Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:45 BiTeDroM Re: Fousek
Pokud chces mit betty a spolecenske aqvarko tk doporucuji Parmicky a nebo cichavce...
Pavi ocka urcite ne....Bojovnice nemaji zavojove ryby rady...okusujou jim ploutve a co se tyce mečovek tk ty bych k nim moc nedoporuccoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:32 Muž Sewer [99] Re: Fousek
Vzhledem k tomu, že u Bett hrozí, že bude napadat závojové formy ryb (třeba paví očka) tak bych raději volil mečovky...ale 55 litrů by zase pro ně mohlo být málo :-O
Tuším, že atlas mečovkám doporučuje minimálně 80 litrů...

Kdyby bylo na mě, tak bych tam měl jen ty 3 Betty ;-) ..... a k nim třeba ancíka nebo ampulárie, aby bylo akvárko pestřejší ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 22:58 Fousek – Betty + mečovky nebo paví očka?
Co myslíte, že bude lepší kombinace k samečkovi se dvěmi samičkami Betty? Mečovky (3ks) nebo paví očka (3ks) Akvárko má 60x30x30. 55l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 22:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: BiTeDrom
Batty a mečocky není žádný problém, měli jsme je pospolu a jediný co může někomu vadit je, že moc potomstva ty mečovky nebudou mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:53 BiTeDroM Re: jani
Co je to mecovka belocela newim :-D Ale znam mecovky. soJu to velice provokativni ryby
(co se tyce mych zkusenosti).
Bojovnice (pokud je to Samec) tak by si s nima mel poradit....
Napis jeste kolik tech mecovek mas a kolika litrove mas akvarko?
Podle meho by s tim ale problem byt nemel. Jen tam vytvor nake male schovavacky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 20:35 kreten Re: jani
Co je to MEČOVKA BĚLOČELÁ? tone Snad né nožovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.08.2010 17:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jani
Může to dopadnou jakkoli, ale jestli na ně není zvyklá tak bych řekla že to asi dobrý nebude. Určitě je hned nezabije, možná je jen bude prohánět tak to můžeš zkusit. Nebo jí budou mečovky okusovat ploutve, kdoví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.08.2010 12:31 Raider Re: jani
Mňo já si myslím že by to špatně nemuselo dopadnout...Za zkoušku nic nedáš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.08.2010 12:04 jani – mečovky běločelé a betta
Dobrý den, mám mečovky běločelé a jednu bettu zvlášť. Můžu ji dát k mečovkám nebo by to nedopadlo dobře. Děkuji za radu. Jani

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 13:35 Raider Re: Evoň
Bojovnice trhá všechny dlouhé ploutve...takže by mohl být problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 12:57 Evoň – Betta a halančík gardnerův
Dobrý den.
Mám doma samce bojovnice a ožírá mi potvora gupky, takže jdou k příteli do akvárka.. ale chtěla jsem se zeptat, jak je to s bojovnicí a halančíkama, přesněji halančík gardnerův..můžou,nemůžou? :-)
cituju rybičky.net : "V žádném případě ho nedáváme do společnosti ryb, které mají dlouhé "závojové" ploutve."
Takže asi by nastal problém, že? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 16:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JendaVana
No vidíš a to je přesně případ bojovnice pestré o žádnou společnost nestojí.
Do tohohle akvárka bych dal snad nějaké krevetky a otíka. Pokud by majitel trval na tom beťákovi, tak jediného. Borarasky mám v 65 litorvé nádrži a jsou bóží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 14:24 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Moucha
V tvých dvou případech bych nechtěl být ani v jedné ze zmiňovaných situací... To už raději sám. A nebo jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rikky
Problem je agresivita.... Kdybys ozelila betu tak by jsi tam mohla mit hejnko malejch rasborek treba, ale bude tam muset byt filtr, kdyz je dost rostlinek netreba vzduchovani...

25L je opravdu miniakvarium. A je potreba peclive vybirat jake rybky si tam das, aby netrpely a navzajem si neublizovaly.

Musis respektovat jejich potreby... Predstav si ze bys byla v pokoji s manikem co furt rve, mlati do zdi, zuri, kazdou chvili do tebe stouchal, nebo te nahani po pokoji.... A kontrast ze by jsi byla v tom samem pokoji se skupinkou mensich deti co by dovadeli mezi sebou a tebe nechali v klidu... Kde by se ti libilo vic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 11:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: rikky
Pro vic bet bych poridila aspon 30litru, na jednoho samce a dve samice. A melo by byt hodne zarostly. Koukni se na tohle akvarko rybicky.net/nadrze/7690 i tak je to slozitejsi na udrzbu. Pokud se ti nelibi mit tam jen jednu betu tak si porid neco jinyho, treba krevetky, nebo nejaky mikrorazborky, ty jsou taky fajn. At s tim nemas vic starosti nez radosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 11:19 rikky Re: Pepan
To budu mit v akvarku velkym 40x20x30 jednu 7 cm rybu? Víte o tom vubec neco? A když bych mela par, tak bych ho mela dat do 300l akvarka aby jí betak neumlatil jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 10:28 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kraken192
Mi se to akvárko na pár zdá malé. Jak začnou se samcem mlátit hormony, mohl by tu samici ubít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 10:16 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: rikky
Nebo jenom páreček bet a pěkný rostlinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 10:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rikky
Zkuste se orpostit od názoru, že čím více ryb v akvárku, tím lépe. To akvárko je tak akorát na tu bettu a nic jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 09:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: rikky
Na dalsi rybky je to maly, pokud tam bude ten bettak tak uz tam nic jinyho nedavej ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 09:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rikky
Betta je dost agresivni.... Pochybuju ze to bude delat dobrotu.
A procti si v atlase jaky maj ty druhy minimalni naroky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 09:20 rikky – betak a ostatni rybky v 24l akvarku
Mam betaka a budu kupovat 24l akvarko, nemam vzduvhovani. Chci si tam dat ještě i jine druhy. Přemýšlím nad pancernicek drobny, Čichavci zakrslí, Razborka trpasličí poradte jake tam mam dat. :)
Edit: Ješte přemíšlim nad hara, neonka, pavi očko, Endlerka ale nevim jestli k sobje mužou a taky jestli musi mit vzduchovani.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:50 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Kastyn
Aha, to si pustila Bojovnicu medzi tie platy, však? Ja som najprv myslela, že malé platy chceš pustiť k Bojovnici. No už je to jedno, tak sleduj, či platy nemiznú.Držím place.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:44 Žena Kastyn [0] Re: geminika
Děkuji za radu, ale už jsem ho v tom sáčku nemohla nechat, tak jsem ho vypustila, je naprosto klidný a myslím, že je sníst nechce. Tak uvidíme, snad tam zítra ještě budou?! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:33 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Kastyn
Skús k nej pustiť jednu platu a uvidíš, či ju bude chcieť zožrať, alebo nie. Ak ju nechytí do 2-3 dní, tak by im nemala nič urobiť. Ale keď môžem poradiť, tak ich k nej nepúšťaj naraz, lebo by ich mohla pokladať za hodené krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:10 Žena Kastyn [0] Re: entio
Mám to jako odchovnu cca 12 litrů jsou tam 2 ostrotlamky po 3cm a platy mají kolem 1,2cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 11:28 Muž entlio [8] Re: Kastyn
Záleží na velikosti, nevím jak vypadá plata po 5-6 tydnech.
Má betta pokud by byly rybky menší než 1 cm tak by je sežrala. Záleží také na členitosti a velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 11:25 Žena Kastyn [0]
Nesežere mi Betta 5-6 týdnů staré platy? Moc děkuji za odpověď!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 09:37 Tho0or Re: jasanek29
Nejspíš bude problém betta vs. krevetky, jinak to bude asi ok. Mě betty s chutí dlabali právě krevety, bylo to dost drahý krmení ;-) A ancáka dej spíš jednoho jsou to bordeláři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 08:46 jasanek29
Ahoj. Prosim, mohl bych mít v 54l Aq spolu samce a samičku bojovnice s mečovkama tak 6kusů, tak 4 kusy ancáků a 4 krevetky? Díky za info.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 18:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cupinka
Měli jsme to tak, a nebyl problém - jen se očka nepřenožili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 18:42 Žena Cupinka [0] Re: Semtex
Moc dekuji za radu,jeste maly dotaz muzu dat k bette paviocka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 16:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cupinka
Ne, ten rozdíl není zas velký aby to něco změnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 15:41 Žena Cupinka [0] Re: Semtex
Dekuju, rozmery sou 80x35x40 takze podobne a to asi na nicem nemeni ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 15:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Cupinka
Hádám, že je to akvárko velké asi jako jedno z našich (80x40x40). V této nádrži mám jednoho samce a asi 15 samic bojovnice. 6 ancíku L-213 jedna čichavice zlatá a 5 danii pruhovaných. Kytky o dobně, jen místo echinodoru cryptocoryny. Hustěji zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: alkarinkwa
Ano, bude lepší, když se někomu daruje, nebo pořídí větší akvariu. Ty tetry a panceřničci si to zaslouží.... A pak by tam mohla být i ta bojovnice, nebo i pár.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:44 alkarinkwa Re: Semtex
Dobře. A tu samičku bych tedy měla dát asi úplně pryč, když to větší je stejně malé, že? Nechci, aby byla stresovaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: alkarinkwa
Ne nic, jen on....
Bojovnice jsou ryby samotáři, společnost ostatních ryb je jim fuk, a nebo taky z nich můžou být stresované, v tak malé nádržce.... A ancistrus? Zkus si o těch ribách opravdu napřed něco přečíst!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:29 alkarinkwa Re: Semtex
Aha... mě to takhle poradili v akvaristice, že by to mělo jít... To je na prd... sad
Případně je lepší přidat mu do koule ještě někoho? Třeba ancistruse, nebo tak něco? Aby tam nebyl moc sám... Ještě jednou moc děkuju!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: alkarinkwa
18 l je už teď málo na to co tam je.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:23 alkarinkwa Re: Semtex
Děkuju moc!
palec
Ještě se zeptám, je teda možný, abych přestěhovala tu samičku do většího akvárka (cca 18l), kde jsou dva pancéřníčci a 5 teter černých? Nebo ji budou tetry taky okusovat?

S těmi informacemi mám většinou probém, abych našla něco věrohodného, ale polepším se. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 18:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: alkarinkwa
No v tý kouli se za určitých podmínek dá jeden sameček, nebo samička bojovnice chovat - častá výměna vody, když není filtrace, dát na hladinu nějakou plovoucí rostlinku....

Určitě né dát dohromady samečka a k němu samičku či víc samiček.
Pokud někdo chce mít samečka a samičku(y) v jedný nádrži, tak minimálně v 50l a víc a to ještě pěkně zarostlé rostlinkami.
Jeskyňky nemají větší význam, samička se sice na chvilku schová, ale stejně jednou za čas musí k hladině a stále by žila ve stresu....
To že je sameček většinou u hladiny je docela normální, zvlášť když je v tak malém prostoru.
A naparování se na samičky je samozřejmě taky normální chování.....

Chce to jen hledat a číst informace X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 17:43 alkarinkwa Re: RadioactiWe
A ještě mám jednu otázku: je normální, že samec "visí" u hladiny? Že plave jen občas a ve většině času je u hladiny? A když doráží na samičku, tak nadouvá žábry (nebo prostě nějakou část těla u žaber, kterou oddaluje od těla)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 16:19 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: alkarinkwa
No v prvom rade by si ich nemala mať v guli. Môžeš skúsiť kúpiť ďalšiu samičku ale ak nebudeš mať dostatok úkrytov, tak to bude v podstate zbytočné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 13:46 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cupinka
Bojovnice se pospolu můžou chovat v menších akvárkách spíš jen výjmečně. Je to dané individuálně jedince odjedince.
To že samec staví hnízdo, znamená, že se chystá ke tření.
Je třeba si vždy a u bojovnic zvlášť o nich něco přečíst, než si něco někam pořídíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 13:41 alkarinkwa Re: basa1313
Je to koule o průměru 25 cm. Původně jsem chtěla samce do většího akvárka, ale mám tam tetry černé a ty mi ho okusovaly. Tak jsem ho dala do té koule, a protože vypadal nešťastně, koupila jsem mu samičku. A teď vypadá nešťastně samička... Je tam s nimi už jen šnek a nějaké rostliny. Tak nevím, co s nimi... Díky

Měla jsem rozporuplné informace o tom, jestli bojovnici k tetrám ano či ne. Teď už vim, že ne. A pak jsem dostala radu, že mám samci koupit samičku, nejlépe dvě. A teď nevim, jestli to byla dobrá volba... Napříště si budu lépe vybírat zdroje informací, ale teď je důležité vyřešit současný stav...
1) Mám k nim koupit ještě jednu samičku a pozornost samce se mezi ně rozdělí a všichni budou spokojení?
2) Mám koupit nějakou jeskyňku, kam se tahle samička bude moci schovat, když jí samec bude hodně obtěžovat?
3) Mám dát pryč samičku a nechat samce samotného v akvárku se šnekem a rostlinami?
4) Mám dát pryč oba a bojovnici si už nekupovat, případně až po radě s někým, kdo s nimi má opravdu zkušenosti?
Poradíte mi, prosím, která z variant je správná? Díky moc. Měla jsem radost, že jsem to vyřešila, ale teď vůbec nevim, co s tim, protože nechci být tyran...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 13:20 Žena Cupinka [0]
Ja mam jednoho samce a dve samicky zatim v mensim akvarku nez se mi zajede velke, jedne samicky si nevsima ale na tu druhou porad dorazi... A zacal delat penove hnizdo. Znamena to ze se chysta na to hupsnout nebo uz na to hupsly? ;-) Dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 12:46 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: alkarinkwa
Aka je velkost toho akvaria? Osadenie? ak je to primale, tak ju treba odlovit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 12:38 alkarinkwa – bojovnice: samec x samice
Mám v malém akvárku samce a samici bojovnice. Mám ale pocit, že samec samici okusuje ploutvičky a útočí na ni. Mám je poprvé, takže nevím, jestli to mám brát jako agresivní námluvy, nebo je mám oddělit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 09:20 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ezcool
V atlase se dá vyfiltrovat biotop asie, jv asie mrknout co tam je a pak podle velikosti a snášenlivosti....

Edit: teď jsem se díval na Vivarko stánky a mají tu pěkně udělaný vyhledávání: www.atlas-vivarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1351