Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 18:44 Žena Morticia [118] – Bojovnice a plži
Nevím,kam s tímto dotazem, tak to zkusím zde. Co bojovnice a malí plži? Kružníci, Levatky apod. Nechutnají jim třeba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 23:46 Žena Morticia [118] Re: Belisana
I mezi sebou? A jo, tak to se jim asi něco nelíbilo. Ale dám na Tvou radu, betty tam mám 3, z toho 1 samce.
Není lehké skloubit tu osádku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 23:20 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Morticia
Dělají to všichni :) oni to tu v atlase píší, to jsem si bohužel přečetla až jsem si je přinesla. Nejdříve ale napadli neonku a tetru, ty nejsou dlouhoploutvé. Já je kupovala u chovatele, nebyl to plánovaný nákup, tak jsem se s ním o nich napřed radila - a on říkal, že jsou vhodní ke všem rybkám, které tam mám, i k bettě. Oni se pak napadali i mezi sebou, když jsem to probírala s jinými chovateli, tak byli překvapení. Nevím, proč se to dělo, ale doporučuji ti najít k bettě jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 22:34 Žena Morticia [118] Re: Belisana
Ten je taky moc pěknej a přímo píšou ne k závojnatkovým rybám. A dělaly to i samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2017 19:52 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Morticia
rybicky.net/atlasryb/halancik_gardneruv popupace Lafia Gold. Můžeš se na něho podívat do mé prezentace Diversa in Blue. Napřed zlikvidovali neonku a tetru, pak okousali beťákovi všechny ploutve (zachránila jsem ho na poslední chvíli), a to všechno během snad dvou dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 19:26 Žena Morticia [118] Re: Belisana a Pepan
Měli tam halančíka skvostného a ještě jeden druh, bohužel si nepamatuju jméno...
A jaké si měla halančíky,Belisano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2017 23:20 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Jaký halančík? Někteří jsou rvaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.04.2017 23:15 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Morticia
Halančík preferuje chladnější vodu, bettě bys měla přitápět. Sice se o halančících píše, že jsou mírumilovní a mohou být ve společenském akváriu, já měla jinou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 23:08 Žena Morticia [118]
Včera jsem objevila v prodejně Halančíka, moooc pěkný. Co k Betta splendens? Dál je tam Danio rerio, Corydoras panda a plánované jsou ještě Lorikárie? Snesly by se?
Halančík to byl myslím skvostný (takový žlutý) a pak ještě jeden druh, takový méně výrazný,nepamatuju ale si jméno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2017 15:26 Maq Re: Morticia
To je dobře, že to pročítáš a ptáš se, mně se líbí Tvůj přístup. Ale u té betty ta teplota je holt výjimka z pravidla...
... a vzhledem k tomu kolik začátečníků začíná právě s bettama, mělo by tam být napsáno minimálně 26°C slovy: dvacetšest stupňů tučně podtrženo.
Si myslím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2017 14:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
- bud v klidu, zvedni na 26
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 14:28 Žena Morticia [118] Re: lacewings
Už jsem to naštělovala na 25°C...co ti pandi při 26..? A Dania?
Já ten Atlas pročítám docela detailně, k tomu i na dalších webech,pak fóra...
Na krmení si dám pozor, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2017 14:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-neřid se atlasem, to je pouze informační, ne vždy je tam vše náležitě odpovídající
-zvedni tu teplotu na 26, jak ti radí Drvi, šup, neotálej s tím
-nepřekrmit první dny ,střídmost v krmení,
-hlídej si tu teplotu,ty dva stupně neřeš, to není šokové pro žádný druh ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2017 14:13 Žena Morticia [118] Re: Maq
V tom případě opravit Atlas!
OK, teplotu zvýším o stupeň, vzhledem k pandům a dania prý taky raději né moc přetopeno. Bude to stačit? :-(
Taky by mi přišlo zvýšit najednou o 2 stupně šok pro stávající osádku...
Reptání beru! Každý má nějaké zkušenosti a je dobře, se tu o ně podělit. Měla jsem to řešit dřív...ale vlastně vždyť nejsu člověk, který bezhlavě koupí a pak řeší problémy. Já ten nákup zde konzultovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 14:08 Žena Morticia [118] Re: drvi
Panda má max.25°C. Safra a to si to všechno píšu, aby se mi ty teploty (a jiné..)"našly" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 14:07 Maq Re: Morticia
Nenech se rozhodit mým reptáním. Co jsem napsal je možnost. Klidně Ti to může fungovat, jak potvrdila drvi.
Ale tu teplotu ber vážně. 24°C je pro ně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 13:51 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Já bych teda tu teplotu zvedla na 26 :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 13:37 Žena Morticia [118] Re: Maq a drvi
Hmmm, právě jsem došla z akva burzy a přinesla jsem si je... Byly -kromě pand- jediné, co měli z mých plánovaných ryb...
V akva mám 24°C, dle atlasuje to min. teplota pro ně. K velikosti akva jsem myslela,že čím větší,tím lepší, hmmm, asi to neplatí vždy. Zde v atlase je psáno,že může být ve spol.akva a dost lidí je i má. A jestli je to import nebo chov mě teda vůbec nenapadlo se zeptat. Mám doklady a vizitky-má cenu se na to zpětně prodejců ptát?
Karanténu jim bohužel taky neudělám,jedině v kyblíku, což asi není to pravé ořechové...co teď jako.. :-|

Ty pochybnosti mi teď trochu kazí radost z nákupu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 12:50 Muž rudiezi [3] Re: romant
Ďakujem za radu, ale s ktorými živočíchmi teda rátať do budúcna ? Nech sa môžem pripraviť, naštudovať si o nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2017 12:02 R Muž romant [27987] Re: rudiezi
Zatím žádný, je to uspěchaný ten beťák ta prozatím neměl co dělat, ale když už tam, je tak denně měnit min. 1/3 vody, topit na 28st. týden nekrmit a pořídit 3x tolik rostlin, bez toho co jsem teď napsal to nepůjde a ani tak nevylučuji nějaké problémy.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 11:45 Muž rudiezi [3] – 60l
Ahoj. Aké rybky a koľko by som mohol dať k samcovi betty splendens do 60l akvária, prípadne iné živočíchy (slimáky, CPO, krevetky atď. ). Potreboval by som niečo pestré, nech to tam "žije".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2017 11:30 Žena drvi [2894] Re: Maq
1.Ne vsechny betty jsou importy, a i ty ktere jsou, lze pomerne snadno prolustrovat neklikadennim pobytem v karantene. Nebo kdo chce, muze si koupit bettu primo od ceskeho chovatele, takovych moznosti tu je spousta. Totez, co o importovanych bettach, plati i o ostatnich rybach.
2.Je pravda, ze ve vsech svych akvarkach mam teplotu 26 st, bez ohledu na to, jestli v nem betty mam nebo ne. A ostatni ryby tim evidentne nestradaji, dokonce i neonky obecne ziji v teto teplote 4. rokem zcela v pohode
3.Ja jsem take zastancem chovu bettich samcu v samostatnych 20 - 30 litrovych akvariich, povazuji to za optimalni reseni. Na druhe strane sama mam samce ve 120 litrovem spolecenskem akvarku zcela bez problemu. A v 700 litrovce mam krome mnoha jinych ryb i 9 samicek betta splendens, ktere velmi dobre prospivaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2017 11:12 Maq Re: Morticia
Nerad kazím všeobecnou shodu ve vaší besedě, ale mám několik důvodů, proč se mi nápad s bettou moc nelíbí:
1) Mám dojem že betty jsou chované v těch nejpříšernějších podmínkách a riziko zavlečení nějaké nákazy je u nich nadprůměrné.
2) Kvůli bettám budeš muset vytápět akvárium na vyšší teplotu (cca 27°C), což stojí kačky a nemusí vyhovovat ostatním rybám. (Budou rychleji stárnout, víc žrát, větší zátěž pro prostředí, atd.)
3) Myslím že bettám, jejich povaze, relativně velké společné akvárium nevyhovuje. Nebudou se cítit dobře, čili stress, čili zvýšené riziko komplikací (nákaz). Jsou to samotáři, v přírodě žijí v zavlažovacích příkopech a podobných loužích; velký prostor a společnost by si samy určitě nevybraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2017 23:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-Garra rufa, ano
-Botia, ne, k uvedenému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 22:59 Žena Morticia [118] Re: lacewings
Čichavci tedy ne,už jsem o nich četla od více akvaristů,že mohou být agresivní - třeba zrovna k Lorinám,které plánuju.
Tedy kombinace Danio rerio+Corydoras panda+Lorikarie+betta spl. 1xsamec a2xsamice by mohla být v pohodě. Ještě jsem uvažovala nad Garra rufa....
A Bottia je dravá, ne? Mám plže,tak to asi ne.e, i když to jsou pěkné ryby. Plži tedy především ty větší,i když ty malé mám taky. Jestli by třeba mřenka nešla Ampulárce po tykadlech a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.04.2017 22:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyBetta splendens & Trichogaster, Trichopodus ,
Betta splendens & Trichogaster, Trichopodus ,
-podstata společného chovu, je vzájemně u těchto druhů z dlouhodobější doby poměrně problematická, ve vztahu
teritoriálního hájení
-je potřeba brát na zřetel, že chování čichavců se velice blíží chování cichlidám, kdy v době tření, námluv a odchovu jsou tito zástupci poměřně agresivní (někteří méně) a dokáží teritoriálně obsadit podstatnou část akvária
-agresivita třeba Trichopodus trichopterus je dostatečně známa
-navíc je zde poměrně odlišné chování jednotlivého páru, nebo skupiny, kde členění hierarchie je děleno, jedinci si teritoriálně vymezují prostorové osobní teritoria tzv. klidové zony
-pokud vezmu v potaz problematiku infekčních vředových forem a tuberkulozy u čichavců, ve vztahu možnosti přenosu k bettám ,tak zde vidím poměrně možný nesoulad možnosti společného chovu.

-je tedy zřejmé, že co v počátku chovu se může jevit za harmonické chování, s postupným dospíváním a pohlavní aktivitou, kdy se tento stav může změnit, proto z dlouhodobějšího hlediska, je společné soužití nevýhodné-nevhodné
-ke společnému chovu s druhy Trichogaster, Trichopodus, je lépe využít kombinace s druhy Botia,Corydoras,Loricarie,atd.
-některé druhy z rodu BETTA, nelze zařadit vůbec ke společnému chovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   31.03.2017 21:28 Muž Jackalino [54] - MañanaRe: Kaira
Čichavci bez bett ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 17:08 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: drvi
Ve 190l spolu být můžou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2017 13:48 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Čichavce k bettám raději ne, to buď jedno nebo druhé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 13:33 Žena Morticia [118] Re: kleopatracz
Tak tu hnědou bych teda taky považovala za samičku! A jaký z ní je frajer. :) Máš výhodu, žes měla kam přesouvat toho druhého. Já mám jedno akva.
...teď vidím, žes psala...ze 2 dokonce se udělali kluci! Aj ve SkloRexu se trochu netrefili,no toto!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 13:31 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Já koupila 4 holky v Sklorexu, jedna za 3 dny 1 uhynula, že dvou se udělali kluci...Takže zůstala jedná samice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 13:28 Žena Morticia [118] Re: kleopatracz
Nooo, poohlédnu se po nich i teď na burze a spíš budu spoléhat na rozpoznávací schopnosti prodávajícího. Ty výrazné ploutve a tak jsou vidět ažu dospělých, žes měla kluky? Kupovalas malé?
Nad čichavcem jsem také přemýšlela, nad zlatým. ale nevím ještě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 13:24 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Rybky si vem jaké se ti budou líbit, na burze jich budou mraky, ale černé jsou málo, mne se udělal černý samec z hnědé, nevýrazné samice, viz foto Bree v mé Atlantidě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 13:21 Žena Morticia [118] Re: drvi
Díky ženy za reakce. Tak jestli mi nějaké padnou na burze do oka. ;-) A ještě otázka,kdybych tedy pořídila 1 samce a samičky, můžou mít jinou barvu nebo raději stejnou? Onehdá jsem zahlédla bílou bojovnici (samce) a vypadal moc pěkně. A teď zkouším jen tam google a vidím i černé jedince. To by mohlo vyřešit moji potřebu černé ryby!
S pandama asi můžou v pohodě být, že jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2017 13:14 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Taky si myslím, že z betty splendens nemusíš mít obavy. To bys musela mít vyloženě smůlu na nadprůměrně agresivního jedince a to zas není pravděpodobné. Klidně bych tam 1 samce a 2 - 3 samičky dala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2017 13:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Morticia
Betty rozbroje dělat nebudou, dánia ani nedoženou, natož aby jim ublížily. To spíš dánia by mohly rušit bettu svým neustálým plaváním. Ale ve 190l bude místa dost, aby se betta mohla uklidit někam, kde bude mít od nich pokoj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2017 12:36 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Bety si ostatních ryb vůbec nevšímají, pokud se nahánějí, tak jedině mezi sebou. Beťák se mi také naparuje před samcem čichavce, ale jen se naparují, není to nic vážného. Jen si dej pozor na pohlaví, ať neskončíš jako já, z holek se mi vybarvili kluci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 11:01 Žena Morticia [118] – Betta splendens nebo imbellis?
Zdravím. Stále plánuju a vymýšlím osazenstvo mojí nádrže. 190 l, nyní 24°C,tvrdost 17,3, více v prez. Základem bude hejno Danio rerio+Corydoras panda. K nim mi už více lidí doporučilo bojovnice. Ale asi k nim mám trochu do společného akva nedůvěru, aby nedělaly rozbroje...

A teď jsem v atlase objevila Bettu imbellis-bojovnici nebojovnou. Píšou tvrdost 5-19°dGH a ideální jednodruhová nádrž. Na www.akvarista.cz/… zase preference měkkých vod a může být i ve společenské nádrži. Tak teď nevím...Má někdo?

Nebo to s tou bojovností betty splendens zbytečně hrotím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2017 18:15 R Muž romant [27987] Re: I Love Pets
Tak z tvého projevu je zřejmé, že jsi začátečník a proto ti dám opravdu dobře a upřímně míněnou radu a tou je NA TERČOVCE ZAPOMEŇ. Další radu kterou ode mě obdržíš, tedy pokud to myslíš s akvaristikou vážně, se zde ofiko zaregistrovat a získat tak větší přístup k informacím už jenom tím, že při registraci spolu s uvítacím vzkazem od redakce obdržíš i několik velmi užitečných odkazů, které budou jistě nápomocny při seznamování se s akvarijním prostředím. ;-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky , rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 17:52 Rybka Re: I Love Pets
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 17:47 I Love Pets – Budeme mit akvarko...
Mohla bych se zeptat budeme mit docela velke akvarko a chtela bych se zeptat jake rybicky muzou byt spolu.
A,1×Beta+3ךneci+11×terčovci
B,2×Beta+3ךneci+11×terčovci
C,1×Beta+11×terčovci
D,2×Beta+11×terčovci
Muzou byt Betty a šneci a terčovci spolu???
Pripadne jake jine druhy???
Předem děkuji za odpovedi a za všechny rady třeba mam tam mit filtr?Mi ho tam mit nejpis budeme ;-) :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 07:26 R Muž romant [27987] Re: Spenata
Ano, tato kombinace je vhodná, ohnivky nikomu okusovat ploutve nebudou a v kombinaci s těma otíkama to bude dobře postavená osádka. Krevetky bych už nedával, tam hrozí, že poslouží beťákovi jako vyítaný masový příkrm. To akvo nejdříve založit, nešetřit s rostlinama, nechat řádně zaběhnout, tedy po dobu min třech týdnů a jako první obyvatele bych volil právě ty ohnivky, před i po vpuštění rozhodně vyměnit i polovinu vody, jako dalšího obyvatele tak za 14 dní po ohnivkách, bude-li vše v pořádku toho beťáka a nakonec otíky, čím déle tím lépe.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 06:52 Spenata – Betta & tetra ohnivá do 54 l
Zaujala mě kombinace teter ohnivých a beťáka, myslíte že to bude fungovat? Nebudou mu okusovat ploutve? Plus otíky nebo krevetky na dno... Zakládám AQ 60x30x30. Moc ocením vaše názory na vhodnost výběru popř. i počty rybek a v jakém pořadí je pořídit. Renata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 21:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Faire42
-říkám to dokola
-1) neber ancíky,neber ancíky,neber ancíky,..ancíci jsou problem
-2) argumentovat Hin sa hukáže
-3) do roka a do dne, Hin sa hukáže…-pokud selže bod 2
;-) O.T.prosím a děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 20:42 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: romant
Koukám, pěknou debatu jsem tu rozpoutal. =)
Krupička - léčí se, projevila se dneska (akvárka sleduju denodenně), nemyslím, že bude takový problém. Donesl sem si ji nejspíš s ancíkem.
Ancík je tam jen na chvilku, než trošku odroste. Do léta by snad mohlo být zajetý nový obývákový akvárko (min. 96 litrů, spíš větší), poslední úlitba mému koníčku, kterou manželka schválila. U beťáka je teď proto, že v tomto věku ještě trochu pomůže s řasou.
Řasa se likviduje. Snížil jsem dobu svícení na cca 6 hodin denně, mechanicky odstraňuji při výměnách vody.
Ohnivky - já bych tam radši nic nepřidával, jenže víte, jak je to někdy s manželkama (drvi promine, je-li vdaná smich ). Ty ohnivky mi přišly jako jediná přijatelná možnost (i když rovnou deset - to bych si netroufal ani tipovat, zvažoval jsem max těch šest uvedených jako minimum). Každopádně bych je určitě nekupoval zítra na burze, byly by víceméně formou slibu věcí budoucích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2017 20:12 R Muž romant [27987] Re: Maq
Hnusně řečeno, krupička mě netrápí, to nepovažuji za nemoc, ale za tzv. civilizační prohřešek, mě spíš více ve vztahu s tím mýám doporučením trápí ten ancák, pravda je malej, ale on toho dovede více nakálet než skonzumuje, to bych viděl jako možný kámen úrazu v tom rozhodnutí, proč to neudělat tak, jak jsem to navrhl. ;-)
Edit: Pokud by se mělo považovat za problém, trochu řas, který ostataně má v akváriu každý a kdo ne, tak lže, potom by se nedalo do žádnýho akvária doporučit vůbec nic. X-) Tedy v přeneseném a ad absurdním slova smyslu, ale myslím si, že už jsem byl svým lehce provokativním souhlasem pochopen. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 20:12 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Mám skupinku ohnivek ve stovce. Podle mě těch 15 litrů je fakt maximálně na tu bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 20:09 Maq Re: romant
Krupička.
A řasy.
Já jsem to četl, ale jak jsem napsal, je to pro manželku, má to souvislosti, v těch jsou ryby jen "malé ryby".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 19:50 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Nevím, kolik z vás " objemových exorcistů" mělo kdy ve stejným akváriu beťáka a skupinku teter ohnivých, podle mě neexistuje k beťákovi a to i do obdobných zavrhovaných obejmů lepší rybka než jsou tetry ohnivý. ;-)
Edit: A proč teď nezazní ten správný argument, že jsem to přestřelil? To nikdo nečte co se píše v deníku u prezentace? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2017 19:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
A proč jenom deset? Když by se skládaly na střídačku, jedny ocáskama nalevo a druhé napravo, tak klidně i padesát.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=301