Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 20:57 Muž Ezcool [0] – Biotop pro Bojovnici pestrou
Ahoj chtel bych se zeptat co patri a hlavne jake ryby do biotopu pro Bojovnici pestrou.Je to 72 litru a jeden samec a dve samicky.Dekuji za odpovedi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 08:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jasanek29
Mohl, nebyl problm.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 07:43 jasanek29
Myslíte,že bych mohl dát samce a samici bojovnice k mečovkám????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 17:12 RAP Re: Semtex
Ano, záleží na povaze samce. Jinak já mám bety společně s rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy a rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova, k nim otíky a rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly . Jinak cichlidky bych moc nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Zinka
Na dno určitě menší druhy pancéřníčků a sumečků, třeba Otíků. 10 samiček bett je si myslím zbytečně moc, ale tak 2-3 by šli..

Je hodně možností, já mám třeba dánia, black molly, mečovky, tetry černý...
Prostě rybky asi v jejich velikosti.
Z větších by mohl být nějaký čichavec, ale jen pár. Nebo cichlidky, pokud to nebudou nějaké moc agresivní velké druhy.

Hodně záleží na povaze Bettaka. Na foru je o tom hodně napsaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 11:24 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Zinka
Fotka k příspěvku Pokud s bettkami začínáš,bylo by asi nejlepší doplnit bettíkovi akvárko takovými 10 různobarevnými samičkami a udělat ho hodně členité a zarostlé.Jinak záleží na povaze bettíka.Pokud je mírumilovný,ve větším akva může být třeba s razborkami.Naprosto nevhodné jsou rybky které okusují ploutve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 09:50 Žena Zinka [1]
Ahoj, potřebovala bych poradit.

V pátek jsme si v důsledku náhlé touhy udělat si něčím radost koupila samečka bety. Vybavena cca 8litrovou skleněnou koulí, nějakou tou kytkou, kamínky, žrádlem a 6 litry vody z jeho domovského akvárka jsem si to všechno přinesla domů a sedla si k netu, abych se podívala, jestli čistě náhodou mojí rybičce ještě něco nechybí. Díky tomu jsem už asi za 20 minut věděla, že jsem učiněněj rybí Herodes, že chudák beťák to má u mě horší než v koncentráku a že jediná ryba, kterou můžu chovat, je ta ze spořiče obrazovky. Co to udělalo s mojí karmou, nechci radši vědět, jisté je, že pokud se příště zrodím aspoň coby ploštice, budu moci mluvit o štěstí.
Ráda bych s tím něco udělala, strávila jsem tedy víkend brouzdáním po všech možných i nemožných stránkách o akvaristice, přeměřováním nábytku a diskuzí s přítelem, až jsme se nakonec dohodli na cca 85litrovém akváriu, které bychom rádi oživili ještě dalšími rybkami.
Bohužel v otázce, jaké rybky se hodí k betě, nepanuje taková shoda jako v názorech na chov rybiček v kulových nádobách – zatímco někde jsem se dočetla, že bety jsou krom vnitrodruhové nesnášenlivosti mírné ryby, jež se snesou v podstatě s každým, o pár stránek dále stálo, že beta je mrcha, jejíž přítomnost v nádrži se přímo vylučuje s neokousanými ocasy ostatních rybích příslušníků.
Můžete mi prosím tedy někdo poradit, jak by mohla vypadat skladba ryb v nádrži udaných rozměrů? Mám o tom zatím jen velmi vágní představu, líbilo by se mi hejno nějakých menších rybek, 3-4 velikosti bety, a pokud to akvárium této velikosti snese, i 1-2 rybky o něco větší. Ráda se ale nechám usměrnit, jde mi především o to, aby se rybkám společně dařilo.
Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2010 08:23 Žena Kerze [14] Re: Sirah
Hm, v neděli jsem zkusila Betťáka z karantény šoupnout do šedesátky k ostatním rybám a kdybych tam hodila žraloka, tak asi nemohl nastat větší šrumec. Jak uviděl Razbory okamžite se načepýřil a vyrazil proti nim. Chvíli jsem je nechala se honit, ale bylo vidět, že všechny ryby jsou ve stresu, takže jsem Betťáka vrátila zpět a zajela mu koupit novou třicítku. Sousedka vedle má Betťáka s ostatními rybami bez problému, asi je to kus od kusu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:58 Žena Sirah [11] Re: Sewer
Jak jsem, krom jineho, psala vyse, je to i o jedinci (stejne tak jak nekdo v pohode chova s neonkami skalary a jinemu skalary neonky lovi),napsala jsem zkratka a jednoduse svou zkusenost, ze mi bettak proste neonky pocuchal. Ale vratit jsme ho nesli, poridili jsme mu vlastni nadrz. Na tom, ze si nekdo precpe rybama 30l nadrz, coz by se dalo povazovat temer uz za tyrani, ale rozhodne nic nemenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:00 Muž Sewer [99] Re: Sirah
No, jak už mě tu někdo nepěkně zkritizoval, nejsem zrovna moc zkušený ... nicméně můžu z vlastní zkušenosti znovu říct, že jsem měl páreček Bett ve společném akváriu a dalšími rybami a nebyl jediný problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 20:25 Žena Sirah [11] Re: Petula6
Omg, dalsi inteligent, co ma 30l nadrz a v ni neonky, dania a pta se zda, by tam mohla jeste betta. Jasne, mohla, proc ne? Akorat ze pulku rybicek ozere a druha vychcipa stresem.
Ale pokud vlastne planujes uhyn, tak je to v poradku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:40 Petula6 Re: Sirah
Děkuji mám velké akva cca 30 litrů,teď v něm mám rybičky už dané,ale v případě jejich úhynu jsem přemýšlela o bojovnici..sameček + 2 samičky..ale co jsem koukala,ty se snadno vytřou,tak bych se ani nechtěla koukat jak požírají ty mladý ano a zase jeden sameček mi příjde málo..a pak jestli se snese s ancistrusíkama! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:35 Žena Sirah [11] Re: Sewer
Ne vsechna dania jsou preci zavojove formy...
A jak rikam, do dvou dnu jsem mela neonky oskubane, takze ja bych k nim uz bettu neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:33 Muž Sewer [99] Re: Petula6
S neonkami by neměl být problém (Betty nejsou vrazi ;-) ), ale dania mají závojové ploutve, takže zde by se problém mohl vyskytnout. Snad poradí někdo, kdo má s touto kombinací zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:32 Žena Sirah [11] Re: Petula6
To zalezi jak mas velke akvarko, jak zarostle, kolik ukrytu a kolik ryb. A pak na jedinci betty. Me betak do dvou dnu oskubal vsechny neonky. Tak dostal svuj vlastni domecek a ze spolecenskeho sel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 19:31 Petula6 – Bojovnice
Ahoj, mám otázku jestli se bojovnice pestrá snese s daniem pruhovaným nebo neonkami. :) Děkuji za odpověď!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 12:36 Žena Linduš [166] Re: jitka
Máš tam rybí guláš, nevím co přesně chceš slyšet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 08:47 jitka – bojovnice
Ahoj vsichni, prosim vas moc o radu. Mam doma aqvarko (asi jen 50l). Mam tam jednoho cichavce ponekud vetsiho, pak dve tetry, a dve nozovky a zapomela jsem na krunyrovce ponekud take prerostle.
Koupila jsem si bojovnici, zkousim to. Jenze neco je spatne bojovnice je vyhukana plave jak das a porad skovana. A navic jsem si vsimla ma okousane ploutve. Ja tusim ze to bude spatnym osazenim rybicek ale i tak bych potrebovala poradit co delam spatne. Nevim jestli je to tim ze jsou tam velke rybicky, hodlama ty velke vratit zpet do aqua centra jen potrobuju mit jistotu ktere ty rybicky jsou spatne.. Prosim poradte dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:04 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Pavel
V jednej mojej knihe sa pise ze ba sa bojovnice a rajovci nemali chovat spolu... Takze asi sa to neskonci. Podla toho aku mas velku nadrz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 17:54 Pavel Re: Giowanni
Spíš teď vidím že Rájovec vyhrává a bojovnice se už schovavá. Tak snad zrcadlo bude pusobit i na něho. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 17:43 Giowanni Re: Pavel
mně pomohlo dát na boční stranu akva zrcadlo a samec bety pak dal pokoj ostatním rybkám i když je sem tam prohnal nebyl to takovej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:27 Pavel
Zdravím, mám problém s bojovnicí. Včera jsem koupil samce, dnes jsem ho dal do akva a pořád bojuje se samcem rajovce dlouhoplotvého. Co s tím? Uklidní se nebo se pozabijí?Přemyšlel jsem, že bych dal rajovce k tlamovcům, ale taky nevím jestli to nebude problém.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:35 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Bulva
No to je mozne. Mne jedna obzierala ryby aj black molly napriklad. A druha ta bola milucka dobrucka aj k samickam... Mala som ju tiez v 60 litrovom, takze neviem ale nemas to husto zarybnene. Takze mozno by to mohlo vyjst. :p Aj ked ta zavojnatka.. Tu nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:16 Bulva Re: Petr
Nevim jak by se chovala, zrovna k tem druhum co jsou tady, ale uz jsem se na podobne tema kdysi ptal a pry to zalezi hodne na jednotlivci. Jedna betta utoci a vse zive a okusuje rybam ocasky a druha je tak flegmaticka, ze kdyby kolem ni proplavalo hejno potravy, tak se ani nehne (nadnesene).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:11 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Petr
Betta se tam vejde a agresívní není.Ale závojnatku někomu věnuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:04 Petr – Betta + ostatní mé ryby
Mohu koupit do 60l akva bettu splendens když tam mám už - 2x ancistrus, 1x závojnatka, 3xblack molly a 3x plata ?

Nebude zlá vůči ostatním a vejde se tam ještě vůbec? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kopkop
U Bojovnic je všechno možný.
Už několikrát se naše samičky načepířili na zrcátko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 20:04 kopkop Re: Bainah
ahoj reagovali jste mi na okousanou bojovnici a radili zkoušku se zrcatkem.ja prvni zkusila samce a ten se načepyřil i kolem pusy.pak jsem zkusila tu " samičku" a ta udelala to same.pak jsem zkusila i tu menši samičku a ta nic.mužou se načepyřit i samičky?
diky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 13:38 Žena Bainah [3] Re: kopkop
Ahoj, mě taky samička po cca roce samečkovi okousala ploutve a to dokonce nadvakrát....No a nakonec jsem jednoho dne našla samečka spinkat u dna...Moje samička určitě nemohl být sameček, protože nereaguje na zrcátko (to kdyžtak vyzkoušej) a navíc žila se samečkem opravdu skoro rok. Třebas jí nějak omrzel, nebo tady měl někdo názor, že byl už starej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 12:53 kopkop Re: lukasbarinka
Fotka k příspěvku takovou mame samičku-jde z toho poznat jestli to není samec?? :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:43 Muž lukasbarinka [0] - LabyrintkyRe: kopkop
JJ už se mi stalo že mi prodali krátkoploutvou variantu samce jako samici, ale reakce byla okamžitá a velmi bouřlivá, spíše si myslím, že se opravdu jedná o samice, které se do něj do chudáka pustily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kopkop
Byla to jistě jedna z těch dvou "samiček". Je i docela možný, že jedna ze samiček je samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 20:54 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: kopkop
Mohli to byt aj tie samice ak sa chceli triet a on nechcel. Je to mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:48 kopkop Re: Teflon
Cichlidu nemam. A když jsou na samečka 2. ;-) Tak to by si mohly troufnout ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kopkop
Asi by to chtělo víc zarostlou nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:30 Muž Teflon [0] Re: kopkop
Samicky by si snad na samecka netroufali. :-)
Me se tohle stalo, kdyz jsem mel cichlidu ramirezovou, ale tu tam asi nemate :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:10 kopkop – ožrany samec bojovnice-kdo to mohl byt?
Predevčírem nam umrela samička od bojovnice, tak jsem koupila radeji 2 nove. Dneska jsem si všimla že je hodně ožrany samec bojovnice. Kdo mi to ožírá? Mam tam 2 velke červené mečovky, 2 ancistruse, gubky, 3 kominíčky a neonky a 2platy. Mužou to byt ty samičky bojovnice? Kdyžtak dam jednu pryč. (ta mrtva samička byla dost okousana, ale mozna uz z obchodu. Nevedeli jsme jak ma vypadat tak jsme brali co dali). Ted mame 2 pekne-1 modra a 2 cervena, samec je červeny. Diky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:35 Muž motýlek [275] Re: lukyazuzka
ono je to asi i o náhodě ... jak dole píše Semtex - záleží i na "povaze" bojovnic ... mně mladé betty postupně doslova zlikvidovaly dania pruhovaná - asi dvacet kousků a přitom se dlouhé týdny dařilo je spolu udržet ... ale nutno přiznat, že těch bojovníků je tam asi 50 ;-) ... a ve stejné nádrži je i několik Endlerek a těch si nevšímají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:25 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: jaqubko84
Ja mám tiež samčeka Bojovnice medzi pavími očkami. Keď som ho k nim dala, tak niektorým samčekom očiek "zmizli" chvosty, ale už im dorástli a nikto im ich neokusuje. To bolo asi iba na uvítanie

:-) Teraz si plávu spolu a všetko je v poriadku. Len teraz neviem, či k tej bojovnici môžem dať samičku bojovnice, lebo tú čo mal odrovnal. Možno preto útočil na samčekov očiek, lebo si myslel, že bojuje o svoju samicu. Nebude mu smutno bez samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2010 21:03 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Semtex
Nezáleží to spíš na tom jak byly chované? Mám ten dojem, že to okusování budou dělat hlavně samečci bettek, které byly chované v "krabičkách" vedle sebe a vedené k tomu, aby se "vytahovali". Jinak co vím, tak Bettky chované už od malička spolu s ostatníma a nerozdělované takhle, tak nenapadají opravdu ostatní jak svého druhu, tak ani rybičky jako jsou očka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 20:53 Jakubqo814 Re: lukyazuza
Krevtky mam aj ja a v pohode všetko je v pohode....prosím neriešte tu infekčný rozpad plutvy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:58 lukyazuzka
Máme Betťáka s daniama leopardíma dlouho ploutvýma a uplně bezproblemu. Daří se jim uplne v pohode. jen kdyz jsme napoprve dali betťaka do naseho spolecenskyho akva tak nam ho malem roztrhali halancici tak sel do mensiho akva k tem daniim. A dokonce u nej mame i krevetky a taky v pohode. Je uplne mirumilovnej. Mazel jeden. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jaqubko84
Měl jsem Betty s Gupkama a v pohodě. Bojovnice si jich vůbec nevšímali. Záleží na povaze betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:58 kovboj Re: jaqubko84
Muze. Mam je spolu uz par let a zadnej problem snima nemam. Chce to jenom dostatek plovoucich kytek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:58 Muž Martinezz [0] Re: jaqubko84
Mam samecka bojovnice s polu s ockama a mam tam jeste black molly a par dalsich rybek a bojovnice si jich vubec nevsima... Akorat mi asi zlikvidovala nove narozeny pavi ocka, asi z 12ti prezili jen 4. :-( Staci kdyz je tam vic rostlinek a je to v poho... Aspon teda u me ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:49 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: jajaapaja
Jj souhlas. Pohryžou se. Sameček betty bude považovat samečky oček či pestře vybarvené samičky za konkurenci a utluče je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:43 Muž jajaapaja [174] Re: Jakubqo814
Nedoporučuji.Moje kupky skončily s okousanýma ploutvíčkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 18:40 Jakubqo814
Može byt Bojovnica Pestrá a Gupka spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 16:23 Muž Lada2 [11] Re: zelvik58
tak hlasim ze se uz zaclenila do kolektivu a s nikym se nenapada.jednou jsem videl ze zvedave dorazela na japonicu ale pak odplavala pryc byla na ni moc rychla:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:42 Muž Lada2 [11] Re: jajaapaja
uz je tam:-)) je blbej hned se schoval takze o nem ostatni ani nevi:-)) Uz se zhaslo tak dej se vule bozi rano uvidime potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1401