Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 42 Žádná další stránka   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2011 17:50 Muž georg [112] - AfrikaRe: Barakainus
I já jsem nabyl dojmu, že to "dno" z liaporu je to co chci. Koupil jsem celý pytel o zrnitosti asi 4mm, a začal. Po třech týdnech namáčení ve vodě ke dnu klesla tak 1/3 a ani po dalších dnech,žádné výrazné potopení "dna"se nekonalo. Přesto jsem to co se potopilo použil jako dno. Nejenže do dna nešlo nic zasadit ale pouhé proplouvání ryb nad dnem,způsoboval neustálé víření. Nemluvě o tom,že k hladině neustále stoupaly další a další kuličky.A tak závěr- dno šlo ven a zbytek z toho pytle šel taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 13:23 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Barakainus
Podla toho čo som sa dočítal by z toho asi nebolo nič moc dno Je dosť ľahký a vo väčšom pomere sa vyplavuje z misiek. www.bonsajforum.sk/…
Každopádne to vyzerá zaujímavo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2011 11:06 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Liapor vs Aquaclay Ground
Nema nekdo zkusenost s Liaporem? Pripadne vi, kde se da koupit v Usteckem kraji. Pry ho maji v Hornbachu, ale to je daleko. Potreboval bych 1-4mm hrubost.
Evidentne je to to same co Aquaclay Ground. Tady www.rataj-spk.cz/… nebo tady www.aquaclay.de/…
Liapor maji tady, ale jen tak po kamionech www.liapor.cz/…
Pripadne, kdyby nekdo z okoli chtel udelat spolecny nakup, da se ho koupit 500kg. To pak vyjde 10L na 16kc oproti Ratajovy, kde 10L stoji 265kc! Do 200L akva je potreba asi 25-30kg, do 1000L tak 100-150kg. Takze ta pul tuna na par lidi neni zas tak moc.

a internetu v zhranici jsem nasel, zpravy o pouziti v akva a vsichni si to pochvalovali. Take Lipor ve vetsi hrubosti pouzivali do filtru misto bio-substratu od Eheim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:09 Muž isamik [180]
Uz mam trochu casu, tak se pokusim.

Liapor je stale docela lehky material, ikdyz na zacatku byl lehci, coz usnadnuje odkalovani. Rostliny v nem nyni drzi docela dobre, jen je potreba vetsi vrstva a nemit prilis kratke korinky rostlin. Obcas se mi stane, ze mi u nejake rostlinky zahnije par korinku. Jinak cena a barva jsou zname :-). Kdybych nasel cenove stejne drahy kremicity sterk, koupil bych si asi sterk. V tomto akvariu rybicky.net/nadrze/5194 mam vyspadovane (8cm u zadni steny) dno z liaporu prekryte cca 4cm klasickeho sterku (2-4mm) a musim rict, ze se mi s tim pracuje lepe :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 41 ...... [42]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61085x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=2051