
Tak ti nesmi nad hladinu vyskocit zadna rybka, jinak ji to odfoukne :) Ja chladil jednim 8cm ventilatorem napajenym 5V v lete dve HO 39 W trubice a bohate to stacilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:38 Muž pajca [0] – Re: GP
a 6v stači?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:36 GP – Re: pajca
paralelne budou jako kazdy zvlast, seriove pokud budou stejne, tak jako byly zapojene na 6V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:30 Muž pajca [0] – Re: TomasOxx
když budu myt trafo 12v a napojim dva 12cm ventilatory je to dobre řešeni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:58 Muž O.Tom [439] – Re: sollik
Konkretne zadny, to bylo na ukazku ze je z ceho vybirat :)
Jak uz jsem psal, nejjednodussi, nejlevnejsi mi prijde koupit 12 V ventilator urceny pro PC a k napajeni pouzit nejakou nabijecku vyslouzileho mobilniho telefonu, ktera se najde snad v kazde domacnosti :) K napajeni budou vhodne s vystupnim napetim zhruba v rozmezi 5 az 9, pripadne 12 V (u 12 V pak radeji pridat odpor). Cim nizsis napeti, tim pomaleji se bude ventilator tocit, mene foukat a bude tissi. U 8cm ventilatoru je orientacne hranice slysitelnosti nekde u 1500 ot/min, u 12cm ventilatoru 1100 ot/min. Zacal bych tim ze bych se podival doma po nejake te nabijecce a podle toho jake bude mit vystupni napeti koupil ventilator, at je s moji nabijeckou tichy. Takove reseni je v idelanim pripade o stokorune, spojeni a zaizolovani 4 dratku :) Navic velmi vhodne pro neelektrikare, protoze si clovek hraje s bezpecnym nizkym napetim 12 V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:51 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: GP
zbytečně drahé, zkus vyměnit větráky za Arcric cooling TC, jsou80,92 a 120mm,regulují se od 30-40°C cca, taky je mám aj sou dobré. Stojí cca 150,- ten 120mm, já měl 80mm za 90,-

jinak by šla jednoduchá regulace udělat, pokud jev rodině nějaký elektokutil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:49 Muž pajca [0] – Re: GP
hlavně my jde o leto ted je to v pohode akva je v podkrovi takže vlete je to mazec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:21 GP – Re: pajca
a nebude tam nad 30 skoro okamzite aby se teda vyplatilo tam trosku foukat stale? zkuste zmerit po jak dlouhe dobe od rozsviceni se to tam tak zahreje.
edit: jinak co treba tohle?
www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 14:10 Muž pajca [0]
Potřebuji poradit nějaký termostat který bude spínat ventilátory v krytu při teplotě nad třicet stupňů.
Zatím jsem nic takového ne našel. tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=1601