Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2013 11:37 Muž Rida [85] - CichlidyRe: arzeus
Určitě lepší povařit než jen přelévat vodou.
A spotřeba elektřiny a vody snad nebude zase tak vysoká, ne? To horkou vodu přece nebudeš vylévat.... V jednom hrnci vaříš a po cca 10 minutách varu vybíráš sítem a hážeš do druhého hrnce či lavoru s vodou studenou. Do horké vody přisypeš další dávku a za minutu to zase vaří.....
Snad jen tu studenou při vaření většího množství obměnit když se ohřeje od chlazeného substrátu....
Já měl úspěšnost cca 95% potopených, dělal jsem 100 litrů (2 pytle), 75% kleslo hned, po prvním povaření 75% zbytku, po druhém opět asi tak. Zbylo necelých 3-5 litrů plaváčků, v tom množství zanedbatelné.
Použil jsem ale trošku jinou frakci než je běžně k dostání, koupenou u velkoobchodníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 08:36 Muž Miso [470] Re: soc
Ta vlastni roztahnost jilu bude zanedbatelna.to je tiez pravda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2013 08:26 Muž soc [60] Re: Miso
Re: Miso: Je to spis tim, ze obsahuje spoustu vzduchu, ktery se roztahuje. Kdyz ho zahrejes, (namokro nebo nasucho), vzduch se roztahuje a unika pryc z poru. Pak ho prudce zchladis a misto vzduchu se do poru nasaje voda. Ta vlastni roztahnost jilu bude zanedbatelna.
Re: fichtl2: To je moc dobra myslenka s tou troubou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 07:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Vzhledem k tomu že toho bude potřeba trošku tak to zkusím v práci, ale rozhodně to jen nepřeleju tou vařící vodou, ale na čas to v ní budu máčet, aby se liapor mohl prohřát. A až pak do studené.

Myslím že slůvko "přelít" bylo v článku poměrně nešťastně zvoleno. Když to bude málo úspěšné tak se pak vrhnu do vaření. Už aby liapor dorazil a mohl jsem začít experimentovat. Pak dám vědět jestli to jde slušně i bez přímého vaření nebo pečení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 00:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Rozumné řešení. Manželku pošli na babinec a nachystej si to doma. Budeš toho potřebovat trošku. Ale pozor. Jednou uvařený Liapor musí zůstat pod vodou. Mně zbylo asi 5l Liaporu, nechal jsem ho v hrnci na další akva... ale jak jsem ho furt odkládal, tak Liapor vyschnul... a dnes ho plave 40% jako před vařením... což je logické, ale jaksi mi to nedošlo... takže při zakládání 112ky budu zase vařit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2013 23:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
V horké vodě vychladnout je možnost, ale mnohem lepší je hodit ho suchý do vařící vody, nechat tak 10 minut vařit a sítem lovit a házet do studené. Já to vařil v 12ti litrovém hrnci. Nechal vařit vodu (asi 4 litry), jak začala vařit, nasypal jsem skoro plný hrnec Liaporu a vařil. Vylovil, co se dalo, voda mezitím vařila, a do té nasypal další Liapor. 40 litrů jsem měl hotovo za dvě hoďky a co bylo pro mne podstatné - ani jedna kulička na podlaze, a to ani při dávání do akvária. Paradoxně dnes jsem dával Liapor do malé misky, průměr cca 8cm, hloubka 3, do které jsem chtěl vysadit H.minima do čtyřlitrové vytíračky - a rozsypal jsem po zemi snad 50 kuliček... to je pak nepříjemné sbírání :-D Při zařizování Třístovky ani kulička, a při zařizování čtyřlitrovky si nadělám bordel. Jsem prostě šikula :-)
A Jupí to určitě nemyslela ironicky, sama má dno z Liaporu, ví, co to obnáší, ale taky ví, jak v tom rostou rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 22:00 Muž Miso [470] Re: fichtl2
mne to logicky vychadza tak, ze teplom sa material roztahuje takze by si ho mal skor dat do horucej vody aby ked sa roztiahne tak vodu nasal a ked sa schladi zmensi objem ale voda uz v nom zostane (proste ako ked namacas spongiu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 21:33 Muž fichtl2 [12] Re: arzeus
suchý,a v rozehřáte troubě pak půl hodky.pekač se přepaloval i přes rukavice :-D
a ne zůstal celý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:27 arzeus Re: fichtl2
Tos ho teda pořádně rozpálil:-D Jak dlouho si ho v tý troubě pekl? A nerozpukal se když jsi ho potom hodil do vody? A pekl jsi ho suchý nebo mokrý,já už to mám ted všechno mokré:-D Díky za případnou odpověd. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:22 Muž ViktorX [474] Re: fichtl2
Přesně, čím víc se zahřeje, tím víc se pak nasosá ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.03.2013 21:19 Muž fichtl2 [12]
Musím se podělit o skušenosti: dneska jsem vařil pro 200l aq ,skusil jsem to vařit ve vodě a schladit v studene,první den plave půlka! když jsem to dělal předešle tak že jsem to dal do hlubokého pekáče na 250c do trouby a pak hodil do vody zůstalo plavat z dvou kýblu tak půllitr.Jinak 1,5 měsíce v taré nádrží a liapor se nevýří,a když ho nedzvednu tak hned padá dolů.Rostlinky v něm rostou uplně perfetně!!a ta cena smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 21:12 arzeus Re: lhajek
Tak to ji na ten babinec radši pošli,já to dneska zpracovával skoro celý den:-DAž ted jsem sdělal 50 litrovej pytel:-D a stejně mi toho plave více než půl pytle,vařit to na eletrickým sporáku moc nechci,protože bych se potom nedoplatil za elektřinu a o spotřebě vody ani nemluvím:-D Ale stejně jsem něco vařil a sítkem házel do kýble se studenou vodou a je to lepší než to jenom polévat vodou z konvice,ale stejně nic moc:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 21:04 Muž ViktorX [474] Re: arzeus
Fotka k příspěvku Chyba, musí se pořádně povařit, aby se prohřál, je to izolace plná vzduchových komůrek, pak teprve s ním do studené vody. Možná je lepší vařit suchý, ale já ho teda nejdřív ca týden máčel v akva, potopilo se tak 45%, vršek jsem odlovil, povařil, mezitím vypustil všechnu (kalnou) vodu z akva, nalil do 1/3 ledovou vodu a pak jsem tam lil vylovené povařené, co jsem na několikrát naházel do kýblů s ledovou vodou. Za pár dní jsem pochytal co plavalo a povařil ještě jednou. Z 15 litrů mi skoro po roce plave ve skleničce od výživy ještě 30 kuliček, teď jsem je počítal :-D.
Můžeš se podívat na fotky v mém profilu, fotil jsem od úplného začátku (je třeba se proklikat "dozadu", taky z toho tady bylo pozdvižení, prej "copak je to za prezentaci nádrže !" :-D. Žádné kuličky jsem nevyhazoval, plaváčci šli do té skleničky.
Vlastně můžu hodit foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:39 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak to jsem zvědav jak s tím budu zápasit. Liapor bych měl mít zítra nebo pozítří a chci s ním udělat zatím mini v práci. Ale tam mám jen rychlovarku a myslel jsem že to přelití vařící vodou a pak do studené bude stačit. Abych tak ještě neposílal manželku na nějakej babinec a nenavařil si to už doma ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2013 19:38 Muž Treeman [249] Re: arzeus
Já sem předělával akva takže Liapor byla správná volba:-) 20 minut povařil pak cedníkem vybíral a sypal rovnou do ledové vody nechal sem hodinu v ledové vodě a výsledek z 5litrů suchého liaporu mě zůstalo plavat tak 650ml zbytek se potopil.
Takže považuji akci za více než úspěšnou.

To že se liapor v akvárku při dolévání začne výřit jako das to je věc druhá :-)
Takže napouštím přez sítko na hladině které proud rozptýlí a používám slabou hadičku a je to tak jak si představuji bez vejrů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:18 Muž Kaplan007 [51] Re: JackDaniel
Bonequip.cz nabízí osobní odběr v Nýřanech. Více info na stránkách. Ale momentálně ho tam nemají skladem. Zásilka byla plánovaná hned na začátku března a pořád nic. Už mi dochází trpělivost. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:53 Muž RadekH1 [129] Re: arzeus
Já sem liapor vařil a pak prudce zchladil, hodně ho plavalo. Už tak měsíc a půl ho máčím v kýblech a ze 4 kýblů mi plave tak jeden. včera sem byl vyndat ten co plave a zkusím to ještě jednou převařit, ale četl sem tu že to co se nepotopí po druhém převaření se už nepotopí vůbec. Ale i po měsíci a půl mi přijde docela lehkej. a když tam trošku zvířím vodu, tak se to docela zvedá. Rychle to klesá. to jo. uvidíme co to udělá až budou ryby v akva. ale to ještě potrvá, než ho založím a nechám zaběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:40 Muž Voky [23] - Cichlidy
tak to vypada ze teramol je lehci jak ostatni substraty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:40 Žena Jupí [125] - AsieRe: MichoCZ
Tak to přeji hodně štěstí potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:36 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Mám ve sklepě pařák na prádlo - 60 litrů. Až to bude u mě aktuální tak zatopím pod kotlem tam a uvařím to jako okurky. Nebo je to snad špatný plán?:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 17:08 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: arzeus
Vydrzet a varit a chladit furt dokola. Mel sem to taky tak, pak to pomalu zaclo klesat a nakonec mi plave tak pet litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:41 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: arzeus
Možná nechat ho v té horké vodě vychladnout? Chystám se na něj taky. Budu teď zakládat dvě až tři akva a možná ho do jednoho dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 15:41 arzeus
Zdravím,vaše diskuze čtu už dlouho,ale až ted jsem se zaregistroval,protože je to velmi zajímavé:-D
Dnes mi přišel Liapor,tak jsem ho záléval vařící vodou z konvice a házel do barelu se studenou vodou a mám pocit,že mi plave snad skoro všechno:-D Tak doufám že časem sedne.Nebo má někdo lepší nápad,nebo zkušenost jak ho donutit sednout dříve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 07:28 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Barakainus
Já bych naopak neměnil,jsem s teramolem maximálně spokojený.
rybicky.net/nadrze/14533
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 04:36 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: kaplan007
Jak na ten teramol koukam na tom videu, tak to je normalni antuka. Tady se to jmenuje SoilMaster, Turface a tak podobne a pouziva se to na baseballove hriste, ci travniky. Proste nadrcena vypalena keramika. V ruznych barvach a cenach (ceskou cervenou jsem ale nikdy nevidel :) Ten Oil-Dri co mam v jednom svojim akva je rovnez totez. Urcite je to tezsi nez Liapor, ale je to ostrejsi a hur se do toho sazi (Do Liaporu a jinych 'kulickovych' substratu se sazi skvele). Taky jsou vic prasne, prave kvuli te vyrobe coz je drceni a pak omilani, aby to nemelo tak ostre hrany. Podle meho se to s Liaporem vzhledem a funkcnosti neda srovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
To video je velice povedené a i ten substrát vypadá hezky, líp než na těch fotkách co jsem viděl u těch bonsajistů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:40 Muž Kaplan007 [51] Re: malyLibor
A že neplave by mělo dokazovat toto video z odkazu, který zde uvedl Beda81. Jen mě zaráží ten kal, ale to snad půjde proprat. Mimochodem děkuji za odkaz. Užitečné.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2013 21:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beda81 + grunda
Já to nevážil ani nečetl hmotnosti, ale je to zase pálený jíl, takže jeho měrná hmotnost (snad se tak ta veličina opravdu jmenuje, prostě kolik váží 1dm<sup>3</sup> hmoty) bude +- stejná jako u ostatních substrátů z páleného jílu. Ale protože jak jsem se dočetl na webu distributora, který tento substrát nabízí pro bonsaje, obsahuje velké procento kuliček 3 a více milimetrů (tedy těch, které se nám u podobných substrátů nechtějí potápět) jsem usoudil, že při použití tohoto substrátu bude tak 60-70% plavat. Proto jsem kolegu Kaplan007 požádal, aby dal vědět, jak to dopadlo. Velmi mne to zajímá.
Edit: K barvě a přirozenosti se vyjadřovat nebudu, každý máme jiný smysl pro estetiku a pro každého z nás je přirozené něco jiné... viz. například ta šílená japonská akvária, která nesou kdovíproč název přírodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Beda81
důvěry hodná ta stránka opravdu je, ten člověk buď všechno měří a váží sám, nebo se obrací na odborníky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.03.2013 20:14 Beda81 Re: Kaplan007
Zdravim.
Nevim nic o nasakavosti diskutovanych substratu.
Ale zde prirodni-akvarium.cz/…
je prehled substratu. Podle tabulky je terramol dokonce lehci nez liapor.
A podle fotky na strance bych zrovna nerekl (podle meho vnimani), ze ma prirozenejsi barvu. Ale ostatnim se muze libit vice.
Netusim, jak moc jsou informace na webu "duveryhodne".
Ti nechci zpochybnovat informace na odkazu, nebo zde ve vlakne.
V podtsate jen davam odkaz na stranku, ktera se venuje srovnani substratu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 19:29 Muž MAR [7] Re: lhajek
V Mladé Boleslavi mají Liapor v Raabu a myslím, že ještě v akci. Před týdnem jsem Liapor také zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:03 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak jsem se rozhodl vyzkoušet liapor místo říčního písku z Jizery. Kdo by si ale pomyslel že stavebniny v mém okolí stěží vědí co to liapor vlastně je, natož aby ho měli. Ještě že máme ten Internet ....
Možná ještě tento týden na liaporu založím nově jedno mini a pak předělám i nějaké větší ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 15:55 JackDaniel Re: Kaplan007
kde že se dá v nýřanech koupit ten terramol?V plzni jsem ho nikde nesehnal.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 19:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
Zajímalo by mne, podle čeho tak usuzuješ. Napiš potom prosím svou zkušenost. I negativní, aby si lidé mohli ověřit toto tvé odvážné tvrzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 15:11 Muž Kaplan007 [51] Re: Voky
Terramol nasákne určitě víc vody než liapor, takže ve výsledku bude těžší. Má i podle mého názoru přirozenější vzhled. Já jdu rozhodně do terramolu. Jen čekám až bude skladem v Nýřanech (každým dnem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 12:51 Muž Voky [23] - Cichlidy
dle toho co jsem tu cetl tak je liapor stejne tezky/lehky jako aquaclayground od rataje a terramol ?

budu chtit menit dno a rataje uz jsem mel a ted bych rad neco tezsiho za rozumne penize

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 10:04 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: malyLibor
Nepodceňuji, neboj, myslím na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2013 09:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Linuška D.
Držím palce, ať jsi s Liaporem spokojena alespoň tak jako já a ostatní uživatelé, kteří jej mají. Nezapomeň, že měnění dna je opravdu velmi velký zásah do biologické rovnováhy nádrže. Proto k ní bude třeba přistupovat jako k úplně nově založenému akvárku a máš-li v ní ryby, tak bych první týden raději denně měnil 1/4-1/3 vody, potom další dva týdny obden. Rozhodně bych to nepodceňoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 21:01 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Yahooo!
Tak už je liapor v akvárku, dělala jsem to při běžící nádrži, o to to bylo zajímavější. Odpustila jsem polovinu vody, vyndala staré dno (těžký čedič) a po metodě hot/cold jsem dala to, co nepalavalo - asi 4/5 objemu, přičemž jsem plaváčky nijak nepřesvědčovala dál, jen odebrala. Potřebovala jsem mít za odpoledne hotovo. Teď už mám i nasázené rostliny, šlo to velmi dobře, věřím, že v tomhle se mi rozroste i pupečník. Barva je nádherná, co víc si přát? Pancéřníčci se nadšeně vrtají. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 17:09 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
nevím jak to dělají na Youtube, ale teď jsem napouštěl osmistovku s Aquasoilem a bylo to naprosto klasické - miska na substrát a hadice z vodovodu, stejně jako jsem napouštěl v akva se štěrkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 15:23 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: O.Tom
Měl sem na mysli tenhle: akvarijni-pisky.heureka.cz/… a počítám že i všichni ostatní. Tak sem to tu aspoň vyčetl a spojuju si to s tímhle pískem.. Sám toten v akva nemám, tak posoudit nemůžu. Je fakt že Liapor je mrcha lehoučká, ale co mám v bečce třetí měsíc tak už se to moc nehýbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ViktorX
Je to tady ve vlákně i pod článkem o Liaporu ve článcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.02.2013 14:08 Muž ViktorX [474] Re: O.Tom
Nechce se mi to hledat, ale někde jsem (nevím v jakém vlákně) četl, že někdo objednal místo standartního pytlovaného Liapor 1-4mm (1-4/500) ve stavebninách (?) těžší frakci Liapor 0-2mm (0-2/575), který je jinak po kubíkách, možná by pro tebe byl vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 13:55 Muž O.Tom [439] Re: malyLibor
Njn, měl jsem s tím velké problémy a diskutovalo se tu i o různých objemových hmotnostech které dělají.. jestli náhodou nemám nějakou lehčí než běžně pytlovanou verzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 13:51 Muž O.Tom [439] Re: stafflik
Mám písek přírodní říční vyplavený po jarním tání, zrnitost nejčastěji asi 0,5 - 1mm. Hýbe/víří se, ale zcela nepatrné, povrchové množství a ihned si sedá. S liaporem je to pro mě nesrovnatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 13:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: O.Tom
To je zvláštní... já ho taky kupoval v Hornbachu a stejnou frakci. A převařoval jsem jen 1x, jen plaváčky 2x, zůstalo plavat asi 2 litry, a ty šly do květináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2013 13:28 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: O.Tom
mám dojem že Liapor srovnáváš s pískem větší frakce, klasickou čtyřku. Ten se fakt nehne, ale tady je to přirovnáváno k jemnému písku použivanému k filtraci. Je to ten jemný křemičitý bílý písek. Ten se taky při prudším pohybu ryb pohne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 13:17 Muž O.Tom [439] Re: malyLibor
Ano, vyjadřoval jsem se k tomu přirovnávání liaporu k pískem, se kterým nesouhlasím. Písek mám ve 250ce, ancistrusi, panceřníčci, parmičky a naprosto bez problému. To co při prudkém pohybu rozvíří je jen minimální povrchové množství, které si hned sedne. U liaporu se rozletí velké množství i do hloubky, daleko do prostoru a pomalinku klesá.

S jinými substráty typu páleného jílu nemám zkušenosti.

Liapor jsem kupoval v hornbachu, zrnitost 1/4.
Převařoval jsem to, něco i 2x nebo 3x. S potopením jsem měl velké problémy.
Ještě teď mám v barelu s vodou liapor co se ani po převařeni nepotopil, odhadem tak 8 litru na pytel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Linuška D.
Já bych řekl, že O.Tom porovnává Liapor s pískem, a to se asi moc nedá. Nicméně mne stejně jeho zkušenost překvapila, protože já mám s Rataj PROFI SOIL, Liaporem a nove i s Kongem úplně jiné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:36 Muž Miso [470] Re: malyLibor
Která z těchto tebou jmenovaných vlastností Liaporu podporuje růst plovoucích rostlin? to som ta asi zle pochopil, myslel som ze si ich do toho skusal zasadit
A která z těchto tebou jmenovaných vlastností keramzitových substrátů způsobuje zvýšení vodivosti vody? to neviem, a ani to neriesim. kazdopadne pricin zvysenia vodivosti moze byt niekolko a moze to byt aj Liaporom

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=1351