Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 21:26 Muž kacercz [36] Re: Moucha
Ricinovy olej


www.fichema.cz/…


akorat nevim co budes delat s tim zbytkem, az pouzijes dve kapky na vetrak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 21:17 Muž ssendy [0]
Nevim kam to mam hodit.Snad mi nekdo poradi.Delal sem si kryt na akva a premyslim jestli umistit odvetravaci otvory do horniho krytu nebo do bocnich stran na proti sobe.Jestli by tam nebylo lepsi proudeni vzduchu.Delam to hlavne kvuli poceni na vrchnim krytu a nemam v planu tam pridavat jeste kryci sklo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 21:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
wd sice leze pod vodu, ale vychycha
chce to ricinovej olej, cistej nesezenes (jed), ale bejva soucasti ruznejch mazadel....
dalsi moznost jsou grafitova mazadla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 20:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
tady je problém, že se na nich sráží voda, ale kdo ví, třeba za pár dnů to bude zase to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 16:34 amrtin Re: Losky
Tak třeba zase rok vydrží hmm Já sem zvědavej na ty moje-mimo akva drží jeden už cca 4 roky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 16:01 Muž Vstrom [82] - Malawi
mám bez ložiskové Arctic cooling nebo jak se to píše. Dnes jsem je rozebral, očistil a nakázal hřídelku WD a zase fungují - zatím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 12:41 amrtin Re: Losky
To je divný,buď nebyly tak kvalitní,nebo jim odešly ložiska kvůli vlhkosti(?) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:56 Muž Vstrom [82] - Malawi
já tam mám kvalitní větráky, doufal jsem, že vydrží déle. Přesně rok a nazdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 08:48 Muž visek [75] - Tetry
ja mam zatazene zavesy a pustene 2 stolni ventilatory a 1x za den 1 pet flasku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:43 amrtin Re: Toník
O.K. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:43 amrtin Re: Designer
I to je řešení :-D ,ale ubyly by dotazy typu :ten větrák se málo točí;nebo že dělá rámus :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 14:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Proc kvalitni? Kdyz tam soupnes vetrak za dvacku: gme.cz/… , klidne si muzes koupit kazdy rok novy a nemusis je ani skladovat pres zimu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 14:46 Muž Toník [396] Re: amrtin
Kapka oleje v akva by neudělala vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 13:49 amrtin Re: Losky
Jak píše davidek75,ano chce to nové a pokud možno kvalitní(ale zase ne zbytečně drahé).Promazat by sice zřejmě šly,ale muselo by se to dělat s citem(co by asi udělala kapka oleje v akva :-| ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 10:45 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Losky
chce to nové , když je roztočíš rukou tak ucítíš odpor , dají se promazat ale v akvaristice bych to neriskoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 10:36 Muž Vstrom [82] - Malawi
já mám zas problém v tom, že se mi při rozsvícení světel nechtějí dva vetraky 92 mm rozběhnout. Rok fungovaly, oba jsou 12V, zapojené v sérii a na 6V. Když je přepnu na 9V, tak se rozjedou, ale otáčky na nich kolísají. Stabilně jedou jen na 12V (jsou ale hlučné) a pak na 6V, ale tam se už zase teď nechtějí sami rozjet.
Chce to už nové?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:31 Katka
Já jsem chladila akva petkama, kde byla zmrzlá voda, a zabíralo to skvěle.
snad se to ještě někomu hodí :) 29
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:26 Muž fido16 [631] Re: Edit
Na pranostiky mě neužije :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:22 Žena EditHa [91] - TetryRe: fido16
Ale noci už budou studený. Svatá Anna chladna z rána ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:17 Muž fido16 [631] Re: Edit
Ještě vydrž příští týden se má opět oteplit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 19:14 Žena EditHa [91] - Tetry – chlazení akvária
Tak se nám venku pěkně ochladilo a tím se vyřešil problém s chlazením. Nechávám přes noc pootevřený kryt a konečně je teplota tam kde má být. Doléváním studenější vody jsem to letos nějak zvládla. Ventilátory budu řešit na příští tropická vedra až za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 18:41 - Re: amrtin
Poznám mám to v práci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:30 amrtin Re: prasan
Prachový filtr se sice zanáší,ale když pořídíš ten správný,tak to není problém jej občas vyčistit( www.alfacomp.cz/… ),tento se jen vycvakne,f.vložka vyfouká a jede se dál. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 21:19 Muž Ad@m [1051] Re: threat
threat napsal: A kdy teda chladíš?Na noc ho vypínáš,asi i se světlem a přes den ho nezapínáš-protože svítí světlo:-)
To je dobrá otázka palec . Od 8:00 do 11:30 a od 21:00 do 22:30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2013 20:18 amrtin Re: JendaVana
Mě bylo jasný,že máš velký akva,já měl nějakou rozvernou náladu a myslel to jako vtip ;-) Ale máš pravdu,nepodíval stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 20:09 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Tomiino
vyměň vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 20:07 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: amrtin
ses asi nepodíval, kolik vody držím, co? 450l a 2/3 výměna je víc než v pohodě :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:13 - Re: amrtin
Prachový filter ak fúkaš dnu.Som skôr za fúkanie von a mriežku.Prachový filter sa časom zanáša a okrem toho neprepúšťa toľko vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 17:10 - Re: Edit
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2013 16:09 amrtin Re: Designer
Ano,proti kočkám mřížky a proti prachu a chlupům prachové filtry: www.alfacomp.cz/… X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:59 Žena EditHa [91] - TetryRe: prasan
Tomu říkám stručná a výstižná odpověď. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:36 Muž Tomiino [43] Re: Designer
v krytu mam odelany otvory na privody externiho filtru a otvory na dalsi techniku.No jo jak vypada takovy vetrak a kam ho umistit? nejdriv jsem myslel jestli existuje jiny zposob :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2013 13:32 - Re: Edit
Fotka k příspěvku Mysles som to takto:
Možnosť A
prípadne rovno na tie vetracie mriežky čo tam máš
možnosť B
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Ty kocky... mas to o mrizku na ventilator slozitejsi, at do toho necpou cumak. Jinak je ale fajn, aby z akvarka fucel vetrak ven, takze ty chlupy nebudou problem. Problem spis vidim ve zvedavosti kocek, mame od nich rozslaply kryt, musel jsem ho pred opetovnym pouzitim malinko opravit :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2013 13:26 - Re: Edit
Hrúbka ventilátorov by mala byť rovnaká,prípadne je tam len minimálny rozdiel.Rozmer sa udáva šírka x výška.Väčší ventilátor rovná sa nižšie otáčky potrebné na ochladenie rovnakého priestoru.Na tvojom mieste beriem ventilátor (rozmerovo) aby ti vošiel do toho rohu.Ideálne aby nasával vzduch spod krytu a cez tú dieru (ktorú máš inak asi na vývod filtra) ho hnal von. ;-)
Čiže ho na plocho umiestniš na zadnú dosku krytu,rovno do tej diery.(takto by som to riešil ja)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Vetrak odsavajici vzduch nad hladinou. Jednodussi uz to nebude, ale to jsi nejspis nemyslel, pac o tom se tady pise stale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 13:21 Muž Tomiino [43]
Ahoj kolegove poradi mi nekdo jak nejrychleji,nejjednoduseji chladit 300l akvarium v techto vederech?bez pouziti termostatu na chlazeni akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 12:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Je to vec improvizace. Ja tim zadelal krmici otvor, ze vetrak vidim mi neva a stejne pri krmeni zvedam celou predni cast krytu. Ale nekomu by to mohlo pripadat opravdu ohavne (a mel by pravdu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 12:26 Žena EditHa [91] - TetryRe: Designer
Toto téma chlazení sleduji od dob těch šííílených veder a tuto fotku jsem viděla. Na ten typ akvária je to dobré řešení. Ale já mám po celé délce těleso a dvě trubice. Proto mě zajímal názor kam přesně umístit a jaké ventilátory a jak to mají třeba ostatní. S tím umístěním do rohu bych ještě potřebovala poradit, které místo je nejefektivnější. Zda dát dva - každý do rohu kde je díra a koupit velikost 5x5cm, nebo koupit větší i vyšší a vyřezat díry z vrchu víka před nebo za zářivkami. Ale skáčou mi na akvárko kočky a tak aby nebyla hladina za chvíli plná chlupů.Jako ženská si to neumím představit jak přesně a nejúčiněji to tam namontovat.Moc děkuji za odkaz na ty ventilátory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2013 11:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Zkusim to popsat uplne jednoduse.

Vyberes si vhodny vetrak, at Ti pasuje kam potrebujes:
www.gme.cz/…
Budes hledat vetrak DC na 12V.

Poridis si dejme tomu takovyto zdrojik:
www.gme.cz/…

No a pak uz jen pripojis vetraku cerveny drat na plus zdroje, cerny na minus. Zdroj je nastavitelny, napeti prepnes otocenim prepinace tak, aby vetrak foukal, ale nerusil te svym hukotem.

Vetrak prilepis v rozich oboustrannou lepici paskou a draty das tak, at nejsou videt, pac zeny draty kolem neceho vetsinou nerady. Je to bezpecne, ten zdroj je galvanicky oddeleny od site a dava jen 12V, takze dokud se mu nebudes stourat ve vnitrnostech, nebo na nej nechrstnes kybl vody, nic Ti nemuze udelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Naposledy sem poslal fotku sveho reseni amrtin, je zde:
rybicky.net/k/forum/515730.jpg
Chapu, ze jeho reseni rozdeli lidi na dva tabory... no ja jsem technik, takze hadej jestli si myslim ze je to hezke a nebo skarede :) . Rekl bych, ze to trosku prehnal/predimenzoval, ale kdo si hraje nezlobi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 10:32 Žena EditHa [91] - TetryRe: Designer
Takže dát ventilátory z venku k odvětrávací mřížce nebo rohové díře ve víku -pokud to tak bylo myšleno. No, díky rady. Řešila jsem jak se vejde ventilátor dovnitř. Ale to je moje ženská nepraktičnost. Pokud se najde někdo komu nebude za těžko své účinné vyřešení chlazení vyfotit a ukázat je zde budu ráda.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 09:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Edit
Vzduch je "dobre tekutej", takze kdyz ten vetrak priheftnes vzadu na tu diru vetrani, on Ti to odsaje i z pod toho skla, pac tam mas taky slusnou diru a okolo se taky jiste spousta skvir najde. Chce to jen zkusit. Nebo muzes i trosku zaimprovizovat, treba vzit kousek polystyrenu, ziletkovym nozem z nej vyrezat spravny tvar a privrit to mezi Tvuj dekl a to sklo tak, at to taha vzduch z pod toho skla. Vetrak staci prilepit obycejnou dvoustrannou lepici paskou, tim plasty beznych vetraku drzi dobre.

EDIT: A jaky vetrak a zdroj koupit, toho je tady plno prispevku jen za posledni mesic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mykci
Jsi z Prahy, skoc si do toho GME (metro Krizikova, primo u metra), nebo Ti klidne mohu i jeden darovat :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 09:19 Žena EditHa [91] - Tetry – instalace chlazení
Fotka k příspěvku Poradíte mi někdo jak mám vyřešit ve své 250l chlazení ventilátory?Jaké koupit a kam je správně umístit, když mám otevírací víko (100x50cm) prostor nad skly je jen 6cm. To bych musela vyřezat díry někde nahoře na víku?Dá někdo zkušený nějakou radu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 22:59 amrtin Re: romant
No jo,já to vztahoval na svojí stovku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 22:09 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Vměnit 2/3 vody v Malawi je špatně? To spíš naopak. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 21:47 radim Re: amrtin
kdyby jen 300l akva, tak co ryby? Že by je tam nechal plácat na suchu? :-D hmm
Taky se s tím někdy nemazlím...prostě odpouštím, než je vana plná po přepad a to je moje měrka :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 21:45 Mykci Re: Designer
...tak větráky dneska nedorazili - snad zítra :-( když tak napíši...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 21:09 amrtin Re: JendaVana
300 ven,300 dovnitř.To máš jako 1000l akva?Nebo mluvíš o bazénu? :-D Pokud mluvíš o 300l akva,tak bych nechtěl být jejím obyvatelem(nic ve zlém,já jen že měnit všechnu vodu najednou a tak často není dobré).A taky bych nechtěl platit účty za vodu coze X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519-chlazeni-akvaria?od=451