Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:05 DANMAZUR00
Ahoj mám otázku.Loví bojovnice poter zivorodek?Nebo ho musím regulovat sám?,Jestli ano bude ho zvládat ve středně zarostlé akva 60x30x30?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:39 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: DeathTheKid
Moje nedávná zkušenost mne naučila, že je potřeba jisté opatrnosti. Přidal jsem do 120 litrové nádrže samečka ke dvěma samičkám, které tam už byly zvyklé. Sameček to téměř nezvládl. Samičky byly prostě dominantnější, považovaly jej za vetřelce a začaly na něj tak intenzivně útočit, že jsem jej radši nechal zvlášť v menším akváriu.

Takže chce to trochu pozornosti a přidání provést v době, kdy je dostatek času sledovat chování ryb. V případě potřeby je lepší mít připraveno i to osmi litrové akvárium. Dominance samečka není vytesána do kamene, ale z dosavadního chování samiček už zřejmě tušíš, jakou mají povahu.

Samozřejmě, záleží taky na tom, jak je akvárium zarostlé a jestli můžou mít rybky dostatek soukromí, když někdy začnou trpět ponorkou :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DeathTheKid
Ne ze Ti Betak bude samce Paviho oka nahanet, on ho klidne bude nejaky cas ignorovat, ale jednoho krasneho dne po nem skoci a zabije ho. Ne vzdy, ale tohle riziko tam je, a neni uplne male, uz jsem to videl, proto to stale zminuji, nic hezkeho to nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:26 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DeathTheKid
Tak to mu bude v té dvoustovce mnohem líp, zvlášť když je hodně zarostlá. Betty milují prales. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:20 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: Kaira
Děkuji pěkně za informaci :) no... uvidíme. . Protože mamka ho dostala k narozeninám a my jsme měli jen akvárium o objemu 8L...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: DeathTheKid
Můžeš. Akorát se může stát, že beťák bude nahánět samce pavího oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:10 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Betta a Oka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla dát do 200l Bettu samce
Mám tam jen 2 paví oka a dvě samičky Bett. Akvárium je hodně zarostlé. Předem děkuji. :-) love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 09:07 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: endy
Bettu do tohohle blázince fakt ne. To si radši sežeň žluté platy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 22:05 Žena Turbínka [2558] Re: endy
Už v téhle fázi se mi osádka tvojí nádrže nelíbí. Parmička tam nemá vůbec co dělat, je to ryba hejnová a chce hodně prostoru pro plavání, nejlépe trojnásobný objem co máš a vyšší. Když pominu tu, že i tetra červená a neonka jsou hejnové ryby. Ancistrusové jsou špindírové, do 60 l bych nedávala ani jednoho. Navíc ti rodí platy a ancíci, betta má ráda vodu čistou a tohle jsou špiniči první ligy. A bylo by jen otázkou času kdy by beťákovi hráblo a začal by se prát a nebo by ho dostala společnost tolika ryb do nějaké nemoci i přes pravidelnou údržbu! Nedávala bych tam už vůbec, ale vůbec nic naopak bych se snažila všechny nevhodné ryby umístit do lepších podmínek. Za mě, někoho kdo má betty rád rozhodně NE! A pokud ti tam chybí žlutá spíš si pořiď na dno nějaký žlutý kamínek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:26 endy – bojovnice
Mam 60litrovy akvarko, puvodne 2 platy, 5 neonek, 3 ancitrusy, 1 labeo bicolor a dve tery cerveny. Jenom tak pro zabavu a radost. Ted semy uz treti mesic rodi nova zberba .2x po 50 ancitrusov a raz 40ks plat skvrnitých. Cast ancitrusov sem prodal ale i tak se to tam hemzi spis jak v terariu s cvrckama. Cistim nonstop, krmim každý den, vypadaj nonstop nenazrane. Mam otázku muzu tam dat do barvy ,,chyby my zluta,,,dajme tomu jednoho samce bojovnice? dekuju

PS: Kdo by chtěl v Praze mlady ancitrusy, tak daruju.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ceasar
Ta Pavi oka k Betakovi silne nedoporucuji. Uz jsem to psal milionkrate, ale zopakuji. Muze byt dlouho klid, ale jednoho dne prdne Betakovi v hlave a je po nejkrasnejsim samci Paviho oka. Proste po nem drsne vyjede, coz pro Pavi oko snadno skonci smrti.

Naproti tomu muzes mit i vice samic k Betakovi, ale za predpokladu, ze je akvarium dobre zarostle a samice se maji kam slusne schovat. Mam u Betaka 3 samice, a to dokonce jen v 54l. Obcas tam pekne blbnou, ale jak to nekterou rybu prestane bavit, zaleze a je klid. Takze nekdy na prvni pohled ani nevidim rybu zadnou. Ovsem chce to mit i trochu stesti na kusy, nekdy se nesnesou ani dve samice a dokazi si i ublizit.

rybicky.net/nadrze/17109
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:56 R Muž romant [27987] Re: ceasar
Tak dánia a oka budou sem tam na odstřel a jejich třepetající se ocásky budou kráceny a držkolezci jsou dost bordeláři, což zase nejde moc dohromady s požadavky bett na kvalitu vody. Takže suma sumárum, návrh nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 19:52 Muž honza007 [0]
Zdravim, mam malý dotaz. Mužu mít v 96L bojovnici samec+samice, ancistruse (asi 3x) a paví očka a danie cca 3-4 kusy? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.03.2014 19:36 Žena Turbínka [2558] Re: skoropes
Je fajn, že si četl, zda spolu rybky být mohou. Ale přečti si u moll jaký je minimální objem nádrže, ve které je chovat? To je ten problém. Nech bettu samotnou v těch 22 l, je to teritoriální ryba a v tak malé nádrži bude útočit téměř na všechny ostatní, brání si svoje teritorium a navíc molly ve 22 litrech nemají co dělat ;-)
Edit: Navíc betty rády vodu čistou čemuž moc nepřidává nedokonalé trávení všech živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:52 amrtin Re: skoropes
Tak neni ryba jako ryba,některý beťáci jsou holt "jiný" hmm ,takže se obávám,že to lepší nebude :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:41 skoropes – snášenlivost
Zdravím,mám bojovnici pestrou(samce),který byl dost dlouho v akvárku(22litrů)sám.Nyní jsem k němu přidal dvě molly na které útočí.Zde na rybičky.net jsem se dočetl že tyto ryby spolu v jedné nádrži být mohou.Mám je odlovit(mloly)adát je do jiné nádrže nebo si na sebe zvyknou.
děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:54 Hani Ballon molly a bojovnice pestrá sameček
Děkuji, dám tedy samečka bojovnice pestré do jiného také 60l akva a snad mu seženu vhodnějšího kamaráda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 20:18 Žena Turbínka [2558] Re: Hani
Už těch 60 l je pro ty molly těsné, navíc spojení živorodek a bett není zrovna ideální kombinace. Jako čističe bych nedávala už žádnou rybu (ono nepřidávala bych žádnou rybu tak jako tak), hlavně ne ancíka, kterej je sám prvotřídní bordelář. Dala bych tam spíš partu piskořek, okružáků a levatek, když nebudeš překrmovat plži se budou držet v úměrném počtu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 20:15 R Muž romant [27987] Re: Hani
Ne, to nedělej a na čištění si pořiď odkalovač, bude potřeba, žádná ryba ho nenahradí a jinak už teď je to akvo za hranou, tedy v tom počtu bordelářů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 20:10 Hani – Ballon molly a bojovnice pestrá sameček
Zdravím, ráda bych se zeptala, zda můžu do 60l akva dát k sedmi rybkám ballon molly jednu bojovnici pestrou, je to sameček. A také, zda je vhodné mít v akvu antiky nebo jaká rybka je vhodná nejvíce k čistění akva. Moc diky ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:28 amrtin Re: nemam
Mě teda tetru černou jako jedinou rybu v akva proháněl(tetry už jsou až na jednu,kterou nemohu chytit)pryč.Ony mu nikdy nic neudělaly. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nemam
Betak se sice s Pavimi oky snese, jenze jednoho dne mu prdne v kouli a sestreli toho nejkrasnejsiho samce. Je to bleskurychly utok, lepe nez sestrel se to nazvat neda. Takze opatrne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 14:05 nemam – bojovnice
S bojovnicemi ve společenských akvariích nemám moc zkušeností, ale na 100% vím, že se bojovnice nesnese s tetrou černou, tetra jí ožírá ploutve proto se nesnese ani s jinými dlouho ploutvími rybami. Zase naopak se snese s platami, tetramami krvavími popř. nenonky, ale víc toho bohužel nevím ;).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 20:40 amrtin Re: Turbínka
Já mám 10(teď už 9,jednu sem musel utratit) krvavek s beťákem a v pohodě,hrajou si jen samy mezi sebou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 14:52 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: monule
Samec + 2 samice by asi ještě mohlo být. :-) Ale spíš byl volila menší rybky, třeba platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:44 monule Re: Jaja
Jeste me napadlo co treba nektery mecovky mexicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 11:44 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: monule
Pokud bys volila molly, tak pouze jednu barevnou variantu. Pokud bys dala více barev dohromady, tak potomci jsou různě flekatí a nevypadá to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:23 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: monule
Cosbík je v reálu spíš modrostříbrný než šedivý. :-) Je to úžasná barevná dominanta.
Klidně by tam mohl být i perleťový, ten je taky moc hezký a prý klidnější než modrý, nebo ten medový, zakrslý - ten je taky pěkně barevný... Záleží jen na tom, co se ti líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Turbínka, monule
Tetry měděný bych nedoporučovala, jsou to taky pěkný potvory. Naopak čichavců ani živorodek bych se nebála, ve 160l se to při dobré údržbě snese. A o malý se čichavci a betty postarají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:18 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Čichvavci a betty taky není nejlepší společnost, škubou jim ploutve. A mě osobně se nelíbí ani společnost jakékoliv živorodky k bettě. Místo těch moll bych třeba dala parmičku duhovou (nejsou taková prasátka a nebudeš muset řešit problém s malýma) a místo pavích oček, které dnes nejsou ryby vhodné pro začátečníky, bych se koukla po razborách klínoskrvnná, espeho, atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:14 monule Re: Turbinka
A treba cichavci? Medovy a modry? Ale ten modry mi na nekterych fotkach prijde az "sedivy" :(
Nebo zivorodka duhova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:12 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Krvavý bych k bettám nedávala, pěkně mi beťáka škubaly potvory. Koukla bych se třeba po měděných nebo ohnivých tetrách s mírnější povahou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:05 amrtin Re: monule
Neonek dej vic aspon 20 a k nim treba 10 t.krvavych nebo jinych teter(cerveny...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:54 monule
Zakladam 160l akva, bude tam betta (samec + 2 samicky), 10 neonek, krunyrovec obecny, 2 parmicky cernopruhy a 4 molly(asi 2black a 2gold).
Chtela bych tam i nejake barevne (zlute modre cervene) doporucite nejake vhodne?
Bude hodne zivych rostlinek, ukrytu....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 15:12 Žena Jaffi [91] Re: hafieror
Já souhlasím s Atikou - místo galaxek bych taky volila rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa Pro galaxky mi 19 litrů připadá málo. I když chápu, že galaxky jsou mnohem hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 11:37 Žena Atika [134] Re: hafieror
Já bych dozadu pro rabzorky přidala ještě nějaké houští, aby se měly kde schovávat, třeba hrst řečanky - Najas guadalupensis, dá se sehnat, má ji skoro každý a uchytit ke dnu třeba šutříkem, bude se hezky vznášet k hladině. Místo galaxek by šly razborky skvrnoocasé, řekla bych, že jsou méně náročné na prostor i vodu a nejsou tak bojácné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:38 amrtin Re: hafieror
Red cherry 10 ks,rasborek 6-10.
Ale bojim se toho filtru - bude nasávat malý krevetky :-O .To se dá u tohodle udělat asi jedině obalením sacích otvorů síťovinou.
Jinak akvo se mi líbí,až bueš mít příležitost,dej tam trs plovoucí ricie(i když ten růžkatec je pro krevetky taky super a rychle se rozrůstá).Tu tvrdost bych asi neřešil,zkus je nejdřív (během adaptace) na tu vodu si zvyknout,tzn.postupně do původní(nebo prostě měkčí-převaření...) přidávej tu tvrdší.Ale myslim si,že pro život jim to nebude tak vadit,jenom nemůžeš očekávat mladý galaxky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:56 Muž hafieror [16] Re: amrtin
Takže po dalších pár dnech čtení volím variantu "1" s Razbora galaxy a red chery. Poprosil bych někoho zkušenáho o doporučení poštu kusů. V neděli vypadalo akvárium takto
evox.stampinet.net/…
dnes takto
evox.stampinet.net/…

Snad jdu správnou cestou a budou se mít noví obyvatelé, pro které si pojedu 22.2., dobře. Akorát se ještě musím nějak poprat s tvrdostí vody, je psáno že galaxka snese 10 a já tu mám 18.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 10:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dušan
Ancáka rozhodně NE!!! Je to prasátko a kazil by jim vodu. Ancáka do takové malé nádrže ani samotného! Na pancéřníčky je to malé. Je to hejnová ryba, která potřebuje minimálně 6 kusů, ale to je taky na hraně. Dávat jich tam pár není dobré a celé hejno neunese ta nádrž chemicky. S takovýmito rybami by sis do nádrže koupil taky pořádné hejno problémů (co je sice častý, ale málo oblíbený druh :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2014 10:38 Žena Turbínka [2558] Re: Dušan
Pancéřníček černopruhý je hejnová ryba! Chce hejno alespoň o 6 kusech a nádrž minimálně 60 l! Ancistrus je prasátko, většina z nich dorůstá přes 15 cm a je pro ně vhodná větší nádrž. Navíc betty rády vodu čistou a ancík není dobrá volba. Vím, že chceš slyšet deset druhů ryb, které tam můžeš dát, ale není tam vhodný ani jeden, máš malou nádrž. Na čištění dna si pořiď piskořky, vyhneš se spoustě trablů!
To michalt: Nechci nějak zpochybňovat Tvou radu, ale hejno 6 otíků do 40 l ještě ke třem bettám je poněkud předimenzované. Navíc otík je ryba hodně náročná na kvalitu vody, provzdušněnost, zarostlost nádrže a já bych si na otíky třeba teď ani vůbec netroufla. Navíc o Dušanově nádrži víme jen to, že jsou tam 3 betty nic o filtru, osázení, dně, úkrytech, atd. Ty razborky bych neviděla taky jako vhodnou volbu, je to hejnová ryba, která chce partu alespoň o 10 kusech, ve větším počtu hejno více vynikne a do té 40l ač je to ryba čistotná tak by se přidáním hejna razborek udělala poměrně chaotická polívka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 10:35 Dušan Re: michalt
OK.Dík za info. Ale napadlo mě,že bych jim přidal pár pancéříčků černopruhých,nebo ancistrusů,aby uklízeli dno.To by vadit nemělo,snad. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 10:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dušan
Nevím, nevím. Na 40 litrů je taková trojka právě dost. Možná přidat hejno otíků - 6 kusů, ale ti se budou držet spíš ve spodní části nádrže. Na tetry je to malé. Možná by se hodily razborky trpasličí. Jen s těmi nemám zkušenost, jestli je beťák nebude považovat za vhodné zpestření jídelníčku. Ale ke stávající osádce do těch 40 litrů další rybky jen opatrně. Snad se vyjádří někdo zkušenější.

EDIT: Tak už se vyjářil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.02.2014 10:16 Žena Turbínka [2558] Re: Dušan
Do 40 l k samci a dvěma samicím bych už nic nedávala ;-) maximálně tak piskořky. Akvárium je malé a 3 betty jsou už tak křehká agresivně-teritoriální rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 07:54 Dušan – beťák + rybky
Zdravim.Jaké rybky jsou ideální k beťákovi,aby je nenapadal a naopak? Mam akva 40l a v něm beťáka + 2 samice,taže je to tak trochu prázdný. Dík za info. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2014 22:37 amrtin Re: hafieror
Pokud bude varianta s krevetkama a malýma rybkama,tak doporučuju 10x rasborku skvrnoocasou ;-) .Ale chce to větší houští,ony se v něm rády schovávaj a i tak dýl trvá,než se rozkoukaj ;-) Filtr musí být zabezpečen,aby nenasával kreveťátka,asi by bylo nejlepší jej vyměnit za kostku s miničerpadýlkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 21:39 hafieror – Uff Ufff
Ufff poprvý - přečíst poctivě všech 28 stránek tohoto fóra mě zabralo týden. Vesměs se tu dotazy opakují stále dokola a málokdo z tazatelů se namáhal vůbec něco číst zpětně i když odpovědi měli třeba hned pod svým dotazem.

Ufff podruhý - bohužel jsem začal číst pozdě a tak mám založené jen 19 litrové AQ a přemýšlím co s ním. Výměna nepřipadá v úvahu.

Původní plán byl mít tam betu a k němu nějaký rybky. I když se píše, že 2cm rybky na litr, tak je zřejmě tento poměr rozdíl u akvária které má 20 litrů a 100 litrů. Co bych rád měl také, tak jsou krevetky red cherry. Takže mám dvě možnosti:

1) jen betu a risknout krevetky a počítat s tím, že se můžou stát drahým krmenim. Samozřejmě jako každej zde se ptající začátečník i já budu doufat v odpověď, že tam třeba můžu mít ještě nějakou rybku, ale to od těch zkušených jako je semtex,romant a pár dalších určitě nezazní. Trochu mě děsí filtr, mám ten nejmenší interní co nejvíc utlumenej, ale i tak se lístky ve vodě lehce hýbou, takže klidné vodě to úplně neodpovídá ale podle postřehů by to neměl být problém.

2) betu vynechám. Takže na dně budou krevetky a pak něco malýho zřejmě hejnovýho. Když jsem to prolízal, tak stejně na 19 litrů není doporučenýho nic, takže zde zkusím radu zkušenějších. Snad se nějaká najde.

Akvárium budu zajíždět do 22.2. kdy je v Jihlavě burza a tam bych si už chtěl něco odvést. Na dno jsem dal ADA Amazonia, jeden kořen na kterým mám navázanou Měchýřku vánoční, plave tam růžkatec ponořený a je zasazena šípatka šídlatá a asi hnědovka windelov. Ještě nějakou skalku tam mám v plánu koupit. Fotku dodám.

Předem děkuji za určení nebo potvrzení správného směru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:39 Žena Turbínka [2558] Re: helena
Ty po nás chceš souhlas, ale to vážně nejde. Osádka té 60 je nevhodná už pro tu stávající a ještě přidávat betyny. Ze stávající osádky když pominu to jak už zde Roman zmínil, že je to děsivý mix kontinentů se ani jedna ryba nehodí to tak malé nádrže. 60 l by šlo pro hejno 6 malých pancéřníčků 15 menších teter a s přihmouřením oka samce a dvě samice betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2014 22:36 R Muž romant [27987] Re: helena
Máš zřejmě problém s psaným textem. N i k o h o!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:34 helena Re: romant
A kdybych tam pridala jeste jednu samicku? Tak by tamslidva...nebo tam nedavat vubec nikoho? Nebo jak by melo teda vypadat takove 60l akvarko,aby bylo idealni? Diky H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:09 R Muž romant [27987] Re: helena
Tlamovci a skaláry tam nepatří, je to na ně malý a bude to silně stresový prostředí a bude docházet k napadání se navzájem a nově příchozí může se stát "zajímavým" objektem zájmu, tohle opravdu nedělat, škoda ryb.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41850x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=851