Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DrChila
Fakt se ten liapor vyplatí? :-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2013 15:35 Muž DrChila [243] Re: Nicky
To bych se hádal. Né všichni chlapi to maj jednoduchý. Já musel třeba to všechno zamíst nakonec ikdyž sem to dělal před tejdnem tak stejně kuličky nacházim ty mrchy se zaběhli snad všude nejhorší na tom bylo to že jsem to dělal ve třech místnostech v jedný jsem to nasypával v druhý vařil a ve vaně vylejval a cedil vyndaval potopený nepotopený... nejlepší je na to vysavač protože před koštětem to pořád utíká. A do toho jsem měl puštěný činčily malý a dělaj hodně podobný bobky jako ty malý kuličky. Tak třeba to co plave neni liapor:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2013 14:59 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: KarlosS
Už mám založeno, ale na filtr jsem musela rezignovat a vrátila ho na zabíhání do Ameriky. Opravdu jsem zvědavá, jak se to bude zlepšovat. Škoda, že nejsem chlap, kterému by ty kuličky po bytě uklidila naštvaná manželka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 14:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Nicky
mám ho druhým rokem v jednom akva a stejně je to trápení. Pro krevetky a mechy ale dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:26 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: Nicky
Sedne si to líp až časem. Za 2-3 měsíce v akva to už bude pohádka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 14:12 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: prasan
Jsem vyloženě ráda, že na něj jen pokládám kameny a kořeny s navázanými rostlinkami, jinak bych u toho asi vytekla. I tak jak se to zvedne a kuličky si polehají na mechové koberečky, je to piplačka. Už se těším, až to rozsvítím, snad mi to ta barva vynahradí. Sedne si to líp, až tam budou rybky? Chci je tam dát jen na záběh, aby se rozjely mechy, než dám rybičky do Ameriky a pořídím krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:47 - Re: Nicky
Chce to trpezlivosť a dať tomu trocha času.Liapor je fajn,po čase sa lepšie nasiakne a bude i lepšie sedieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2013 10:54 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Nicky
Kongo je fajn,žiadne varenie a namáčanie,rovno vysypať do akva a jede se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:49 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: KarlosS
Už tam mám ten liapor, ale pokud by vyloženě selhal, půjdu do toho, cos poslal. Teď řeším, jak na tohle naskládám břidlici, abych mohla udělat koberečky. Aspoň se jeden tahle mezi svátky nenudí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Nicky
Tak to by ti vyhovoval substrát Kongo K4, v Praze na burze jsem ho koupil pod názvem Rio. Neplave a je tmavě hnědý. Taky za směšnou cenu jako liapor. Terramol taky neplave a jde hned ke dnu, ale ta oranžová barva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:27 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: DrChila
Bože, to je pakárna. Slibte mi, že si to sedne... už jsem kýbl nasypala do akvárka a jak tam strčím ruku, jde to všechno nahoru. Chci tam dávat jen mechy, liapor jsem volila kvůli barvě, aby vynikly krevetky, ale tohleto je šílený. Pořád se ze dna odlepují kuličky a stoupají k hladině a není vůbec žádná možnost tvarovat svah a podobně. Mám chuť to vše odsát a dojet pro říční písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:21 Muž DrChila [243] Re: Nicky
Pokud máš nějaký potopený tak stim šup do akvaria. Na to můžeš dát mechy a rostlinky třeba jen do půl akvaria ti to výjde zbytek pak dosypeš. Já měl postup takovej že jsem vychytal nepotopený kuličky šup stim do samostatný vody v který se budou máčet. potopenej jsem propral a pak hned stim do akvaria. Aby mi to zbytečně nezabíralo další kýbl. A dej pozor na to že ten liapor je prostě lehký prozačátek a bude si poplavávat než se pořádně nasákne. Já už to tam mám asi týden a i razborka když projede kolem dna tak se liapor pohne. Nepočítaje gibicebs ten v tom řádí jako krtek. A když se pohne vylítávají z něj mikroskopický bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 08:22 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: kofejn
Ahoj, děkuju za reakce. Zkusila jsem nechat velký kýbl do rána, no, moc velká změna to není, asi budu čekat jen tu hodinu po zchlazení.

Několik dní bohužel nemám, už mi přišly mechy a od pondělí je máčím v miskách, už by chtěly do vody. momentálně mám potopených asi 7l, jdu posbírat to, co se namáčelo včera, a uvidím. Už vypékám další várku, opravdu to klesá líp, než považené... rovnou z pekáčku to sypu do ledové vody, hezky to zasyčí a jde to ke dnu. Jen ty nejpěknější kuličky ne a ne se potopit rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 06:27 Muž DrChila [243] Re: prasan
Při představě že tam budeš mít buď skoro centimetrový a nebo centimetr a půl velký koule poněkuď opravdu by to bylo zvláštní:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 23:31 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: prasan
Má dost velkou zrnitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 23:13 -
Už i eshop.
obchod.liapor.cz ;-)

A čo poviete na tento ich produkt? Je to do hydropónií,takže určite nepláva.
obchod.liapor.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 22:38 Muž kofejn [963] Re: Nicky
Koukni do článku v záhlaví, je tam tenhle obrázek: rybicky.net/k/clanky/n/1157_3.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 22:24 Muž dudak [1885] Re: Nicky
nech to aspoň pár dní v té studené, do druhého dne se toho potopí ještě docela dost, pak už méně, občas to chce zvrchu trochu poklepat/promíchat, ale ne úplně rozvířit. Při tom vaření je mnohem lepší sypat suchou směs už do vroucí vody a nemusí to v ní bejt pak už ani dlouho, já to nechával cca 3-5minut. Trouba se mi tolik neosvědčila. jestli máš pytel tak ti na 112 l akva bude stačit určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 22:21 Muž sasula [274] Re: Nicky
Nech to tam. Sam jsem ani nevaril ani nepekl, jen zalil v kyblech horkou vodou a nechal to tak nekolik dni( dovolena) a poto mi z 50l zbylo asi 10-15l nepotopeneho. Jinak je dobre ho obcas prohrabnout a dostat z nej bublinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:49 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj, pročítala jsem tady toho dost a mám dotaz... na jak dlouho dáváte liapor zchladit? Já jsem zkoušela převařit a hned šup do studené vody, ale to jsem z půl kýble utopila tak hrnek. Teď liapor vypékám (jen ten přímo z pytle, ne ten, co vyplaval, s tím jsem taky neuspěla) a po cca 20 minutách pečení na 250 ho sypu tak 3 hrnky do lavoru ledové vody. Ale potopí se mi hned opět tak hrst, za 15 minut půlka kuchyňksého sítka, což je asi 3x míň než nepotopeného. Mám to nechat v té studené vodě dýl? Potopí se to ještě? Zatím mám půl kýble nepotopeného a tak pětinu kýble potopeného, začínám se děsit, aby mi to na to 112l akva vystačilo. Opětovné utopení toho, co vyplavalo, se mi nepovedlo - asi už se to tak nevypeklo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2013 21:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Zdarec , tak jsem tu po týdnu s výsledky svého malého testu ...
naměřené hodnoty po týdnu filtrace přes liapor :
PH -7,2
GH -8
KH -10

Původně naměřené hodnoty:
PH - 7,6
GH - 14
KH - 15

Nechám vodu ještě jeden týden filtrovat za stejných podmínek bez výměny , uvidíme co bude dál ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 06:53 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Je dobre myslieť dopredu. Určite stojí za to ho máčať vo vode niejakú dobu pred zakladaním akvária. Ak nám to ale súri, tak je na každom z nás ako s ním naloží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2013 22:18 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
Víte, že když se v tom šlape, o to víc to smrdí? :)
Raději to nechte ležet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
iba ak by ste najprv vedeli, že pálenie, či vypalovanie nieje ani praženie ani ohrev, v tom je rozdiel o čom hovorím. Po vypálení ešte zďaleka nekončí rovno v sáčkoch či vreciach na expedíciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.12.2013 21:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
Tak proč sem píšete nesmysly? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.12.2013 21:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
...Ak ho vysterizujeme, tak proces usídlenie nitrifikačných baktérií trvá dosť dlho... Proč?
...Pražením, či ohrevom sa ale stratia jeho prírodzené vlastnosti... Máte představu, jak se Liapor (a podobné materiály) vyrábí? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   19.12.2013 20:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
Pražením, či ohrevom sa ale stratia jeho prírodzené vlastnosti, nevadí to? Úplne sterilný, to už nieje ono.
Ja som ho nikdy nepreváral, ani nezohrieval. Presprchoval a počas zábehu je už O.K. Ak ho vysterizujeme, tak proces usídlenie nitrifikačných baktérií trvá dosť dlho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:27 Muž DrChila [243] Re: ssendy
Extra smard to nebyl.. ale i kdyby to smrdělo sebe víc tak se to vyplatí milionkrát lepší než nějaký převařování. Dělal sem to převařování dobu je fakt že sem se u toho stíhal učit ale tohleto jsem udělal za půl hodiny 4 pekáče a je to víc než předtím za 2 hodiny vyvařování nejhorší je že pak se mi stalo to že i když sem to převařoval už potřetí stjenou várku tak se stejně už pak nic nepotopilo v tý 3tí várce.
Momentálně co se všechno nepotopilo mám v jednom kýbly a v druhym mám potopený a když stim zatřepu tak z toho lítaj pidi bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:09 Muž ssendy [0] Re: DrChila
Souhlasim.Tento postum uz sem tu psal.Troubu na max.Ve varici vode nedosahnete takove teploty jak v te troube.Ale trosku smrad musim poznamenat.Ale vse se rychle vyvetra vcetne trouby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 19:48 Muž DrChila [243]
Poslušně hlásim liapor hodit na pekáč na 200 a více stupňů a pak vysypat do lavoru se studenou vodou. Když sem to vařil jak ovád tak když sem to 3x převařil tak byla úspěšnost takovejch 2/3 z dávky potopeno. A když sem to hodil na pekáč pak do vody tak napoprví výsledek jak na 3x převaření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: sasula
To zas až tak neva , použil bych ho do filtru , kde se dá jednoduše vyměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:11 Muž sasula [274] Re: MonterMonty
On i kdyby snizoval tvrdost a brzy se dostane na limitni nasiceni ionty a nebude ovlivnovat uz vubec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MiPo
nj , je s ním piplačka , ale po půl roce bude OK , sere mě že jsem si ho nenamočil už dříve dopředu , dost s tím v rachotě pracujem , jak do lehčených betonových potěrů, tak jako podsyp pod plovoucí podlahy ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:04 MiPo – Liapor
Liapor 1-4 mm jsem zakoupil ve stavebninách www.held-staviva.cz/…
Po měsíci máčení jsem z 50 litrového pytle získal cca 20 litrů použitelného materiálu pro dno akvárka,zbytek se stále namáčí a namáčí
Chtěl jsem ho použít do 250 litrové nádrže,vzhledem k tomu,že jsem nádrž potřeboval dokončit použil jsem stará osvědčený písek 1-2 mm a Liapor použil do menší 70 litrové nádrže.Dno je i po dalším měsíci stále takové pohyblivé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2013 13:55 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – test liaporu
Takže jsem napustil do karantény 20L vody z kohoutku , naplnil zásobník u filtru AQUAEL Fan 1 propraným liaporem , je toho cca 1dl, na vrch jsem dal jen cca 3mm akvacitu aby kuličky nevlítly do vrtulky , akvo je úplně prázdné po desinfekci vymyté , nic tedy vodu nebude ovlivňovat
naměřené hodnoty :
PH - 7,6
GH - 14
KH - 15
uvidíme co to udělá po týdnu ... ahoj

jsem si jist že to dopadne tak jak očekávám , ted je jen otázka o kolik GH a KH ovlivní a jak takto ovlivněná voda bude stabilní , asi by nebylo moc dobře kdyby ty hodnoty třeba po výměně 1/3 vody lítaly nahoru dolu , no , jelikož ale liapor používá spousta lidí ,tak to asi tak hrozné nebude ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 12:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: O.Tom
Pak to tedy musel být ten obzvlášť potopeníodolný Liapor, co se prý někdy vyskytuje :-) Já s ním fakt problém neměl a opravdu u mne je jako jemný písek... A je fakt, že echinodory taky nemám, ale měl jsem Ceratopteris thalictroides, který mi vyrůstal z akva a zabíral přes polovinu akvária a vyrvat ho z Liaporu nebylo snadné... ale povedlo se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 12:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MonterMonty
To je zajímavé... je fakt, že mne nenapadlo měřit ani jednu tvrdost, usuzoval jsem, že když stoupá vodivost, bude stoupat i tvrdost... takže mám celkem slušně zpracovanou tabulku, co dělala vodivost v kelímcích s Liaporem, ProfiSoilem a Kongem, ale nemám tušení, co dělala tvrdost. Akva s Liaporem bez rostlin taky nemám a v akva s Liaporem s rostlinami obě tvrdosti opravdu hodně klesají.
Jinak kdyby ten pokus a jeho výsledky ještě někoho zajímal, tabulka je stále ke shlédnutí na mém profilu úplně dole v "Moje soubory".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: malyLibor
Určitě to zní docela i logicky , no "jenže"
měl jsem napuštěné akvárium a v něm jen liapor, kterej jsem ještě po převáření máčel
žádné ktky , žádné ryby žádný filtr s rašelinou , prostě jen liapor , a hodnoty po týdnu spadly o 3-5 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 15:36 Muž PedroRabiaSorda [83]
Liapor jsem dostal přímo z fabriky. Nepřevařeného mi plavalo cca 5%. Za mě spokojenost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 14:58 Muž Ciffik [761] - Rostliny – zkusenost s liaporem
já jsem si sehnal už půl roku máčenej pytel, takže jsem byl ušetřen potápění atp., ale za sebe musím říct, že už nic jinýho do akva nechci

- vypadá skvěle
- kytky rostou o 106
- ideální velikost
- směšná cena
- lehký a vzdušný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 14:26 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
Tu bude problémem možná ten mix těžké drtě a lehkého Liaporu, kde bys na drť potřeboval trošku přitlačit, ale nesmíš protože o začne brát Liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 14:23 Muž O.Tom [439] Re: malyLibor
Postupoval jsem tak jak mi tu bylo v té době řečeno.
Do vařící vody nasypat Liapor, po té ho naházet do studené a co plave znovu vařit.
Potopila se takhle asi 1/3 pytle, převařoval jsem 2 až 3x a dostal jsem se možná tak na 2/3 pytle.
A stejně, to co se jakože "potopilo" tak se různě vznášelo , ale přímo na dno to určitě nešlo.
Několik dní jsem měl v akváriu jakousi 30cm zónu nadnášeného Liaporu, který dál uvolňoval vzduch a pomalu klesal. (něco jako kdybych si smíchal v akváriu olej a vodu)
Vhodit do toho šneka, tak se propadne a už nevyleze :)
Další pytel jsem převařil jen jednou, s tím že ty energie a voda za to nestojí (vzhledem k předchozímu výsledku).
No a dál to bylo jak už jsem tu psal, Liapor ještě měsíc..dva uvolňoval vzduch a těžknul.
Vždycky jsem ho prohrábnul, promíchal a vyšlo obrovské množství vzduchu.
Po asi půl roce byl konečně ve stavu kdy ležel na dně, necestoval a dal se rozumě používat.

Co se týče trhání té kytky, psal jsem že je to trošku přehnaný příklad, ale snažím se zdůraznit ten rozdíl mezi Liaporem a pískem, ke kterému je tu přirovnáván.
Velký, půl metrový Echinodorus není měkká 15cm kryptokoryna, i když ani tu bych neměl v Liaporu odvahu jen tak utrhnout.
V písku mám třeba Echinodorus rigidifolius, což je obluda která z 55cm akvária trčí dalších 30+cm ven a když mě už moc štve, tak ho prostě jednou rukou oškubu, aniž bych nějak přidržoval samotnou rostlinu proti vytažení ze dna.
U liaporu mi stačilo nechtěně zavadit o větší kytku a už byla vyhnutá, nebo povytažená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 10:45 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
Musim souhlasit pokud máš šikovně udělané akvarium odkalovat se nemusí. Rostliny a ryby a ostatní(šneci atd) umí zlikvidovat všechen bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 10:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MonterMonty
No, nevím... Myslím, že asi opravdu neumíš odkalovat. Čím lehčí je substrát (je jedno, jestli Liapor, nebo jemný písek), tím větší použiju odkalovací zvon, ale jak píše ivaha, přiškrtím hadičku odvádějící vodu.
Jen mne trochu zaráží, proč bych měl odkalovat? Liapor se používá pro jeho vlastnosti do rostlinných akvárií, a tam není třeba odkalovat. Já mám v akva s Liaporem hodně přes 100 rybek, ale neodkaloval jsem ještě nikdy. Veškerý detrit zvládnou zlikvidovat piskořky a rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 10:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: O.Tom
Já sázel rostliny bez problémů, 99% rostlin se udrželo ve dně bez problémů, ocelové matky jsem dal asi ke 3 C.pontederiifolia , které měly velké listy, ale skoro žádný kořen. Mohl jsem je taky vyhodit, ale chtěl jsem zkusit, jestli se i tyto chudinky ujmou - a ujaly. Matky mi v ničem nevadí.
On celý tvůj příspěvek trochu odporuje mým zkušenostem... ale nepíšeš, jakým způsobem jsi Liapor před použitím připravoval, tak nevím, no. Už ta hloupost o tom listu echinodoru - sice nemám echinodory, ale listy u kryptošek trhám normálně, spíš mi dělá velké problémy dostat nějakou rostlinu ze dna, protože má v Liaporu obrovské kořeny.
S čím bych s tebou souhlasil je to, že lidé mají s Liaporem různé zkušenosti. Co mne ale překvapuje je to, že všichni, u kterých jsem si na 100% jistý, že postupovali při přípravě Liaporu stejně jako já a ti, podle kterých jsem se já řídil, mají stejné výsledky jako já... tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 10:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MonterMonty
No, mně se v akvárku s Liaporem - má 300 litrů - také snižuje tvrdost, a to výrazně. Přičítám to tomu, že v akva s Liaporem neuvěřitelně rychle rostou rostliny, ty z vody odeberou rozpuštěné minerály a tím klesá tvrdost. Když jsem dělal pokus s měřením vodivosti vody u různých pálených jílů, tak vodivist zvyšovaly - tedy i tvrdost by měla spíš stoupat. Proto si to vysvětluju působením rostlin, které v Liaporu rostou až nechutně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivaha
jj mě to zajímá protže by mi to i pomohlo od tvrdší vody , udělám doma pokus , do karantény do filtru nacpu místo akvacitu liapor a poměřím po týdnu hodnoty , nenapadá mě co jiného by tu tvrdost měnilo, černá drt je tuším čedičová a ta těžko , naopak bych čekal že bude do vody něco vypouštět ... měřím taky papírkama ale takové výkyvy jsem ve starším nikdy nezaznamenal, testama to nebude, mám dva různých výrobců a ukazují cca totéž ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MonterMonty
Taky nemám jen jedno akvárko, kdo se dá na vojnu, musí bojovat ;-) Na tvrdost mám jen papírkový testy, vlastně je ani nepoužívám, tady je voda docela měkká, tak spíš jen na porovnání někdy před půl rokem. Nebo když mám nový krevetky, tak si porovnám svojí a jejich vodu, na to mi to stačí. V pátek nebo o víkendu můžu zkusit poměřit rozdíly v různých nádržích, jestli Tě to opravdu zajímá. Kromě dvou nádrží s Liaporem mám v každý něco jinýho. Měřením já se ale moc nezabývám, řídím se tím, co vidím v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ivaha
nj , mít tak jen jedno akva mít tejdně půl dne jen na odkalování , tak beru , ale to bohužel nemám , no .
Když už máš ten liapor v akvarkách , jen takovej dotaz , měříš někdy taky GH a KH , nejsem si jistej jestli to může být tím liaporem , ale cca po týdnu mi v akva s liaporem klesne KH a GH cca o tři až pět stupnů , ve vedlejším akva kde liapor není jsou hodnoty stejné se vstupní vodou , tak jen dumám čím by to mohlo být , ke škodě to umě určitě není, vodu máme celkem tvrdou , dalo by se to - pokud tyto hodnoty opravdu upravuje , použít jako filtračnímateriál ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61085x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=901