Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:47 helena – betta a tlamovec zluty
Ahoj,chci darovat do 60l akvarka samce betty, jiz v nem zije 6 tlamovcu zlutych, 1 neonka, 1 skalar a jeste jedna rybka - netusim jaka...neublizi si navzajem?? Hlavne tlamovci betakovi..diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 20:43 Žena Jaffi [91] Re: VVV
Akvo se mi líbí. Souhlasím s předešlými komenty, neškodily by plovoucí rostliny. K beťákovi navrhuju halančíky pestré. Mám je společně od července a vyhovují si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 19:14 amrtin Re: VVV
Takže ještě trochu zarůst(ony i ty minirasborky maj rády houští),pak je a nakonec beťáka a bude to v pohodě(30l na toto osazenstvo stačí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:51 Žena Turbínka [2558] Re: VVV
Do 30 l bych dala buď samotnou bettu nebo nějakou drobnou hejnovou rybku třeba jak si psal tu razborku. Ale ve 30 l bych k bettě nikoho jiného nedávala, je to malý, málo zarostlý prostor a tím si s teritoriální rybou koleduješ o malér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:50 Muž VVV [0] Re: VVV
A díky všem za informace, hlavně že malé rybky nasadit předem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:48 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Taky si myslím, sama ho ve 20 l mám s Helenou a nemyslím, že bych bettu nějak týrala. Ale osobně bych betty do menších nedávala, hlídám/uzdravuji kolegyni bettu v 4,5 l bez filtru a to opravdu není vhodné prostředí pro tak krásnou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:48 Muž VVV [0] Re: amrtin
Zapoměl jsem to tam napsat, akvárium má 30l a asi přidám ještě jednu rostlinu z většího AQ a taky jeden vodní hyacint, aby se tam ryby nebály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:42 amrtin Re: Jája
20l je pro beťáka (samotnýho) v pohodě.Ale tohle mě připadá větší - sakra,to se tu budeme dohadovat o velikosti? :-D Snad nám to VVV objasní :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:39 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: VVV
A pro zajímavost - jaké má rozměry to AQ? Řekla bych že nemá ani 20l. Pokud to tak je, tak do takového prdítka bych nedala žádnou rybu. Já osobně bych bettu nedala do menšího AQ než je 60x30x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 18:22 Žena Turbínka [2558] Re: VVV
Vypadá to dobře :-) Jen bych doporučila přidat nějakou plovoucí rostlinu (Pistia stratiotes, Ceratophyllum demersum, atd.) betty na nich rády odpočívají a pokud má na hladině plovoucí listy jak otřeba ta Pistia staví si pod nimi samec hnízdo. Já osobně bych tam razborky skvrnoocasé nedávala, jsou moc malé a betty si často dovolují, přemýšlela bych o nějaké drzejší rybě třeba drobnoústka trpasličí. A hlavně dobrou ruku při nákupu beťáka, někdy se stane, že vedle sebe nesnese nikoho, jako třeba ten můj "pitomec" :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:54 amrtin Re: VVV
Jo,může být ano .Je tam topítko?Beťák má radši vyšší teploty a plovoucí kytky,tak nějakou přidej,třeba pistii.A těch rasborek víc,alespoň 10.
Mě se to akva docela líbí palec
Edit: A ještě něco:ať už budou ty rybičky jakékoli,vždy je nasadit dříve než beťáka, obráceně by mohl vzniknout teritoriální problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:50 Muž VVV [0] – akvárium
Fotka k příspěvku Je tohle akvárium, když ještě nalepím zezadu a z jednoho boku černou tapetu, vhodné pro bojovkici pestrou a možná také pro cca 6 razborek skvrnoocasých (Boraras urophthalmoides)nebo jinou malou hejnovou rybku? Co mám případně změnit?
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:43 amrtin Re: klaudiee
Nesežerou,neboj ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 16:17 Žena klaudiee [0] - Labyrintky
Dobrý den,
Můžu přidat do 54l akvárka pár mikrorazborek? V akvárku mám samce betty a 5 samiček. Nevím jestli je nesežerou, ale všechny mé betty jsou klidné. Hlavně ten sameček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   27.10.2013 19:44 JoKa Re: Johny
Bichir do 60 l? Ani se neptám jaký bichir, do 60 l nepatří žádný z nich!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:11 Muž Johny [4] – betta
Ahoj, chci si založit akva okolo 60l s bettou. Myslíte, že by se betta snesla s bichirkem?? teda spíš on s ní? nerad bych aby mi ji sežral.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 22:18 amrtin Re: Aforte
Koukni na moje Ledové neonky-mám tam beťáčka a spoustu krevetek.Ryby sice jejich počet redukují,ale i přesto se kr. úspěšně množí a na větší krevetky si rybky netroufnou,velice často i spolu hodují X-) Jen tu a tam se stane,že se nějaká rybka snaží do krevetky ďobnout,jenomže ty mají bleskurychlé pohyby,takže se v drtivé většině nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Aforte
beta je klidná ryba (je agresivní jen ke svému druhu a pohlaví). Naopak je ona lehce zranitelná, díky svému ocasu je celkem pomalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 21:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
jo jo, ale počítej že ti nějaké určitě sezobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:51 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
I krevetky při více zarostlé nádrží by mohly přežít, že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:21 amrtin Re: Aforte
Jistě,beta si jich nebude všímat,maximálně jim ukáže,kde má svoje teritorium X-) ,ale rozhodně by jim neměla ublížit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 19:33 Muž Aforte [533] - Rostliny
Můžu dát k betě rybky jako galaxky, razborky skvrnoocasé a další nano rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 18:22 amrtin Re: kancik
Ale žanérky nejsou zrovna divoké rybky.I když u mě se paktujou s krvavkama a i si s nima hrajou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kancik
No kdyz mas jen 2 kusy hejnovite rybky, tak se holt nudi, se ji nediv ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:50 kancik Re: romant
Co tak pozoruji, tak mi po bettě jde tetra červená. Při nejhorším betta pujde do izolace. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:23 R Muž romant [27983] Re: kancik
Všeho do času, ale hlídej klidně dál, pro ty parmičky budou beťákovi ploutve jako červenej hadr na bejka, jsou to koumáci, jak zjistí, udělají si z něho dobrou zábavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:14 Žena Jaffi [91] Re: kancik
Tak pak dej vědet, jak to dopadlo. Za sebe to nevidím jako vhodnou kombinaci, ale třeba budeš mít štěstí a bude klid. Osobně sazim, ze betta přijde o ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 17:10 kancik Re: Zoidik
Ano, parmičky jsou čtyřpruhé. Tu bettu jsem tak zkusila dát a zatím je to v pohodě. Pořád je hlídám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 15:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kancik
Jaké jsou ty parmičky? Jestli čtyřpruhé mohly nastat problém kvůli jejich nízkému počtu. Jestli siamská neměl bych obavu. Udělej si prezentaci zmíněného akvárka a dej fotky. Z toho co píšeš za předpokladu že máš aspoň 80 litrů (kvůli neonkám) dalo by se uvažovat že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 14:03 kancik – Betta bojovnice a další rybky mohou být spolu
Ahoj, doma mám bettu a zvlášt mám 10 neonek, 2 parmičky a 2 tetry červené. Chci se zeptat když je dám dohromady s Bettou tak jestli se mi nepožerou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 10:59 amrtin Re: Kaira
Ty moje si ostatních ryb vůbec nevšímaj.Ale naprosto vůbec,vystačí si samy X-) A po akva se většinou přesunujou jako četa vojáků :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 08:48 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: amrtin
Ty se mi taky moc líbí, uvažuju o nich do budoucna. Nejsou až moc aktivní, neprudí ty klidnější ryby? My máme třeba tetry měděný, ty taky nikoho neokusujou, ale dovolujou si na malé ryby a ty větší obtěžujou právě tím věčným lítáním po celém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.08.2013 01:33 amrtin Re: Bankai
Já mám 6 parmiček zlatých a s beťákem nemaj žádnej problém.Jsou to takový čipery neposedný,ale nikdy žádnou rybu neokusovaly,jenom mi zničily pogostemon,moc jim chutná rozzureny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.08.2013 23:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Bankai
My jsme taky hledali takové hejno, aby nám miláčky neožralo. :) Ty máš ještě větší akva než my, když ho necháš pořádně zarůst, aby na sebe tolik neviděli, tak ty čichavci s bettou budou myslím v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 23:35 Muž Bankai [22] Re: Kaira
pokud by byl problem v parmickach, tak radsi poridim jine ryby. ale cichavcu a sekavcu bych se nevzdal. to radsi bez betty. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2013 23:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Bankai
Sice máme čichavce jen 2 (oba samce), ale s bettami vycházejí bez problémů. Trochu na sebe machrujou, ale nejsou to žádné bitky, beťák se naježí a čichavci mu jdou z cesty. Nejčastěji se navzájem vyhnou a každý si zaleze do svého roští. S parmičkami nevím, to nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 23:08 Muž Bankai [22] Re: Kryštof
kytek bude hodne. mam v planu asii. takovou zarostlejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 23:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Bankai
to by mohlo fungovat :) pokud tam bude dost kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 23:04 Muž Bankai [22] Re: Kryštof
jejich v planu 20 purpurovych. plus nekolik sekavcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 23:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Bankai
mužou ale jak psal kolega, budou ho asi dost okusovat, a kolik je parmiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2013 22:49 radim Re: Bankai
Za sebe říkám, že ho oškubou jak slepici hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:47 Muž Bankai [22] Re: Kryštof
200 litrove. pocitam tech 160 litru cistych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:41 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Bankai
v jak velké nadrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:26 Muž Bankai [22] – Betta a parta cichavcu
Mel bych dotaz. Snese se betta s partickou 4 cichavcu modrych a hejna parmicek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.08.2013 20:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: osadnice
9l akvarium je akvarium pro experty, nebo pouzitelne jako porodnicka atp. Zacatecnikum nedoporucuji nic mensiho nez 54l, a i s tim budou mit vetsinou problem. Vetsi akvarium snasi chyby zacatecniku lepe a asi prave proto si kupuji malicka akvaria, aby si mohli samotni, a nejen zprostredkovane, vsechny sve chyby vychutnat v te nejryzejsi forme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2013 20:33 R Muž romant [27983] Re: osadnice
Beťáka samotnýho a nevymejšlet už žádný bejkárky, jedině že by bylo akvo trojnásobný. Pokud nebude technika, tak obden měnit 1/3 vody, moc nekrmit, mít akvo přikrytý, teplotu min. 25 stupňů a živý rostliny, dno udržovat v čistotě. Když filtrace bude vodu měnit jednou týdně, zbytek platí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.08.2013 20:28 Žena Jaffi [91] Re: osadnice
Do tak malého akvária se hodí jen betta a i pro ni je ta velikost hraniční (větší by bylo lepší). Tady: rybicky.net/atlasryb/hledat/ se dočteš vše o sumečcích, žádný se do tak malé nádrže nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 19:13 osadnice – Hodí se Betta a Sumeček do jednoho akvária?
Hodí se Betta a Sumeček do jednoho akvária ( 9l )? Nebude Betta na Sumečka moc agresivní, nebo se nechají být? :-O
dík za odpověď potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 13:17 Žena Jaffi [91] Re: Moncucak
Pancéřníčky bych do 30 litrů nedávala, krevetky ti beťák zlikviduje.

Já mám ve 30 litrech beťáka s halanem pestrým hjerresenovým (2+1). Občas se vzájemně trochu proženou, bez následků. Nicméně musím napsat, že beťák je ještě mlaďoch, je mu 5 měsíců (můj vlastní odchov), takže kdo ví, co přinese čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 13:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moncucak
Betta je schopna sezrat cokoli vhodne velkeho, a kdyz zere i to co vypada jako snek, co myslis ze se stane s krevetkami? Ne kazda Betka vsechno zere, je to o kusu, ale verim tomu, ze ty krevetky by se Ti nelibily dlouho :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=901