Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 09:35 lucy675 – přidání bojovnice do akva
Ahoj, mám v akva 4 mečovky, 2 živorodky velkoploutvé, 4 platy a chtěla by jsem si přikoupit bojovnici... ta bych chtěla poradit, jestli by bylo lepší koupit jen samečka, nebo samečka i samičku? Děkuji za radu.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Radek
Ta nádrž má taky 60l??

Na dno třeba nějaké pancíky, nebo přísavky....

Ono je plno ryb co by snim mohli být v jedný nádrži, jde jen o to, aby byli přibližně stejně velké a klidné, ne nějací sprintéři, nobo otravné druhy jako některé parmičky.

Taky by měli mít podobné nároky na vodu, hlavně teplotu, ta by měla být kolem 26-27°C .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:19 Radek Re: Semtex
Tak to je škoda protože tedka nevim co mam pořídit k mému beťákovi neporadítemi co za rybku k němu....četsem,že se na to ptala oxi a jeste jiní lidi,ale za tím nikdo neodpovedel....Tak se ptám já snad budu mít štěstí ....jaká rybka se hodí k Bojovnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Radek
No většinou jsou krevetky pro Betty něco jako svačinka.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:03 Radek – Beťák vs krevetka
Chci se zeptat jestli bych si mohl k svému beťákovi pořídit krevetku jednu či dvě je to dobrý nápad?Díkes za radu a fakt to potřebuju vědět ČÁO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 15:03 BS – dania k bettam
Ahoj, mam ve 120litrovem akva betty spl. a k tomu razborky klinoskvrnite a 4 dania pruhovana.filtrace na na 150 litr. akvarko,akvarium je dost zarostle tak aby odpovidalo pozadavkum bett. aktualne mne jedna samice napadla samce a v napadani dale pak pokracovala dania.nez jsem je vsechny stacila odlovit a dat na samotku, bettak mel zcela potrhanou ocasni ploutev.Setkali jste se s podobnym chovanim u danii? Jakyma rybkami mam pripadne dania nahradit?jine samicky betty spl. jsou zcela klidne a samce nenapadaji, nevim jestli mam nahradit samici jinou, anebo radeji nechat stav tak jak je(aktualne 3 samice).v akvarku dale mam 4 krevetky ,2 parmicky pruhovane a 1 prisavku thajskou(celkem 75cm ryb na 120 litrove akva).dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 16:26 S Re: Filip980
No sú tam už druhý den ale tak vyzerá to celkom sľubne, až na to že som zistila že to nie je samica a samica ale samec a samec, tak že som veľmi zvedavá čo spravím s "potěrom" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:39 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: S
Spíš je to tím, že ten samec byl od začátku sám v tom aqa a najednou mu tam přijdou vetřelci. Možná si zvykne, možná ne. Pokud ne skončí to tak, že ty samice pavích ok umučí. Mě to tak udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:35 S – gupky?
v 20l mi pláve mesiac jedna betta-samec. Vyzerá spokojne. Ale dnes som dostala do daru 2 malé gupky, samice (teda dúfam, vyzerajú tak):o Dala som ich tam..no nenaháňajú sa veľmi ale bojím sa že či sa znesú a tak...viem že 20l je dosť málo ale do záchoda ich nespláchnem. Nie sú až tak malé, že by ich mohol zjesť, ale aj tak...ak by sa nemali zniesť alebo by to akva bolo veľmi prerybnené radšej ich dám preč...len aby som mala radu od nejakého skúseného :) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:04 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: RedCube
Bojovnice ti akorát sežere pár mladých, které gold mollky porodí, ale to dělají i rodiče. Jinak pancíků si všímat téměř nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 19:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RedCube
Neměl by to být problém, záleží ale i na velikosti akvárka. Taky počítat s tím že molly (jako živorodky) víc znečišťují vodu, tak pravidelně měnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 19:21 Žena RedCube [0]
Dobrý den, chci se zeptat jestli můžu dát samici bojovnice pestré do akvária s Gold mollami a pancéřníčky. Dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 23:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: eassy
Nebo stačí pročíst toto téma a dovíš se toho až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.07.2011 22:51 R Muž romant [27987] Re: eassy
Lepší než zakládání nových vláken je něco si o daných rybách přečíst. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 22:49 eassy – bojovnice
lze chovat bojovnici s ostatnimi rybkami s jednom akvariu ? napriklad s neonkama nebo pavimi ocky ? :) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 07:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: hanča
Musíš tam mít hodně fungujících rostlin, pak už je jedno jaké rybky tam dáš (dle velikosti akvária a vhodnosti k bettě). Stejně by bylo lepší tam ten filtr mít, míchá vodu, pomáhá s udržením její kvality...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 22:45 hanča – co k beťákovi
Zdravím akvaristi, mám doma beťáka (bojovnice pestrá), nyní v 20ti litrovém akvariu, chystám se stěhovat ho do nového akva (80litrů ), ale jedna beta v relativně velkém akva, nebylo by to moc hezké. Proto bych k němu chtěla nějaké další rybky(Jen pár , spíše menší , třeba neonky) , ale nemám a nechci ani filtraci ani vzduchování. Který druh/druhy rybek by se tam hodily? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 14:34 R Muž romant [27987] Re: rybicka
Taky bych tam ty Bety nepřidával a spíš se zamyslel nad stávající skladbou ryb, mám na mysli hlavně těch několik druhů teter. To akvárko by vypadalo daleko efektněji, když by tam bylo to hejno teter jenom jedno, na počet stejný jako doposud. Takhle to působí takovým neuspořádaným dojmem a člověk z toho má pocit, že je tam těch rybek stále málo, protože tím jak se míchají, tak ani jedny ty tetry nevyniknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 14:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: rybicka
Já už bych tam ty betty nepřidávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 14:16 rybicka Re: katterinecka
63l asi jo ale v obchodě bylo napsaný průhledná. Doplňovat právě nechci oni stejně plavou všechny tetry spolu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: rybicka
Jak je to akvárko velké? Tou tetrou průhlednou myslíš tetru průsvitnou? Tetry (tím pádem i neonky) jsou hejnové ryby, 4 nebo 5 kusů od druhu je na ně opravdu málo. Spíš bych doplnila počty ryb které už máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 13:47 rybicka – Betta
Mohu si dát páreček do spol. akvárka kde jsou: 2 ancistrus, 5 teter černopruhých, 4 tetry průhledné a 5 neonek a 2 paví očka? Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 20:52 Čtvrtek Re: romant
Ok, nechám Beťákovi jeho prostor a klid :-) Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 20:49 R Muž romant [27987] Re: Čtvrtek
Tak, já bych tam měl buď jenom toho Beťáka, nebo hejno Endlerek, ale nekombinoval bych je dohromady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 20:46 Čtvrtek Re: romant
Takže kdybych tam dal víc endlerek např. 5ks, tak se budou "mačkat"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 19:52 R Muž romant [27987] Re: Čtvrtek
To bych nedělal. Endlerky jsou hejnový rybky a chtělo by to daleko více kousků než jenom 2 rybky. To akvárko bych pro jednoho Beťáka považoval, jako optimální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 18:51 Čtvrtek – Betta
Dobrý den, chci se zeptat. Mám 25l akvárko a mám v něm bettu samce můžu si k němu pořídit pár endlerek? Snesou se? Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 11:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kačulík
Ja bych to nedelal! Nekteremu Betakovi obcas "prdne v kouli", a pak chnapne po nejkrasnejsim sameckovi Paviho oka, pricemz nasledky mohou byt pro Pavi oko smrtelne. I kdyby se nic nedelo, mlade bude pozirat, a i kdyz nebude vetsim nic delat, a neco se zachrani, muze jednoho krasneho dne nejakemu mlademu sameckovi zacit rust ta nejhezci ocasni ploutev, diky jejimuz trepotani prijde o zivot, aniz by se tohle drive s tim samym Betakem stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 09:02 Kačulík Re: Yirka
Aha, no tak já s tím ještě pár dní počkám. A pak ji tam přestěhuji. A uvidím kolik mi toho sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 09:00 Muž Yirka [9126] Re: Kačulík
Ta, která se jí vejdou do tlamky pochytá. Ale alespoň sa ti dál nebudou množit a pokud některá přežijí, budou to opravdu šikovné a odolné rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 08:48 Kačulík
Ahojky prosím o radu.Mám doma dvě akvária v jednom mám paví očka,a v druhém mám bojovnici.A tak by mě zajímalo jestli můžu tu bojovnici dát k těm pavím očkám(mám v tom akváriu i malé rybičky).Jestli by mi ta bojovnice ty paví očka nepožrala.Předem díky za vaše rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 14:46 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Faxis
chtelas napsat nejakeho "cistica".. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 10:34 Žena Lola [28] Re: Faxis
Ancistrus žádný čistič není.
"Čistič" musíš být hlavně ty. V tomto případě bych se přimlouvala za úplně jiné rostliny a dno. Gigantea s ostříhanými listy ti bude uhnívat. Ty kameny nejsou vhodné. Navíc se mezi tím bude držet špína a nebude to dělat dobrotu. Piskořky se pohybují hlavně v substrátu, takže tady to pak ztrácí smysl. Nejdříve to změň, pak to nech alespoň měsíc zaběhnout a pak můžeš možná začít uvažovat o dalších obyvatelích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:54 Faxis Re: Semtex
A poradíš mi prosím nějakou jinou rybku která by byla "čistič" a dala se tam dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Faxis
Tak ancíky určitě ne! Je to na ně malé.
Krevetky by šli, ale pravděpodobně se z nich stane potrava pro Bettu.
Ty šneky tam být můžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 09:31 Faxis – 25l akvárium
Fotka k příspěvku Chtěla jsem se zeptat jestli bych do 25l akva mohla k bettě přidat 2 ancistrusy sp gold (2samice) a tak 6 piskořitek věžovitých.Nebo jsem ještě uvažovala o pár krevetkách Red cherry. Je to blbost nebo by to bylo reálný? Filtr bublifuk, rostlin ještě přibude a dno vyměním za jemný tmavý štěrk.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 13:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tamarila
Nikdy jsme neměli problém se snášenlivostí těchto 3 druhů ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2011 13:40 Tamarila Re: Tamarila
Já jen chtěla vědět jestli se bude Beťák snášet s Black Mollama a Mečovkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2011 19:02 R Muž romant [27987] Re: Tamarila
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
Tak dříve než se rozhodneš přidávat další rybky do Tvého akva, tak bych začal tím, že se podívej na nároky stávající osádky a ty pancéřníčky kropenatý buď vrať spátky do obchodu, nebo někomu daruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:54 Tamarila – Beťák k ostatním rybám
Máme 54 litrové akvárium,v něm živé rostlinky,kořen,kameny,jeskyňku,filtr,topítko.Plavou nám v něm 4 mečovky(1 sameček a 3 samičky),4 Black Molly(1 sameček a 3 samičky),2 pancéřníčci kropenatí a 1 krunýřovec.Chtěli by jsme si ještě koupit jednoho samečka Bojovnice pestré.Poraďte,bude to dělat dobrotu?Nebudou se vzájemně okusovat?Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Fokker
měl bys je mít odděleně, tak malá nádrž je s dost častou údržbou tak leda na toho samce. Nemluvě o tom že je to na 3 ryby malé, ale tuhle rybu můžou jednoduše chytnout rapl a ostatní se nebudou mít kam schovat, slyšela jsem o hodně případech i když byly třeba dvě samice spolu, pořád v pořádku a najednou se hrozně dorvaly, může to končit i smrtí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 18:18 R Muž romant [27987] Re: donleo
To bude v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:36 Muž donleo [1] – čichavec a bojovnice
Dobrý den, můžu dát k sobě tyto rybky? Čichavec nějaký malý, nejspíše medový... Jde mi o to, jestli beta je nebude kvůli ploutvím považovat za druhého samečka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2011 17:55 Muž Gogo [1] Re: romant
Ok. Nechám tam jenom ty betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 17:38 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gogo
Naprosto souhlasím s příspěvkem napsaným přede mnou. ;) Osobně si myslím, že i kdyby nebylo přerybněno, moc ryb vyhovujících kritériím výše by se stejně nenašlo. Maximálně tak: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2011 17:27 R Muž romant [27987] Re: Gogo
Do akvária této velikosti je ten počet bojovnic co tam máš, mírně řečeno haba kuk. :-O Takže je jasný co k nim ještě přidat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 01:04 Muž Gogo [1] – Jaké ryby na dno k bettám do 20l akva?
Mám akva 2Ol.Hodně zarostlé,filtr bublifuk.Betty-1 samec a 3 samice. Chtěl bych nějáké ryby na dno.Nejlíp nějáké malé,které by se snadno množily.Panceřníčci nebo krunýřovci,ale malé.Můžete poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 14:09 R Muž romant [27987] Re: ushinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:59 ushinka Re: romant
dobre, takze neonky ne, dnes je jdu vratit.. ale potrebuji vedet, jakou rybu ano.. divala jsem se do vami doporucene sekce a je tam plno malych akvarii, ale je to sila to vsechno rozklikavat a hledat, kdo ve kterem ma bettu.. nemuzete mi poradit rovnou? prosim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:58 ushinka Re: stetinka
akvarko ma 25 litru a moc clenite mi neprijde, mam tam umele rostliny, derave kameny jako prolizacky a to je tak vsechno, vic se tam toho nevejde. proto tam ani nechci davat samice, aby je neuhnal, hodne ukrytu tam asi nebude.. takze bych poprosila o radu, jakou rybku k bette pridat. tady porad nekdo rika, ze je to samotarska ryba, nekdo zase ze je spolecenska, tak ja nevim.. vim jen, ze je zvedava a ma rada spolecnost - do ted moji, tak bych ji tam rada dala nejake kamarady, at ma taky nejake to povyrazeni :-)
takze nejaky napad??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1201