Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:13 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tomino
A co bojovnice nebojovná rybicky.net/atlasryb/bojovnice_nebojovna ?Sice nemají tak obrovské ploutve ale parádu udělají potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:09 Tomino Re: Kajka99
Takze s cichavci muze zacit peklo?nevim nu chtel bych si samce poridit ale nechci aby mi narusil klid v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 13:02 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Kajka99
Myslím,že v 200 litrech by si každý mohl najít své území
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:01 Žena Kajka99 [229] Re: Tomino
Paví oka Betta může prohánět a útočit na ně, nevím jak Black molly. A taky nevím jak se na samce budou tvářit samci čichavců. Čichavci i Betty jsou teritoriální ryby, určitě to ještě zvaž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 12:59 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tomino
Tak pár určitě ano,ale raději na 1 samce víc holek,aby samici neuhnal.a když uděláš v akva hodně úkrytů,možná že by tam mohli být i 2 samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 12:57 Tomino Re: parisse
Jako 2 samce?nebo parecek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 12:55 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Tomino
Já bych řekla,že do takhle velkého akva úplně v pohodě. :) A možná že i dokonce 2 ale to si jistá nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 11:17 Tomino
Ahoj lidi,potrebuji poradit.Chtel bych si poridit samecka bety ale nevim jestli je to vhodne.Mam doma 200 l akva a v tom molly,zivorodky,neonky,4 cichavce zlaty a 4 tetry kongo.Muzu k teto osadce prikoupit jednouho samecka bety?nebo se s ostatnima nesnese??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 08:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: roper
Po celý min. týden se rybka schovávala a nežrala, dnes ráno jsem z ní našel jen zbyteček - hlavu a páteř. Trochu drahé krmení...
To byla poslední kapka, sehnal jsem si 12 l akvárko jako léčebnou nádrž, budu ji tedy používat i jako karanténu. Uff, ty prachy tedy lítaj... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:45 Muž roper [10] - CichlidyRe: Tudy
Taky jukni na to, zda ho napadají neustále a nebo jen teď. Mohly by to fakt dělat jen v době tření
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:33 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Semtex
Ano, mám to v té 112 l spolu s dalšími rybami (info v prezentaci je aktuální).
Semtex: je pravda, že když jsem včera měnil vodu, všiml jsem si v jednom rohu u topíka na hladině (ve spleti Růžkatce a Trhnutky) plochy s "plivancem" - mohl to být základ pěnového hnízdo...
Budu tedy sledovat, snad si na sebe rybky zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tudy
Vždy jsme měli tyto ryby pohromadě a nikdy nebyl problém. Jen když se Čichavci chtěli třít. To pak zahnali do druhé půle akvária všechny ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 08:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy
když na sebe nejsou zvyklí tak to fungovat nemusí. Taky záleží na konkrétních kusech. Pokud si nezvyknou tak by bylo lepší dát bojovnici jinam, nebo ji někomu darovat, aby to špatně nedopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 08:37 Muž roper [10] - CichlidyRe: Tudy
To máš v aqa jen tyto dvě? Kolik to má lirů? Pokud je máš v té 112ce, tak je to fakt asi jen o zvyku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 07:34 Muž Tudy [330] - Krevetky – Bojovnice a Čichavec
Zdravím,

máte někdo zkušenosti s kombinací Bojovnice a Čichavce zlatého ? U mě to zatím moc nefunguje - samec Čichavce Bojovnici okusuje ploutve (Betta je v akvárku nová, ani ne 24 hod.).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:43 R Muž Silent [5949] Re: MGK
Přesto, že je jich osm bych to neriskoval. Obávám se, že neodolají. PS: jak jsi tam ty pramičky dostal? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:39 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj chci se jen zeptat, myslíte že by mi mohlo fungovat soužití mezi Parmičkami čtyřpruhými a Bojovnicí pestrou ? Pramiček je 8 takže by měly být teoreticky v hejnu a dát ji pokoj, ovšem radši se ptám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 23:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Krkovička
podle těch rozměrů je to cca 14 l. pořád málo na společný chov. Jako vytíračka snad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 23:07 Muž Krkovička [0] Re: BojovniceXXL
5L akva takových rozměrů? To mi vychází na 22 čísel písku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2010 22:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jajaapaja
Fotka k příspěvku Ne vždy má samec delší plotve, třeba ten na fotce je zrovna nemá a nikdy mít nebude. Je to krátko ploutvá varianta - PK.

No a k tomu 5l akvárku: rozhodně už žádnou další rybu!!!!
U toho akvária je třeba min. obden měnit vodu, pokud není filtrace.
Na tohle téma tu je už plno rad a varování a jak vidím, nikdo, nikdy nic nečte, rady nedbá a pak coze rybka zdechla, nevíte proč????
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 21:53 Muž jajaapaja [174] Re: BojovniceXXL
Rozdíl poznáš podle ploutví. Samec má ploutve delší a je víc zbarvený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 21:49 BojovniceXXL – Chci dát k bojovnici ještě jednu, můžu?
Ahoj.

Jsem chovatelka ryb, mám již 70 l a 250 l akvárium. Moji mamince jsem koupila 5 l akvárium přimo pro Betty. Teď tam mám jednu ale protože v tom docela 30 cm dlouhým a 34cm vysokým, 14cm širokým akvárku ta jedna Betta vypadá tam malinká, mohla bych k ní dát ještě jednu...?
Mám modrou bettu s fialovými stopamy, je to samec nebo samice? Určitě bych k ní dala bettu druhého pohlaví, aby když tak se vytřeli rybky.. Akvárium má ze spoda světýlko, krmí se 1x za 2dny, je bez filtrace a vzduchování.. Může to tak být??

Je nějaký rozdíl vzhledovým mezi samicí a samcem Betty?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:54 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Lolok
112l je na skalaru proste malé, bez ohledu na další osádku. zvolte jinou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:44 Lolok
Zdravim, chcel by som sa spytat ci by som mohol dat do 112l akva kde su 3 guramy modre a bojovnica skalara? Za odpovede dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 19:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Pavel3
Vražedná kombinace, ne v počtu ale zvoleném druhu obyvatel.
Krevetky? - krmivo pro bojovnice, očka, no je tu plno pozorování jak bojovnice oškubali převážně samečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 19:45 Muž Pavel3 [0] - Raci, krabi, krevetky
Budu zakladat akvarium o objemu 30 litru. Chtel bych tam mít:
3x bojovnice pestra ( 1x samec a 2x samice)
3x pavi ocka
3x krevetka Red cherry
Myslite, ze by to slo. Nebude tam moc rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 10:59 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: jakubqo814
Určitě nebudou problémy. Betta má sklony k agresivitě pouze pokud jde o závojnaté formy některých ryb (např. u mě se občas ohnala za závojnatým dániem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 07:08 Žena Forro [3] Re: jaqubko84
Mam je taky spolu a ani jsem je nevidela, ze by se nejak okukovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:55 Žena Kaala [0] Re: jakubqo814
Myslim ze budu uplne v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:39 jakubqo814 – Betta Splendes + Paracheirodon Axelrodi
Môžu byt tieto rybky spolu ? Lebo mam bojovnicu v Malom sete a chcem ju dat do akva k rybkam...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:29 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Fousek
každopídně si k těm bettám zvol jiné ryby než mečovky a paví oka, bude to jistější. osobně bych navrhl 4 pancéřníčky panda a 2 otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:28 Muž Sewer [99] Re: Semtex
Kaala: Skalára je závojová ryba? Leda bys měla ňáký šlechtěný hmm
Semtex: Jestli se nepletu, tak jsem doslova napsal, že "u Bett hrozí, že bude napadat závojové formy ryb" ... a ne že Betty napadaj závojové formy ryb. A jak píšu je to moje vlastní zkušenost (jako dalších lidí zde). Není to nic vycucaného z atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 11:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Sewer
Pozastavuji se nad tím právě proto, že s gupkama, mečovkama, neonkama, dániema atd. jsem měl spousty bojovnic, ale nikdy zádný problém.
A že je něco v atlase nemusí znamenat že je to pravda.
Kdybych to psal já, tak ta zmínka tam nebude.
To že někomu jeden samec prohnal faldy po nádrži a kousek ploutve nevydržel, nemusí hned znamenat že to platí pro všechny jednoho druhu.
Z našich víc jak stovky bojovnic co se vystřídali u těch ryb nebyl problém. A 100:1 je velký rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 08:11 Žena Kaala [0] Re: Sewer
Nevem ja mam bojovnice so sklarami. Tie maju tiez celkom slusne plutvy ale nic si nerobia... Nevem mozno pred sklarami vacsi respelt maju.. A potom staraju sa tie bojovnice hlavnme sami o seba. Takze ostatnych si nevsimaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 08:00 Muž Sewer [99] Re: Semtex
Ten výraz "závojové formy ryb" jsem použil já Semtexi. A i z mých zkušeností musím říct, že je to pravda. Píší to tu i jiní a máš to i v atlase, ale je mi divné, že zrovna TY (chovatel Bett) se nad takovouhle věcí pozastavuješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 13:01 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Fousek
já se přikláním taky k názoru nechat tam ty betty samotné..mečovky se rády proplavou a hlavně nejsou moc čistotné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:29 BiTeDroM Re: Semtex
No sorry,ale to že Betty napadaji zavojove ryby jako napr: pavi ocka vi skoro kazdy ,kdo je mel dohromady....
Jak uz tu psal i Jandy......a ano...mam i vlastni zkusenost....kdysi jsem mel (jak jsem zacinal) v aqvarku Betty s Pavima ockama...a Betta jim ozirala ocasy jako diva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:26 Muž Marfy [13] Re: Sabinne
Kdyz budes porizovat samicky tak jim hlavne porid hodne ukrytu - rostlinky, sutraky na dne, dreva atd at se maji kde schovat...aby ti je Bertasek neuhnal :) no a pokud mas nahodou nejakou 10-20l tak hura na forum, nacist informace a chovat mael bettaky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:15 Sabinne Re: katterinecka
Moc vám všem díky - celkem uvažuji o těch neonkách - ty by akvárko hodně oživily:o)..Jinak Berťáskovi (betťákovi) bych vlastně klidně dvě samičky dopřát mohla, že? To není vůbec špatný nápad.. potlesk Až budu mít hotovo, hodím sem fotku.. Díkes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sabinne
Obecne na to ma kazdy jiny nazor, jak uz nekdo rekl, co beta to original. Nektere jsou agresivni a jine v pohode. Ale kazdopadne bych ti radila poridit rybicky a az pak az si zvyknou k nim pridat betaka. Prinejhorsim mu vzdycky muzes zaridit nejakou 20ti litrovku nebo ho nekomu darovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:01 JagerMaister Re: Sabinne
;-) Ja by som tam tiež dal nejaké neonky alebo kludnejšie tetry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:00 Muž domik101 [17] - ŽivorodkyRe: Sabinne
Hlavně tam nedávej závojnatky ,pavi oka atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:55 Muž Marfy [13] Re: Sabinne
Dopredu chci avizovat ze jsem amater, takze pouze subjektivni nazor, nech si radeji poradit od ostatnich:) kazdopadne pokud mas jen betaka, tak vyber je v zasade jen a jen na tobe podle toho co se ti libi. Samozrejme je treba brat ohled na to, at ti ryby betaka neokusovali. Do 180ky bych mu klidne poridil dve samicky, na cisteni dna ancika nebo par pancernicku a do zbytku bych ja osobne zvolil nejake hejnovite ryby, tetry, razbory nebo gupky apod... tak doufam ze me zkuseni akvaristi moc nesetrou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:25 Sabinne – Kolik a jaké rybičky k samečkovi betty do 180l akvárka?
Ahojky, poradíte mi, prosím, kolik a jaké rybičky bych měla pořídit k jednomu betťákovi do 180l akvárka? Díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:53 jandy Re: Semtex
Tak to jsem měl asi na bettu smůlu, ale ta my napdala paví očka, pak neonky. Když jsem se ji zbavil a věnoval ji kamaradce dala je k závojnatkám (už poměrně velkým) a ty napadala taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2010 09:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: BiTeDroM
BiTeDroM napsal: velky aspon 40cm na vysku To mě by zajímalo která z těch ryb, jestli čichavec nebo beta, potřebuje vysoký akvárko. Myslím že ta výška je pro ně důležitá asi nejmíň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: BiTeDroM
Čoveče, ty co příspěvek to perla.
Ty reaguješ na něco a ani si to pořádně nepřečteš co kdo napsal.

A ty rady, Nikdy jsem si nevšiml, že by Bojovnice napadali jiný ryby (závojové) ani gupky ani mečovky. Snad máš vlastní zkušenost, nebo jen papouškuješ bláboli druhých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 01:15 Muž Sewer [99] Re: BiTeDroM
Sorry, ale čichavce do 50ti litrů fakt ne. Těm minimálně 100 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 00:07 BiTeDroM Re: Sewer
Aha...on to ma do 50l. To jsem prehlidl :-D ale i tak. Kdyby mel jenom ty tri betty, k tomu ze dva čichavce a to 50l by mel velky aspon 40cm na vysku, tak by se to dalo. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 23:50 Muž Sewer [99] Re: BiTeDroM
Čichavce do padesáti litrů? coze Leda zakrslíky... Ale i tak :-O Některé parmičky taky nelze doporučit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1301