Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 19:17 Muž JuraH. [5] – chlazení
tak by mě teda zajímalo jak se dá ta voda chladit ? napadlo mě přiložit k zadní stěně pytlík s chladnou vodou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 18:33 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 18:31 R Muž Silent [5949] – Re: kortezhugo
Pokud jsou hodnoty pH a uhličitanů stabilní tak bych dávkování nijak neměnil ani při vysokých teplotách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 18:29 Muž kortezhugo [983] – Re: Haimdol
Haimdol s kyslikom mi je to jasne...ale ako je na tom CO2 pridat alebo ubrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 18:05 R Muž Silent [5949]
Ono ani tak není problém vyšší teplota jako spíš to, že se stoupající teplotou se snižuje obsah kyslíku ve vodě. Živočichové z chladnějších vod jsou náročnější na obsah rozpuštěného kyslíku a při vysokých teplotách můžou uhynout, ale ne na přehřátí nýbrž se prostě udusí. Pokud je nádrž dobře zarostlá zdravými rostlinami a nepřerybněná tak nejsou na přechodnou dobu vyšší teploty nijak velké riziko. Jinak holt musíme dodávat kyslík uměle, nebo snížit teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 16:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
No jo no, typicky chladnomilné kusy co mají v domovině 18-20 stupňů opravdu vedro mít asi nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 16:32 petulevrtule
Takovým CPO to ale na 100 % nesvědčí, to vím jistojistě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 16:29 Muž O.Tom [439] – Re: JuraHonč
peltier vytvari teplotni rozdil. pouziva se treba vtech prenosnych lednickach do auta...
ma to celkem slusnou spotrebu.. teplotni rozdil dokaze vytvorit snad az o 50° a strana ktera hreje se musi dobre chladit aby se neprehral, takze nejaky poradny zebrovany hlinik a vetrak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 16:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Začínám být stejného přesvědčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 14:58 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
ja som im tam nahadzal asi 12 kociek ladu asi 4x2x3 cm
a moc im to nepomohlo
ale to som len tak skusal zatial maju 27
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 14:38 JuraS
tak nevím pro koho je letní vedra moc ale já mám trvale teplotu nějakých 28,5 svítím nějakých 5 hodin 120W pod uzavřeným krytem, kytky rostou jako bláznivý, krevetám, šnekům a ani rybám to nevadí..kytky určitě nemám všechny biotopově z amazonie a v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 13:14 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: rak
trošku OT:
rak: no já jim svítím taky hodně, ale když řasa roste tak prostě roste a to mám v akva krevetek někdy třeba i přes 60 ks ne-li víc. Po prvních dvou měsících od založení mělo akvárko takovou tu řasovou krizi a ať bylo krevetek kolik chtělo stejně řasa rostla na skle i na rostlinách a krevetky s tím nenadělaly nic dokud se podmínky neustálily a řasy přestaly růst. Krevetky taky přikrmuju, ale i kdybych nepřikrmoval, nemyslím si, že by dokázaly vyčistit nějak výrazně akva od řas i ve větším množství. Ano, trošku řas odstranit dokážou, ale pokud má řasa v akva dobré podmínky pro růst jsou krevetky absolutně bezmocné....to je můj názor...a tím, že svítíte hodně-asi to tak vyhovuje rostlinám, které pak svým růstem brzdí růst řas..hodně svítít ještě neznamená automaticky růst řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 12:43 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraHonč
www.gme.cz/…

...sakra - tak toto uz ma vykon "poriadny"... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:37 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
Nene, nakrmil jsem krevetí akvárko před těma horkama Furanolem, myslím že tak předejdu přemnožení bakterek, který by měly být hlavní příčinou padání všeho živého. Pořád zastávám teorii že horko ještě nikoho nezabilo, ale přemnožený baktošky z horka jo.
No a dnes jsem chtěl zase namotávat na špejli vláknitou řasu a ono skoro nebylo co, i napadený monoselenium najednou jako by vyrazilo v plný síle a je bez řasy. Tak nevím, napadá mně jen spojitost s jedním přípravkem na řasy od jedné české firmy který prý také jen obarví vodu a je po řase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Bak
Acriflavin??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bob66
No u mně pomohl na řasu až jeden léčivý přípravek který obarvil vodu do žluta a ubral asi spektrum řase které ona miluje. No a řasa ustupuje. Krevetky mi nikdy nezbaštily ani čudlík, možná jim moje vláknitá řasa nechutnala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:21 Muž kortezhugo [983] – Re: JuraHonč
...v poho. :-)
...akurat nedavno sme "ho" skusali v elektre X-) a ma to "slusny" vykon...
...na male akva je to super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:14 Muž JuraH. [5] – Re: kortezhugo
No, když jsem se dal do psaní svojeho příspěvku tak tam ten tvůj ještě nebyl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:13 Muž JuraH. [5] – Peltierův článek
Existuje součástka která se jmenuje peltierův článek - je to malá destička která se napájí podle velikosti kolem 12V a fůnguje tak že na jedné straně chladí a na druhé hřeje(kdo chce si může přečíst víc na wikipedii) No a myslím že by šlo vytvořit určité zapojení s teplotním čidlem které by bylo buď přidělané zboku na akva a nebo přímo ve vodě, tak by se dosáhlo toho že když by byla voda příliš teplá tak by peltierův článek chladil a naopak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:04 Muž kortezhugo [983]
...ked sme pri teplotach - tak na "male" akva sa da pouzit trebars peltierov clanok...
www.sos.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 10:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: meroň
Přirozeným způsobem řasa nezmizela, nic se nezměnilo :) Taky se mě tomu nechtělo věřit ale vyčistily to dokonale, krmení dostávaly jen jednou týdně a z 20ks jich za dva měsíce bylo asi 200ks X-) Když bylo akva bez řas tak už jsem je musel krmit pravidelně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 06:12 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: meroň
Krevety opravdu likvidují řasu,já jim i dosti svítím aby rasa rostla a stejně mam aq čisté.tak musím krmit sušenou řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 22:56 Žena Kerze [14]
...taky jsem dneska málem měla v akvárku rybí polívku - kouknu na teploměr - 31 coze Topení už vypnuté bylo, tak jsem vyměnila třetinu vody za studenou, sundala kryt a tím pádem i zhasla...ale snížilo se to jen o tři stupně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 22:50 Muž O.Tom [439] – Re: Kent
jsem to delal taky tak, ale ja mam 250 litru. u tebe tech 5l z celkovych 19, to musi byt dobry teplotni sok :) Ja usebe pres odkalovac vypusim jeden kybl, pak napustim do noveho kyble uplne ledovou, necham tak 20+- minut odstat a soupnu to tam. Takhle to udelam treba 4x za den. Tak se teplota v akva udrzuje, pripadne klesne o pul stupne za dva kyble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:35 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
alebo je este jedna moznost ktoru osm dnes urobil .. ked som odkaloval ta som dal najchladnejsu vodu jaka bola .. z 19 lit. som dal von cca 5 l a prilial 5 l zimnej vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 21:00 Muž Marta [4] - Cichlidy
Já si nemužu stěžuju aspon v akvárku pro terčáky nemusím skoro topit :) Bral bych to pořád potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 06:05 Muž Miras [111] – Re: Kent
o tom už tady toho bylo hodně, zkus přečíst tohle, každej to dělá jinak : rybicky.net/forum/3519
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 01:16 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
A nebo hadice od filtru natáhnou skrz ledničku ;-) :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 23:20 boaconstrictor
Mám 4 týenní bojovnice asi 40 kusů a voda kvůli tomu vedru má teplotu 29°C. Sudnal jsem krycí sklo a pustil na akva větrák, teplota slezla na 27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2010 22:22 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: Bob66
no jestli ta řasa spíš neustoupila nějakým přirozeným způsobem (zlepšení podmínek v akva...) nějak se mi nechce věřit, že by krevetky nějak výrazně dokázaly likvidovat řasu, to je spíš jenom takový marketingový tah...
já už mám taky v obou akva teplotu okolo 30 st. zatím to nijak moc neřeším, všechno plave jak má, krevetky jsou čilé...akorát přizvedávám radši kryty, at zařivky tolik nehřejou vodu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 21:41 Breaker – Re: Kent
já měl minulí leto teplotu v aq okolo 33c nekdy víc a nic se nedělo ale navečer jsem větral protože teplota stoupala,jestli to letos bude horší budu chladit pet-lahvemi s ledem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 18:41 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
tak aqvarium je dalej od okna .. slnko tam svietit bude mozno tak okolo 2 decembra :-D a z tym ventilatorom ty vyzera celkom ok .. neviem no .. bojim sa :-D a uz je teplota 27 °C taze to je dost nap.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2010 18:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Semtex napsal: SAE s řasou určitě zatočí, ale krevetky se můžou snažit sebe víc, tak výsledek bude 0!




Já mám naprosto opačné zkušenosti, ale asi to není všude stejné :) U mě SAE na řasy kašlaly a šli jen po mase a naopak krevetky mě malé akva dokonale vyčistily od řas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 18:27 Žena Linduš [166] – Re: petertrencin
no, zatím to problém není, ale loni mi to při zhasnutém hodilo 29 a to bylo v baráku asi 25.
jestli chci svítit, bude se to muset nějak chladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 17:49 petertrencin
Ahojte. Teplota 26 °C nie je žiadna katastrofa, žiadnej rybke sa určite nič nestane... ja to riešim jednoducho ventilátorom nasmerovaným na stenu akvária a je to v pohode... ale samozrejme mám vačší ventilátor, nie klasický stolový... ten by toho asi moc neuchladil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 17:33 Žena Linduš [166] – Re: fanda007
já ti nevím, v akvárku mám o tři stupně víc a to jsem dneska radši nerozsvěcovala.
holt budu mít v krytu díru a ten větráček hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 17:16 Muž tojehnus [1]
A co to řešit větrákem v místnosti, nebo domácí klimatizací? Teplota by se měla přizpůsobit okolní teplotě vzduchu, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 17:00 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Moucha
Je to opravdu problém - člověk musí chodit do práce a občas odjet na víkend a na dovolenou a zrovna jako na potvoru bývá v létě teplo. A u setů, kde je problém s přehříváním největší, těžko nacpu pod poklop větráček. Já nechávám alespoň otevřenou část poklopu, aby se zvýšil výpar (což moc nepomáhá)a modlím se, aby nevyskočila nějaká ryba, nebo neutekla Neritina. Hlavně nesmí na akvárium svítit sluníčko! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   10.06.2010 14:34 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
najlepsejsejse by bolo dat akvarko do mraznicky .. :-DD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2010 14:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kent
hele tohle tema tu je kazdej rok, co priste pouzit vyhledavani, nez zalozis move tema.....
1) jak huz tu bylo receno flasky s ledem, ci chladici vlozky do prenosnejch chladnicek
2) chladici jednotky (pekne drahy), na principu lednicky
3) zvysit vymenu vzduchu nad kladinou a tim se zvedne vypar a vyparem se chladi voda v akvarku - ruzne vetracky do krytu akvarka
4) samodomo chladici jednotky..... cerpani vody pres nejaky chladic....

ja huz tedka mam v akvarkach okolo 30stupnu a galaxky to v pohode prezivaj kazdej rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:30 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
no .. ked prekroci teplotu 28 okamzite chladim .. rastlinstvo to nevydrzi a moc casto do obchodu cestu nemam .. 8 km ku najblizsiemu .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2010 14:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: BarbarOSA
SAE s řasou určitě zatočí, ale krevetky se můžou snažit sebe víc, tak výsledek bude 0!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Kent
...no ja som zatial chladit nepotreboval nikdy...
...ale clovek nevie co mu toto leto "prinesie" X-) ...ak bude tolko tepla kolko bolo vody - tak neviem neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:25 Muž BarbarOSA [6]
Kent napsal: no su tam 4 razborky galaxi + cca 10 malych gupiek .. te zachvilku poputujeu .. a 15 novovyrodenich prisavnikou .. tie tez pojde off .. dal osm ich tam len zeby mi zozrali riasu .. inak tej riase po ich zaciatku neni asi stopy :!)

na riasu sa daju dobre vyuzit krevetky a SAE, cize mrenka siamska, po cesky parmicka cernopruha myslim..

to by mali zniest 26 je este ok, ja mam momentalne nieco pod 27, od 26,5 - 26,9..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:21 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
no su tam 4 razborky galaxi + cca 10 malych gupiek .. te zachvilku poputujeu .. a 15 novovyrodenich prisavnikou .. tie tez pojde off .. dal osm ich tam len zeby mi zozrali riasu .. inak tej riase po ich zaciatku neni asi stopy :!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:19 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
jo .. a este nijake ine riesenie? lebo moc ladu nemam . .:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:19 Muž BarbarOSA [6]
kocky ladu su chvilkova zalezitost..
ak mas vela penazi existuju chladiace zariadenia, ale stoja v tisickach korun..
ak nie daj zmarznut do flasi vodu a tu daj do akva..dve flase na striedacku, jednu rano das do akva vecer ju vyberies a das zase zamrazit a tu druhu das vecer a rano vyberies a das zamrazit..
dokolecka..

26 stupnov je este ok..vlastne podla toho co chovas nespominas..
pre vacsinu ryb je to ok..
niekto ma v akva cez leto aj 30, 32 stupnov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2010 14:12 dejv – Re: Kent
hod do akva kostky ledu a na nekolik hodin mas vystarano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 14:07 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky – Ako znížiť teplotu vody v akvarii?
je leto a teplota vody sa mi zdvicha behom 2 dni z 24 °C na 26 °C .. ak to takto pojde dalej . .co aj ide .. ako mam zchladit akvarium? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:04 Muž BAKrv [2] – Re: Schoggi
udělat tam ty větrací otvory je asi nejlepší řešení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54735x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=1751