Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 20:02 Žena Jupí [125] - AsieRe: muťa
Protože je to uplně to samé ano Liapor se akorát musí vařit no ale tak stejně 50l pytel za 150kč je dobrý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   17.12.2012 19:46 Muž muťa [554] - RostlinyRe: malyLibor
Rataj doporučuje Liapor? Tak proč tu je odkaz na Profi Soil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malyLibor
tak jsem si to přečetl a do filtrů jej přidám. Továrnu Lias Vintířov, která Liapor vyrábí mám za humny, mám kousek za barákem dokonce hromadu liaporu, takže je to pro mne určitě levnější médium než ten malej siporax:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2012 18:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kusma
Pravda, pod mikroskopem jsem ho nezkoumal, ale pokud se nepletu, tak Rataj ho doporučuje právě pro jeho velkou pórovitost => www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malyLibor
mám tam komory a siporax, takže je to asi zbytečný. Ale do jiných aq, kde mám vnitřní filtry jen s molitanem, bych mohl do punčošky trochu dát, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:11 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: KarlosS
Jako filtrační materiál je upřímně zbytečný, nemá zas tak vysokou pórovitost a když už ho máš v akvárku jako dno, tak samo o sobě to dno je "filtrem"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: KarlosS
Záleží do jakého filtru, aby ti z něj neodplaval. Ale jestli je to nějaký komorový filtr kde ho budeš mít oddělený síťkou, tak si myslím, že to bude dobrý filtrační materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Myslíte, že ten plovoucí liapor, co seberu z hladiny můžu použít do filtru? Máte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2012 12:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ViktorX
Naprosto přesně, o tom jsem tu už dříve psal. Jednotlivé druhy Liaporu se od sebe liší jen tou objemovou hmotností a její rozdíl je dán různými poměry větších a menších zrn.
Pro nás akvaristy je podstatné, že malá i velká zrna mají stejnou objemovou hmotnost, ale malá zrna snáz nasáknou vodu, kdežto ve velkých dýl zůstává. Časem ale také většina z nich nasákne. Plavat zůstanou jen ta, v nichž je zcela uzavřena nějaká bublinka vzduchu. Ty nepotopíme, ať se snažíme jakkoliv - museli bychom je rozbít. Vzhledem k tomu, že to je množství do 5% a vzhledem k ceně Liaporu je to množství naprosto směšné, které můžeme použít do květináče ke kytkám - budou nám vděčné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 11:51 Muž Tony2013 [228] Re: ViktorX
Mohu potvrdit.Mensi zrnka nasakly v podstate ihned.Prvni prevazeni a byly dole.To ty vetsi plavaly dele ale i tak jsem je presvedcil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 11:41 Muž ViktorX [474] Re: romant
Fotka k příspěvku Ona ta těžší varianta má jen vyšší podíl menší zrnitosti, takže vyjde vyšší oběmová hmotnost zrna, tudíž větší zrna co zůstanou nahoře budou asi stejná. Udělal jsem malý výcuc z datasheetu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 08:00 Muž Tony2013 [228] Re: O.Tom
Ja mel tu lehci variantu a slo to chce to trpelivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 13:02 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: O.Tom
Měl sem to samy. Nevzdávat a vařit pořád dokola. Utopil sem toho nakenec hodně. Jenom i po utopení se to zatím chová moc plavajícně. Nějak se to pořád hýbe při sebemenším pohybu vody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 12:29 Muž O.Tom [439] Re: romant
Na pytli žádné další označení kromě zrnitosti nemám.
Podle těch příspěvků, pokud jsem dobře četl se dává do těch 50 l pytlů standardně ten lehčí. Asi jsem bohužel chytl nějaký hodně lehký no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 11:46 R Muž romant [27981] Re: O.Tom
Mrkni se v tomto vlákně na příspěvky z 27.9.12 kde se mluví o těžší a lehčí variantě a číselném označení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 11:42 Muž O.Tom [439] Re: Tony2013
Tak jsem asi natrefil na nejake extra lehke pytle, +- 50% mi plave.
Nepomohlo ani druhe kolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 21:18 Muž Tony2013 [228] Re: O.Tom
Do vrouci vody.Pomale vareni jsem zkusil na asi 5l a nebylo to uplne dobry plavalo to tak 50/50 a pak jsem tu druhou pulku jeste prevari a bylo to ok.Voda musi varit a pak do ni nasypat suchej liapor.A pak prudce zchladit.Mel jsem dokonce dve nadoby v kterch jsem to chladil.V jedne se totiz dost ryche ohrala voda tak aby jsem zabranil tomu ze dojde studena tak jsem to mel radsi nachystany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 21:09 Muž O.Tom [439] Re: Tony2013
Po čtení zde jsem se taky nechal zlákat a koupil :) Ale plave mi tak 70%... Zatím jsem dnes k večeru testnul teprve 2 hrnce...

Když jsi vařil, sypat suchy liapor do vroucí vody, nebo nasypat do hrnce liapor, zalit vodou, dát vařit a po dosažení varu nechat odstát ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 20:32 Muž Tony2013 [228] Re: stafflik
Tak presne tohle me delal ten co jsem napred namocil.Vlastne to dela do ted.Alew jak jsem psal dal jsem ho dospod.Jeste jeden poznatek ten jsem nejak zapomel.Musi to fakt vrit a hned to prendat sitkem do hodne studene vody to byl ucenek nejvetsi.Ale i tak to ledce poletuje ale ver ze jak to bude v akva tak do tydne to drzi je to sice lehky ale kupodivu to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 20:27 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Tony2013
Safra, začinám uvažovat že to co mám nechám jenom jako podklad a převařím suchý znovu. To co mám utopeny a v bečce čeká na odhodlání k akci je pořád tak pohyblivy že z toho mám obavu. Jakýkoli pohyb vody a to i pomalý znamená že kuličky liaporu letí všemy směry. Asi odsaju to nejlehčí pryč a fakt převařím další pytel bez namáčení předem.. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 20:19 Muž Tony2013 [228] Re: malyLibor
Jeste ze me zbylo tech 10l z prvniho pytle na tu zkousku.Janak bych se trapil do ted :-D .Muzu zatim jen doporucit jelikoz jsem se dival na ceny rataje a Aqvaclay a muzu rict ze je to to samy akorat je s tim vic prace.Ale me prace nejak nevadila mezi tim jsem si bud dal cigaro nebo koukl na net a uteklo to jak voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 20:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tony2013
Díky za zkušenost. Potvrdilo to mou zkušenost, že lepší je vařit suchý Liapor, než ho předem máčet a pak vařit :-) Tak držím palce, ať v tom kytky hezky rostou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.12.2012 20:01 Muž Tony2013 [228] – Liapor a ja
zdravim
Tak uz muzu napsat svoje dojmy z liaporu.Koupil jsem dva pytle.Jeden jsem namocil a cekal do druheho dne co se bude dit.Kupodivu se nic nedelo.Plaval.Tak se jal vareni tim jsem dostal tak polovinu ke dnu.Druhe kolo to byla polovina z poloviny.Nu nic rekl jsem si necham to tak.Pote jsem ale vyzkousel zbytek z pytle uvarit suchej a co se nestalo tech 10l ci jsem povaril suchej tak klesl z 90%ke dnu.Z toho plynulo ze jsem se pachtil zbytecne s namacenim dopredu a mel jsem to hned uvarit suchy.Nastala sobota a jal jsem se varit druhej pytel uz suchyho.To slo jak po masle.Po uvareni celyho pytlu plavalo tak 95% mozna vic.Zase jsem neresil jelikoz uz jsem mel neco z minuliho vareni.Ne zjisteni bylo jeste takove ze ten manoceny a prevareny je stale lehci nez ten ktery jsem uvaril zasucha ten krasne nasakl a byl o poznani tezssi.Asi tyden jsem pak cekal na akvarium.liapor stale namoceny ve vanickach.Na tom jsem varil zasucha bylo videt ze se nacucava vodou musel jsem dokonce dolit aby horni vrstva byla stale pod vodou.Mezi tim jsem vybiral plavacky a promychaval obe vanicky.Jeste jsem dela pokusy se sazenim rostlin.Napustil jsem 9l akva dal ten lehci a kupodivu vse drzelo ale musel jsem to sazet pinzetou jelikoz prsty to neslo.Delala se vzdacky dira kytka vyplavala.Nastal den D dovoz Akva a zacatek pokladky dna. Napred jsem jako zaklad dal ten lehci rovnomerne po celym dne cca 4cm na to jsem dozadu a po stranach dodal ten tezsi a napustiltrosku vody jen tal aby to bylo vlhka ale stale na vzduchu.A jal se sazet Valisnerky kolem dokola a po bocich.Slo to dobre vubec jsem to necekal.Pak prisly na radu stonkovky a egeria.Ty drzely dokovce jeste lip nevim cim to.Jak bylo dosazeno tak jsem pomalu zacal napoustet a nosit vodu z mych dvou akvarii.Naposteni probihalo dobre.Musel byt maly proud vody pomalu ale jiste jsem vytahl vsechnu vodu z akvarek a vylovil rybky.Uplne vsechny co jsem mel v akvarkach.Filtr uz byl cca mesich v provozu rostliny a dekorace (koreny) taky zajety a k tomu 200l vody pekne odkalene (jako zaklad na zahnojeni).Jak sedl zakal za teplota byla stejna jak v kyblu s rybama coz bylo prakticky hned jelikoz jsem daval na teplotu bacha pri naposteni tak jsem vypustil rybky.Od nejmensich po nejvetsi.
Dnes po tydnu provozu muzu rict ze je vse ok.nektere rostliny vyplavaly ale to je spis ancikama.Ze zacatku liapor trosku poplaval ze stravy na stranu kdyz plavala nejaka vetri rybka a pancernicek se sel podivat co mu spadlo ale jak sel cas tak vse sedlo.Dokonce se me ovedlo udelat i oddelena patra pomoci bridlice.Koukam ze jsem se rozepsal nato ze to ma bejt jen zkusenost.Jestli je neco nejasne tak doplnim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 12:20 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: souky
Tady rybicky.net/nadrze/14608, ale podle vzhledu to na Eheim nema. osobne si myslim, ze to za to nestoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 10:14 Muž souky [592] - RostlinyRe: Treeman
zkus v betonárce u Plastimatu alias Peguform alias Cadence alias co já vim jak se to těď jmenuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 10:02 Muž Treeman [249] – Liberec
Má někdo tip na to kde koupit Liapor v Liberci?? Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 09:39 Muž Rida [85] - CichlidyRe: souky
Já ho použil v jednom starším externím filtru, kromě substrátu EHEIM který jsem jím trošku "dosypal" jsem vyměnil polovinu keramických kroužků na mechanickou filtraci za Liapor.
Subjektivní dojem je, že se parametry vody lehce zlepšili, ovšem měřím jen kapkovými roztoky a může to být jen přání otcem myšlenky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 09:14 Muž souky [592] - Rostliny
zkoušel jste někdo dát liapor jako filtrační médium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 08:17 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: bundik_ova
Nemyslel sem že bych vytahoval hnojivo ze substrátu, ale pokud budu přesazovat rostlinu a vytahnu ji i s tim substrátem pro vodni rostliny na povrch tak už ho nedostanu zpátky. Což mě trošku uniklo, takže to zas asi tak dobrý nápad nebude. Asi nechám jenom liapor a hnojivo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 23:39 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: stafflik
sám mám pod Liaporem hnojivo Osmocote - daný dodatečně formou ledových kostiček a žádný problém s vyplaváváním...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2012 23:35 bundik_ova Re: stafflik
Ahoj, vubec se toho neboj. Ja sadil do Liaporu kytky pred cca 2 mesici (kompletni vymena sterkoveho dna v zajetem akvariu). Vse stare slo ven. Akvarko cca 200l, cca 100l stare vody jsem si nechal v sudech, jinak vse "nanovo". Na dno jsem dal cca 2cm AquaBasic plus, na to 1cm toho nejjemnejsiho pisku, co jsem sehnal /na izolaci vyzivneho substratu od zbytku akva/ nakonec 6-10 cm Liaporu, vice samozrejme vzadu. Kytky mi "skaci" z akvaria, neda se to srovnat se sterkem. Vubec nehnojim, mam minimum ras (v porovnanim se starym stavem temer zadne) a vypada to moc hezky. A rekl bych, ze to ocenili i rybky, protoze jsou ted barevnejsi. Delat nove akvisko, jdu do Liaporu znova. Je to sice pakarna, ale stoji to za to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 22:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: stafflik
No, Liapor je velmi dobrý substrát. Jeho obrovská výhoda je jeho nesléhavost, že se voda s živinama i detritem dostane až ke kořenům rostlin. Navíc na těch pórovitých kuličkách žije spousta bakterií, které pomáhají ten detrit zpracovat na živiny vhodné pro rostliny. Až uvidíš, jak dobře v tom rostliny koření, a to i na příklad stonkovky, budeš vědět, o čem mluvím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 21:25 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: malyLibor
No tak to je zase trošku čára přes rozpočet... Já chtěl dát pod Liapor substrát na pěstování vodních rostlin a Osmocote... Takže to budu muset trošku testnout v něčem malim co to bude dělat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: muťa
Dal jsem 10 litrů, jeden sáček. Je na tom 10 cm Liaporu, ale kořeny rostlin jsou v Liaporu obrovské a včera jsem to např vytáhl na kořenech L.sessiliflora a ta nemá zrovna bůhvíjaké kořeny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:01 Muž Tony2013 [228] Re: malyLibor
Ja tam tohu chci dat jen malou vrstvu tak 1cm.Vicemene je to sterk.A na tom bude 5-10cm liaporu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 16:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: malyLibor
No jestli jsi toho nedal moc, toho starého dna. Já dal do 240ky na celé dno tři sáčky klasického starého dna a zakryl Liaporem tak, není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 15:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tony2013
Jestli mohu, tak tě zkusím ještě od toho starého dna odradit. Já dal pod Liapor dozadu za přepážku 10 l Acuaclay ground staré dno od Rataje a už bych to nikdy neudělal. Zrovna včera jsem trochu protrhával a zase se mi dostaly nahoru kousky z toho starého dna a působí to jako pěst na oko a vysbírávat to ze třistalitrovky je docela nepříjemná činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 14:58 Muž Tony2013 [228] Re: stafflik
Ja budu tento tyden delat velky akva.A taky si nijak nelamu hlavu.Budu met 200 litru zajete vody.Rostliny a filtr.Vse uz rok funguje.Ted to bude mit pouze vetsi akva a jine dno a o 200l vic.Uz jsem to delal kdysy a vse probehlo v poradku dokonce ani rasa.Ted pouziju truch staryho dna jako zaklad a pak prijde Liapor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: stafflik
Když to dáš do akvárka a nasázíš do toho rostliny, tak za měsíc za dva už budeš mít akvárko krásně zarostlé a můžeš tam dát rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 12:07 Muž stafflik [119] - RostlinyRe: Tonny2013
Tak já sem převařil druhou dávku a paráda. Mám utopeno tak 95%, zbytek se neumoudřil ani po opětovnym vaření, tak na něj dlabu a nacpu to do betonu i s dalším liaporem, takže beze strát. Nacpal sem to do bečky a tak měsíc, dva to nechám stát. Pak se uvidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 14:57 Muž ViktorX [474] Re: sikula
Tak po 8 měsících mi jich z 15 litrů plave ve skleničce tak kávová lžička, uvidíme, kdo to déle vydrží :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:49 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tony2013
Neboj. Až to založíš, tak možná něco vyplave, ale za pár týdnů už vše drží.
Já když jsem to dělal, tak jsem z toho byl nešťastnej, chtěl jsem to celý vyhodit, ale naštěstí jsem odolal, vydržel, a teď jsem spokojenej.
Ale je fakt, že jsem kupoval tu těžší frakci 1-4/625 - přímo od výrobce. Po převaření zustalo na hladině tak procento, víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:37 Muž Tony2013 [228] Re: malyLibor
Ted jsem to vyzkousel a je to docela dobry.Prosle se to nesmi vyrit.Zatom to drzi jeste zkusim stonkovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:35 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tony2013
...jak jsem to připravoval? Už jsem to tady v tom vláknu popsal, takže stačí to najít. Jinak jak píše libor - těch 10cm nad písek a pak sadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tony2013
ten převařený liapor jsem sítkem vybral do akvárka tak, aby byl mokrý, ale aby hladina vody nebyla nad Liaporem. Pak jsem si rozvrhl, kam budu co sázet, a začal jsem od pravé strany postupně k levé. Rostliny jsem sadil pinzetou a pokaždé jsem to okolo rostliny rukou pořádně přitlačil, díky čemuž jsem tam průběžně musel dosypávat další Liapor, celkem jsem ho do té Třístovky dosypal ještě 10 litrů, do Krystlkova jen tak 0,5 litru. Až jsem měl vše zasazené, tak jsem na místo, kde nejsou rostliny, položil talíř a začal napouštět. Napouštěl jsem vzduchovací hadičkou, nikam jsem nespěchal. Vyplavaly mi pak asi 3 kryptokoryny, ty už jsem sázel za pomoci horácomatek. Dnes už se do toho sází v pohodě jakákoliv rostlina, po půl roce se to chová stejně jako jemný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:16 Muž ViktorX [474] Re: muťa
No teď jsem tam dával Vallisneria gigantea, a jak jsem jednu zasadil, sousedka se drala ven... nečekal jsem to, u takového macka. Ale třeba je to tím, že jsem stále začátečník ano . Je fakt, že Egeria densa jsem stáhnul trs drátkem do kousku kuchyňské houbičky a bezproblémů. Ale jak psal tuším malyLibor o mnoho lepší je připravit dno, dát pár cm vody, osázet a pak teprve dolít - asi by to šlo lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 13:05 Muž Tony2013 [228] Re: muťa
a jak jsi to sely pripravoval.Je to stale moc lehky nato aby v tom neco drzelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2012 13:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ViktorX
Teda já vám nevím, jak to tady čtu. Já to sadil absolutně bez problémů. Žádná pinzeta, žádné nervy, nic. U několika stonkovek jsem použil horácomatky, ale jen u několika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 12:44 Muž ViktorX [474] Re: Tony2013
Sázení je na prášky, pořád to přitom leze ven, pinzeta asi bude dobrý nápad. Ale jak to jednou zasadím, tak to překvapivě drží, pandíci občas převrátí kuličku ale rostlinky jsou OK. Taky se ti ten Liapor časem zlepší, plácnu ca 3 měsíce se mi mezi kuličkami stále oběvovaly bublinky, jak šel zbytek vzduchu ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 12:33 Muž Tony2013 [228] Re: sikula
No jo ale ja mam 375l akva.Ted to zkousim v 10l a staci malej pohyb hladiny a uz se to zveda a zacina se vznaset.Jdu z toho zkusit vypumpovat vzduch dam to do nejakyho pytliku a pumpu s obracenym tahem budu tahat vzduch.Sice to bude boj v vetrnymy mlyny ale zkusim to.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 41 42

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 61085x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=1551