Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 13:17 Žena Jaffi [91] Re: Moncucak
Pancéřníčky bych do 30 litrů nedávala, krevetky ti beťák zlikviduje.

Já mám ve 30 litrech beťáka s halanem pestrým hjerresenovým (2+1). Občas se vzájemně trochu proženou, bez následků. Nicméně musím napsat, že beťák je ještě mlaďoch, je mu 5 měsíců (můj vlastní odchov), takže kdo ví, co přinese čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 13:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moncucak
Betta je schopna sezrat cokoli vhodne velkeho, a kdyz zere i to co vypada jako snek, co myslis ze se stane s krevetkami? Ne kazda Betka vsechno zere, je to o kusu, ale verim tomu, ze ty krevetky by se Ti nelibily dlouho :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 12:51 R Muž romant [27987] Re: Moncucak
Co takhle odrolovat tímhle vláknem, odpovědi zde jsou. Co bych určitě nedělal, jsou krevetky a i ty halani, nejsou dobrá volba. Trochu mě to svádí nechat tam toho beťáka samotnýho, ale uvidíš, co poradí někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 12:41 Moncucak – Betta ve 30 l
Ahojte, mam 30 l akvarko do ktereho bych si chtela poridit samecka Betty. Mohli byste me prosim poradit, co k nemu? Moc by se me libily krevetky; pancernicci; halancici... Samozrejme v rozumnych poctech. V akvaristice neni problem nic, spis ale mam pocit, ze touha prodat je silnejsi nez spokojeny odchov rybek :( Diky moc za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 11:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
V kazdem pripade jsem to tady nejen ja psal, a nekolikrate, ze to je risk, a tady se potvrdil. Ale jak uz jsi psal Ty, samochvala smrdi... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 11:28 Žena LorelyTheSecond [8] - úspěšně jsem zlikvidovala spoustu kytek v květináčích, tak je čas na vodní :-)Re: romant
Bettu jsem kupovala z nádrže s přerybněním pavích ok. Prodavačka říkala, že se snáší v pohodě, že si vzájemně neubližují a tahle vypadala v klidu. Spíš jsem si říkala, že byla naštvaná a vybila si vztek na těch mých rybkách, protože mají prostor a plavou samostatně, ne v chumlu :-D
(A prodavačka ještě říkala, že když dají bettu k měčovkám, tak ji hned rozcupují.)
Každopádně jak říká romant, vyzkoušela bych to znovu, až bude větší nádrž s dostatkem úkrytů s jiným beťákem (tohohle jsem už darovala) a pozorovat...
A jestli je roztrhá nebo ne... sice se snažím zvířátkům dát to nejlepší, co je v mých možnostech, ale třeba to, že betta zlikvidovala tuhle konkrétní rybku mohl být přírodní výběr a prostě neměly být její geny předány dál :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 09:18 R Muž romant [27987] Re: Jaffi
Tak ono to u těch beťáků je tak trochu na co má člověk kliku. Prostě může mít střelce, kterej si rád pochutná a taky může mít beránka, kterej by ani mouše neublížil. Je to taky hodně o prostoru a celkovejch podmínkách, takže nádrže(ky), kde je těsněji a strošku více stresík, tak tam bude pravděpodobnost sestřelu větší než tam kde je větší možnost se schovat do houští rostlin a je to taky o vodě, jakmile se fláká údžba, tak se stresárium vytvoří i ve prostornějších nádržích, takže to zkusit za náležitejch podmínek nemusí bejt až zase tak špatná rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 09:01 Žena Jaffi [91] Re: LiborSprysl
Nic striktně netvrdím pouze popisuji svoji zkušenost (není tady ojedinělá) a co jsem z ní vyvodila. Navíc v tomto případě, kdy betta už na gupky útočila, lze spíše předpokládat, že zaútočí znovu.

Radit někomu, ať to zkusí, že betta buď gupky roztrhá anebo ne, se mi příčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jaffi
Takhle striktně to vůbec nelze tvrdit. Chce to vyzkoušet. Znám spousty nádrží, dokonce i přerybněných, na obchodech, kde beťáci plavou, a žádný problém nedělají. I s oky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2013 08:39 Žena Jaffi [91] Re: LorelyTheSecond
Jestli můžu poradit, tak bettu s gupkami nezkoušej ani v prostornějším akváriu. Mám stejnou zkušenost, betta mi zlikvidovala samce gupky. Jednou to stačilo, jsem poučena, víckrát ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 01:30 Žena LorelyTheSecond [8] - úspěšně jsem zlikvidovala spoustu kytek v květináčích, tak je čas na vodní :-) – Betta vs. paví oka
Chci se podělit o zkušenost s kombinací rybek - přidala jsem bettu k pavím očkům a způsobila tam boží dopuštění, jednu rybku oškubala tak, že umřela, potrhala pár ocásků... hlavně když byla hladová, což byla skoro pořád, protože jí gupky skoro nic nenechaly (víc krmit nešlo, žraly by k prasknutí).
Problém byl možná v tom, že jsem měla v AQ málo rostlin a neměly se kam schovat, nicméně bettu jsem dala pro jistotu pryč, zkusím to možná znovu v prostornějším akvárku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 07:58 Žena Beastie [318] Re: Kryštof
Hm, halančíci, už jsem nad nimi přemýšlela kdysi při zakládání. Ty hezčí mají až 6 centimetrů, není to moc na nádrž, co má na délku 25?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 06:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalt
Jen samostatně a budes z nich mít velkou radost ;-) maculatky nech dožít a mezitím o nich co nejvíc nastuduj a pak si je tam dej. Ale nenutím tě ;-) záleží jen na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 01:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: michalt
Halančíky do 20 l samotný a ještě dobře vybrat druh, bych řekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 01:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kryštof
Myslíš halančíky k těm boraras maculatus a nebo k samečkovi betty? Jestli by se snesli s bettou, jaký druh by byl nejvhodnější? Z popisu jsem měl dojem, že ti halančíci mají radši chladnější vodu než betta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 18:17 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Beastie
Co třeba zkusit halančíky, a k té kombinaci :/ hmmm to nevím já bych ho tam dal ale nevím jak to bude fungovat, při nejhorším bude mít beťák živé krmení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 10:14 Žena Beastie [318]
Dobrý den
po tragických okolnostek mi zbylo pouze pár (4) boraras maculatus, a protože už je pár let pouze doplňuji, odchovy nejsou úspěšné, tak bych vyměnila osazenstvo.
Přemýšlela jsem nad nějakou solitérní rybou, a do 20tky samozřejmě není lepší než bojovnice.

Ráda bych trošku překopala akvárko, aby se jí tam víc líbilo, ale chci tam nechat ty 4 maculatky na takové to dožití. Nepožere mi je bojovnice? popřípadě nebudou jí přiliš obtěžovat? Je to aktivní banda co se zdržuje hlavně u hladiny

Děkuji za názor, pokud vás napadne i jiná solitérní ryba, sem s ní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2013 15:53 R Muž romant [27987] Re: Designer
Třepetající se ocásky, jak čevenej hadr na bejka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 15:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kako
Betak ze se snese s Pavim okem? No, mozna nekdy, nebo treba i casto, ale jak mu prdne v kouli, sestreli samce paviho oka jak stihacku z nebe. Ja to videl na vlastni oci, to byla rychlost, a samec paviho oka uz jen havaroval ke dnu bez ocasu...

Po tehle zkusenosti opravdu nedoporucuji Pavi oka k Betakovi, a to tim vice, cim krasnejsi a vetsi ocasy jejich samci maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 13:20 kako Re: Alice
AHOJ,je zcela mozne ze mu beta nejak ublížila ale jde o to jestli mas samce nebo samici jestli mas samce u samce je agresivita vetši než u samice.Snesou se například s pavím okem nebo s jakou koliv živorodkou. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: akvaristka
Mam ted v 54l 3 Betty (samec a dve samice), proc bych jim tam cpal neco jineho, vzdyt jsou samy o sobe nadherne, divat se na co je, a kdyz pripoctu sledovani jak mi jdou rostliny... A jestli k nim neco pridam, budu vedet ze to moc chci a ze je to vhodne. A kdyz nebudu vedet, budu se ptat, ale zeptam se konkretne, protoze nemohu znat vsechno, ale rozhodne tam nebudu neco cpat jen proto, aby mi to nepripadalo prazdne.

Kup si dalsi akvarko, stejne k tomu casem dojde :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 12:03 akvaristka Re: romant
Z toho co jsem vycetla je 40l malo skoro pro kazdou rybu. Asi ty betty a mecovky nejsou nejlepsi volba. Nechci delat dalsi chybu( uz jsem jednu udelala hned na zacatku - koupila jsem bettarko 2l) jaka by tedy podle vas byla nejlepsi kombinace ? A do kolika litru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 11:42 R Muž romant [27987] Re: akvaristka
Mečovky k nim tak do 100 litrovýho akva, jsou to zdatní producenti odpadních látek a betty mají rády čistotu. Do 20, ani 40 zamýšlených litrů rozhodně tuto kombinaci nevolit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 11:40 akvaristka – jak velke ?
Ahoj chovam 2 betty v 20l a chtela bych vetsi akva a dokoupit rybky. Strasne se mi libi mecovky a pry se i s bettama snesou. Kolika litrove akvarko bych mela poridit a kolik mecovek ? Mohou byt spolu ? Mela bych dokoupit k nim jeste nejake ryby ? :) diky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 19:19 Tomáš P. Re: romant
Dnes jsem místo teter ohnivých nakoupil 10x razboru klínoskvrnnou - ty tetry není možné sehnat v mém okolí. :-D Takže dnešním dnem se mi v akvárku prohání 3x betta splendens, 10x razbora, 1x ancistrus, 2x pancéřníček skvrnitý.

Chtěl jsem se zeptat, jestli bych mohl dokoupit razbory - hejno v 15-16 kusech musí být ještě krásější. Chtěl bych dokoupit ještě 2-3 pancéřníčky skvrnitý. Až se mi obnoví kytky, které mi sežrala ampulárka, chtěl bych i krevetky jako "uklídovou četu" - ale až se to dno více zaroste. (ta ampulárka mi zničila až moc rostlin, než jsme ji darovali/zbavili se jí) :-D Jo a vím, že ty krevetky vs. betty nemusí klapat (četl jsem zde na fóru i kladné reakce a velmi mě to zajímá).

Musím říct, že ty razbory vypadají úchvatně s těma bettama. Samičky betty je nejprve prohnaly a prozkoumaly a teď se absolutně ignorují. To hejno razbor si tam krásně nerušeně plave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 06:15 R Muž romant [27987] Re: Tomáš P.
Bude to tak akorát zaplněný akvo, žádný rybí polívka, není ryba jako ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 00:08 amrtin Re: Tomáš P.
Hm,54litrů,to by byla asi opravdu ta rybí polévka :-D ,já si myslim,že by jich stačilo deset.Od osmi už se dá mluvit o hejnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 23:04 Tomáš P. Re: romant
Ok, tetra ohnivá je parádní rybička... pokusím se ji sehnat. Myslím si, že tam barevnostně sednou a betťák tam vynikne, máme modrozeleného CT. Jen ten počet vzhledem k aktuální osádce mi nejde do hlavy. 3 betty, ancík, dva pancíkové + teda ty tetry ohnivý => 20x? Aby to pak nebyla "rybí polívka" - jak to zde na fóru někdo nazval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: Tomáš P.
Co jsem napsal, to jsem napsal a na dánia to Tvoje akvo není, to jsou aktivní plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 18:28 Tomáš P. Re: Designer
Fotka k příspěvku Právě jsem opět pár hodin studoval, čím doplním tu mou bettí osádku. Viděl bych to třeba na danio pruhované, ale četl jsem, že by mohlo dojít k okusování z obou stran - někdo říká že jo a někdo zase opak. Nebo by mohla být vhodná razbora klínoskvrnná - o komplikacích jsem nic nenalezl. Zkusil bych klidně i tetru ohnivou, kterou doporučil romant... jen mě zarazil ten počet... někdo na netu tvrdí, že jsou malé k bettám a že je betty sežerou, což je dle mě blbost. :-D Nevím, co by bylo nejvhodněší. Připadá mi to naše akvárko takové prázdné... střední sloupec potřebuje oživit - to naštvaný betťák se samicema jen tak nezvládne. :-D Dnes jsem narazil na další komplikaci. Možná mám v akváriu nevhodný druh pancéřníčka. Pravděpodobně pancéřníček skvrnitý. Na netu psali, že tento druh není vhodný do tak malé nádrže. Raději přikládám fotku... jistý si tím nejsem. Takže bych je měl teoreticky darovat někomu, kdo by měl pro ně vhodné podmínky a nahradit je menším druhem pancíků nebo hejnem otíků nebo čím...?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 10:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš P.
Ryby muzes do akvaria davat az v momentu, kdy vis alespon to, ze podminky v akvariu vsem rybam vyhovi a vzajemne se snesou. A kdyz uz to vis, uz sis to precetl, uz spis polozis dotaz, zda v tom konkretnim zamyslenem usporadani neni nejaky skryty problem, protoze prakticka zkusenost se ze samostudia pobrat neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: Tomáš P.
Tak zatím rozhodně nic, až bude akvo v richtiku, tak potom ještě přidat těch pancéřníčků, klidně na 8 kousků, nad tím ancákem opravdu popřemejšlet, i jeden dokáže řádně bordelařit, jako alternativa jsou otíci rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy taktéž řádnou partu. Z těch teter třeba 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 , ale jak píšu až bude vše jak má a ryby zdravý, ostatně i akvárium taky. Poléčbě(nevím čím je léčeno) určitě častý výměny vody a na podporu protředí možno přidat rašelinovej výluh, třeba Torben, Amazon apod. Další ryby až tak po 3 nedělích po zdárném ukončení léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 16:15 Tomáš P.
Ahoj, mám akvárium 60*30*30 = 54l s filtrem (který i vzduchuje), topítkem i osvětlením, akvárko je osázeno živými rostlinami.

Obyvatelé: 1x ancík - který by údajně neměl vyrůst (víc k němu nevím), 2 pancéřníčci (po nedávném zjištění dokoupím dva další - i když ti dva stávající jsou v pohodě, nejsou plaší), samec betty a dnešním dnem i dvě nádherné samičky betty.

Chtěl bych dodat ještě nějakou nenáročnou rybičku, která by tam byla vhodná. Prosím o radu jakou a počet. Děkuji.

Bohužel mám špatnou zkušenost s neonkami (obecné). Měl jsem jich tam 10 - 2 umřely. Navíc jsou neonky v tak malém hejnu nevýrazné - ztrácí se tam. Pravdou je, že jsem ani netušil, že potřebují mnohem větší akvárium pro svou spokojenost. Byla mi doporučena neonka modrá, ale to dle mého názoru nevyřeší to, že v tom budou takové ztracené. Takže neonky bych asi už nechtěl. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 19:52 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Khali
Pokud jsi vázne viděla ze se kousou, tak bych je oddělila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 19:45 Khali – Betta a drápatečka
Ahojky,
Mám menší problém,dostala jsem bettu ale v akváriu je taky drápatečka malá...Včera jsem si všimla že betta má docela potrhané ploutve.ale dneska jsem si dokonce všimla že žabka ji jakokdyby kousla a pak odplavala coze ...Musím je od sebe oddělit?
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2013 00:03 Žena Leja [70] Re: mysakmisa
A proč se tedy ptáte? Objem 28l akorát pro beťáka, ale nic dalšího tam zkrátka nenacpete! Minirazborky jsou k beťákovi zkrátka příliš malé. Živorodky zaprasí vodu, navíc u závojových forem (např. gupky) je riziko, že je beťák ohlodá. Halančíci vyžadují nižší teplotu než betta. Rájovce jsou náročné na chov. Ani ti ancíci tam nemají co dělat - mám dvojnásobně velké akvárium a přesto, ačkoliv se mi krunýřovci líbí, netroufla jsem si koupit ani jediného! Takže buď si pořiďte větší akvárium nebo se smiřte s tím, že budete mít "jen" betárium!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.06.2013 20:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: mysakmisa
Neděkuj a prostě je dej pryč, máš na ně malé akva, budeš je trápit. Zakrní a budou žít deformovaní. Navíc jsou ancíci prasata a budeš trápit i tu bettu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:53 mysakmisa Re: Kryštof
Děkuju za radu, ale ancíky dát pryč nechci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:38 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: mysakmisa
Když oddělás ancíky, jelikoz jsou to čunata, tak muzes pridat borarasky. Ale neím jak budou vycházet s bettou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:27 mysakmisa – Bojovnice a ...?
Dobrý den mám doma jednu bojovnici (samce) a dva krunýřovce v 28l akváriu a zajímalo by mě jestli bych tam mohla ještě někoho přidat?? Jenže mám strach, protože sem u něj měla dvě samičky a všichni si navzájem okusovali ploutve. Prosím poraďte. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 20:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jetobida
Já měl trio 1+2 s neonkama a těch si vůbec nevšímaly. Myslím, že v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 08:29 jetobida – Beta + razborky
Zdravím měl bych dotaz,
mohu dát k jednomu beťákovi hejno razborek mikro či trpasličích(jde o to jestli jim něco neudělá)?
díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2013 20:19 Žena Jaffi [91] Re: Terka2
Bohužel žádnou. Akvárko je hodně malé. Jestli chceš další rybky, tak začni nákupem většího akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2013 20:19 R Muž romant [27987] Re: Terka2
Žádnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 20:18 Terka2 – Beta
Ahoj, potřebovala bych pomoc :-O. Mám akvárko 13,5l a chtěla bych ke svému beťáčkovy přikoupit nějakou rybu. Jakou? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:35 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Nechal bych to tak, bez dalších obyvatel, snad nějaký šneky na údržbu rostlin a dna.
Edit: Okružáky, levatky, do dna piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 19:15 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj jaka rybicka je vhodna k bettakovi do 20l nádrže? Zatím tam je ancik ale ten se bude stěhovat do 160 l. Co myslíte jde vůbec neco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:12 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Tak betty jsou tam, skaláři si je prohlížejí jako kdyby nikdy jinou rybu neviděli, ale ani se jich nedotknou, z pohledu druhé strany je betťák trochu vyplašený, asi neni zvyklý na přítomnost jiných ryb a takový prostor, ale už si začíná zvykat ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 12:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Zab01
tu není problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 11:35 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Betťák a skaláry
Ahoj, vím, že toho tu bylo už hodně, ale má někdo vlastní zkušenosti o bojovnice se skaláry? o skaláry strach nemám, aby jim nic neudělala, spíše naopak :) .. je to do 200l akva, kde kromě skalárů je pouze pár obyvatel dna, časem tam přibyde ještě asi nějaký čichavec.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=951