Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 21:26 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
Elektriku zapojil otec. zavolaný odborník natáhl trubky včetně tepelné izolace, provedl tlakovou zkoušku a potom napustil vhodným chladícím médiem. Pokud nejste zručný v zapojení elektriky, budete muset volat i odborníka přes elektro, pokud to daný mechanik nebude umět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 21:20 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
no a já jsem mohl ušetřit smrti 10 krevetek sad ,ale jak se ochladí tak člověk zapomene a vykašle se na koupi rozzureny jsem sebecentrický ( nevím coto znamená ale zní to hezky) de..l :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
No, já v tomhle bytě bydlím už 8 let.... a každé léto jsem si chtěl pořídit klímu, ale nikdy jsem ji v létě nesehnal ana podzim už se mi nechtělo. Letos už do toho prostě půjdu. Kdybych si ji koupil před šesti rokama, mohl jsem si ušetřit spoustu letního utrpení a už by se mi 2x zaplatila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:10 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
tak těch 8litrů naspořím do září a to už nebude třeba sad pozdě bycha honit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
A ten odborník vám i natáhl trubky a dráty? Já se celkem hrozím už teď, když se postupně dozvídám, co vše bude potřeba... Myslel jsem... no, to je jedno, měl jsem naivní představy. Ale když už jsem to objednal, tak už to prostě chci zrealizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: půlpy
V tuto chvíli 7.999,-Kč. V dubnu jsem měl v rukou podobnou, když měli v Hornbachu akci na klimatizace, a ta byla ta 4,499,-Kč. Jo, holt, kupovat klimu v horku se nevyplatí, ale když bylo chladno, tak zas nebyla vůle do toho jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: exit
Přesně tak jsem uvažoval i já... Tahle klima je dle technického popisu určena pro místnost 25m2, ale v recenzích jsem se dočetl, že jeden člověk s ní chladí panelákový 2+1. Mně osobně bude stačit, když mi uchladí ložnici s akvárkama. Nebudu muset řešit chlazení akvárek, i mně bude příjemně a jako tepelné čerpadlo mi ještě sníží náklady na vytápění - topím přímotopama...
Ale zatím ji mám jen objednanou a už mi vstávají vlasy hrůzou. Myslel jsem, že hodím jednu část pod okno, druhou z druhé strany zdi, vrtnu dírku.... ale zatím to vypadá tak, že to bude malá stavba.... Ale vzhledem k tomu, že venku je v tuto chvíli 25°C a doma mám 28, a to jsem měl celý den zateměno, tak ještě stále jsem ochoten se do toho pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
No jo, to jsou ty tlustý prsty, no... někdy zmáčkneš dvě klávesy vedle sebe naráz a když spěcháš a nepřečeteš si to po sobě, vznikne i takový překlep... ale je fakt, že častěji mi nějaké to písmenko chybí než přebývá :-D
Ale jste pozorný, vojevůdče palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 18:05 Muž půlpy [2131] Re: exit
no právě, hlavně když je více aqwí :-) to by se trochu prodražilo chladit každé aqwa zvlášť a ještě já z toho nic nemít? rozzureny Tak proč rovnou nechladit celou místnost :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.06.2012 17:54 Muž exit [116] - Rostliny
Taky uvažuji nad klimou protože v létě v paneláku je to někdy k nevydržení to dusno i když co se týče akva tak tam je teplota stabilní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 17:47 Muž půlpy [2131] Re: malyLibor
a na kolik to příjde taková parádička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.06.2012 14:58 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
Jestli se nepletu, toto je dvoudílná klíma, která není naplněná médiem a bude potřebovat ještě naplnit. Na to odborníka určitě potřebovat budeš. Když jsme montovali s otcem podobnou klímu,zabudovali jsme jednotky tam kam jsme potřebovali a poté zavolali odborníka, který tyto dvě jednotky propojil a naplnil vhodným médiem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 13:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
Tak v zimně... hmm :)
(Jj, překlep... Ale hezký! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2012 12:21 Muž malyLibor [5371] - Asie
Fotka k příspěvku Tak po dlouhém přemýšlení a po prostudování všemožných recenzí jsem se rozhodl nakonec objednat splitovou klimatizaci s topením, a to Sencor SAC 0922CH. Tato klima by mi měla vychladit v létě ložnici na přijatelných 25°C a v zimně by ji měla vyhřívat.
Večer jsem ještě prostudoval pořádně parametry a zjistil jsem, že moje myšlenka, že mi klima bude místnost v zimě vytápět, byla poněkud naivní. Klimatizace funguje při topení jako tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, a dokáže tedy vytvářet teplo jen do -7°C vnější teploty. No, nevadí. Na podzim, na jaře a v zimě přes den bude udržovat teplotu tepelné čerpadlo, v zimě ve velkých mrazech přitopím přímotopem. I tak to bude velká úspora elektřiny.
Co mne spíš dostalo bylo, když jsem studoval návod. V recenzích všichni psali, jak je super snadná instalace. Hm, asi ano, ale zřejmě jen pro šikovné kutily Timy. Já budu muset najít nějakého odborníka, který mi to nainstaluje. Jednak proto, abych nepřišel o záruku, druhak (a především) proto, že při své šikovnosti si na to rozhodně netroufnu. ne
Přidávám link na parametry, kdyby někdo uvažoval podobně jako já, případně kdyby mi chtěl poradit či nabídnout odbornou montáž. Budu rád za každou dobrou radu či moudrou myšlenku. pics.fast.eu/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 18:14 Muž fido16 [631]
Takže já chladím své 250l akva 3x12cm ventilátor akva mám v podkroví kde je přes 30°. Ráno v 5 hodin zapnu a foukám do večera do 10 hodin. V akváriu je teplota 25°. V druhém akvu co mám také v podkroví je 30°. Takže bohatě stačí ventilátory z Pc výrobní cena do 6ti stovek i se zdojem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 17:15 Muž dair [29] - Asie
Zdravicko akvaristi, ja chladim pouze vetrackem nad vypusti filtru. v obyvaku mam 27 i vice stupnu ale v akvarku mam pod 25. a to jeste nad hladinou 3 zarivky. podchlazeni mi vyrovnava pevne dany termostat na ohrivatku, ktery je mezi 24 kdy spina a 25 kdy vypina. doted v pohode uchladi. mam k tomu i pootevreny kryt. vetrakem vhanim vzduch dovnitr na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 16:49 jamajcan Re: malyLibor
Vyprodáno!!! :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 16:44 Muž malyLibor [5371] - Asie
Inu, mám-li být upřímný, tak já jsem už teď na 29,5°C... v pokoji s akvárkama. A to ještě nejsou žádná velká vedra. Nicméně s přibývajícími roky člověk chce víc a víc pohodlí. Tak jsem taky trochu googlil a našel tohle: www.profiheating.cz/… Jedinou nevýhodou je jedno z posledních slov na této stránce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.06.2012 16:21 jamajcan Re: kortezhugo
Jasně.Chladící systémy,které využívají Peltierova jevu,nejsou zdaleka tak účinné jako klasické chladící systémy,využívající chledícího média.Tady přikládám odkaz na přímo stránky výrobce,kde jsou v PDF manuály a veškerá tech.data. www.tecous.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 16:16 Muž kortezhugo [983] Re: jamajcan
K tomuto a za ten peniaz by ale seriozny vyrobca daval aj lepsie technicke info.A presne uvadzal o kolo stupnov? kolko L vody pri akej teplote schladi.Proste seriozny technicky list.
Takto ako to je - to treba brat len ako hracku. :)
Ucinnost peltiera sa uvadza 5-10%.Ked to budeme pocitat z ohrevu? -to je vysoko ucinne -tak dostaneme cca 15W.Tak ze mozme kludne ratat o kolko pohne teplotu 15W ohrievac. sk.wikibooks.org/…
A vyratat podla ucinnosti kolko toto zariadenie dokaze chladit.Vsetko zalezi na tej ucinnosti p.clanku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 15:41 jamajcan Re: kortezhugo
To jsem ani nenapsal,že je to pro velká akvária.Ve druhém odkaze,když si ho ale člověk prohlídne,je jasně napsáno pro sladkovodní akvária do 120L,pro mořská akvária do 80L :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 15:35 Muž kortezhugo [983] Re: jamajcan
Zaujimave to mozno je - ale to bude asi 150W peltier a s nim sa proste velke akva chladit neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 15:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RadekCX
Ha, to jsi napsal dobře. Myslím tím srozumitelně, tak srozumitelně, že jsem snad i já pochopil, o co se jedná....
Co jsem pochopil hned bylo, že rozpouštění kyslíku či CO2 ve vodě je fyzikální, nikoliv chemický jev ... I když pokud si dobře pamatuju, tak množství rozpuštěného plynu je závislé i na chemických vlastnostech roztoku.... Nemluvím úmyslně o vodě, protože ani jeden z nás nemá v akvárku z chemického hlediska vodu, nýbrž vodný roztok... vodný roztok něčeho, o čem obvykle ani netušíme čeho... A z toho důvodu je i měděná spojka kdekoliv v kontaktu s vodou (tedy tímto roztokem) potenciálním nebezpečím minimálně pro krevetky a další bezobratlé.
Napsal jsem to správně, pane učiteli? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 15:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
To vypadá hodně zajímavě. A za dobrou cenu.... ale když si za 7.000,-Kč koupím klimu, budu mít v pokoji 25°C a budu spokojen já i rybičky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 12:16 Rakvista Re: RadekCX
Ha,už to chápu a vím o co jde,teda aspoň si to myslím,pokud se pletu tak se předem omlouvám.Redukčně oxidační potenciál(rH) vody je navíc ovlivněn teplotou vody.ještě že pan Frank byl tak psavý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 12:05 Muž RadekCX [219] Re: rakvisti
napisu to jeste jinak

v ustalenem stavu se ve vode rozpusti (pisu rozpusti a ne zreaguje) jednotlive plyny ze kterych se sklada vzduch v pomeru v jakem jsou v nem zastoupeny (to je to slovo parcialni)

pokud tedy budu do takove vody vzduchovat tak krome michani vody bublinama se nic nedeje

pokud ale nejaky zivocich spotrebuje cast kysliku z vody a nahradi ho co2 tak zmeni pomer rozpustenych plynu a dojde k nerovnovaze - takze aby to v rovnovaze bylo tak prebytecny co2 vyprcha hladinou do ovzdusi a misto nej se tam zase obracene rozpusti o2

rychlost rozpousteni je dana hlavne stycnou plochou (hladinou) a take velikosti nerovnovahy - pokud mame hodne ryb, ktere produkuji hodne co2 a male akvarko (nebo s malou hladinou - vysoke a uzke) tak pomuze prave vzduchovani, ktere diky malym bublinkam s velkou plochou nahradi cast hladiny

stale ale nejde o zadne chemicke reakce jako takove - respektive nejsou podstatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 12:01 Rakvista Re: RadekCX
Děkuji za poučení jak se tomu jevu říká a zbytek je pro mne španělská vesnice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 11:52 Muž RadekCX [219] Re: rakvisti
pufry jsou latky stabilizuji pH

prunik ruznych latek na atomarni urovni se nazyva difundace - treba plyn muze difundovat zkrz pevnou latku (treba umelohmotnou trubkou)

takze me primarne zajima co bylo mysleno tou chemickou reakci, kdyz neslo o fyzikalni jev - tedy to, ze se rozpustnost plynu v kapaline odpovida pomeru parcialnich tlaku techto plynu nad hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 11:42 Rakvista Re: RadekCX
Tak já vim že jen plyny z vodní hladiny(povrchu,přesněji)pufrují či jak se tomu říká na tom jsou založeny i dlouhodobé testy osahu CO2 ve vodě.Ten proces je ostaně i opačný že voda povrchem plyny přijímá.Ale mám o tom jen velmi zběžné povědomí :) Takže kolegovi moc nepomůžu ani tobě tuto otázku uspokojivě natož výborně nezodpovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 11:14 Muž RadekCX [219] Re: rakvisti
tak ja to bych to rad slysel od kolegy - specialne jsem zvedavy na chemicky zapis vodni hladiny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 11:04 Rakvista Re: RadekCX
Možná to najdeš tady cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 10:00 Muž RadekCX [219] Re: hr
hmmm, precetl jsem asi tri stranky zpatky...

muzete mi objasnit co za chemickou reakci probiha mezi vodni hladinou a vzduchem? nejlepe nejakou chemickou rovnici kdyz se na ni odvolavate

stejne tak jak je to vytlacovani plynu plynem? zvlast kdyz je ten jeden tezsi nez ten druhej?

co se tyka vzduchovani - jaky rozdil je mezi povrchem vody na hladine a povrchem vody uvnitr bublinky z kamenu? tedy proc na hladine podle vas probiha vymena plynu a v bublince ne?

co se tyka te medi - vodne prostredi v akvariu je natolik nehomogenni, ze nelze vyloucit skoro zadnou moznost - staci aby medenou cast porostla nejaka vhodna rasa nebo bakterie, ktera lokalne snizi pH klidne i silne do kysela, na to staci i rozkladajici se detrit, medenka (uhlicitan mednaty) je velmi malo rozpustna, ale rozpustna je - takze to zda se med zacne uvolnovat je proste naprosta loterie

hr napsal: Vytlašování plynu plynem je jistě jev fyzikální ovšem o tom se tu také nebavíme já tu popisuji jasnou chemickou reakci mezi vodní hladinou a atmosferickým vzduchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Když jsem viděl ceny těch chladících zařízení, tak to v těchto dnech vyřeším ještě takto a ihned, jak se ochladí, instaluji klimatizaci. Největší akva a nejchoulostivější miníčka mám v ložnici, tak zabiju dvě mochy jednou ranou - budu chladit rybky i sebe. A vyjde mne to na polovic ceny nejlevnějšího chladícího systému Atman smich

Jen doufám, že si při použití flašky nachlazené na -18°C nenachladím rybky nebo nepoškodím rostlinky.... no, snad ne. Proud v akvárku by neměl dovolit udělat nikde žádné kapsy studené vody...

Nemusíte se obávat kolego, chladil jsem petkami v bytě každé léto a rýmička se nevyskytovala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 05:06 jamajcan Re: malyLibor
Trošku jsem pátral po nějaké levnější alternativě chlazení a vykutal jsem tohle aukro.cz/… Snad by se dalo o tomhle chlazení dalo zjistit něco víc. web.tiscali.it/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 21:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Fotka k příspěvku Když jsem viděl ceny těch chladících zařízení, tak to v těchto dnech vyřeším ještě takto a ihned, jak se ochladí, instaluji klimatizaci. Největší akva a nejchoulostivější miníčka mám v ložnici, tak zabiju dvě mochy jednou ranou - budu chladit rybky i sebe. A vyjde mne to na polovic ceny nejlevnějšího chladícího systému Atman smich

Jen doufám, že si při použití flašky nachlazené na -18°C nenachladím rybky nebo nepoškodím rostlinky.... no, snad ne. Proud v akvárku by neměl dovolit udělat nikde žádné kapsy studené vody...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2012 07:33 jamajcan Re: Tony2013
Chrom je chemicky velmi stálý,takže s ním by problém být neměl.Abych nebyl nařčený že odněkud opisuju,pracoval jsem ve Vítkovických žel.při výrobě oceli,tak o tom něco málo vím.Cr se používá jako jeden z legujícich prvků při výrobě nerez.oc.Takže Cr by se do vody uvolnovat určitě neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 06:56 Muž Tony2013 [228] Re: jamajcan
jak uz jsem psal vys.Ty chladice se nedelaji jen z medi.Takze jestli se uvolnuje nebo ne je v podstate jedno.Kdo chce neco takoveho najde si alternativu.Titan,nerez atd.A jeste teda co takove pochromovani vnitrnich casti trubrk?Nerozumim moc chemii takze nevim co se ovolnuje ale bezne se davaji takove veci do vodovodnich baterek.Vnitrni kuzelky a nebo soupatka jsou mosazne (drazsi keramicke).Chtelo by to navrh toho co je bezpecne a ne se porad hadat co je nebezpecne jelikoz v dnesni dobe je nebezpecnych vetsina veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2012 06:35 jamajcan
Dobré ráno pánové.Přináším jen pár argumentů,nebo námětů k diskusi,které možná pomůžou trošku rozmotat tento problém.Když bychom tedy připustili,že HR má pravdu a nejen on v tom,že Cu se při běžných hodnotách Ph neuvolnuje do vody tak tedy proč 1.Jsou měděná potrubí a boilery ne teplou vodu,uváděny jako jedna z příčin dětské jaterní cirhozy?http://allum.zsf.jcu.cz/noxe/med-v%C2%A0pitne-vode.html 2.Se měděné kuchynské nádobí opatřuje cínovou vrstvou,která se při jejím poškození a opotřebování musí znovu obnovit?http://www.pentolandia.cz/med.html 3.Firma Atman,kteroužto tímto nechci v žádném připadě urazit,známá tím že se snaží cenu svých produktů srazit co nejníže,používá ve svých chladících systémech titanové výměníky, když použitím výměníku měděného by jistě ušetřila při výrobě nemalou částku?http://www.mamejeradi.cz/chladici-systemy-pro-chlazeni-akvarijnich-nadrzi/1396-chladici-system-cs-160-cirv-atman-8595159412672.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 22:12 Muž Jiri_99 [425] Re: kortezhugo
A jo, tak nic. Vím o tom prd. Byl to jen nápad.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 22:08 Muž půlpy [2131] Re: Tony2013
ke všemu, když mám sluníčko - pokud svítí, do 12:00 až 12:30, v okně do místností - hold pech, ale v zimě zas super. Jelikož jsem obklopenej většíma bytama a dopoledne mi tam svítí slunko, tak přez zimu skoro netopím a v aqwech jsem už taky zrušil topítka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 22:01 Muž Tony2013 [228]
co toto a na to vetrak
aukro.cz/…

www.apoma.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:59 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
to se to pak chladí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2012 21:59 Muž Tony2013 [228] Re: půlpy
Tak u tebe to bude lepsi navrtat rovnou do lednice :-D a nebo fakt ta klima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
No jo...my jsme měli maso v krámě, takže místa doma bylo dost... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2012 21:57 Muž Tony2013 [228] Re: LiborSprysl
Tak levnejsi by to bylo.A dalo by se to vymakat.Jak jsem udelal ten obrazek tak misto toho radiatoru dat kybl do nej spiralu z hadice a tu petku tou hadicou omotat v tom kyblu bude samozrejme voda a jeste by mol bejt zavrenej deklem a nekde skovanej ve skrini pod akva.At to neni hozeny v akvarku.Zkusenost s kolikama na okurce dotazy navstevy proc tam je kolik a jestli me tam nespadl a nebo deti a jejich nadseni pro kolik misto rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:55 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
při třech větších aqwích, jednom malým a pak několika vytíračkách ( Třípokoják ) nevím kam bych dal přes léto maso smich. Do garsóniéry se mi spešn mrazák nevejde a za další, ta klimoška udělá fajn i Tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
A nebyla by ještě levnější ta moje oblíbená flaška s vodou z mrazáku? smich Měli jsme v bytě v létě 35 stupňů....Jednu jsem dával ráno, druhou odpoledne a stačilo to... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:48 Muž Tony2013 [228] Re: půlpy
Me take chemie nijak neoslovila.Ale ty chladice se daly sehnat i hlinikove.Tak jestli by nam nekdomohl dat prednasku jak to je s hlinikem?Jinak tady odkaz podle kteryho jsem si delal svuj pc.http://wroom.wz.cz/projekty/02_tommy/vch_projekt_02.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:45 Muž půlpy [2131] – chlazení
A nebylo by jednoduší a nejlevnější, pokud má někdo v jedné místnosti více aqwa u více stěn - tedy ne pohromadě, koupit menší klimošku do místnosti? - ceny jsem ještě nezjišťoval ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 21:41 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
právě proto dávám zapravdu "hr" , že nezáleží jen na mědi, ale i hodnotách vody ( hr uvádí na Ph ). Zkoušel jsem to proto, že jsem někde četl, že zatímco šnekům stačí jen stopové množství a krátkodobé působení, ryby reagují až na dlouhodobé působení mědi, tak by jim to nemělo uškodit. Takže aspoň z těch elektrod, které jsem použil, se opravdu neuvolňuje při neutrálním Ph smrtelné množství Cu nebo tedy CuOH2.(už jsem psal, že chemie mi moc neříká) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=1301