Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 19:51 Fisherman Re: Legioix
A prosím tě jaký přesně druh bys doporučil? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 19:26 Muž Legioix [574] Re: JoKa
Pustinný asi ne. Měl jsem je skoro tři roky. I odchov byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2015 19:24 Muž Legioix [574] Re: Fisherman
Šnečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 19:20 Fisherman Re: Legionix
A nějakého požírače řas... prosím o doporučení děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 18:13 JoKa Re: Legioix
Nepotřebují hlaváči brakickou vodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 16:21 Muž Legioix [574] Re: Fisherman
Pokud tam mermomoci chceš ještě jiné ryby, tak párek Hlaváčů: rybicky.net/atlasryb/hlavac_pustinny Kdysi jsem to tak měl v 30l nádrži a dělalo to dobrotu. Problém je ten, že se dá Hlaváč hůř sehnat a většinou vyžaduje živou a nebo zmraženou potravu a granule mu moc nejedou. Ten Otík je do toho AQ blbost. Kor jen jeden kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 13:16 Žena Turbínka [2558] Re: Fisherman
Otík je hejnová ryba!!! Netrap jednoho ve 20 l ne A sklo ti stejně čistit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 12:51 Fisherman Re: Legioix
A jeden krunýřovec jednopruhý? Na čištění skel? Nebo 20l je pro něj až příliš málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 12:31 Muž Legioix [574] Re: Fisherman
Ty krevetky budou dělat Betě jedině tak drahé krmení. Do 20l toho moc nevleze a bud bych tam nechal tu bettu samotnou a nebo jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 12:26 Fisherman
Ahoj prosím vás, pořídil jsem si první akvárium Dennerle 20l a chtěl bych si do něj koupit bojovnici samce a myslíte že by k bojovnici šly krevetky? Děkuju moc. Případně jaké rybky by se k ní hodily ať na těch 20l je tak max 5 rybek. Ještě jedno děkuju :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 14:19 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lea
Může to být taky tím, že betta byla zmatená a po zhasnutí světla si myslela, že oploutvenější samečkové gupek jsou její vlastní druh a byla agresivní. Z těch zaručeně bezproblémových spolubydlících k bettě se dá uvažovat ještě o otících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 14:04 Žena Lea [1] Re: michalt
Přesně, dalšího samce a samici k téhle nechci. Stačí, že ta ryba stála řešení kamarádce, teď mně a člověk vymýšlí všechno možné, aby byla v co nejlepších podmínkách, přitom ona tam byla ta problémová. Neriskovala bych to, pokud by to nebyla obří nádrž. Chtěla bych k ní někoho, koho si ona nebude všímat a on jí, aby prostě mohla u mě dožít v klidu a neznamenalo to, že bude 50-100l akvo obývat sama. Nehodlám pořídit ještě další pár a pak mít každého ze tří zvlášť na samotce (ani ve zverimexu jí zpět nebylo možné dát, prý ze zdravotních důvodů je nelze vrátit).

Bylo to zajímavé chování, za světla jsem jí 14 dní pozorovala a nikoho si nevšímala, ale druhý den jsem nacházela okousané samce gupek. Jednou jsem koukala v době, kdy se osvětlení zhaslo, gupky byly z toho tak trošku dezorientované z toho náhlého zhasnutí, šly jakože níž do kytek a tahle betta šla po nich, pronásledovala je, kousala, kdo uplaval, vyhrál, ale jelikož se pletly mezi kytky, kousnout se jí podařilo. Je pravda, že je to tak trošku "brzda" co se krmení týče, takže asi to dělala i z hladu, páč gupky a mečovky jí nechali jenom málo, vzhledem k tomu, jak má hodně pomalé reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2015 13:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lucif
Tohle obecně nelze takto říct. Jestli to funguje Vám, bude to tím, že máte štěstí na konkrétní jedince. Obecně není pravda hned několik věcí, které píšete.

Obecně, tři betty do 20 litrů je dlouhodobě moc a nelze to doporučit. Jak kvůli úkrytům a agresivitě, tak kvůli udržení dobré kvality vody. Ve specifických případech to nějak jde, ale člověk musí mít hodně štěstí a kdykoliv se to může zhroutit.

V objemu 54 litrů by tři betty spolu žít mohly (1 samec a 2 samice), ale znovu, člověk musí mít štěstí na méně agresivní jedince. Umanuté ryby se dokážou uhonit i ve 100 litrech s dostatkem úkrytů. Čili jestli to zkusit, tak raději v kombinaci 1 sameček a 2 samičky, ale je potřeba ryby pečlivě sledovat a mít připraveno záložní řešení, kdyby spolu nevycházely.

Agresivita samce i samic je velmi individuální a nelze se spoléhat na to, že nebude. To je zavádějící. Když si samec a samice nesednou, uhoní se k smrti a bude vymalováno.

Všechny betty, které jsem doposud pozoroval, v noci spaly. Jak přišla jejich hodinka, prostě si našly klidné místo u dna nebo u hladiny, kde nebyl silný proud a v klidu tam spaly. Nikdy jsem nepozoroval, že by byly "v noci mnohem aktivnější."

To doporučení s tmavými rostlinami taky nelze zobecňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 13:30 Muž drlift [38] Re: Lucif
Samec je vuci samicim dost agresivni, tedy alespon u mne. Daval samici poradny kapky v 20l akvarku. Ted jsou oba docasne presunuty v 60l (protoze se vytreli) a je to stejny. Jakmile se potkaji okamzite na samici utoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 13:19 Lucif Re: Lea
Určitě bych jí pořídila kluka . ni se budou možná trošku prohánět , ale to je normální . betta je samotář , takženečekej že budou bůh ví jací kamarádi . Já je chovám 3 ve 20 l akváriu a jsou celkem spokojené . Musím jim tam však dávat hodně prostorů k úkrytu - betty jsou v noci mnohem aktvnější a tak si ve dne rády někam zalezoua schrupnou si ;-)
Já mám 2 holky a 1 kluka . Betta samec není vůči samicím vůbec agresivní . Horší je to však mezi holkama . Ty se pořád perou coze . Nejlepší je tedy pořídit holku a kluka a to bude stačit . Když budou mít vhodné podmínky , třeba se ti začnou i pářit love
A taky jí pořid tmavé rostliny . Ta moje je rudě červená a má radši tmavě rudo zelenou kytku do které si zaleze a splyne s ní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 11:21 Žena Lea [1]
Ahoj, prosím o radu, jaké ryby máte s bojovnicemi a vychází oboustranně dobře. Mám samici. Kamarádka jí měla se samcem v 16l, kde jí napadal, dostala se do mého 126l akvárka s mečovkami a gupkami, ale gupky po zhasnutí světel okousávala, přitom za světla si nikoho nevšímala ani ona, ani nikdo jí. Teď je na samotce v malém, ale bude se pořizovat zřejmě 54l (možné je, že i větší kolem 100l) akva a ráda bych, aby tam neplavala čistě jenom ona. Projela jsem poctivě celé toto vlákno a jediné, co mi přijde jako jistota podle vašich názorů jsou na dno pancéřníčci (případně krunýřovec, ač dělá více nepořádku) a do prostoru jedině větší rasbory - klínoskvrnná nebo hengelova. Máte ještě někdo zkušenosti dobré s nějakým jiným běžně dostupným druhem ryb (samozřejmě bych brala něco barevnějšího a výraznějšího) v kombinaci s "nehodnou" bojovnicí jakéhokoliv pohlaví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2015 15:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: toni
Ano, protože ony jsou to trochu mrchy, klidně se dvě spiknou na jednu rybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 13:58 Žena toni [68] Re: LiborSprysl
Aha.... takže Betty rozhodne tři a pak pozorovat?...každopádně moc dekuju za odpoved ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 13:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: wayn
No je to metoda pokus-omyl až to funguje, jinak to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:15 Muž wayn [79] Re: LiborSprysl
I to se nedá vyloučit. Jde ale o to, že se agresivita rozdělí mezi více jedinců. Nebo máš snad jiný názor?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2015 22:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: wayn
A když budou agresívní obě samice? hop Tak uženou samce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2015 22:19 Muž wayn [79] Re: toni
Někdy se stává, že je samec teritoriální a jednu samici pak užene k smrti. Proto radši víc. Dokonce výjimečně bývá agresivní i samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 19:52 Žena toni [68] Re: wayn
Jako ze samec a dvě samice ještě? ...nebylo by to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2015 18:31 Muž wayn [79] Re: toni
Ne, ty rozhodně ne. Jen místo doporučovaného páru bych dal buď jen samce nebo k němu 2-3 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 17:24 Žena toni [68] Re: Legioix
Ano jen tohle.....jen mám obavu kvůli tem siamensis,neudělají betkam neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 14:02 Muž Legioix [574] Re: toni
Pokud je tam jen toto, tak by tam šel bez problému i pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 13:30 Žena toni [68] – betta
Ahoj.. .mam ve 200l 8 mecovek, tři siamensis ....šla by mi tam Betka? Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 23:39 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: grunda
Dobře, příště nepoužiji slovo "biotop," protože jsem tento (zřejmě) přesně definovaný pojem asi použil nesprávně na označení kontinentu, kde tyhle ryby přirozeně žijí. Opravdu jsem měl na mysli pouze to, že jak betta, tak razborky žijí v Asii, nic víc. Inu, děkuji za upozornění.

Snad je z kontextu mého původního příspěvku jasné, že se ke kombinaci betta + razbora sice osobně přikláním, ale není to kategorické odsouzení kombinace betta + neonka modrá. Jen z mé nepřímé zkušenosti a z toho, co čtu na různých fórech věnovaných bettám, se mi kombinace s razborkami zdá být trochu "klidnější" možností.

To, že razborky i betty žijí v Asii, jsem napsal (poněkud nepřesně) spíš jako zajímavý fakt než jako zásadní kritérium rozhodování. A taky, samozřejmě, co kdo považujeme za "přirozenější" nebo méně přirozené, je (až po zřejmé extrémní hranice) věcí názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 23:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: michalt
Zkus porovnat tvar těla, ploutví, dýchací ústrojí atd. a přijdeš na to, že i když žijí v Asii (území o velikosti ani 45 mil. km2 ), tak se jedná o ryby s naprosto jinými biotopy. Zkus nasadit pstruha do zabahněného rybníku - oba žijí v Čechách, ale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 22:50 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: grunda
Ano, tak nějak. Co na tom není správně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 22:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: michalt
Jako že jsou obě z Asie? Bože, bože
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 21:05 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Katchi
Pro čichavce zakrslé je těch 63 litrů čistého objemu již trochu na hraně. Jestli vůbec nějakého, tak spíš čichavce medového. Ale já nejsem moc zastáncem kombinace víc druhů labyrintek v jedné nádrži. Ale někomu to funguje.

Ramirézky by do tohoto objemu asi šly, ale zase jsou to poměrně choulostivé ryby vyžadující dobrou kvalitu vody.

Nemám taky zcela dobrou zkušenost s kombinací betty s tetrovitými rybami. Moje zkušenost (i když ne přímo s neonkami modrými) byla, že beťáka zbytečně otravovaly. Ale znovu, někomu to funguje. Spíš bych beťáka kombinoval s těmi razborkami, je to přirozenější taky z pohledu biotopů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 09:24 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetky
Premyslim, ze bych k samcovi betty poridila parecek cichavcu zakrslych, pripadne cichlidek ramirezovych... Je to spatny napad?
Mam dve aq, jedno ma necelych 80l, druhe bude mit necelych 60l, to ted budu teprve delat. V tom vetsim bych jeste mela neonky modre, v tom mensim borarasky. Slo by to vubec dohromady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:58 R Muž romant [27982] Re: scorpiogirl
Ale houby s voctem, nečti tolik ty poplašný zprávy. :) Dej tam třeba 3 a uvidíš, podle toho jak se budeš o akvo starat, jak budeš krmit, udržovat dno, jak ti budou prosperovat rostliny, tak podle toho jich tam budeš mít a když se jak píšeš přemnoží, tak je sebereš a někomu daruješ, neviděl bych v tom problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:57 Žena Turbínka [2558] Re: scorpiogirl
Nepřemnoží když nebudeš překrmovat a i kdyby náhodou, je spousta akvaristů co plže jako dárek pro svoje mřenky jedině uvítá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2015 20:54 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
Ok. Diky za rady. Muzu dat do tak maleho akva, vice nez jednoho okružáka? A když se casem přemnozi tak budu muset nasadit sneka snekozrouta, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:49 R Muž romant [27982] Re: scorpiogirl
Přihoď tam několik okružáků, tu vodu měň podle naučenýho a nech si to sednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:48 Muž Legioix [574] Re: scorpiogirl
Řasu tam zatím žádnou nemáš a na bordel ze dna postačí piskořky a nebo okružáci. Pokud máš v druhém AQ problém s vodou, tak bych i tam přitlačil na výměnách vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:45 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
Hmmm...bettu už tam mam, musela jsem ji narychlo založit solo akvarko a dat ji pryč ze společného, pořát se jí slepovaly ploutve kvuli "bordelářum" co mam u dna. Denně jí měním 1/3 vody. (je tam dnes druhý den a vypadá už líp, ploutve se rozlepují) Chtěla jsem ji tam dat šneka aby likvidoval řasu a zbytky ze dna... Tak teď nevim no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 20:31 R Muž romant [27982] Re: scorpiogirl
Vydejchaná voda z jinýho akvária naprosto nic neřeší. ;-)
Edit: Pokud byl ten filtr alespoň měsíc v záběhu v jiným funkčním akváriu, potom ho za zaněhnutý považovat lze, ale bez pravidelných výměn vody a to zejména v období nasazení rybí osádky, neobejdeš, jenom na ten filtr v žádným případě nespoléhej, to be nemuselo dobře dopadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:49 Žena scorpiogirl [5] Re: Legioix
Proč mám počkat? Filtr mám zaběhnutý v zaběhlém akvárku a vodu jsem tam dala půl na půl (půlka nová a půlka ze zaběhlého akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2015 19:12 Muž Legioix [574] Re: scorpiogirl
Pokud myslíš toto akvárium: rybicky.net/nadrze/22166 , tak s tím ještě pár týdnů počkej. Hlavně s tím betákem... Osobně bych tam Neritinu ani Tylomelaniu nedával. Dal bych tam maximálně tak pár okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 19:03 Žena scorpiogirl [5] Re: Atika
Ok, supr díky moc všem, zítra jdu na akvaburzu tak se tam porozhlédnu. A co si myslíte o tomhle šnekovi -plž tylomelania sp.- šel by tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:38 Žena Atika [134] Re: scorpiogirl
Já mám u beťáka dva clithony - taky řasožrouti, ale o dost menší. Dají se dokrmovat spirulinou, ale podezřívám je, že žerou všechno možný, dost často lezou i po substrátu. Nezdrhají, ale neritky mi taky neutíkají, jen si občas vylezou kousek nad vodu, ale pak se vrátí. Akvárko má 20 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:32 jamajcan Re: scorpiogirl
Jako,že vezme nohy na ramena? :-D smich Mi se to ještě nestalo. Samozřejmě, můžeš tam dát nějakého okružáka a jim podobné, ale ti nejsou tak dekorativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:29 Žena Katchi [13] - betta splendens, živorodky, krevetkyRe: scorpiogirl
Akvarko by stejne melo byt kvuli bette prikryte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 17:09 Žena scorpiogirl [5] Re: jamajcan
Ok, díky. A ještě nějaký druh by se tam hodil? Tenhle prý utíká z akvárka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:25 jamajcan Re: Legioix
Proč by měla?Není přeci problém,dát na okno sklenici s vodou,do ní salátový list a za krátko máš zelenou řasu na listu,tím pak můžeš jednoduše přikrmovat,není v tom žádná věda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:19 Muž Legioix [574] Re: jamajcan
Tam chcípne hladem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:17 jamajcan Re: scorpiogirl
rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
V atlase je sice uvedených 60l,já bych problém s jedním Beťákem v 25,neviděl.Hlavně,aby měla řasu ke spásání.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=701