Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 22:02 Žena datura [104] Re: Alexandross
Jenže to je v tomhle objemu padesát na padesát. Buď se ukoušou nebo ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 22:01 Nikola Re: Alexandross
Bohužel slečny sehnat nemůžu. Všude mají jenom samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2009 21:55 Muž Alexandross [2] Re: Nikola
Já bych bojovníkovi dopřál společnost dvou nebo tří slečen. Myslím, že by to ocenil více než nějaké pancéřníčky a jiné druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:53 Žena datura [104] Re: Nikola
Dalmatini - napadly mě platy. existují v mnoha jednobarevných i flekatých variacích;-)
Jojo, drápatečky jsou super:-) Je s nimi sranda, hlavně strašně zajímavě potichu v noci povrzávají. ale i krevetky je zajímavý pozorovat. jak neúnavně všechno očišťují, seskupují se na kořeni do komunit a očišťují se:-) I když je fakt, že na pozorování jsou asi lepší Caridina japonica, u těch rozlišíš i klepítka, jak si cpou sousta do "pusy" a tak;-) já si teda vždycky sednu ke krevetkám a i když už je znám nazpamět, stejně mě pořád fascinujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:51 Žena Johanka [57] Re: Nikola
Čichavce moc nedoporučuji, zaslouží více prostoru.Určitě bys mu chtěl dopřát i samičku??A co takhle k Betě samičku a pár Pancéřníčku nebo Razborky.Projeď si tady menší nádrže (udělala jsem to také)a určitě najdeš řešení.Jen počítej a počítej,ať nepřerybníš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:48 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Nikola
Pozor, pancierniky su hejnovite ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:47 Nikola Re: datura
No spíš by se mi líbily ty drápatečky :) krevetky asi nebudou moc akční. Na pancéřníčky kouknu. Co ti čichavci, na ty je to asi malý že? A netušíš co by mohli byt ti dalmatyni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:32 Žena datura [104] Re: Nikola
to je škoda, já mám právě tuhle kombinaci osvědčenou, proto ti jí doporučuju. drápatečky jsem onehdá sehnala na burze v Plzni.
ale minimálně red cherry seženeš dřív nebo později na 100%. a když budeš mít dostatečně zarostlou nádrž, nemusíš se bát, že je betta vyhubí. ony ty krevetky zase nejsou tak hloupé, aby jí lezly po nose a betty jsou hlavně a především hrozně líné (proto se taky jmenujou bojovnice žejo :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:24 Nikola Re: datura
Krevetky i drápatečky jsem sháněl - zatím bezúspěšně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2009 21:20 Žena datura [104] Re: Nikola
Halančíci by se velikostně vešli, podle atlasu by měli být i snášenliví, ale osobní zkušenost s nimi nemám. napadli mě ještě pancéřníčci, s těmi by se beťák snesl a ani by moc nepřišli do styku, obývají každý jiné pásmo vodního sloupce.
A potom ještě nezapomínej na krevetky - klidně i red cherry - a drápatečky, ty by se ti taky mohly líbit;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:18 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Nikola
Ja osobne by som bojovnicu vratil do akvaristiky a kupil radcej hejno nejakych razboriek :-) K tomu par Otikov a mas peknu osadku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:13 Nikola – Kamarádi
Zdravím,
jsem začínající akvarista. Mám akva 38l a v něm zatím jednoho samečka Bojovnice pestré. Chtěl bych se zeptat co za rybky bych si k němu mohl přidat?
V akvaristice se mi líbil Halančík pestrý, Čichavec zakrslý a ještě jedna rybka u které si bohužel nepamatuju název - měla na sobě skvrny jako dalmatin (nemyslím skaláru) - mohl bych k bojovníkovi některou z těchto ryb přidat? Popřípadě co jiného byste mi poradili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:14 Žena datura [104] Re: Semtex
Přesně tak, napsat "určo ne" bych si nedovolila. od tý doby, co je chovám pořád objevuju nový charaktery. jinak ale osobní zkušenosti jsou takový, že šly vždycky jen po sobě a ostatních ryb (vč. pavích oček) si ani nevšimly:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 22:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jajaapaja
Ono jak která, u bett je to individuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 21:00 Muž jajaapaja [174] Re: isota
To bych moc nedoporučoval jak píše Raider Beta samečky oškube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: isota
36l může být pro 2 bojovnice malé. Záleží na osobnosti obou bojovnic.
Ještě se mrkni na prezenzaci Skanky - ho, tam se zdá, že to jde.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:00 Raider Re: isota
Tak to asi ne... Já měl 3 paví oka a samečka bojovnice v 63litrech(samo že i jiné ryby) a Beta je škubala!!! Takže určo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:53 isota Re: Semtex
Ja mam 36litru sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: isota
Záleží na tom v jak velké nádrži je máš....
Já třeba ve 130l je mám a v pohodě, jen bojovnice zabraňují přemnožení a drží očka na přijatelné míře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 18:47 isota – hodí se paví očka k bojovnici
Hodí se paví očka k bojovnici (samec + samice)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 14:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Raviolka
Bojovnice, ať už sameček či samička, jsou nevyzpitatelní...
Jeden vám řekne že je má s tím a tím, jiný zas že to nejde.... atd.
bojovnice jsou každá jiná.... Neplatí na ně žádný pravydla jako u většiny jiných běžných ryb....
Třeba jak se tu často zmiňujete o tom 1 sameček + 2 a víc samiček - jde to, ale pokud chcete chcete samečka na chov, tak je možný, že vám doslova zženští a o tření nebude mít zájem. Taky né každá samička se s jinou samičkou snese, ba dokonce jsou samičky, co vám budou pronásledovat samečka do skonání....

Tření nejčastějí probíhá tak, že sameček pronásleduje samičku, často tak dlouho dokuk jí neuhoní. Pokud nemá možnost se skrýt nebo uplavat z jeho dosahu. Mám samečka, co se na něm jedna samička 2x ze dvou pokusů pěkně vyřádila a z chudáčka byl skínhed..... no už mám naštěstí pro něj jinou se kterou je vše OK.

Ale pokud je pár připravovaný na tření několik dní předem, vybrání ti správní jedinci, pak je tření většinou bez problému. U mě se většinou třou do pár minut. Ale taky jsou páry co se nevytřou spolu nikdy a s jinýma bez problému.

Většinou při tření se sameček postará o jikry co padají ke dnu, tak, že je pozbírá a plyve z5 do hnízda. Samička většinou je spíš požírá. Ale taky se občas stává, že samička pomáhá sbírat jikry a vracet je do hnízda. Jednou se mi stalo, že sameček měl podle mínění samičky hnízdo malé, tak jej sama nabublala na 2x tak větší a pak společně se samečkem opatrovala jikry a plůdek.

To že se samečci nesnesou taky nemusí být pravda. Mám samečky z jednoho vrhu co jsou k sobě tolerantní a to nejsou bratři a s druhýma by se hned servali.
A ještě jedna důležitá věc je, že samičky můžou být větší rváči než samečci.
Tak pozor na nákup 2 a více samiček do jedný nádrže, ať už je velká jakkoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2009 11:44 Žena Raviolka [2148] Re: marsz
marsz napsal: ...podle tvrdosti akvaristy. Ve 12 litrech je to slabota, ale myslím, že né nerealizovatelné...Fakt prima rady - jestli někdo akvaristiku provozuje pod hleslem "žádná trága", zkuste zvážit, proč to radit ještě nekomu dalšímu. Dost možná se Snowy ptá na opravdovou radu a nechce vědět, kam až je možné zajít. "Akvarista tvrďák" je s prominutím blb.

Snowy, celkem logicky jsi vyloučila krevetky a samici bojovnice. Já bych Ti k tomu přidala ještě VŠECHNY další ryby. Jedna bojovnice je do 12 l miniakvária až až. Žáby bych taky vyloučila, rozhodně.
Už Ti to napsala Kikuška...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 11:28 Žena pavliina [50]
V mém případě se sameček betty snese jak s pavíma očkama tak s krevetkama. Žádné rvačky se nekonají, občas si beťák roztáhne ploutvičky ale to je vše. Mladé paví očka má jako zpestření stravy a dokonce jsem našla i malé krevetky. Záleží asi na jedinci :-) Ale je pravda, že jsem do nádrže dávala mladého beťáka a očka současně... třeba na tom asi taky něco bude. Nevím. Jen píšu vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2009 10:52 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Snowy
Napsala jsem krevetky a šnečka jako variantu č.1 a varianta 2 je sameček betty ;-) Sama jsem si to tu zjišťovala, zda varianta betta a krevety jdou k sobě a nejdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2009 10:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: marsz
To co tu píšete jsou pěkný blaboly.
Jde vidět že ani jeden z vás o bojovnicích nemáte ani pár a chytračíte.

Pokud chcete rozdávat rady, tak by jste měli napřed pochopit co je Betta splendens vlastně zač.
Pochopit její život ve volné přírodě.
Takže se to má asi tak:
Sameček si najde kousíček prostoru, který si usilovně brání před ostatníma samečkama.
Na tom kousku si nabublá hnízdo od kterého se nevzdaluje. Je pořád v jeho blízkosti. Hnízdo neustále zdokonaluje, zvětšuje jak plošně tak i na výšku. A čeká až kolem popluje třenichtivá samice.
To že jí ze začátku prohání může znamenat že bud´ není sameček připravený a ochotný se třít.
Pokud je připravený tak sameček samičku láká pod hnízdo.
Když je vše ok, tak dojde během chvilky ke tření. To může trvet i 6 hodin možná i víc.
Po skončení sameček většinou sameček samičku zažene a stará se o jikry pak plůdek a to i po vykulení dokud mladé nejsou schopná se o sebe postarat sama.

No a kdo bude trochu přemýšlet, zjistí z toho co jsem napsal, co je pro bojovnice dobré a co ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 01:33 Žena Snowy [24] Re: marsz
Tak samec Betty potřebuje ideálně 3 - 4 samičky, jinak tu jednu uštve. Tenhle je mladej a zatím velmi "akční". Ptáš se na zkušenost? Ano, mám. Se samcem a 2 samicemi. A nic moc, byly pořád ve stresu, chudáci se ani nezastavily, měly furt podélný pruhy, raději jsem přidala další a situace se zklidnila, už to chlapec moc nestíhal, tak se aspoň stihly najíst..
Tu zkušenost mám samozřejmě z většího akvária. Samce a 2 samice bych do 12 l nezkoušela dávat !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2009 21:46 marsz Re: Snowy
Máš prosím tedy konkrétní zkušenosti s tím přidáním samičky betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 17:40 Ivulik1 Re: arnošt
30 je rozhodne málo pro ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2009 16:13 Žena Snowy [24] Re: Imiis
Ano, každá ryba je jiná. Ale taky si uvědom, že ty máš 2 krevety na jednu Bettu ve 30 litrech plus čichavce k tomu. Mně se ve 12 litrech častěji "potkají" a pokud se ta samotná Betta bude chtít "zabavit", tak se "zabaví", ale na úkor těch krevet. Mně se prostě tohle soužití neosvědčilo, takže krevety nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 15:54 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Dusyk
Mělo by to být něco kolem 30-ti litrů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2009 15:34 Žena Imii [45] Re: Snowy
Možná tvoje ... ten můj jim nic nedělá ... každá ryba je jiná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.07.2009 15:00 Žena Snowy [24] Re: kikuška a kalupinka
K Bettě přece nemůžu dát krevety... ne Moje je honí a likvidují. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:52 Dusyk Re: arnošt
Tieto dve ryby sa znesú bez problémov, ale aké to bude veľké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:39 Muž arnošt [37] - Rostliny – Betta a ancistrus gold long fin
Ahoj. Chci si do akvárka zlatý ancíky long fin - myslíte si, že je beťák nechá napokoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 14:29 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kalupinka
Re Pangasius: To je na vydušení až moc těch 12 litrů ... a vývar by zase byl moc slabý .... Jinak s tebou souhlasím ... pár krevetek a šnečka to je do 12 litrů akorát nebo 1 sameček betty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 14:11 Žena Kalupinka [32] Re: Snowy
Do 12 litrů bych strčila třeba pangasia. Ne, to je žert. Dala bych tam trpasličí rybky a možná pár krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 12:58 Žena Imii [45] Re: Snowy
Do 12l společníka ? Maximálně pár endlerek ... víc ne ... gupky se nedoporučují, kvůli tomu, že bettám se líbí jejich velké barvené ocásky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 12:55 Muž deathfoe [58]
Jám mám samce betty ve 128 litrech a víte co dělá celý den? Leží na bioakvacitu a nebo je opřený o rostliny a fláká se, aby nemusel plavat, plave jedině na jiné odpočívací místo a nebo ke žrádlu. Fakt super aktivní ryba :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 08:55 Tho0or Re: Semtex
Nebo kohokoliv jinýho, kdo navštěvuje www.splendenspower.cz ;-) Tady ty rádoby vtipné rady abys mu tam dala samičku nemusí dopadnout dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 06:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Snowy
V těch 12 litrech měj jen tu jednu bettu. Nic víc. Max. nějakého menšího šnečka. Ne krevetky.
A ani samičku. Dlouho by tam oba nevydrželi. Pokud budeš něco chtít vědet o bojovnicích tak se ptej mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 05:55 Žena Snowy [24] Re: marsz
Nemůžeš dát jen jednu samici, by ji přece uštval..

Re: Barney - jsou lidé, kteří chovají samce dlouhodobě ve 3 litrech, můj bude mít pěkně osázený čtyřnásobek, jen nechci, aby se tam nudil, proto ten společník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 01:15 Muž avast [49] Re: marsz
No jo, jenomže pro párek bett se doporučuje 30l , ne 12l.. A jedna bettka může být v 15l..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.07.2009 00:56 marsz Re: Barney
Hehe, čau, no ve 2x2 metry bych byl vždycky raději se samičkou než sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.07.2009 00:20 Muž Barney [61] Re: Snowy
Já bych nedával bettu do 12l!!!!! tone
Dej tam endlerky a krevetky, nic víc bože, žádné betty. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2009 23:44 Muž avast [49] Re: Snowy
Já bych tam už asi nic nedával.. pokud bettka bude mít pěkný ploutvičky, tak to bude mnohem hezčí, než kdyby měla "okousaný" ploutvičky a nějakýho společníka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 23:40 Žena Snowy [24] – Co k Bettě do 12 litrů?
Zakládám beťákovi 12 litrové akva a nějak ne a ne přijít na to, co mu tam dát jako společníka. Bude tam s ním bydlet šnek, ale přesto bych ráda nějakého tvorečka navíc. Přemýšlela jsem o Hara hara, ale nevím, zda se dá sehnat. Pak o drápatečce. Informace o ní mám jen z akvaristiky, paní říkala pořídit tak 2 až 3, což mi do těchto litrů přijde už moc. Pancéřníčky malé, borasky? Co radíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 10:05 Muž PentueR [256] Re: danja
Zajímavá diskuse, můžu se vyjádřit jen ke své zkušenosti s bojůvkami a čichavkami, mám v loužičce párek zakrslíků už poměrně dlouho, třou se pravidelně a se všema bojovkama co se mi tam vystřídaly, vycházeli vždy neutrálně. Předtím jsem měl párek čmuchalů medových a totéž - rezervovaný klid zbraní.

A jedno drobné rýpnutí, pokud by si z místní hádky někdo nedokázal udělat názor, pak myslím že pokud za někoho hovoří jeho akvária, je to rozhodně NIKO palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:37 Joecz Re: nickolka
Bojovnice do 16L ano, ale jen 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 15:35 nickolka – nic_kolka
Bojovnice do 16ti litrového akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 11:52 R Muž Silent [5949] Re: NIKO
S tím souhlasím. Taky jsem to už psal, že dlouhoploutvým neodolají. Ovšem s tím, že napadají jiná hejna jsem se setkal jen sporadicky. Také je pravda, že to dělají téměř všechny druhy malých parmiček.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1551