Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:05 R Muž romant [27987] Re: Tchib
Ještě tam s nima žádný ryby nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 16:57 Žena Turbínka [2558] Re: Tchib
Vůbec!!! Na čichavce zapomeň, za prvé nemáš na to objem (koukni do atlasu, co tyhle ryby potřebují za prostor) a za další, dva druhy labyrintek nedělají v jedné nádrži dobrotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 16:56 Tchib Re: Turbínka
A nějací čichavci by být mohli? Třeba líbající nebo perleťový :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 16:52 Žena Turbínka [2558] Re: Tchib
Co třeba partu razborek Espeho nebo klínoskvrnek tak okolo 12 kousků. Hlavně žádné živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 16:49 Tchib
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké ryby pořídit k bettám (1 sameček a 2 samičky) do 54l. Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 20:58 Tomáš K. Re: Turbínka
Díky moc za potvrzení mé úvahy a upřesnění druhů rybiček. Samozřejmě při tvorbě akvária, jeho najíždění a zarybnění hodlám dodržet předepsané postupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:47 Žena Turbínka [2558] Re: Tomáš K.
Bettu, deset neonek modrých(!!!) nebo ty ohnivky nebo třeba razbory Espeho (ale jen jedno hejno) a pancéřníčky klidně v partě po osmi, jen ty menší - pygmeje nebo třískvrnné. Na čichavce zapomeň ;-)
A zarybňuj postupně, po řádném záběhu akvária X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:40 Tomáš K. – AQUA 54 l
Zdravím po několikadenním prokousáváním se těmito asi 38 stranami diskuse jsem dospěl k následujícímu:
Chci si pořídit akvárium o rozměrech 60x30x30. Zajímala mě vhodná skladba rybiček k samečkovi betta splendens (krásné modré barvy), které ho již vlastním kvůli dětem v malém akváriu cca (10 litrů)

Po pročtení diskuse je mi jasné, že si nechci pořizovat živorodky a jiné méně čistotné jedince. Vyhodnotil jsem si tudíž 2 varianty:

1) 1x BETTA SPLENDENS + 10x NEONKA + 8x PANCÉŘNÍČEK + pár ČICHAVCE ZAKRSLÉHO
2) 1x BETTA SPLENDENS + 15x TETRA OHNIVÁ + 8x PANCÉŘNÍČEK
dále jsem se dočetl, že by mohlo být vhodné také hejno RAZBOREK místo teter nebo neonek.

Je některá kombinace vhodná, popřípadě co změnit a jaký konkrétní druh u jednotlivých rybiček doporučit.

Jsem začátečník a pomalu se prokousávám všemi informacemi, které bych měl jako začátečník vědět. Ale s ohledem na plánování vzhledu akvária a jeho osazení rostlinami atd., bych chtěl mít již teď před úplným začátkem mojí práce jasnou představu a cíl, kam bude mé úsilí směřovat. Větší akvárium než 54 litrů bohužel zatím nemám kam umístit. Děkuji všem za cenné rady a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2016 08:51 Žena Turbínka [2558] Re: Lukasss
Rozhodně ne. Už teď bys měl osádku redukovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 08:39 Lukasss – 54
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli k mým rybkam: 8x neonka obecná, 2x molla zlatá, 2x Black molla, 2x plata červená, 3x paví očko (2 samice a jeden samec) mohu dát samce Betty. Mám 54l AQ. Děkuji za rady. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 13:54 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Karnal
Souhlas, měla jsem se na to akvárium podívat, nenapadlo mě, že může takto vypadat, usuzovala jsem podle běžných 30l kostek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 13:50 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DaveLister
Ty by žrala každá ryba, se kterou by byly ve společném akvárku, zrovna tyhle rybky asi na chov začátečník mít nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 12:36 Žena Karnal [196] Re: RENATA
Když tak koukám na to akvárko a jeho propagační obrázky, tak jako společníka tam betta ocení hlavně nějaké živé rostliny, jiné ryby bych tam asi raději nedávala. Ona ta filtrace nebude nic moc a prostor na plavání je hlavně nahoru a dolů, to není zrovna značka ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 12:22 Muž DaveLister [478] Re: Belisana
Pokud tedy nevadí, že jim bude beťák žrát mimina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 12:18 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: RENATA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 11:57 RENATA – BETTA
Dobrý den. Koupila jsem akvárko BIORB BIUBE 35 L a mám pouze Betta samce co za společnost k němu. prosím o radu .děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 19:20 R Muž romant [27987] Re: suttech
Pokud to máš do akva v prezenatci, tak co tam dělá ta skalára? Vrátit, darovat, prostě pryč. A ano, snesou se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 19:14 suttech – akara zelena vs bojovnica
Caute, mate niekdo tieto dve ryby spolu v akvariu? Neviem ci sa znesu. V jednej predajni mi vraveli ze ano a v druhej ze nie. Tak teraz neviem. Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2016 13:00 R Muž afc1886 [14681] Re: bettaalfred
Žádné další ryby do toho objemu,ani ty samičky
EDIT-když tak koukám na to tvé akva,tak koukni tady rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky a vyměň dno a vytáhni to plastové auto a dej místo něho rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:59 bettaalfred – Rybky k Bettě
Zdravím, jsem akvarista začátečník a mám 10l akvárium s Bettou spledens (sameček) a plánuji mu pořídit harém se dvěma dalšími Bettami (samičkami).
Chci se zeptat, zda-li je vhodné vůbec do takového akvária pořizovat další rybky a samozřejmě další otázkou je jaké rybky se snimi snesou.
Děkuji za odpověď :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 08:50 R Muž romant [27987] Re: polen11
Ono se ti asi zdá, že to akvo je stále prázdný, i když tam je již několik druhů ryb. Do budoucna, pokud se ti "povedla" sestava v těch čichavcích bude jistě veselo, parmičky a tetry jsou hejnový ryby a proto to chtělo vybrat jenom jeden druh a ten dát v náležitém počtu. Prmičky nádherný dovedou narůst do solidní velikosti a proto bych to hejno volil z těch teter černých. Chápu, že jsem moc nepomohl, ale někdy je dobrý mít zpětnou vazbu od nezainteresované osoby. ;-)
Edit: Ty mřenky tam nepatří vůbec a molly budiž, čichavci budou regulovat populaci, jenom to chce nepodcenit kvalitu vody, protože krom těch mollyn to jsou všechno ryby vyžadující čistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2016 23:48 Muž patamatix [408] Re: polen11
V deníčku u akva píšeš,že už nebudeš nic přidávat ;-) Já bych se toho držel,akva je čerstváček,tak bych to nepřeháněl. Nemáš kam spěchat,akvaristika je hlavně o trpělivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 23:38 Muž polen11 [0]
Ahoj, mam v akva cichavce, parmicky nadherne, tetry cerné, molly dalmatin a mrenky pakistanské. Je mozne k nim dat bettu a nebo bude trpet? Ptam se jako zacatecnik... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 07:10 Muž motýlek [275] Re: PaulZy
No nevím, neonky se cítí nejlíp při 21-22°C, beťáci spíše při 25°C ... to mi moc dohromady nesedí - a navíc každý je úplně odjinud - ty doporučené razbory je rozhodně lepší kombinace ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:56 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Turbínka
Já bych ty neonky hned nezavrhoval. Pokud by to byly modré neonky a nádrž byla dostatečné délky... Pancéřníčka vidím podobně. I když lepší by byli nějací trpaslíci. Já Beťáka mám s pancéřníčky skvrnitými, tetrama ohnivýma, Endlerkama a krevetkama. Jediný problém dělá jedna Endlerka. Minimálně jedno mimino padlo jako svačina, ale jedna "mama" si svačinu chce udělat z Beťákovy ploutve. Dělá to teda jen jedna z nich a málokdy se jí to podaří.

Ještě jsem slyšel, že to samé mohou dělat i razbory (razborky zase mohou být malé, pokud daný jedinec B. splendens bude dravější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2016 13:44 Žena Turbínka [2558] Re: Alinois
Klidně 15 těch razbor, jsou jediné vhodné ze seznamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 12:42 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Alinois
Já osobně bych do 50l black molly nedával, jsou to moc velký prasátka když už tak endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 11:57 Alinois – Akvárium 54l
Dobrý den, chováme samečka Betty Splendens VT v nádrži o velikosti 54l. Chceme k němu doplnit další rybky. Mohl by mi někdo poradit zda by mohly vyhovovat tyto rybky? Neonky, Black Molly, Razbora Espeho, Pancéřníček Skvrnitý, Platy? Samozřejmě by se muselo doplnit takový počet rybek aby vyhovoval velikosti nádrže. Vím, že přesné info mi asi nedáte když nevíte jak přesně akvárium vypadá, mně jde spíše o to, jestli se tyto ryby snesou společně s Bettou,děkuji za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:26 Daniel1207 Re: romant
A co galaxy?Omlouvám se jsem začátečník a nerad bych, aby kvůli mé snaze aby beťák nebyl sám přišla nějaká rybka k úhoně.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 15:42 R Muž romant [27987] Re: Daniel1207
Tak třeba k tomu tipu těch razborek do hledáčku přidej rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 09:25 Muž motýlek [275] Re: Turbínka
Zrovna včera večer jsem na lovu buchanek potkal akvaristu-profíka, který říkal, že měl bety, jejichž samečci vydrželi spolu v jedné nádrži a ani si neokousávali ploutve - snad tak dorostli až do prodejní velikosti a jen těsně před prodejem je dal na dva týdny do kelímků ... pak už se mu to nikdy takto nepovedlo ;-) - náhoda je blbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 08:14 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel1207
Betty jsou hodně specifické vzhledem k jejich agresivitě vnitrodruhové a občas i mimodruhové. Hodně zálěží kus od kusu, jeden se snese ve 30 l s krevetami, jiný zvládne menší hejno skvrnoocasek, hodně záleží i na nádrži. Nechme spekulací, dej sem fotku tvé nádrže a třeba by z toho něco být mohlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 22:07 Daniel1207 Re: Turbínka
Dík čistý objem je 20L. Doufal jsem že se mi tam bude prohánět víc jak jedna rybka. Sice objemově to je nic moc, ale i přes to jsem doufal. Holt ve zverimexu toho napovídají. :-(
Edit: Jedná se o akvarium Tetra AguaArt 30 l, (podařilo se mi překlepnout2-3). Rozměry jsou 35x25x35 cm. Takže se domnívám, že po osazení rostlinkami by tam určitě těch 25 mělo být. Ani teď to na žádnou "kamarádku" rybku k mému beťákovi nevypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 19:19 R Muž romant [27987] Re: Daniel1207
Šneky, piskořky a okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 18:22 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel1207
Jelikož je to akvárium o velikosti 25 l, což předpokládám, že je objem hrubý, tedy jsme v čistém na nějakých 18, nedávala bych k tomu samci už nic, hlavně ne samice, to by potom byla domácí jatka... Nech si tam jenom toho samce, ušetříš si spoustu problémů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 18:12 Daniel1207 – samec v 25l akvarium
Ahoj, zařizuji si akvarium a chtěl bych ke stávající osádce (samec beťák) pořídit, nějaké další rybky. Pokud možno třebas něco jiného než betu. Vím, že se doporučuje beťák a 2 samice. Ale myslel jsem jiný druh. Akvárko je s filtrací i s topením. Díky moc předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 20:00 R Muž romant [27987] Re: adrian
Tak to už je skoro přerybněno, tedy tím beťákem, to je všechno, co tam dej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 19:58 adrian Re: romant
Je trojúhelníkového půdorysu a má 11l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 19:53 R Muž romant [27987] Re: adrian
A jakpak to akvo vypadá? Bude nejlíp, když si založíš prezentaci, aby ta rada mohla bejt cílená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 19:51 adrian – Bojovnice pestrá
Můžu se zeptat jaké druhy ryb smím dát do akvária s bojovnicí pestrou, aby se nesežraly. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 19:14 R Muž romant [27987] Re: RudeRat
Dánia ano, kardinálky ne. Ptáš se proč? Třeba zdejší atlas a jednotlivý nároky ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 19:11 Žena RudeRat [9]
A co byste řekli na beťáka s kardinálkama vietnamskýma nebo perlovými dánii? 50l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:22 pato Re: drvi
Akvarium mam 50 l. A hodnoty vody mam v norme, kyslik tiez, akvarium zarastene - skoro prales. Chora bojovnica ma problem s plynovim mechurom, co je neliecitelne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:17 Muž Legioix [574] Re: pato
Betta mě útočila na čichavce zlaté i v 240l akváriu a ne jen na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:11 Žena drvi [2894] Re: pato
Základní otázka, jak máš velké akvárko, jak zarostlé, jaké ryby tam už jsou, jaké máš parametry vody? A druhého samce tam v žádném případě nedávej, leda bys měl opravdu několikasetlitrové, hustě zarostlé akvo. A pokud je nemocný, má být v karanténě, abys ho léčil, nebo utratil - a ne aby nakazil další ryby - chybí mi tu :smajlík nevěřícně vrtící hkavou:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:02 pato
Ahoj, dnes som si kupil do akva červenomodru bojovnicu (samca). A je neaky divny. Po polhodine co bol vo vode, tak som ho pustil a on sa prevratil na bok a plave hore bruchom. Ale samo ze normalne plava na dno a nazpet. A utoci mi na gurami modre.

A mam este jednu otazku. Mom jedneho choreho mensieho samca mozem ho dat k tomu novemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 19:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: erris
16 litrů je málo pro další rybu. Nějaký malý šnek by mohl přijít. Chtělo by to větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 19:50 Žena Turbínka [2558] Re: erris
Rybu rozhodně žádnou a co se týče plžů, snad nějaký ten okružák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 19:48 erris – poradte
Ahoj, jsem úúúplny zacatecnik a mam akva 16l s jednou bettou, které ted budu komplet predelavat, kdyz jsem zjistila, ze je vsechno spatne :( .... a zajima me jakou rybku a sneka bych si k ni mohla poridit. Porad zkoumam a uz v tom mam gulas :(
Dekuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 19:19 R Muž romant [27987] Re: NyanBunny
Volil bych tu partu jednopruhých.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=501