Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 11:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Tomason
je to nahnojené.
Já jsem postupem času ale zjistil, že nejlepší způsob prohnojení dna je kuličkama osmocote exact 12. Vydží rok a do substrátu, jak známo, se má rejpat co nejméně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 09:02 Muž Tomason [37] Re: Designer
Jen ještě jedna věc, dáváš do toho substrátu ještě nějaké hnojivo? Nebo už to obsahuje vše důležité?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 19:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zoidik
...Má nějaký olomoučák tip, kde by se dal Terramol sehnat?...
Já ho svého času kupoval u Martina Drábka ve Velkém Týnci www.bonequip.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 12:25 Muž Tomason [37] Re: Zoidik
Já do 220 litrů (100*38*7):-) Počítám, že 30 litrů + nějaký ten zásobní substrát 10 litrů by měl bohatě stačit :-) Naopak přebyde :-) Jen musím asi přehodnotit zamýšlené rozvržení akvária (asi nepůjdou dělat svahy atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 12:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomason
Hlavne si myslim, ze to neni uplne mimo, protoze rozebirat zase akvarko by se mi moc nechtelo, takze sice to mozna test je, ale dost verim tomu, ze to bude O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 11:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Designer
Díky za tip, asi to bude nejpohodlnější. 20l je sice více než potřebuji, ale to vůbec nevadí, aspoň kořínky rosltin se pomějí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 10:39 Muž Tomason [37] Re: Designer
Díky, špatně jsem to četl :-) Takže v podstatě testuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 10:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomason
Obycejny "Substrat pro vodni rostliny", presne tak se to jmenuje a maji ho v Hornbachu pytel 20l. Popsano laicky, je to takova cerna hlina.

Ovsem abys treba neujel, ja ho mam sice pod terestricky pestovanym (na nem jeste ciste prany ricni pisek kvuli vzhledu) Echinodorem, to funguje, ale v akvariu ho mam prvne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2015 10:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zoidik
Ja si ho nechal poslat: www.bonequip.cz/…
To postovne uz Te v te cene nemuze nejak extra rozhodit, a prislo to fakt rychle.

Maji i vetsi frakci, nebo polovicni baleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 10:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Terramol - Olomouc
Ahoj. Má nějaký olomoučák tip, kde by se dal Terramol sehnat? Včera jsem koukal v Hornbachu a neměli ho, ani prodavačům to nic neříkalo. Díky moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 10:10 Muž Tomason [37] Re: Designer
Děkuji za postřeh. Uvažuji o něm taky, ale zajímalo by mě, jaký substrát jsi dal pod ten terramol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2015 09:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Terramol
K prani Terramolu mohu rict, tece z toho neco s barvou gulasove polevky. Svincik temer zadny, ale toho prachu je v tom opravdu dost.

Nikdy si nedavejte do kbeliku pro prani vic nez tretinu, jak to michate, dela se to lepe kdyz je ho mene a zaroven nema snahu pri prudsim michani vyplavavat z kyble.

Terramol jde okamzite ke dnu a pri vhozeni do vody hodne zasumi, je tedy jiste plny malych poru, prima.

Dal jsem pod nej substrat pro vodni rostliny, prijemne mne prekvapilo, ze ten Terramol dost dobre sedi na dne, takze ten substrat pod nim nijak nevyplavava. Musim ale rict, ze toho substratu mam tak 2.5cm, a na tom je tak 7cm Terramolu - velmi hruby odhad a mam zatim trosku sklon dna.

Da se udelat jen mirny sklon dna, neudrzi se vic nez asi 1cm rozdil na 10cm, a to mozna jeste sedne a nebude ani to, ale to bych u techto substratu povazoval za normalni.

Koreny (mysleno kusy dreva) se do nej nijak zasadne nebori, zustavaji na nem, mozna se jeste propadnou, ale to jeste uvidim.

Voda se po napusteni na dobre proprany Terramol nijak zasane nezakali, druhy den uz je to docela rozumne (jiste ze ne kristalove ciste).

Co se tyce barvy, co jsem videl na obrazcich je cervenejsi, nez je skutecnost. Je to hneda s odstinem do cervena, ale rozhodne ne jako antuka na tenisovych kurtech. Myslim, ze je to jen otazka zvyku, neni treba se bat, ze to vypada jako akvarium s kycovitym cervenym piskem, to rozhodne ne. Suchy vypada pomerne svetle a nevyrazne do barvy te antuky, po namoceni je mnohem tmavsi.

Frakce 1 az 3mm se mi jevi idealni, tohle jsou totiz hodne porezni zrnicka, takze se vubec nebojim, ze by se to rostlinam nelibilo (a pro pripadny koberecek to bude dobre), a i opticky ta jemnejsi frakce zvetsuje na pohled akvarium.

Zatim mohu rict, ze spokojenost. Dal uvidim, jeste si s tim akvariem budu hrat, nemel jsem zatim tolik casu, kolik bych tomu rad dal, takze mi rostliny plavou na hladine a cekaji na zasazeni, koreny jeste jinak umistim - to jsem proste pri nejlepsi vuli nemohl stihnout.

EDIT: Co se mi taky libi, na rozdil od nekterych jinych materialu, to nejsou zadne pravidelne kulicky, dela to dojem opravdu prirozeneho dna, s drobnou vyhradou k barve, ale jak uz jsem psal, spis je to zvyknout si na hnedou trosku do oranzova/cervena, ale i takova barva se da v prirode videt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 13:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grupyk
On ten casovy udaj nemusi vyubec vystihovat, co jsi s tim tak dlouho delal. Ono poradne si s akvariem vyhrat, cas stoji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 11:09 Muž grupyk [20] – ancistrus
Liaporisté, zdárně jsem vyměnil dno. Dalo to pěkně zabrat, babral jsem se stim 6 hodin. Po jaké době je reálné tam vrátit ancika? Jestli je to reálné vůbec, když vidím jak je to lehký...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 11:27 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
terramol jde ke dnu jako písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 09:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: odikcz
Mrkni na Marcelovo video: www.youtube.com/…
Predpokladam, ze Terramol ma mnohem lepe otevrene pory, coz je po vsech strankach pozitivni.
A co se mi tedy opravdu libi, jsou ty fotky v teto prezentaci dole, ty tri tydny, tak tohle je uzasne!
rybicky.net/nadrze/21001
EDIT: Samozrejme chapu, ze je pod tim zasobni substrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 09:10 Muž odikcz [114] Re: Designer
A Terramol tedy neplave? Liapor plave, protože v těch jílových kuličkách se drží vzduch. Terramol je ale taky přepálený jíl a vzduchové kapsy tam budou určitě taky. Nebo v čem je lepší?

PS: Liaporu se nezastávám (mám ho jen krátce), jen mě zajímají ty rozdíly a když už si to někdo sesumarizoval (sepsal pro a proti), tak to aspoň nemusím hledat všechno znova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 08:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
Ja nerekl, ze je nefunkcni, jen jsem se pokusil majit si nejvhodnejsi variantu vzhledem k tomu, ze v ramci takovych substratu musim vychazet jen z toho, co si prectu a nebo mi reknou zkusenejsi. Vzdycky jsem mel ciste prany pisek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2015 23:44 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Designer
Kdyz si prectes tuhle diskusi, zjistis ze s Liaporem problem neni; jen se najde par akvaristu co nejsou moc sikovni (kdyz to reknu slusne). Urcite je tady na rybickach aspon 100 akvarii s Liaporem co funguji naprosto skvele, takze Liapor opravdu na vine neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 21:59 Muž jiri609 [91] Re: Designer
terramol neplave?, říkám to dobře, ano?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 17:15 Muž Surdo [35] Re: Designer
tiež nemám v žiadnom akva liapor ale práve že keď je taký lacný nieje problém kúpiť par kilo navyše a stále to vyjde lacnejšie ako niečo iné
ja mam :
Aquaclay ground potopené cca 90%
PROFI SOIL potopené cca 95%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 17:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Surdo
A neni lepsi vybrat si vubec jiny substrat? Ja chapu, ze Liapor je levny, ale i kdyz se pouzije jen co se potopi, stejne se cast toho potopi jen tak, ze se taktak potopi... Resil jsem ted nakup noveho dna, a Liapor jsem nakonec seskrtl, ze mi za mozne problemy nestoji.

Ovsem jen teoretizuji z toho co jsem precetl, nakonec mam pred sebou pytle s Terramolem a docela se tesim, az v akvariu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2015 16:45 Muž Surdo [35] Re: grupyk
moje posolstvo je kúpiť radšej viacej liaporu a použiť ten čo sa do druhého dna potopí zbytok pod izbové kytky
a neriešiť pečenie alebo varenie je to mrhanie času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 16:35 Muž odikcz [114] Re: grupyk
Myslím, že 220°C je jeho maximální teplota a při opakovaném použití už to hold nevydržel.

"Trochu jsem se bál abych nepoškrábal plechy"
Já teda nevim, ale když se na plech/pekáč/misku něco připeče a musím to pořádně vydrbat, tak to je výrazně horší, než jaké poškrábání by mohli způsobit nějaké lehké jílové kuličky.

Jinak co se akvaristiky týká: Je asi nejlepší mít stranou starý hrnec a starý pekáč na různá vyvařování, tepelnou sterilizaci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.02.2015 13:48 Muž grupyk [20] – liapor
Dnešní zkušenost s pečením liaporu?
Trochu jsem se bál abych nepoškrábal plechy, tak jsem pod to dal pečící papír. Když jsem na něm pekl třetí várku liaporu, tak se z trouby začalo kouřit a jistil jsem, že pečící papír není nehořlavý. Tak jsem hledal na krabici od ruličky do jaké teploty se to dá použit, jelikož jsem pekl na cca 220°. Nic tam nebylo.
Výsledek? Víc práce, jelikož vyndávám z liaporu kousky černého spáleného papíru, který se velmi ochotně láme na menší a menší kousky.

Poselství pro budoucí generace: Nepečte liapor na pečícím papíru! coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 18:41 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Designer
Já mám teramol z bonequip a tak červený není. Časem bledne, mi přijde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2015 12:01 Žena Xarra [3] Re: Spajda
Rastlinam sa v tom dari velmi dobre. Ja mam cisty Liapor a nepridavala som ani ziadne hnojivo do dna, iba mikroprvky do vody (Plantamin) a rastlinam sa dari velmi dobre. Za 4 tyzdne napustali uzasne korene, viem to, pretoze som potrebovala nejake premiestnit a takmer som ich nevedela vytiahnut. Nadherne 10cm korienky, skoro mi slza ukapla hop Zrejme vdaka tomu ze je ten il taky lahky a porezny si vedia korienky lahko razit cestu. Je to uzasne, predtym som mala strk na dne (2-10mm)a rastliny zakorenovali tazko. Som rada ze som vymenila dno. Niektore rastliny som musela uchytit lebo mali tendenciu vyplavat a robila som to tak, ze stonkovky som odspodu navliekla do keramickych valcekov (pouzivaju sa do filtra napr. Bioceramax, Siporax...). Je to lepsie ako kovove matky, moze to ostat v akva, je to porezne, mozu to osidlit prospesne bakterie. Kobercovky, resp. Hemianthus som ukotvila tak, ze maly trs som pomocou tenkeho drotika ohnuteho do tvaru pismena U pripichla do Liaporu. Drotiky som po mesiaci vytiahla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2015 22:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Spajda
Na zacatku vlakna mas clanek co ti na tvoje otazky odpovi a pokud ti to bude malo, mas tu 40 stranek opakovani tech uplne samych odpovedi.
1. co neplave neplave. kdyz to uvariz a zchladis, neplave toho o moc vic
2. rostliny v tom rostou skvele

3. a bonusova: sazi se do toho normalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 22:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Spajda
www.bonequip.cz/…
Je ale podle prohlaseni vice lidi mokry dost cerveny, a nakonec na fotce z webu to je videt:
slovenskainzercia.sk/…
Sam zkusenost nemam, jen davam dalsi moznost, podle ruznych popisu by mohl byt az na tu barvu fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 10:01 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: Spajda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2015 09:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Spajda
Každou rostlinu do matky a problém s vyplaváváním rostlin máš vyřešen. Najdi si na internetu pojem "horácomatky" www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 09:38 Muž odikcz [114] Re: Spajda
Někdo říkal, že má dvě akvária, jedno kamínky a jedno liapor, tak že v liaporu moc nerostou.

Já ho mam teď čerstvě, tak nemohu soudit. Ale na 100 litrů mi akorát vyšel ten jeden pytel, když jsem oddělil ty co plavou a ty co klesly na dno (žádný vaření, dlouhý máchaní apod.) A sázení je teda peklo. Rostliny musíš zasadit dost hluboko (což by často neměly) a pokud ti tam bude plavat nějaká ryba u dna, tak mi každej den několik vytrhnou ... matky by to asi řešili, ale ty do akvára moc dávat nechci a vázat každou kytku ke kamínku bych se zbláznil ...

Pokud ale kytky stihnou zakořenit (než je rybky zničej neustálym vytahováním), tak věřim, že se substrát zpevní a budou držet v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 05:12 Spajda
Ahoj chtěl bych dát do akva 112 litrů dno liapor 1-4mm moc se mi to líbí jak vzhled tak peníze. Jenže co na to rostlinný jak to v něm půjde a co to plavání?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 12:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: j0hny
Hele, "-1,5 baru", trosku mi to prijde, jako kdyz v jednom sci-fi filmu meli venku -6000°C a kdyz to vezmes jako rozdil k atmosfere, tak bych rekl, ze to pro vakuum bude -1 ;-) . Nerikam, ze nemuze takovy rozdil tlaku existovat, ale tady prece jen...

A ohledne toho proc lit vodu za podtlaku. Kdyz se da pod vodu zvon, a hladina se zacne vystavovat podtlaku, ono se tomu vzduchu ze zvonu moc chtit nebude, stejne jako z malych poru okolo zaplavenych vodou.

No a k tomu varu vody, pri 2.3kPa voda vari pri 20°C, jestli to zkusis, vesele to bude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 01:05 Žena Xarra [3]
Liapor odporúčam. Mne sa nechcelo babrať s varením Liaporu a tak som celé 50l vrece vysypala do vane, počkala som pár hodín a potom som všetko čo ostalo plávať vybrala a to čo kleslo na dno bolo množstvo akurát do 80l akvária. No lenže Liapor sa mi tak zapáčil, že som ho chcela aj do krevetkária a tak mi neostávalo nič iné len začať robiť pokusy s plávajúcim Liaporom. Vyskúšala som máčanie, mrazenie, varenie aj pečenie a práve to pečenie dávalo najlepšie výsledky. Trúba na 250°C, vložiť Liapor a po dosiahnutí teploty nechať piecť 10-15 minút. Potom vybrať a rovno vysypať do ľadovej vody. Mimochodom, po dvoch týždňoch v akváriu ho musím len a len chváliť. Tie rastliny sa v ňom doslova rochnia smich Čo mi v štrku kapalo tak tu prekvitá. Je to paráda. Síce trebalo zo začiatku niektoré rastliny ukotviť (napr. HC) ale tá námaha stála za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 23:59 Muž j0hny [86] Re: Unyer
Tak asi nebudem ani skusat :)
Ta voda ale vriet nemoze. Mala by mat idealne 4 stupne. A za druhe mal si ten liapor pod vodou zatazeny ? Ze si tam spravil -1,5 baru je pekne, ale len si vytiahol vzduch z plavajuceho liaporu, a po zruseni vakua sa vzduch vcucol spet.

Designer: To neni problem... skusime :-D
EDIT: ale predpokladam, ze vpustanim vody do vakua bude vznikat sama vodna para.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 23:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Unyer
Mozna placam z hladu, ale kdyby se suchy vystavil podtlaku, pak zalil vodou, a teprve pak podtlak zrusil, mohlo by to zafungovat lepe. Ovsem ma to samozrejme trosku pihu na krase, jak to udelat :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 23:12 Unyer Re: KarlosS
Mohu posloužit vlastní zkušeností. Máme v práci vývěvu, takže jsem zakoupený Liapor šoupnul do 10L kýble s vlažnou vodou a šup tam s tím. Podtlak (o vakuu raději mluvit nebudu :-) ) byl slušný, voda dokonce vařila, ale nějaký znatelný vliv na změnu poměru plovoucího a ponořeného Liaporu to nemělo. Délka působení podtlaku byla 20 minut. Další dávka Liaporu dopadla podobně. Takže na základě svých zkušeností s Liaporem a vývěvou bych vsadil spíše na prudké vystřídání teplot, viz obrázek a popis na první stránce této diskuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 20:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Katchi
cca 10l zrnitost 2-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 20:46 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Zdravim, kolik liaporu je potreba do 63l aq? A jakou vlastne vybrat hrubost? Dik moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 17:43 Muž j0hny [86] Re: KarlosS
Skusim to najprv v malom, mam litrovy pripravok na vakuove odlievanie, ale ten ventil a fiting na hadicu na vyvevu dam prakticky na cokolvek uzatvaratelne a drzi tvar aby to nevcuclo :-)
Moc velke vakuum ttam zase nemozem pouzit, aby mi ta voda nezacala vriet pri +20°C :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 17:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MonterMonty
no já si naopak myslím, že s tou vývěvou je to revoluční nápad a už se těším na výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 17:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: seic
máš pravdu, sorry ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 17:22 Re: Lucianetta
Po celé dva roky provozu akva s Liaporem a občasném měření tvrdosti - cca 3 - 4 x ročně - se mi GH výrazně neodchýlila od 10°d a KH od 5°d.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 16:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: j0hny
normálně to na tejden do toho sudu raději namoč , pak co bude plavat vyhod , příjde mi to ekonomičtější , než to vařit a vymejšlet jiné brikule , při ceně 50l pytle to nemá smysl.
Momentálně mám asi měsíc namočeno ve sklepě v sudu pytel (mám na to čas), když tam jdu tak s tím zakvedlám , co bude plavat nadělím do květníků a podobně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 16:13 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
- liapor 0-2 se samozrejme vyrabi, mel jsem to od aut. dealera firmy
- mam v planu - daleka budoucnost :-) - opet liapor vyzkouset...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 16:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: seic
ta hrubost je taky podezřelá. 0-2 mm tam vůbec nedělaj a pochybuji, že by ti to tam někdo přesíval. Tos měl asi od mezidodavatele, ne?
Ale samozřejmě možný to je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2015 16:00 Muž j0hny [86] – pokus
Tak asi to s liaporom skusim aj ja... Najprv ci bude sumet, vraj moze byt zavapneny.
A potom to skusim dat do sudu a pripojit vyvevu.
Proste vysajem vzduch na 0bar. Neskusal to uz niekto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2015 15:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: KarlosS
Taky bych z toho liapor rozhodně nevinil , malej testík jsem s ním dělal já , byl ve filtru v 35litrovém akva a nic jiného , po tejdnu lehce padalo PH , KH i GH ale jen asi 3 tejdny , pak se to ustálilo , předpokládám že ze začátku bude liapor na sebe navazovat živiny a prvky které jsou ve vodě obsažené , až se nasytí , tuto vlastnost ztratí - podotýkám že nešlo o nějaký super vědecký pokus s přesnými měřícími přístroji ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 15:40 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
- jak rikam, vsechno jsem z AQ vyhazel a stejne zadna zmena
- ryby v pohode - galaxky se trely, ale krevety to zkratka nedaly, jsou zkratka haklivejsi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=301