Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
Dania pruhovaná bych do 60 cm určitě nedával, jsou to střelci,kteří potřebují prostor pro plavání.
Na prvním místě jsou rostlinky, takže pokud možno nějakou rybku která "nebude rušit" celkový vzhled akvária. Něco jako aby si oko nejdříve všimlo celkové krásy akvária a rybiček až potom. Já vím, zní to zvláštně. A otíci by šli přidat? Nebo raději počkat až se namnoží krevetky? Nemyslel jsem dávat je tam hned, ale třeba za dva týdny. S krevetkama jsem měl také počkat, já vím.
Ahoj. Pokud chceš mit v akva pohyb, tak koukni na dánia. Já mám konkrétně pruhované a pohybu mám v akvárku až až. Ony to jsou rybky vzrůstem větší, ale nejsou tak náročné na prostor jako neonky. Takže bys nemusel mít výčitky ohledně toho, že máš "velkou" rybu v krátkém akva.
A pokud se sháníš po malých rybkách, tak např. razbora trpasličí by šla.
Jinak klidně se rozepiš víc o představě o Tvém akvarku. Jaké ryby se Ti líbí, jestli chceš mit v akva živo nebo klid. Protože u neonek modrých je to takové nejisté. Někteří píši, že jsou v pohodě a neschovavaji se, ale v jiné diskuzi hodně lidí píše, že neonky modré jsou plaché a když zahlednou někoho u akva, tak se schovají.
Spíš jsem myslel teď otíky nepřidávat. Neonky by rády i 80 a víc cm délky akva. Ptal jsem se schválně na rozměry, abys neměl třeba kostku.
Rozměry délka 60cm šířka 30cm výška 35cm. Otíci byli určení na případnou řasu a už tam zkrátka jsou.
Nedal jsi rozměry akvária, ale ty neonky se rády proplavou a možná by ty rozbory byly vhodnější. S otíkama bych počkal, nádrž má 6 týdnů a tudíž je stále čerstvá. Otíci jsou na nové akva náchylný, většina je navíc z dovozu.
0 11.02.2024 20:34 Dotaz Zdravím všechny,
Chtěl bych se poradit ohledně zarybnění mého akvária. Akvárium má 60l, je založené 6 týdnů a je kompletně zarostlé s přidáváním CO2. Obsadku tvoří zatím 7ks otíků a několik krevetek neocaridina. Chtěl bych tam dát 20ks neonek modrých nebo se mi líbí razbory espeho, ale přece jen vyrostou o trochu větší tak nevím, jestli to pro ně nebude malé? A napadlo mě přikoupit ještě 3ks otíků, takže by jich bylo celkem 10ks. Není to moc?
Děkuji za vaše názory a rady
Starší reakce
0 28.09.2023 12:41 Starka [288] Zdravím.
Mám takový speciální dotaz. Existují nějaké rybky do cca 6o l akvarka k neonkam, které jsou užitečné jako krunyrovci, ale nemají přísavku?
Chtěla jsem si pořídit krunyrovce jednopruhe, ale když si tu rybku prohlížím, nedávám tu přísavku - děsí mě.
Jsem prastena, já vím, ale proste nedá mi to se nezeptat.
Díky.
Starší reakce
Ahoj, není jednoduché něco doporučovat, pokud se o akváriu nic neví. Do jaké teploty mají ty rybky přijít? Je ta nádrž osázená rostlinami a v provozu dostatečně dlouhou dobu?
Co nějaké cichlidky?
Ale co se líbí mě nemusí se líbit tobě. Vyber si sama pomocí filtrů v atlasu
rybicky.net/atlasryb/hledat/ a přijď to sem zkonzultovat, pokud budeš chtít.
0 09.08.2023 07:57 Barunkač – Ryby k tetrám červenoústým
Dobrý den, mám nádrž 112l. V něm 6 otíků a 12 teter červenoústých. Prosím a typ jaké další rybičky k nim pořídit. Nějakou rybu či rybky které hezky vyniknou. Děkuji
Starší reakce
Děkuji za zkušenost. Co se týče panchaxe měla jsem pocit, že žije jen v horní části akva a šneci na dně by mu tedy měli být jedno, ale pokud to tak není, to by byl problém
Zkušenost mám jen s pseudomugil paskai a to teda nejsou ryby, co by byly zalezlé nebo jinak bojácné. Naopak pořád v prostoru a pohybu, neustálé naparování mezi samci a tanečky před samicemi. Měla jsem je jen krátce, ale jsou to hodně zábavné rybky. Krevet si nevšímaly, žraly všechno, co dostaly.
Panchax mi přijde dost dravec na to, že chceš něco, co dá tyloškám pokoj. To je ale jen můj dojem.
Volba sewellií podle mě byla výtečná, hezky doplňují otázku.
Proto jsem jdu s další, mám zase takové to teoretické období
Chci si pořídit nějakou zajímavou drobnou rybku do horní a střední části nádrže Okénko. Budu tam opět přesouvat tylomelánie, takže nic do spodních částí nebo nic kousavého jako jsou badis badis nebo vrčivka trpasličí.
Chvíli jsem přemýšlela nad panchaxem příčnopásným, ještě jsem ho nevyřadila ze seznamu ale možná půjde spíš ke krevetám do nádrže Pracovna, kde mám mnohem lepší růst plovoucích rostlin. Pak se ale nabízí co sem.
Napadl mě nějaký pseudomugil nebo nějaká drobnoústka, ale nemám zkušenosti ani jsem nedočetla o těchto druzích a jejich chování v jednodruhové nádrži. Nechci mít rybu, co je pořád zalezlá nebo ustrašená
Razborek už jsem měla mraky, nevím jestli bych do nich znovu šla, to samé perlové dánio bych dala do větší nádrže. Tetry taky nechci, mám ty ohnivky v druhé nádrži, nejsou úplně zajímavé. Moc mi toho ale tedy nezbývá
Starší reakce
V tom případě s tím, jak akva momentálně vypadá je sewellie lepší volba. Jen mě překvapilo, jak jsou velké, ty gary co mám teď jsou 3 cm drobci a sewellie co jsem viděla na burzách byly už tehdy větší. Mám jít jen do 3 kusů nebo 5 to akva zvládne? Už se mi nějaké povrchy dělají, ale ještě s rybami klidně počkám.
Mmch s těmi garami, nemám jich mít víc? Jak jsou malé tak to láká, ale co až vyrostou. Úkrytů v akva je cca 6 jeskyní nebo prostorů pod kameny a jako průplavy.
Dobré je si uvědomit co která ryba chce a dělá. Sewelie si živý primárně řasou, i tou kterou nevidíš. Sekavci jsou masožravý, tudíž mají jiné nároky na stravu ale zároveň i na prostředí. Pokud chceš například sekavce příčnopasé, tak jim zajisti dostatek úkrytů nejlépe z kamenů, jemný písek a hustou vegetaci, jsou nenáročný na chov, tolerantní k NO3 ve vodě ale zároveň preferují dno s větší plochou a správně členěné tak, aby nebyli ve stresu. Pro Sewelie je lépe mít ploché větší kameny pokryté řasou, popřípadě větší kořen apod.. zároveň vodu měkkou, s co nejnižším NO3 atd.. nejsou náročný na úkryty, jsou spíše exhibicionsti a mají svůj svět. Jinými slovy mezi Sewelii a sekvcem je diametrální rozdíl na uspořádání, stravu a prostředí
u obou druhů je třeba dohlédnout na spolubydlící, mít takové, které je nechají v klidu, zároveň mít takové které nejsou plaché (když budou plachý spolubydlící tak budou i oni) a na dně nemít zbytečnou konkurenci v potravě.
Zeptám se na názor k mému akváriu Asijská řeka. Původně jsem si myslela, že tam přidám nějaké sewellie, ale teď mi přijde, že na ně nebudu mít dostatečnou produkci řas, nejsem si s tím jistá. Přemýšlím, jestli by nebyla jiná ryba lepší, jako třeba Sekavka černopruhá nebo Sekavec příčnopásný nebo třeba sekavka malá (ty poslední dvě mají podle jiných webů nižší požadavky na teplotu)
Nebo mám jít do těch sewellií? Díky za názor
0 23.01.2023 16:58 Píno [71] Ahoj, chtěl bych konzultovat přidání ryb do nádrže Nový obývák. Rozměry 75x35x45 cm. Cca 90 litrů čistého objemu. Po přidání Otíků a s nimi i nějaké choroby mi nádrž dost prořídla. Tretra krvavá to přežila jen jedna. A samce Akarky samice umlátila po vytření. Nádrž je myslím dost zarostlá, ale samec byl hroznej moula.
Akarky zelené se mi líbí ty bych nechal to znamená že koupím asi párek a budu doufat že se samice spolu nějak popasují. Chtěl bych pořídit hejno Razbor Espeho (12-14 ks). Prosím zkušenější o radu jestli by to fungovalo. Moc děkuji.
Starší reakce
S tím centimetrovým pravidlem je to jen orientační. Není ryba jako ryba, ty sis vybral ryby s dobrým trávením, žádná čuňátka a malé, není problém jich mít víc než uvádí to pravidlo. Nikdo by ti do tvého akvária nedoporučil stejný počet pavích ok nebo ancistrusů. Hodně záleží i na zaběhnutém akváriu schopném zpracovávat rybí odpad. To je asi nejdůležitější. Proto je i důležité přidávat ryby postupně a pozorovat, jak to nádrž zvládá. Minimálně jedno dost přerybněné akvárium provozuji už docela dlouhou dobu, poslední rok s výměnou vody po třech týdnech a jde to. To není v žádném případě návod, že se to takhle dá dělat vždycky, základem je biologická rovnováha v akváriu.
Držím pěsti, ať se tvému akváriu daří.
Moc děkuji, tyhle rady jsou pro mě velmi cenné.
Ad otíci) díky za detaily. Dával jsem si pozor, odkud je beru, protože jsem četl o vysokém procentu úmrtnosti po transportu, jakmile je někdo bral třeba z Hornbachu nebo tak. Myslím si, že jsem vybral dobře, že jsem akvárko založil dobře, a že jsem při vypuštění do akvárka minimalizoval jejich stres, jak jen to šlo udělat. Možná proto mi přijdou docela spokojení a zdraví. Tak jim tedy budu držit pěsti a pravidelně je krmit, jak to ostatně dělám od prvního dne. Kamarády jim tedy pořídím až o dost později.
Ad 2 plnohodnotná hejna) jako klidně, já budu jen rád, když tam budou 2 druhy po 20 kusech, jen mi to uplně nevychází s tím přerybňováním. Dočetl jsem se, že 1cm dospělé ryby na 1 litr akvárka. To mi pak ty 2 plnohodnotná hejna přijdou dost přes čáru.
Díky i za další rady, ty krevetky ještě promyslím.
Otíky klidně přidat, je to hejnová ryba, ale teď určitě ne, teď drž pěsti těm stávajícím, jestli byli v dobré kondici, můžou dát i čerstvé akvárium. Pravidelně je krm. Moc je ale neuvidíš, akvárium máš dost světlé, budou zalezlí v kytkách. Jestli půjdeš do pancéřníčků, tak pamatuj, že je to taky hejnová ryba, do 54ky bych méně než osm/deset nedávala. A co se týká ostatních, já bych zase klidně dvě hejna pidiryb dala, jestli se ti líbí, proč ne. Deset kusů ale není hejno do tvého akvária, to je strašně málo. Klidně dvacet od každého a podle toho, jak se jim bude dařit, časem třeba i pridat. Mám bornejky ve dvaceti litrech hrubého, jedenáct kusů (viz foto, jsou tam všechny, fakt maličké rybky, tvoje vybrané budou podobných rozměrů). A krevetkám bych se nebránila, jestli nechceš bandu množících se neocaridin, pořiď si pár japonik, jsou sice větší, ale nenápadné a pro akvárium hotový poklad.
Dobře, díky za pomoc. Plány přehodnotím.
Namísto dvou skoro-hejn mít jedno není problém. Na to dno ale ještě nevím, jak a čím vyřeším. Do krevetek se mi moc nechce. Vyhazovat otíky taky ne. Tak možná víc otíků nebo toho pancéřníčka nějakého, snad se s otíkama bude kámošit.
Nebo lze na to sbírání dna nasadit šnečky místo toho pancéřníčka? Nebo ty jsou jen na řasu?
Otíci jsou značně citlivý ryby a většinou z nich aspoň část uhyne. Daří se jim až v zaběhlých akváriích a taky ne vždy. Proto je nedoporučujeme. Na řasy a čištění jsou lepší šneci.
Osazenstvo v podstatě stejně jako u předchozího dotazu. Dvě skoro hejna pidirybiček, vůbec to nevynikne. Doporučuju vybrat jedno a koupit 20-30 kusů, tento počet bez problémů akvárium utáhne, jsou to čistotné ryby. Osobně bych k tomu doporučil buď nějaký malý druh pancéřníčků na čištění dna od krmiva nebo krevetky neocaridiny.
Přesná hodnota dusičnanů a dusitanů jedině přes laboratorní testy. Papírky ukážou dost orientačně, kapkový testy trošku přesněji, ale pořád to je nic moc. Nic funkčního mezi není.
Ahoj všem. Také si rád nechám poradit jako začátečník, protože tu čtu trochu jiné informace, než v článcích na netu.
Mám čerstvě (17 dní) založené 54l akvárko. Viz můj profil. Na "plnohodnotné" osazenstvo je podle mých informací stále brzy, vidím to na 4-6 týdnů po založení. Přesto je tam ale už 5 otíků, protože jsem se řídil touto radou:
"Pokud to opravdu, opravdu nedokážete a pokud se v akváriu neděje žádná galiba, nikomu nic neříkejte a kupte si nějaké rybky s reputací nezničitelných prožívavců – krunýřovci, parmičky černopruhé, endlerky, dániá… Něco přece jen do té vody musí kadit, ať mají bakterie co trávit."
Nepřijde mi, že by se tam měli nějak špatně. Zatím žádný úhyn ničeho, ani kytek, žádná řasa, nič špatného kromě malé mizící plísně na kořenu.
Můj plán na osazenstvo je:
- Dánio perlové 10 ks
- Razbora ranongská 10 ks
- těch 5 stávajících otíků
a to je všechno.
Podle toho, co jsem si načetl, si ani nemůžu dovolit to přerybňovat víc. Zarostlé akvárko viz profil.
Moje otázky:
- Proč tu píšete, že otíci nejsou vhodní na zajíždění? Co jsem přehlédl?
- Co si myslíte o plánovaném osazenstvu?
- Co kupujete na měření dusitanů a dusičnanů? Přijde mi, že jakékoliv papírky jsou s měřením uplně mimo. Líbilo by se mi něco digitálního, co mi řekne přesné číslo, ale to asi neexistuje.
Děkuji za pomoc!
Pokud je chceš jako zajížděcí tak si kup jen samce, ať se ti zbytečně nemnoží. Samozřejmě, zajížděcí rybky fungují dobře, stačí 2 max 3. Jinak k tomu výčtu, proč tolik druhů ryb do 60l hrubého. Osobně bych volil jeden druh ve větším hejnu. Razbory klinoskvrne bych tam nedával, až vyrostou bude to pro ně malé a budou stát jen u skla jako sochy. Ekvivalent k nim jsou espeho, nejen že jsou hezčí, ale i menší a aktivnější.
Razbory Bornejské jsou prima ryby, pěkné a díky jejich velikosti a poměrné čistotnosti si jich můžeš dovolit početné hejno. Mají rádi klidné kamarády
na dno bych zvolil pancéřníčky, druh je na tobě, jsou to čistotné ryby. Pěkně vynikají pandy, otíky zatím vynech, na ty je času dost, jejich oblíbenou potravou je filtrování řas z vody, jsou poměrně těžko udržitelné a rádi hynou. Se všemi druhy o kterých píšu mám osobní zkušenost
bornejky při správném uspořádání akvária se neschovají a naopak se ukazují. Jinak, druhů ryb do tohoto objemu je mnoho, doporučuji si je projít a považovat
Pokud dodrzis pravidelne vymeny vody tak osobne verim ze budou v pohode. Ja zajizdel 240l s endlerkama, bylo to teda treba mesic po zalozeni a v pohode. Ale je fer aspon merit dusitany a dusicnany, abys vedel ze je vse v poradku.
Bornejky mam ve 40l akva a doporucuji si je nekde prohlednout. Jsou krasne ale je to fakt mikrorybicka. Jsou i aktivni a moje se tedy nijak neschovavaji a ze maji kde kdyby chtely. Otiku je tam s nimi pet, ty doporucuji pridat az do zajeteho akva, byl by zazrak kdyby se ti akvarium povedlo zalozit uplne bez ras a aspon se budou mit na cem past. Osobne je jeste prikrmuji repashy gelem a zatim pekne drzi a maji hezky kulata briska.
Díky moc, danio perlové resp. razborka Galaxy je super, ty budou určitě. Hodně zarostlé akva mám v plánu, ale zatím je založené 5 dnů, takže zázraky se zatím čekat nedají. Zítra na bříze dokoupit další rostliny. O kořenů považuji - otíci se mi líbí.
Teď se spíš chci zeptat, jestli ta paví očka (1x samec a 2 samice) po cca 10-14 odteď jsou OK jako zajížděcí rybky?
Otíky bych si rozmyslel, potřebují nějaký zarostlý kořen, aby se jim aspoň trochu dařilo, navíc nebudou skoro vůbec vidět. Neonky i razborky potřebují hodně zeleně, aby nebyly ve stresu a pak pro změnu nebudou ani jedny vidět, zvlášť když jich bude tak málo. Buď bych obojí vyměnil za 15-20 kusů razbory ranongské nebo bych tam dal pouze 20-30 neonek nebo moc hezká ryba na koukání je dánio perlové, zase v počtu 20+. Dvě skoro hejna pidi rybek nebudou vypadat vůbec dobře.
Pořídil jsem domů společenské akva 63l viz prezentace. Nyní je to týden po založení, kdy je napuštěno a osázeno (rostliny ještě přidám) a čekám. Chtěl jsem požádat o názor na plánované cílové složení osádky:
10x neonka modra
10x razborka bornejská
5x otík
3x paví očko
8x pancéřníček třískvrnný
Namísto bornejek uvažuji ještě o razborách klínoskvrnných, ale bornejky se mi zamlouvají více.
Jako startovací rybky bych chtěl tak za 2 týdny dát nejdříve ta paví očka (žádají si je děti), do kterých jsem byl trochu donucen dětmi...
. Ostatní rybky postupně...
Díky za názory.
Starší reakce
Já to beru od oka, koupil jsem 40 neonek modrých a pak jsem kupoval 20 dalších. Kubotajek jsem rovnou koupil 20 a bylo to akorát. Gavůnky jsem z odchovny přidával taky od oka, teď jich mám dost, takže další generace už půjdou do světa.
Ona se ta hranice těžko určuje, každopádně s množením v normálních nádržích nemám problém, buď jsou to ryby, které potřebují specifické podmínky nebo jim to sežerou náhodní kolemjdoucí (většinou šneci a krevety), takže sami se množí pouze šneci a krevety a tam je mně to úplně jedno.
Nech to plynout a sama uvidíš, kdy nastal čas s tím něco dělat.
Zajímá mě, jak řešíte plánovaný počet ryb. Do velkého jsem už třikrát musela dokupovat, nechápu, jak jsem si kdy mohla myslet, že 20 ohnivých teter bude ve 360l vpořádku, mám jich 50 a i tak by jich tam mohlo být dvojnásobek. Jediné, čeho jsem docílila bylo nutnosti karantény a případně, že když pak půjdou všechny stářím, nepůjdou najednou.
Teď, pořád v teoretické fázi ale už s reálnými rozměry a obyvateli, budou v plánu kardinálky čínské, k nim sewellie a pak případně garra flavatra, budu mít větší rozměry než v posledním dotazu, ale to se uvidí. Stejně tam pár měsíců budou kardinálky samy, aby se pro ostatní obyvatele vytvořil biofilm.
A zde je ta otázka.
Když budou kardinálky samy, pravda nemusí být ještě pohlavně dospělé, ale i pak v budoucnosti nejsou sewellie ryby, co by jim žraly mladé. Tím pádem se dá předpokládat, že se rozmnoží. Existuje nějaká maximální hranice ryb, co v akva být mohou. Jaký je tedy minimální počet ryb, se kterými mám začít, aby akva nebylo prázdné a oni ve stresu, ale taktéž aby nehrozila moc rychlá populační exploze moc brzo.
10 mi přijde málo, 20 mi přijde už skoro moc, ale to mi přišlo i u teter a kde jsem teď. Akva bude mít čistého cca 150l
Tema kubotaikama myslis razborky thajske? Na ten javsky mech se podivam
Mám zkušenosti jak s bornejkami tak kubotai a neschovavávali se žádný (ovšem nesmíš dát oba druhy k sobě, kubotai jsou dost aktivní plavci a Bornejky kliďasové, Bornejkam Kubotai vadili a raději byli schovaný). Naopak Bornejky dokázali dělat parádu a šli vidět i na dálku. Ale měl jsem hejno 50ks
Bornejky se budou schovávat, byť tak nevyniknou, na sledování jsou lepší kubotaiky. Jávský mech prostě položíš na dno a nic dál neřešíš, on se rozroste...
U těch jiných malých druhů bacha na to, aby se zbytečně neschovávaly. Tzv. křováci. Pak je neuvidíš jak je den dlouhej.
Myslím, že ty druhy mechů o kterých je řeč, nekoření. Prostě se jen buď na něco sami časem přichytí, nebo je mezi něco nacpeš.
to mě spíš než modrý neonky zaujali bornejky, tak uvidíme jak bude čas. Nechám to ještě uzrát v hlavě
Když se díváš tak možná, když se nedíváš a mají hlad tak padnou za oběť, kór večer
Koberec ne, sežeň si mech
Platí co píše Lojza007
Mech do rozumných rozměrů vypěstuješ mnohem snáz než kvalitní hustý koberec. Většina kobercovek vyžaduje pro svůj růst v podstatě high tech podmínky.
Já mám zkušenosti s Ramirezkama takové, že po dospělých i dorůstajících kusech nejdou. Pouze pokud krmím a obsdadí krmivo krevetky, tak je odeženou jako potravního konkurenta.
Velmi malé mladé průhledné kusy samozřejmě nárazově sežere téměř cokoliv, ale že by je vyloženě cíleně lovili, to si nemyslím...spíš náhodně když je zahlédnou před sebou.
Tak Neonky modrý si klidně trofnou na ochutnání jiné ryby stejné velikosti. Stalo se mi to, když ta ryba byla u dna a zrovna si mysleli, že je budu krmit. Tak do ní 2 ďobly.
A přitom tam je malá krevetka a té si nevšímají. Protože si od větších zapsaly za uši, že nejsou k jídlu. Když je někde chumel u žranice, tak kdo zjedná pořádek? Kreveta! Největší neonka v akva se na ní otočí, že kdo ji hladí fouskama... a pak dělá jako že nic a plave pryč.
Takže krevetky jsou královny. Aspoň dokud Neonky nevyhladoví
hodně mechu nebo případně hustý koberec že?
zkusím se podívat po nějakých kobercovkách do tvrdé vody
Z mých zkušeností krevety zcela ignorují pancéřníčci, parmičky černopruhé (odrostlé cca 12cm, které by je zvládaly chytat všechny) a gavůnci diamantoví a boesemanovi. Kubotajky a bornejky žijou spíš ve smíru díky velikosti krevetek, to samý neonky modrý. Tetra císařská a parmička duhová po nich jde dost ostře. Když dávám jednodenní dietu, tak je vidět, jak ty parmičky po krevetkách jdou.
Základem je hustý porost, kam se můžou krevetky schovat a kde vyroste omladina. Ideální jsou mechy, plovoučky s dlouhými kořeny nebo prostě cokoliv, co roste tak hustě, že do toho větší ryby moc nelezou. Dospělý krevetky jsou odvážnější a zvládají zdrhat, takže se vyskytují po celým akváriu, mladý skoro nejsou vidět, ale populace viditelně přibývá.
Krevetky ti bude žrát "každá" ryba, čím větší ryba tím větší krevetu sežere
bornejky budou ďobat čerstvě narozené, Danie trochu větší atd.. otázka je, jak přizpůsobíš akvárium. S těmito druhy krevety chovat a množit lze bezproblémů, jen to chce hodně mechu apod.
Děkuji za spoustu informací
na mě teď se rozmyslet jesi nechám tuto osádku a dokoupím jen japonicy nebo jestli se tuto osádku pokusím někomu udat a koupit si krevetky
Kluci v triku= danio pruhované (nejlépe bez závoje, klasika
)
Máš na mysli ty žroucí živorodky?
zkusím improvizovat a zkoušet nastavení akvária
kluci v triku? To je kdo?
zkusím si pohrát s proudem a uvidíme
Také ne. Improvizuj. Opravdu to pomáhá. Já to přistínil až dnes, tak nemohu dát rozdíl. Ale testoval jsem to-jen z toho nemám fotky.
Máš tam ukázkové tvory, co běhají a lítají. Tak pěkně natočené jsem je tu ještě neviděl. To video by si zasloužilo dát do Atlasu.
No, jestli máš namysli tu 54l (nevím jestli se jedná o to akvárium co máš v archívu-nečetl jsem všechny komentáře) tak tam ryby 8-10cm nedávej
kdyby ti fungoval "biorytmus" jak píšeš tak se ti slepá hladina nedělá
vzduchování tě vyjde max na 300 včetně kamínku a hadičky. Popřípadě za pár Kč hladinový sběrač. Nicméně, nevím jak máš nastavený proud a čemu říkáš vlnění hladiny, ale vím, že žádné 2 nebo 3cm ryby nemají rádi silnější proud, jelikož je to vysiluje
pokud chceš ryby do proudu zvol si druh k tomu určený jako například kluci v triku aneb danio pruhované. Ale, akvárium nepotřebuje silnější proudy, jsou spíše na škodu nežli k užitku. Jinak utlumení světla snadno provedeš plovoucí zelení jak jsem psal o pár příspěvků dříve, pokid nemáš alespoň krokový stmívač a světlo které to umožňuje. Mimochodem, stmívač je výborný nástroj na boj s řasou.
Přidat reakci
1 ...... [2] ...... 184 185
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199751x