Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 11:06 Joecz Re: sisitka
Samce a 2 samice, oni se pak rychle množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 18:04 sisitka Re: bucliik
Vsem moc diky. Takze tam bude samec bettky a nejspis pavi ocka.
Edit: Kolik bych mela koupit pavich ocek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:39 Žena bucliik [99] Re: sisitka
Já bych taky byla asi pro paví očka. Ty mimina by beťáček měl jako svačinku, a nepřemnožily by se ti. A pokud ti(nedej bože-ale asi se to jednou stane) beťáček odejde do věčných lovišť budeš si moct do akvárka dovolit vybrat něco víc. S 17l toho moc nevykouzlíš. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 23:06 foxchosen Re: sisitka
Určitě se snaž co největší akvárko si budeš moct finančně dovolit, já kupoval 50l a teď je mi taky nějaké malé :-D jinak jak jsem psal, zas tak bojovné betty nejsou a pokud tam bude dostatek rostlin a úkrytů, o ostatní rybky se bát nemusíš. Minimálně bych to zkusil s očkama, rychle se množí (ne nadarmo traduje pověra, že většinou ještě v pytlíku když je člověk nese domů smich ), takže ti je někdo určitě i daruje, jsou velmi přizpůsobivá (menší nároky než Betty) a ačkoli je někteří akvaristé berou skoro jako plevel, jsou to podle mě nádherné rybky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 22:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: sisitka
Jestli by to šlo, přimlouvala bych se za 30l akvárko čistě jenom pro betu, i bojovnice rády plavou a čím větší prostor, tím líp palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 19:38 Muž DonJuanKarlos [30] Re: sisitka
Paví očka jsou hodně přizpůdobivá palec
Nebo koupit těch 30 přepůlit a udělat to pro 2 samce. Měli by krásné ploutve palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 18:16 Joecz Re: DoctorT
Já bych tam taky rájovce nedával, jsou decela velcí a alespoň u mě to společne s bettou silně skřípe.
Pokud jim uděláš ddostatek úkrytů a necháš akva zarůst, můžeš si koupit i samičky betty. Jinak jsem pro paví očka nebo molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 14:05 DoctorT Re: sisitka
Já mam v akva u bojovnic ještě, neonky, parmičky zlaté a paví očka + ancistruse a pancéřníčky a jsou úplně v pohodě, rájovce bych už k bojovnici nedal, rájovec mi je utiskoval. Ale znám případy kdy ve velkých akváriích při spoustě úkrytů a rostlinek spolu tyto labyrintky žily v symbióze.
Ony ty bojovnice zas tak "bojovné" nejsou, to spíš jen samci vůči sobě, ale k ostatním rybkám bývají mírné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:44 sisitka Re: foxchosen
Prvně jsem chtela ciste bettacky akva. A ted newim. Cely akva jak to tak vypada budu platit sama. Bettak sezral malem sumce. Newim jestli by pavi oka nepovazoval za svou korist. A nejsou pavi ocka moc narocny a nemaj jiny naroky? Mam koupit i vzdusak? Nebo mam koupit 17l akva a zadnou rybku tam nedavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:27 foxchosen Re: sisitka
Já bych doporučil spíše základní rybičky do začátku, než se naučíš. Určitě paví očka (vděčná, aktivní a barevná rybka), pak tuším že jednoho krunýřovce už máš, k tomu ještě něco malého nenáročného. Vždycky jsem měl za to, že labyrintky vyžadují nějakou speciální péči ale nevím... Tak jako tak, 30l je pořád malé akva takže žádné větší rybky X-)
To TomášB: Uvědomuješ si že máš doporučovat ryby do30 l?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:21 Muž TomášB [12] Re: sisitka
A co skusit nějakou labirintku, čichavce třea zakrslého nebo třeba rajovce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:20 foxchosen Re: sisitka
Zaprvé příjemně překvapuješ nákupem většího akva, máš velké významné plus! palec
Ber to tak, že některé bojovnice zas tak moc bojovné nejsou a nechávají ostatní rybky na pokoji. Můžeš tomu pomoct taky tím, že "těm druhým" dáš dostatek rostlin, jeskyněk a všeho možného, kde se budou moct případně schovat. Akorát počítej s tím, že jestli se ti nějaké rybičky rozmnoží, Betta bude mít tendence dát si mladé k snídani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:17 sisitka Re: TomasB
Teplotni rozdil, to by asi moc neslo. Navíc závojnatka do 3O l hmm Malem sezral sumce a ten nebyl v akva skoro videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:16 Muž TomášB [12] Re: sisitka
U mě jsou betaci mirumilovný, tak u mě můžou být dokonce i ze závojnatkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 11:13 sisitka – jaka rybka k betce??
Ahoj, mam problem. Chci si zalozit novy akva. No a mam bettku. Nechci ji dat pryc ale chci zalozit akva s bettkama. Jenze bettak je dost agresivni a tak mi poradili at tam samicky radsi nedavam. Bude to nejspis 30 l akva a tak by mi to pro bettaka pripadalo takovy smutny. Je tu jeste 1 moznost 17l akva, jenze newim jestli by se mi tam zmestil filtr. Predem dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 08:27 Muž XMartin [20] Re: tereza
Já mám u betty 8-neonek, 3-platy, 3-parmičky nádherné a 3- pancéřníčky. Občas je sice betta prožene, jinak ale v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 01:55 mirielll Re: tereza
Koukni se mi do akvárka, co vsechno tam mám. V zásadě jediná skalára je na bojovnice (ale jen na samice) nějaká agresívnější, ale neubližuje. Zbytek ryb jsou naprosto s bojovnicema v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 21:09 marek Re: tereza
Môžeš tam dať hocičo. Okrem mreniek a iných rýb čo trhajú plutvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 20:49 Joecz Re: tereza
Může tam být prakticky cokoliv, co není schopná sežrat nebo co není schopné sežrat jí. Asi bych tam ale nedával ryby se závojovými ploutvemi, to by mohlo kapku skřípat. A nejaký rychlý trhače ploutví, protože bojovnice je dost pomalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 16:53 R Muž Mrakoplash [1776] Re: tereza
Taky by nebylo spatny, napsat jak velke mas akvarium. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 16:49 tereza – co k bettě
Zdar, chtěla bych se zeptat co všechno mužu dát k bettě? Táta mi řikal že nic. Ale teď sem se dozvěděla že k ní mužu dát čichavce. A tady sem se dozvěděla že k ní mužu dát hromadu dalších rybiček? Prosím poraďte mi co k ní mužu koupit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 15:24 Žena bucliik [99] Re: marek
k jiným ju, jenže ty ocásky jí můžou připomínat jedince jejího druhu a mohla by je trochu ocupovat. Myslím, že rybky jsou taky každá jiná, co funguje jednomu nemusí druhému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 14:41 marek Re: bucliik
Bojovnica je ku iným rybám mierumilovná. Keď neveríš pozri na moje akva žijú si takto už asi mesiac. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:46 Žena bucliik [99] Re: Sisa
Tak si ji kup ;-) Ale až poté co prodáš minimálně ty závojnatky. S živorodkama nevím nevím, aby ti je bojovnice nepotrhala. Ty ocásky se jí budou moc líbit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:43 Sisa Re: bucliik
No ano, zavojnatky uz nechcem chovat. Skalre su pekne, len moje aqva neni vhodné pre ne. Najlepsie budu zivorodky... No ale strasne by som chcela chovat bojovnicu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:38 Žena bucliik [99] Re: Sisa
Do tvého akvárka je špatný nápad vůbec něco dokupovat. Prvně dej pryč skaláru a rozmysli se co chceš chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 11:37 Sisa
Mam zavojnatky a chcem k nim dokupit bojovnicu... to neni asi dobrý nápad? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:50 Turec Re: Mrakoplash
60L dnes jsem koupil k bettákovi platy pestré! a batte je mirumilovná rybka takže to bude snad v pohodě ale nejspíš mi nepřežije poter jestli bude!!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 18:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Turec
Uplne nejlepsi bude, kdyz si o tech betach nejdriv neco prectes. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 18:18 Žena datura [104] Re: Turec
Řekla bych, že nejlepší budu sumečci a ryby žijící striktně u dna. Nebudou si betty všímat. Živorodky by jí mohly okusovat ploutve, když by byla poraněná atd. Sumečci jsou fakt ideální, jsou mírumilovní a udělají se "sami pro sebe".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 13:01 Žena Eliška [38] Re: foxchosen
Betta není agresívní vůči jiným druhům. Živorodky se jako společníci docela hodí, ale nepočítej s tím, že ti přežije potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 12:52 foxchosen Re: marek
Společníci nevím, betta po žádné společnosti netouží. A živorodky dělají nehorázný bordel. Ale jako krmivo jsou dobré každopádně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 12:50 marek Re: Turec
Najlepší spoločníci sú živorodky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 11:45 Ondras Re: Turec
Nejlepší je třeba 2 samičky betty smich. Napiš jak máš velkou nádrž, ono se špatně radí když se neví v čem máš beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 23:21 Turec – Betta a koho nejlepe jako jejího společníka?
přemýšlel jsem koho k Bette pestre a líbí se mi plata pestra (žlutá barva) ale nevím jestli je to dobrý nápad! a kdo by byl nejlepší společník! a co tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 16:18 R Muž Silent [5949] Re: marek
Souhlasím s Mrakoplashem. Mají odlišné nároky jak na prostředí , teplotu i vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 09:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: marek
Ne. Rozdilny teplotni naroky, navic zavojnatky jsou čuňata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 20:47 marek – Môže byť Bojovnica zo Zavojnatkov spolu?
Môže byť Bojovnica zo Zavojnatkov spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:12 Joecz Re: smudla
Já taky. Občas bojovnici kousnou, ale v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 17:49 Novypes Re: smudla
Moje mamka, a jsou v pořádku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 17:13 smudla
Ahoj, chová někdo bojovnici a čichavce spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:19 Joecz Re: Mobbydick
Endlerky nemám, a dříve se mi záhadně ztratil sameček gupky. Betty občas (spíš výjmečně, záleží na povaze) bývají na tyto pestré rybičky agresivní, protože jim připomínají jedince vlastního druhu. Ale většinou to funguje bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:28 Muž Mobbydick [4]
Mám skromněj dotaz, jak se vám, co máte betty, chovaj k ostatním druhům? Konkrétně mě zajímají gupky a endlerky, nebojuje s nima?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 15:20 Šámes Re: Maňo
Umlátil by jí. Samičku ne-e. Stačí zrdcátko a bude si všímat jeho. Samice se k samcům většinou dávají jen na výtěr, ne na pořád. Pokud ti to tak funguje buď jenom rád. Ale tohle bych si netrouf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 15:17 Muž Maňo [10] Re: PavelFX
Alebo mu zožeň samičku ;-) Ja mám tiež bojovnice a guramy a všetko OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 13:09 Šámes Re: PavelFX
dej beťákovi do akva zrcátko a bude pokoj;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:51 R Muž Mrakoplash [1776] Re: PavelFX
Tady by asi pomohla fotka akvaria a seznam ryb :-D

Podle toho jak to pises se nemaji ty rybky ani kam schovat. Tak na sebe porad vidi a toho bettaka to stve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:46 PavelFX Re: Mrakoplash
Mám 6o litrů akva. Dnes sem kmpletne predelal akva. Takze tam mam novy rostliny a mam tam anubias, lanceolata, microsorum, valisnerie, osazenej koren + daslsi mensi rostliny.. Ale ted koukam ze zacal prohanet parmicky purpurovy a to predtim nedelal. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:40 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Šámes
No a mozna by nebyla spatna informace jakou je velikost akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:36 Šámes Re: bucliik
Zrovna čichavci jsou taky labirintky. A většinou se k sobě hodí. Ale to akva je asi základ. Zarostlé s dostatkem úkrytů. Možná, že kdyby těch čichavců bylo víc, agresivita by se snížila.. ano Chtělo by to fotku akvátia.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1751