Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2008 07:20 Joecz – Re: Tonys
betta 30 stupňů vydrží, já jsem ji jednou přes noc zapoměl na topení sad a přežila i měla mladé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2008 21:42 Žena bucliik [99]
u té bettičky pozor na ty větráky, pokud budeš mít nad hladinou průvan, aby ti nenachladl.
taky se chystám na vedra-máme akvárko v podkroví, letos to bude asi dost strašný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 21:05 Muž Tonys [16] – vysoká teplota.
Koupil jsem si betu... nějak se nemohla rozkoukat a plavala a polehávala po dně myslel jsem že chcípne že je vystresovaná z přepravy. Jenže pak mrknu na teploměr a nevěřím svím očím! rozzureny 30°C! Tolik nebylo ani v místonosti. Zářivka pořádně zatopila takže teď mám otevřený poklop. a uvažuji u nového akva dva větráky ty co se používaj na procesory. Zatim to chaldím kostkama ledu a včera sjem rozmrazil mamce listové těsto rozzureny . Už jsem si dal zmrazit sáček svodou protže jiank už nevim jak proti tomu bojovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 20:54 Žena Janica [5]
Teď mám teplotu na 28 stupních. Mohu potvrdit, že stojací větrák trochu pomůže. Sníží teplotu tak o 2 stupně. Také mám přes den zavřené okno a zataženou roletu. Máme okno na východ, takže to praží jenom dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 20:44 foxchosen – Re: DonJuanKarlos
souhlas, a v bytě, konkrétně v místnosti nasměrované na jih, to v létě fakt není ideální :-D ještě mě napadlo koupit stropní větrák místo lustru, přece jen to akva se snaží dotáhnout pokojovku (29° stabilně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 20:24 Muž DonJuanKarlos [30]
Já mám v akvárku max. 26 °C. V rakariu, na které praží slunce 27°C. Asi je to tím, že bydlím v rodiném domě. Zaleží taky kde máte akvarium umístěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 20:14 foxchosen – horko
Už třetí den bojuji s teplotou, ale začínám vyhrávat. Kostky ledu a zmrzlé petky jsem zavrhnul protože vnější filtr nemám a nerad bych aby mi rybky nastydly. Tudíž dnes s odkalením výměna 1/3 vody za studenou a udržuju malým USB větráčkem, co jsem si původně pořídil k notebooku. Zářivka praží jak o život, ale tímhle se to vyřešilo a teplota klesla o 1,5°. Tak uvidíme, co dál. Zvažuju ještě velký větrák namířit na čelní sklo, to by taky mohlo pomoct X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 19:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nastava energeticka uleva pro chovatele tercovcu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 19:42 Lorsson – Re: Snofrev
Nemyslel jsem ho hodit do vody, ale treba do poloviny ponorit do kyblu a oblozit petkama. Pokud bych sel do delsi hadice, tak ji nejdrive musim poridit, smotat ji do kyble , samozrejme se trochu utlumi vytok a budu ho muset pridat na ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 19:24 Muž Snofrev [54] – Re: Lorsson
vnější filtr bych pod vodu nedával, mohlo by to špatně dopadnout :-D

dal bych na výtok z filtru delší hadici a tu bych ponořil do toho kýble se zmrzlou petkou aby se voda ochladila palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 19:20 cilkanol
ja tam mam taky 27 stupnu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 18:57 Lorsson
Zdravim lidi. Tak mi v byte pomalu stoupa teplota, dneska meli rybicky 29 stupnu teplou vodu. Trochu jsem tu projizdel forum, a uvazuju o dvou moznostech : Bud zmrazit petku a pak ji hodit do akva, nebo vnejsi filtr do kyblu s vodou a k nemu pridat zmrzle petky. Co by jste mi doporucili? Nebude vnejsimu filtru vadit ze bude ve vode? A jaky by mel byt ponor? Rikal jsem si tak do poloviny, melo by to stacit. Uvazuju jen o tomhle provizornim reseni na par mesicu, za rok dva se stehujeme jinam. Diky za rady ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 18:07 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Více se my nepodařilo najít, spotřeba asi nebude moc velká když to má utáhnout autobaterie.
----------------------------------------
Obsah 6 L
Chladí o 15°C méně než je okolní teplota
Napájení DC12V auta nebo do sítě 230V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 16:23 Štěpán
Důležité je najít informace o elektrickém příkonu/chladícím výkonu. Pravděpodobně nebude moc velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 14:23 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Chlazení na léto
Našel jsem celkem výhodný produkt SINGER TK44. (999Kč)
Tak mě tak napadlo, zda by se to nedalo použít, pro letní ochlazování akvária. Představa je asi taková, že bych do dveří udělal dva otvory pro připojení vývodu od filtru. Uvnitř by pak byla spirála z hadice, obtočená okolo nádoby kam by se eventuálně mohl nasypat led, či nalít voda pro lepší stabilizaci teploty uvnitř.
Nemáte už někdo něco podobného vyzkoušené, nebo přímo tuto chladničku? Pokud ano uvítal bych informace jak to chladí atd.
Edit: www.mall.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:24 Muž TomášB [12]
mrak, jo jo budu mít už asi 500L plastové jezírko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2008 19:59 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: TomášB
das je tam kam patri :-P do jezirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 18:16 Muž TomášB [12]
No já klimatizaci v pokoji na zdi mám ale to teda nevím, ale přesto nevím co řeknu závojnatkám který měli furt cca 22stupnů a ještě to akva je u okna na jih tak čekám 40stupnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 17:39 TommySMASH
a co třeba dat větrák pod vzduchovací motorek který by těsně před tím ochladil vzduch??? asi kravina co... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 15:09 Muž hanz [27]
Já AQ chladím přes léto PETláhvema, v kterých je led...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 01:18 ivos
Během loňského léta jsem s úspěchem používal do krytu připevněný větráček z PC 50x50x10 připojený napevno na adapter od modemu a přes rozdvojku zapojený do stejných spínacích hodin jako osvětlení. Jediná potíž byla v tom, že větráček měl už dost za sebou, takže nebyl nejtišší. Proto jsem letos objednal tento nový: hardsoft.ekatalog.biz/… a dovedu to k dokonalosti přidáním regulátoru otáček, který jsem objednal tento: hardsoft.ekatalog.biz/… (velmi zajímavá věc pro inspiraci, myslím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2008 10:12 Muž Sykorka [0]
díky všem moc rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:30 JeeL – Re: atrex
Fotka k příspěvku Správne, tiež by som vŕtal diery týmto nástrojom. Len upresním, nazýva sa to kotúčový vrták do dreva a býva s rôznym priemerom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:15 Muž atrex [0]
Sykorka napsal: Zdravím,
...jakým nástrojem udělat do krytu díru...

Nejjednodušší je podle mého koupit za pár šupů někde v OBI takové ty kruhové vrtáky, je to vlastně jeden vrtak, na který se přidělá taková kulatá pila, nevím, jak se tomu říká, ale dá se to koupit za zhruba 150 korun a je jich tam několik na různé průměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:58 Lucky
vetracky z kompu nejsou spatny napad www.alfacomp.cz/…
ale osbne bych volil vetsi prumer vrtule maji mensi otacky tim padem mene hlucne a diky velikosti lopatek vetsi tah.
co sem tak z PC skrini vypozoroval spise se teply vzduch vyfukje ven nez aby se vhanel studeny dovnitr videl jsem i nekde testy ohledne smeru toku vzduchu a lepe vychazi foukani ze skrine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:33 Muž TomášB [12]
dobrý nápad, tobych možná udělal do 54l a 112l na léto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 12:17 Muž Jurasek [137] – Re: Sykorka
Asi bych to dělal vrtačkou (navrtat po obvodu) a začistit do kulata pilníkem. Pomoct by to mělo, tak ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 11:34 Muž Sykorka [0]
Zdravím,
Rozhodl jsem se, že něco udělám s teplotou v akváriu.Mám 54l akva, 2 zářivky 15W, teplota vody je o 3-4 stupně vyšší než v místnosti, tedy 28st. Chtěl jsem se zeptat, myslíte,že mi pomůže 1 větráček 40*40*10, nainstalovaný po straně akva. Také jsem se chtěl zeptat jakým nástrojem udělat do krytu díru...předem děkuji za rady... Vláďa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2008 08:50 stařík
PT napsal: a jak pomuze ten ventilator, kdyz tam bude vhanet vzduch z pokoje o teplote tech 40C?


Uplne bych to nepodcenoval, vetracek take zpusobi zvysene odparovani vody a tim i pokles teploty. Neni to uplne zabedbatelne, ale do 40C to nestaci. Podobne se ochlazuje telo pomoci potu. A samozrejme odparenou vodu treba dolevat.

Jestli se to podkrovi da vyvetrat alespon pres noc, melo by pomoct i oblozeni nadrze pres den polystyrenem, to by pomohlo i v pripade petflasek na jejich mensi spotrebu. Ale znamena to tmu. Jsou to ale vsechno reseni na par dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 17:23 Alofok – ----
Nezapomente to akva napustit jen tak do půlkx až tam budete cpát ten led každej den,aby vám nepřeteklo ne ne :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:48 Muž ghostik [81]
To je presne to co jsem narhoval ja . Je to nejjednodusi a hlavne asi i nejlevnejsi co lze udelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:22 Mečovka64
Já osobně jsem to řešil jednoduše , vzal jsem 2 čerpadla a hadicema jsem vodu z akva protáh skrz lednici a zpět do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:45 Muž DonJuanKarlos [30]
co tekutý dusík?? :-D ale z akva by si měl kluziště smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:55 Muž ghostik [81]
Dej si do pokeje malou lednicku a zaved si do ni hadice udelej tam z ni spiralu a zredukuj prutok. Jednak mas misto pro chladne piti pro tebe a zaroven budes chladit i vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 08:09 Štěpán
On by se bez toho chladiče zničil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 23:29 Muž ghostik [81]
Moc jsem to tu cele neprecetl ale vite o tom ze peltier z jedne strany chladi a z druhe hreje ? A pokud nebudete z te druhe strany dostatecne odvadet teplo tak ohrivate okoly a castecne i chladnou stranu ? Znamena to dostatecne velky hlinikovy chladic s ventilatorem !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 22:28 Ladik – Re: Štěpán
Tak dej návrh já to vyrobím a dotáhnu k dokonalosti.Múžeš mi ho třeba poslat:Lmcars@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 13:02 Muž Ludek [39] – RE:Štěpán
Díky za odkaz, četl jsem ;-) Nápad umístit vnější filtr do upravené malé lednice pod akvárkem je také super :) Ani by to nemusel být filtr, stačila by hodně dlouhá silnější hadička a čerpací hlava. Hadičku omotat kolem výparníku v lednici. No ještě že toto řešit nemusím, v akva topím, že mi sotva stačí 300W topítko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 11:03 Muž georged [44] - Živorodky
A co tak vybourat(nebo jen vyndat :-D) jedno okno :-D.. účinek zaručený ;-) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 10:46 Muž styv [10] - Amerika
A co tak prekryt radiator?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 10:28 Štěpán
Nevím, jestli to někdo zkoušel, ale ta možnost už se probírala tady:
rybicky.net/forum/3006
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 09:52 Muž Ludek [39]
Zkusil tu už někdo snížit teplotu v akváriu pomocí elektronického chladiče třeba z autochladničky? Otázka je směrována na místní kutily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2008 09:44 StyLLo
no na radiatori je nejaky regulator, ale ten bud len otvori alebo uzavrie privod vody... treba kupit novy.. niekedy je tu az velmi horuco.. diky za reakcie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 09:23 Muž Yirka [9126] – Re: filipsi
I kvůli finančnímu zdraví ;-) , nemalé ušetřené peníze můžeš věnovat na rozvoj svého hobby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 08:21 Muž filipsi [1295] – Re: StyLLo
Jakto ze se neda regulovat? Vzdyt to teplo platite. Uz kvuli zdravi bych to nejak zaridil, aby se regulovat dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 23:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Když teď řešíte 27°C,jak to budete řešit v létě,kdy teplota v akváriu vystoupí i nad 30°C?Tyto teploty jsou v pořádku,pokud nemáte studenovodní rybky,v přírodě také teplota kolísá,a i o víc,jak 2-3°C.Stejně jak psal Dahak,tohle bych neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 22:42 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: StyLLo
Ja bych to neresil vsechny ryby co mas tech 26-27°C bez problemu snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 22:37 Žena Naďa [33]
Já mám topítko 100 W, nastavené na 23 st. a ještě nemělo šanci se zapnout. Asi záleží na zářivkách. Na těch mých je napsáno jen 18 W Akwa-Rynkar, ale topí fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 22:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Co bych za to dal abych mel takovy teploty bez topeni :) na tech 30°C by pak stacilo jen lehce pritopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 22:20 Žena Naďa [33]
Já taky řeším stejné problémy. Bydlíme v paneláku, v obýváku máme 24,5 st. a akvárko 112 litrů bez zapnutého topítka s otevřeným okýnkem v krytu se vyhřeje přes 26 st. Měla jsem do včerejška 3 betty v karanténě a jejikož jsem nechtěla, aby jim teplota klesla pod 24 st., tak jsem zavírala dvoje dveře do obýváku a teplota v místnosti se blížila 26 (což bylo i na mě moc), ale ve 112 l teplota lezla přes 27 st. A to jsem kryt dala našikmo a dolývala studenejší odstátou vodu. Světla (2x 18 W) mi akvárko vyhřejou na teplotu o 2 stupně vyšší než je v místnosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=2251