Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 15:35 nickolka – nic_kolka
Bojovnice do 16ti litrového akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:52 R Muž Silent [5949] Re: NIKO
S tím souhlasím. Taky jsem to už psal, že dlouhoploutvým neodolají. Ovšem s tím, že napadají jiná hejna jsem se setkal jen sporadicky. Také je pravda, že to dělají téměř všechny druhy malých parmiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:47 Muž NIKO [527] Re: Silent
17ks parmiček čtyřpruhých si myslím,že je solidní hejno.Přesto žádnou dlouhoploutvou rybu nevynechali.Problémy byly i s tím,když jsem do akvária dodával další ryby(neonky 15ks a jiné)U parmiček nezáleží na velikosti ryb,skalár,nebo neonka,všech si všímají!Mám 3 druhy parmiček-čtyřpruhé,purpurové a nádherné.Chování je v podstatě u všech druhů stejné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:38 Žena Imii [45] Re: selena
Beťák se ti o ty malé postará ;-) ale je možné že bude útočit na samečky pavích oček ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:35 selena
Chci se zeptat, jestli bych si mohla pořídit beťáka k pavím očkům (5 + malý a další se čekaj), neonkám(4) a pancéřníčkům(4). Objem akva 54, čistý tak 47, potřebovala bych aby mi trošku redukoval narozená paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:29 R Muž Silent [5949] Re: Imii
Co se parmiček týče asi k tomu něco málo napíšu. Parmičky všeobecně a čtyřpruhá zvlášť se rády hejnují. Pokud je jich dostatek (cca 10-12 ks) většinou si ozobávání nechávají pouze v rámci hejna, ale to neznamená, že odolají závojnaté formě jakékoli ryby. Pokud je jich v hejnu málo jsou schopny poměrně dost terorizovat ostatní osádku. Pak se z nich stává gang "pouličních" rváčů. Není to naprosto vždy, ale dost často. Je to tím, že se z malého počtu jedinců nevyselektuje šéf a tím pádem panuje v malém hejnu bezvládí. Ve velkých hejnech se většinou taková vůdčí ryba pozná na první pohled a dokáže si v hejnu udělat pořádek. Co se týká počtů sudých a lichých nehraje to žádnou roli. Jen většinou člověk kupuje podvědomě sudý aby se mu pěkně párovali. Což je u parmiček bezpředmětné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:24 Žena Imii [45] Re: danja
Betta půjde buď do velkého a nebo někomu do chovu =) v malém nezůstane =) tam nechám Colisy (a nebo půjdou pryč oni a nechám bettu) ... to vše se rozhodne tento týden ...

Zpátky k parmičkám ... některé jsou prostě klidné a jiné "oďobávající" ... nicméně parmičky bych začátečníkům nedoporučovala vůbec (plno známých začalo s parmičkama a pak se jich zbavovali ... proč ? "jsou to děsné potvory, okousaly nám paví očka atd. atd.")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 11:16 danja Re: Imii
Já to vím, ale tys to tady neuvedla, bylo to jen obecné tvrzení. Chceš mi opět snad tvrdit, že v 26 litrech čistého může v klidu žít betta a párek čichavců? Jak sama vidíš nemůžou, protože Ti čichavci se prostě budou třít, jsem zvědavá jak Ti ta betta dlouho vydrží. A to, že jsi je neměla kam dát je jen záplata :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:12 Muž NIKO [527] Re: Imii
Asi jsi své parmičky vychvala(ostatní ne).Nevím,s čím a jak si mohou parmičky hrát :-D Od někoho,kdo má 5 hvězdiček bych čekal více rozumu.Když o něčem nemám úplný a dobrý přehled,tak takové bludy nepíši.Může si to přečís nějaký začínající akvarista a bude mít,díky Tobě,zbytečně problémy!No,začnu své parmičky vychovávat,ať mám v nádrži klid. ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:04 Žena Imii [45] Re: danja
A víš vůbec proč ?? Pokud by jsi četla deník, tak víš že sameček C. Lalia zrovna pečuje o mladé ... takže odhání i chudáky otíky ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 10:39 Žena Gabrielka [73] Re: danja
Gabrielka: jak čtu tvůj příspěvek, tak parmičky k nim nechceš...
Já skutečně ke svým rybkám parmičky nechci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 10:14 danja Re: Imii
Imii napsala: Já mám nyní spolu zakrslé a 1beťáka a ten je z toho tak vystresovanej že se schovává...
Vždyť si toho beťáka dala do velkýho akva? Alespoň to jsi mi psala hmm Jinak se nedivím, že je z toho chudák vystresovanej, v takovém objemu :-O

Gabrielka: jak čtu tvůj příspěvek, tak parmičky k nim nechceš, takže bych to nazvala nevyžádanou radou :-D
Jinak parmičky jsou potvory a je jedno jestli v sudém nebo v lichém počtu. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby se v zarostlém akvárku jedna ze sudého počtu zaobírala něčím mezi rostlinkami a ta druhá by ji nenašla? To by se začala chovat jako lichá? To je úžasný nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 09:45 Muž NIKO [527] Re: Gabrielka
O parmičkách napsala Imii pěkný blud!Parmičkám je naprosto jedno,jestli je jich sudý,nebo lichý počet!Nikdy nestojí proti sobě jak při zápase a lichá jen kouká a nikdy se neotravují všechny v ten samý okamžik!Co dělají ostatní,když se dvě,nebo tři nahánějí?Ryby s delšími ploutvemi mají u nich smůlu.Ale Imii toho ví víc-URČITĚ JE CHOVÁ potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 09:30 Žena Gabrielka [73] – Re: Imii
...pokud nemáte hejno nebo třeba lichý počet, tak je riziko oďobávání betty velké, ale není problém snad mít sudý počet. (Proč sudý ? Protože se většinou perou jen 2 parmičky mezi sebou...
Myslíte, že ta "lichá" parmička by se nutně musela věnovat chudákovi bettě? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: durmánek
Ja mam společně bojovni a čichavce modrý i zlaty a je vše. OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:26 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: durmánek
Záleží na objemu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:09 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: durmánek
No já sem měl bojovnice a čichavce zakrslého spolu takže podle mě ANO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:08 durmánek
A co čichavci a bojovnice snesou se? Mohl bych to zjistit prostou metodou pokus, omyl, ale říkal jsem si, že bude pro všechny zúčastněné bude lepší, když se jenprve zeptám. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:45 harpunar – Humanitární pomoc se nevyplatila!!!
Má přítulkyně nedávno uzřela v Hornbachu samce bojovnic v kelímcím,i uzřelo se ji jednoho že ho jako zachrání s mučírny.Marně jsem ji říkal,abys neměla za dva dny prázdné akvárko!Toníčka-tak ho pojmenovala dala mezi hezké samečky(triangel)gupek a krevetky (red cherry)a pozorovala dění.Než se rozkoukal,byl klid,nádrž zhasla,Toníček se rozkoukal a začalo vraždění nevinátek.Po weekendu našla čtyři torpéda(kdysi guppy)a po krevetkách ani vidu,ani slechu.Zato u fitru si hověl vypasený Antonín.Takže s toho plyne poučení-komu není rady,tomu není pomoci!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:47 Muž Jrk [143] Re: MichalK
Spolu bych je nedával...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 21:19 Leon Re: MichalK
Blbost strašně teritoriální oba 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 15:54 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: MichalK
Preco chces davat do kopy cihlidy a labirintky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 12:44 Muž MichalK [16] – Cichlida papoučší a Bojovnice
Dobrý den, rád bych se jen zeptal, zda můžu mít v jednom akváriu pár cichlid papouščích (blood parrot cca 10 cm velké) a samečka bojovnice, nebudou cichlidy okusovat bojovnici?

předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Britunka10
Nejen že se samci nemusí snés se sebou (jsou případy kdy se snesou), ale i né všechny samice se snesou mezi sebou. A pokud chcete společně chovat samce s jednou samicí, neni problém, ale jen kdyz to akvárko bude větší asi tak od 60 litrů.
Každá bojovnice má individuálni charakter jako člověk. To co plati pro jednu, nemusí platit pro druhou. Mám zkušennosti, že když jsem dal k samici 1 samici 2, tak se napadli, ale pokud jsem tu druhou odlovil a dal tam místo ní samici 3, bylo vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 16:12 Britunka10 – betta bojovnice
V žádném případě nesmí být 2 samci nebo více protože by jste mohli o jednoho z niuch nebo dokonce o oba z nich přijít což si myslim že u těchtonádherných ryb je to škoda.Také mesmí být s parmičkama proptože jimožírají ploutve takže bacha na parmičky.Doporučuji když chováte jen betty samostatně v akváriu například:1 samec x 5 samic.Ještě jednou opakuji betty nesmí být dva nebo více samců jeden samec ale také nesmí být 1 samec a jedna samice protože ten samec by vám jí serval.Takže bacha na to! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:58 Joecz Re: anitka
Rájovce a bojovnice bych nemíchal, tam vznikají docela velký třenice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:53 anitka
Můzou být u bojovnice pestre s 2 rajovci? Jinak co k ní nejlepe do 40l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 16:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kingondra007
Určitě, pokud máš v AQ ještě místo tak můžeš. Já to mám podobný, jen ti čichavci jsou Zlatá a Modrej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 15:27 kingondra007 – čichavec zakrslí??
Čau lidi, hodí se k bojovnici pestré hejno neonek čichavec zakrslí se 2 samicema a pareček krunířovců? Nebude dělat bojovnice problémy? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: anitka
To ta moje ze začátku taky, ale jak povyrostla, tak se hodně změnila a teď má od ostatních klid
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:14 anitka Re: Semtex
Jo dík a ta samice se spís schovava takže spíz se bude chovat jako uprchlík hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 07:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: anitka
Já v jednom AQ mám Čichavce modrého a zlatého a bez problému. Pokud je ta samička dominantnější, tak se bude chovat jako policajt tone
I když je mnohonásobně menší.
U mě to tak v AQ je. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 06:50 anitka
Může k samici bette i čichavec líbající?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vercidlo
pokud chces sehnat samicky, tak zkus www.splendenspower.cz/…
Ja mam se skalarama i samce a je v pohode, u Bett je to vzdy individualni. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:42 vercidlo Re: Alena.sv
Samce mám zvlášť jen mě zajímali samičky,i když sehnat je není lehké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:40 Muž jajaapaja [174] Re: Alena.sv
Souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:39 Žena Alena.sv [89] Re: vercidlo
Určitě ano.Pokud jde o samičky. ;-) Samce bych ke skalárům nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 19:37 vercidlo – Samice betta
Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Můžou být samice betty spolu ve 250l akvárku společně se skalárami,neonkami a parmičkami?Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: anitka
Kdyby jsi napsala jak velký máš AQ, tak by bylo snažší poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:37 Mrakoplash Re: venca21
Záleží hodně na povaze té které Betty. Většinou je provokují dlouhoploutvé rybky.
například samečci gupek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 22:02 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: anitka
Betta na jiné druy nějak neůtočí. Takže se neboj.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 10:34 Biky Re: anitka
Já bych k bojovnicím mimo to šoupla spíš borarasky nebo rasborky. Chovat bojovnice není vhodný s rybama, které mají závojové ploutve, což vylučuje třebas ty gupky a závojové formy dánií. Taky by se neměly chovat s jinýma labyrintkama, jako jsou čichavci a ne s většíma rybama, než ony samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 10:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: anitka
Taková co je přibližně stejně velká, klidná, neagresivní. Já u nich mám pancéřničky, přísavky, molly, mečovky, tetry černý. Určitě by mohly být i gupky, neonky, dánia pruhovaný ( i když ty jsou aktivní, ale neotravují ). Najde se i spousta jiných ryb vhodných k bojovnicím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 10:06 Žena Alena.sv [89] Re: anitka
Do jak velkého akva?Kolik a jakých ryb,tam kromě nojovnice máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 09:57 anitka
Jaka ryba se hodí k bojivnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 09:22 Muž Yirka [9126] Re: petula
Jednoznačná otázka-jednoduchá odpověď - skoro všechno.
Přečti si něco o každé z těch popisovaných ryb a určitě pochopíš co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 21:03 petula – akvárko pro betty
Mám zhruba 30 l akvárko a v něm samečka a 3 samičky. A jsou tam s nima jěště malý ancistrus, anténovec, torakát a filtr. Je něco špatně? Poradte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 13:18 Muž . : Hunter : . [17] Re: Jurasek
Ta moja betta je nova. Bola s nimi 1. den a potom som ju dal prec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 21:38 Muž Jurasek [137] Re: ..Hunter..
Betta a závojnatka, to je skoro k pláči...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 20:15 Muž . : Hunter : . [17] Re: boruberry
No ale samci betty reagujú (niektorí)aj na červene farby a ich odtiene. Mne nahana a okusuje zavojnatky. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41852x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1601