Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 23:50 Muž matlala [791] - Rostliny
co zkusit kongo s cenou 15,-/l mám ho a je to jak liapor nebo ac jen s malinko jinou barvou a drobnou frakcí cca 1-3mm
www.akvaristikapolesovice.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2012 23:45 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: micz
Fotka k příspěvku Tady je fotka akva s Liaporem. Je zalozene asi 2 mesice a s plavanim ci lehkosti neni naprosto zadny problem. Ani kytky nevyplavavaji a to je tam spousta piskorek.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 23:43 Muž Barakainus [645] - Rostliny
Jak muťa uz napsal, tady Liapor nikomu neplave ;) Mozna je lehky, ale to AC taky. Docela by me zajimalo jestli je Liapor trochu lehci nez AC, ci je to nastejno, ale to by musel zkusit nekdo kdo ma obe. Ja kvuli tomu ty prachy za AC davat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 19:41 Muž muťa [551] - RostlinyRe: micz
...tady ale nikomu liapor neplave :-| je ale pravda, že je dobré ho nejprve převařit. A když jej převařím, tak... je převařený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 19:09 Muž micz [131]
myslím si že AC a liapor jsou rozdílné především v tom že AC nemá tak uzavřený povrch kuliček.Proto vám liapor tak strašně dlouho plave.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 14:56 HorskýVlk Re: muťa
muťa napsal: Tak udělej prezentaci a pochlub se ja to vypadá po pár letech.no..po štyroch rokoch je taký istý ako aj na začiatku..akurát už tak nelieta.a som s ním absolútne spokojný.čakal si nejakú inú odpoveď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 14:24 Muž muťa [551] - RostlinyRe: HorskýVlk
Tak udělej prezentaci a pochlub se ja to vypadá po pár letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 00:24 HorskýVlk - Rostliny
hmmm..pekne ste sa tu rozpísali:)Barakainus,gratulujem k dosiahnutým výsledkom.je tu ozaj niekto,čo má liapor dlhšie ako ja?ja som s ním začal robiť pokusy v januári(leden)2008.a som rád,že si ho akvaristi obľubujú čoraz viac

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2012 13:29 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: muťa
muťa napsal: Mám Liapor a věřte, že mi tam neplave ani Ň. Vyvařit, namočit atd. ... přečíst celé vlákno.

Me to nerikej. Ja to vlakno zalozil ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2012 13:21 Muž muťa [551] - RostlinyRe: Barakainus
Mám Liapor a věřte, že mi tam neplave ani Ň. Vyvařit, namočit atd. ... přečíst celé vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2012 11:15 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: kchrz
Takovyto sortiment meli porad. Ten Liaflor je keramzit - velke plavouci kulicky ke kytkam a do prumyslovych cisticek odpadnich vod
Liadrain je jen drcey Liapor (jak tam i pisou) a ten se prodaval jen pod jinym jmenem jako posyp na zledovatele silnice. Nevyhoda je, ze je ostry a s hodne prachem.
Nejlepsi by bylo sehnat ty typy Liaporu s objemovou hmotnosti zrna nad 1000. I kdyz to vlastne existuje; jmenuje se to ProfiSoil a prodava to Rataj za 10x ceny Liaporu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:15 Muž bali [353] - Raci, krabi, krevetkyRe: kchrz
tak liapor nebo aquaclay jsou taky lehky a jde to... nakonec :) treba nekdo vyzkousi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:02 Muž kchrz [24] Re: bali
No nevim, jestli zrovna teto bude ideální do akvaria. Je popisován jako velmi lehký materiál, aby nám neplaval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 10:59 Muž bali [353] - Raci, krabi, krevetkyRe: kchrz
eshop.biolka.cz/…
ten liadrain vypada dobre :) neco mezi akadamou a fujizunou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 10:41 Muž kchrz [24] LIAPOR
Koukal jsem, že se opravdu rozrostl sortiment :
www.liapor.cz/…
www.liapor.cz/…
www.liapor.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 03:35 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: Rida
Jak to dopadlo s tim tezsim Liaporem?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 08:28 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: Rida
Nic ti nebrání v tom, koupit jeden pytel frakce 1-4 a druhý 1-2 a namíchat si to dle vlastní potřeby a uvážení. Ale pro lepší proudění vody asi 1-4, pro sázení rostlinek zase asi lepší 0-2. ;-) ona ta menší frakce stejně propadne dolů a budou v ní lépe držet ze začátku stonkovky. Tak ať se daří! ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 15:52 Muž ondra [142] - ŽivorodkyRe: Rida
Vratím se zpět.
Po namočení a případném převaření ti stejně bude něco plavat a to hlavně ty větší frakce, takže ty podíly budou ve finále trochu jiné. Určitě doporučím 1-4 mm. Tu 0-2 jsem viděl naposledy asi před pěti lety, ale byla strašně jemná a pro akvárko nevhodná. Ale možná se to změnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.01.2012 14:58 Muž stropa [0] Re: zordix
ze slabšího soudku,s tím souhlasím...ale názor na dno mám hold jiné.ovšem když někomu něco funguje a dokonce dobře funguje,....někdy se tu opravdu dočtu věci se kterýma se dá schledat pouze v jiném světě a možná i v dimenz.pokud de o mé znalosti a články,no šlo mi pouze jen oto kdo se chytne o nic jiné....rozbouřit moře aby mohlo utichnout v klid.něco jako prutok tématu co není denní a tak nák suchý...ovšem tento oceán je prostě bez vlnky čehokoli.....jinak pokud de o liapor,samozřejmě že vím co to ono je smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:44 Muž Rida [85] - Cichlidy
Echináče tam budou určitě. Kobereček- rád bych, ale bude vysoký vodní sloupec (70 čistá výška) tak nevím jestli to prosvítím.....

Ano, počítám že bude potřeba cca 80 litrů substrátu, snad to ze dvou pytlů dám.
A je fakt, že substrát který mám v akva teď je dost hrubý, 4-8mm, tak si něco kde je maximum 2mm dovedu dost těžko představit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:17 Muž Kusma [409] - RostlinyRe: Rida
Řekl bych, že by ses měl rozmyslet podle toho co v akvárku budeš mít. Pokud chceš rostliny a to stonkovky a hlavně kobercové tak bych volil 1-2mm. Pokud to budou echinodory a podobně tak může být frakce 1-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 11:13 Muž zordix [37] Re: Rida
Já mám 1-4 a připadá mi to jako optimální. Ty 1mm zrnka jsou už jako písek, já mám raději větší kuličky. Vzal bych 1-4 mm.
Je dobré, že budeš mít vyšší hustotu palec
Dle rozměrů dna kup množství. Počítám však, že to bude 2x 50l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 10:46 Muž Rida [85] - Cichlidy – Liapor nákup
Zdravím. Chci si pořídit do nového akva (600 litrů) dno z Liaporu. Budu jej kupovat přímo od dodavatele pro JM kraj, nabízí na objednávku i frakce které se běžně nepytlují a mají např. vyšší objemovou hmotnost (mnou vybrané mají 1050, pytlovaná frakce 1-4/500 má 925. Vyšší než 1000=těžší než voda.) Rozmýšlím mezi dvěma z nich.
1-4/625, který má poměry velikostí zrn cca: 20% 0-1, 40% 1-2, 40% 3-4.
Cena je 145,- bez DPH za 50 litrů.
0-2/575, který má poměry cca: 10% 0-1, 20% 1, 70% 2.
Cena je 171,- bez DPH za 50 litrů.

Poměr zrn u druhé zmiňované frakce se mi zdá příznivější a asi bych šel do ní. Nebo by jste doporučili větší různorodost a větší zrno?
Případně, pokud by měl někdo zájem se na objednávce podílet....? Jsem z Brna a firma je v Želešicích.
Laďa

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 10:56 Muž muťa [551] - RostlinyRe: Barakainus
Filtr jede, ale s rostlinama musím počkat na leden. Vím že to není ideální období, ale tak mi to už vyšlo, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 10:36 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: muťa
to muta: napust to plny, nasaje to rychleji. A filtr pust, at se ti zabehne. Na Liapor to vliv mit nebude, ale na filtr ano. Kytky bych dal hned, a stejne tak i krmivo/krevetu/cpavek ap. pro bakterie a rostliny

to vanTomas: Liapor ma smysl hlavne u rostlinych akvarii a tak odkalovat netreba. Navic je to material velmi vzdusny a vetsina detritu stejne propada mezi zrny na dno. Takze ani nebude moc co odkalovat (a se spoustou rostlin ani kne...)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 23:01 Muž zordix [37] – Re: vanTomas
Na odkalování musíš být trpělivý. Ale pokud máš v akváriu dobrý proud, pak zvon nepotřebuješ. Stačí trochu rozvířit vodu a filtr to pojme za tebe. Já mám sumce, který doslova převrací dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:33 Muž deCORF.OBRAEN [219] Re: vanTomas
ja mám Aquaclay, čo je velmi podobný materiál, a odkalovanie bolo celkom v pohode, pozri moju prezentáciu a denník prípadne tému rybicky.net/forum/8980
tam som to opisoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:29 vanTomas Re: muťa
Mě by zajímaly zkušenosti s odkalováním dna z Liaporu. Předpokládám, že jde o lehký materiál, který bude lehčí i po nasáknutí vodou, než klasický písek. Tedy jestli se tento materiál nenasává odkalovacím zvonem. Také o něm totiž uvažuju, vypadá fakt pěkně a fabriku mám za rohem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:11 Muž muťa [551] - RostlinyRe: Kusma
Já bych řekl že průměr zrnitosti je 2-3mm - je to fakt dost vyrovnané. Plavat zůstaly spíš ty větší kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:02 Muž Kusma [409] - RostlinyRe: muťa
Tak to je dobrý výsledek :-) taky tak nějak počítám s tím, že ho časem využiju. Mám dotaz jaký je asi podíl zrnitostí - jestli převáhá větší/menší nebo je to tak půl na půl?
Jinak filtr doporučuji zapojit hned :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:31 Muž muťa [551] - Rostliny
Hotovo. Ke dnu nespadlo 5.5 litru. Takže za 154Kč, 44.5 litru substrátu. Už mi to stačí, tak to teď sbírám z hladiny a koukám jak to vypadá. Jsem spokojen. Chová se to, jak jsem čekal. Teď to nechám nějakou dobu uležet a ještě nasát vodout než dám rostliny. Šoupnu tam ještě kořen.

A teď váhám jestli už mám zapnout filtr? Je tam cca 1/3 vody. Má to smysl? Co myslíte? Urychlím jeho záběh bez rostlin? Na dně je (ve spod) staré dno, takže cosi "živého už tam mám".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2011 16:18 Muž muťa [551] - RostlinyRe: zordix
To mi nerozumíš - já mám převařenou polovinu pytle, ale kleslo toho daleko více. Až to dodělám, tak to seberu a změřím, kolik z těch celkových 50ti litrů kleslo.

Piva mám k tomu dost. Tak mě vlastně napadá rada - kdo by to chtěl dělat v létě v tom vedru, ať si koupí dost piva !!! U toho sporáku je fakt vedro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 16:06 Muž zordix [37]
Aby jsi se dostal na cena/výkon Aquaclay, musela by se ti potopit cca 1/13 z 50l pytle. Mně napoprvé klesla třetina, tobě klesla dokonce půlka. Paráda! potlesk
EDIT: už mi v akváriu začínají těžknout i ty nejlehčí kousky. Asi to osidlují bakterie a "domeček" je tak těžší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2011 15:51 Muž muťa [551] - Rostliny – Liapor
Už hodinku a půl převařuji Liapor - po dávkách a jsem v půlce toho 50l pytle. Mám takové uvolněné poetické odpoledne.
Převařený Liapor jde hooodně ke dnu, ale zůstává vrstava, které se nechce. Nechám ji tam asi do zítra, pozítří a pak ji svařím. Co neklesne rozsypu do květináčů.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2011 07:00 Muž muťa [551] - RostlinyRe: V
Mám 1-4mm no a samozřejmě, že plave. Tedy... asi tak půlka. Jěště to nemám v AQ. Možná dneska, nebo zítra. Včera jsem jen zkusil jednu odměrku převařit, pak jsem ji scedil a ihned mrsknul do studené vody a po krátké době to šlo dolů (něco málo zůstalo plavat - málo!). Druhou odměrku jsem hodil jen tak do vody, šel jsem na noční a teď ráno toho plave ještě dost. Takže převařit, zchladit. Přesně dle rad uvedených zde a jinde ve vláknu. Vypadá to fakt pěkně a je to tmavší než AC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 21:35 Muž zordix [37]
Dle mého je nejlepší ta nejmenší, tzn. 1-4 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 18:17 V Re: muťa
Jakou frakci? Neplave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 12:37 Muž muťa [551] - Rostliny
Tak jsem domů přitáhnul Liapor. 50l (26kg) za 154,-Kč. Původně jsem chtěl AC, ale cena rozhodla.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 22:20 Muž zordix [37]
Největší rozdíl je ale v poměru cena/výkon. Taky bych mohl prodávat "profi substrát" za těžké prachy- nakoupil bych Liapor, nasypal do vody. Co klesne hned, to prodám. 120 CZK za jednu třetinu (ta klesne)= 120 CZK za 18 l. Nějaká ta 100 % marže, 300 CZK celkem. Pokud budu kupovat ve velkém, pak marže ještě větší. Zbytek prodám někomu do květináčů. Rataj prodává "hnusnou" antuku za 300 CZK za 10l. smich Už bych do akvária nekoupil jiný substrát, jak Liapor. Kytky drží a mají MEGA kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2011 22:01 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: muťa
Lipor je tmavsi a hnedy. Vpodstate vypada uplne stejne jako ADA AquaSoil. AquaClay je do oranzova. Me osobne se nelibi, ale po nejake dobe je vsechno pod kytkama a tedy zadny substrat stejne neni videt, takze je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 18:06 Muž muťa [551] - RostlinyRe: vs001
...a jak to vypadá pod vodou? Myslím tím barvu. Co je tmavší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 15:09 Muž vs001 [21] - Rostliny
Taky jsem máčel déle, asi dva měsíce, protože jsem ještě neměl akva. Pak jsem to ještě převařil, ale nic víc už nekleslo. Takže oba způsoby výjdou asi na stejno, kdo má čas máčí, kdo ne, vaří. smich
Jinak mám Liapor i AC a je to tak na stejno. Oba to jsou lehké substráty, takže sázení plus mínus nastejno. Ale když se chce a nerupnou nervy, jde to i bez matek! :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 21:35 Muž zordix [37] Re: muťa
Tak dlouho proto, že jsem měl mít akvárium daleko dříve. Trochu se to ale zamotalo a Liapor se tak mohl namáčet 3 měsíce v kýblech. Poměr cena/výkon jde jasně na Liapor 1-4 mm. Za 120 CZK hotové dno, to jenom tak nenajdete!
Jinak jsem při zakládání na dno vylil vodu z filtru (přefiltrovanou přes tričko), takže s bakteriemi by snad neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 15:46 Muž Kusma [409] - Rostliny
Nevím na co cpát do akvárka jakékoliv matky... když si dáte záležet při sázení tak můžete mít jakkoliv lehký substrát a stejně rostliny budou držet. Já používám Rataj Profi-Soil a i přes lehkost se do něj rostliny sází úplně v pohodě.
Co se týče vyvařování, zrychlí se tím nasáknutí a substrát rychleji lehne - myslím, že louhovat 3 měsíce a déle je nesmysl - vyvařit a okamžitě hodit do ledové vody je mnohem rychlejší a účinější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 15:38 Muž muťa [551] - Rostliny – zásadní rozdíl
Prokousal jsem se celým vláknem a vyvodil tyto rozdíly mezi Liaporem a AquaClay:

1) cena - Rataj 265Kč za 10l AC, stavebniny MPL v Ostravě (byl jsem tam dnes) Liapor 50l za 156Kč. Na pohled jsou oba substráty stejné - možná Liapor je o něco tmavší.
2) AC se nemusí tolik dopředu namáčet a vyvařovat jako Liapor.
3) Do Liaporu se lépe sadí rostliny; do AC je dobré použít horácomatky a ikdyby se daly do Liaporu, tak se svět nezblázní a ryby se to stejně nedoví, když jim to neřeknete.
4) U obou by se mělo naspod použít nějaké staré dno, popř. jiná výživa pro start ale to platí asi obecně vždy.

Opakuji, že vycházím jen z toho, co jsem se dočetl tady a ve vláknu AquaClay Ground. Vlastní zkušenost nemám. Když to tak ale vemu, vím že chci takový podobný substrát a pak asi cena bude rozhodující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:58 Muž muťa [551] - RostlinyRe: zordix
píšeš že jsi ho 3 měsíce louhoval - tos měl jako tak dlouho namočené? jinak to dělalo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 20:42 Muž zordix [37]
44x126 cm, vsypal jsem to tam všecko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 05:10 Muž muťa [551] - RostlinyRe: zordix
Ten Liapor nevypadá taky špatně. Jakou máš základnu AQ? Myslím rozměry a to padl celý pytel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2011 04:11 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: zordix
Neboj, s rybama problem nebude. Jak je Liapor v akva, ztezkava rychleji nez v kybli (asi tlakem vody a mozna i bakterie spotrebovavaji ten vzduch s tech zrn... V kazdem pripade ze dna jdou asi mesic bubliny a pak konec a je to usazene.
Dej vic kytek a bud paer ryb nebo aspon krm. V tom substratu nejsou zadne ziviny a neporoste ti to bez niceho. Pokud nemas ryby, hodil bych tam mrazenou krevetu a hrst sneku. A filtracni hmotu z toho druheho akvaria co zrejme mas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 22:41 Muž zordix [37]
Fotka k příspěvku Na to, že jsem koupil u MPL 50 l za 120 CZK jsem velmi spokojen. Louhoval jsem to neskutečné 3 měsíce. Za tu dobu se nepropadly asi jenom 3 litry materiálu. Sadit do toho jde, ale jakmile tam budou ryby, bude to horší. Ty nejlehčí kuličky jsou právě nejvýše. Takže sadba malých do zarybněného akvárka bude už horší. Za ten týden se to prodloužilo těm uprostřed ze 3 na 7 cm (takže o 4 cm). Rostlin tam ještě moc není. Nemám čas někde zajet a chci většinu přendat ze staršího akvárka.
Foto je z "čerstvě napuštěno".
EDIT: ta hnědá barva je ale naprosto nádherná.

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] 46 47

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 59259x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=2151