Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 19:17 NyanBunny – Parmička jednopruhá
Ahoj. Akvárium 160l, 1xBetťák, 20xRazbora, 8xPancéř.Panda, 2xLoricaria, rostlin dost. Může tam ještě 6xParmička jednopruhá?? Pokud ne, tak.. 6xParmička černopruhá? Díííííííky. [-:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 09:24 Žena sharka71 [37] Re: drvi
No já vím, mám tu kouli jen jako provizorium, je tam 24 stupňů, když trochu dýl svítím, tak to vyleze na těch 25, ale samozřejmě je mi jasný, že je důležitá i filtrace. Musím to vyřešit, co nejdříve....jo a včera už proháněl krevetky ;-), a já si furt říkala, že chudáček nepapá hmm, tak snad tam nějakou nechá, než půjde zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2015 09:15 Žena drvi [2894] Re: sharka71
Hlavně ho nenechávej dlouho v tý malý kouli (předpokládám, že bez topítka), betty mají rády teplejší vodu, tak 25 - 26 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2015 08:44 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: sharka71
Parmičky duhové jsou jiné, klidnější, až plaché, ty bych z toho nepodezírala :) Tu čtyřpruhou ale neizoluj v té kouli, to by pro ni bylo trápení, raději ji dát někomu, kdo už nějaké má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 06:41 Žena sharka71 [37] Re: romant
Děkuju moc za rady, vím, že jsem to měla pečlivěji zvážit. A parmičky duhové to být nemohly? Mám tam samečka a dvě holky. O izolaci už jsem uvažovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2015 16:40 R Muž romant [27987] Re: sharka71
Udělej to obráceně, izoluj tu parmičku a budeš mít hned jasno. Na tetry bych nesázel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.11.2015 16:37 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: sharka71
On se spíš "nudí", takže jsem o tom přesvědčená, že to dělá on. Kdybyste měli větší hejno, tak by byla trochu naděje, že ho nechají na pokoji, ale s nimi se prostě pomalé více oploutvené rybky do společného akvárka nedávají. Parmičky jsem mívala léta, tak vím, že jsou nenechavci. Ale jinak na pozorování jsou úžasné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 14:21 Žena sharka71 [37] Re: Belisana
Já vím, že je to hejnovitá ryba, a mohl by to být i někdo jiný? Je fakt, že parmičák mi prohání skoro všechny rybičky, ale nezdálo se mi, že by mohl být až takhle nebezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2015 10:48 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: sharka71
Ty mu dorostou, pokud bude někde v klidu. Jinak ta koule, kde teď provizorně je, je samozřejmě malá a pozor, aby si nedal na svačinu ty krevetky. ;-) Jinak parmičky jsou hejnový rybky, samotná moc v pohodě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 10:31 Žena sharka71 [37] Re: Belisana
Noo, a parmičák, ten je vlastně taky splašenej. Achjo, nechce se mi měnit osazenstvo, teď jsem darovala dvě parmičky nádherný a tohohle kluka jsem zase dostala já už před rokem někdy. Tak se musím rozhodnout, doufám, že mu ty krásný ploutvičky zase dorostou stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2015 08:58 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: sharka71
Dívala jsem se, že máš v akvárku parmičku čtyřpruhou, ty nenechají žádné delší ploutvičky na pokoji, mně kdysi okousaly i perleťáky. Tetry jsou většinou v pohodě, ale například měděné by se asi k okusování taky přidaly. S diamantovými zkušenost nemám, třeba někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 06:43 Žena sharka71 [37] – Kdo mi ožral Beťáčka?
Ahoj, prosím o radu. Asi jsem se unáhlila a dala do mého akva samečka betty. Do rána byl chudáček příšerně potrhanej, tak jsem ho hned vylovila a dala do koule (cca 6l) ke krevetkám. Můžete mi prosím říct, kdo to z mých obyvatel byl? Podezřívám tetry diamantové :-(. Nebo to bylo jen takové seznamovací gesto? Mám ho dát zpátky? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2015 09:01 R Muž romant [27987] Re: Cherie
Neřeš další ryby, řeš kvalitu prostředí pro ty stávající, tedy často měň vodu a zaměř se na ty rostliny a neboj se jich tam dát tolik, že bude osázano 80% plochy dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 08:57 Cherie Re: drvi
Zarostlé zatím moc není,komplet jsme předělávali původní.Máme tam rybičky cca tři týdny.Hodně kamenů,schovávaček.Zatím tetry ozdobné, přísavka thajská a beta.Čistý objem akva bude odhaduju něco málo přes 100 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 23:22 Žena drvi [2894] Re: Cherie
Do jak velkyho akva, jak moc zarostlyho, jak vybavenyho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 23:06 Cherie
Ahoj,můžete mi prosím poradit nějakou výraznou, barevnou rybičku - kromě neonky,do společenského akvária, která se snese s betou? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2015 23:11 Žena drvi [2894] Re: Luciolita
Cichlidky jsou pro zacatecnika dost narocny ryby, radeji ty tetry, ale vybrat nekonfliktni druh. 112 litru je dobra volba. Ale pozor na naroky, betta chce teplejsi vodu, 25 - 26 st, to je treba na neonky obecny dost, preferujou teplotu kolem 24 st. Tetry jsou obecne dobry plavci, potrebujou prostor a nemely by bejt moc teritorialni, treba jako tetry cisarsky (nedoporucuju k bete). Teter hejno minimalne 15 ks, lepe jedno vetsi, nez nekolik mensich. Ale to mozna vsechno znas.
Muj napad by byl treba 20 teter ohnivejch, nebo neonek cervenejch (snesou vyssi teplotu, nez obecny) nebo teter Bleherovejch, 1 krasnej betak (berevne bych ho sladila ;-) ) mozna jeste tak 6 pancernicku drobnych nebo pandú na dno. Nebo 6 - 10 krunyrovcu jednopruhych - moc pekna a mirna rybka. Do 100 l akva, huste osazenyho, nejaky plovouci rostliny...pravidelna udrzba, rozmanite krmeni, rostlinam primerene svitit... a budes mit nadherny akvarko :) . Jo a topitko a kvalitni filtr to je samozrejmost. Radsi bych nekupovala set ale jednotlivy komponenty. Kdyz set, tak Juwel - mam 125 a jsem s nim spokojena, ale musela jsem ho stejne jeste doladit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 21:49 Luciolita Re: drvi
112 l. Budu teprve zakládat, tak zvažuji kombinaci ryb, ale jednoho beťáka bych výhledově chtěla ;-) Líbí se mi také některé druhy cichlidek a právě různé ty tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 21:42 Žena drvi [2894] Re: Luciolita
V jak velkym akvu? A jaky tetry? Ve 100 l s tetrama Bleherovyma a s neonkama uplne v pohode ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 21:31 Luciolita
Prosím, nevíte někdo, jestli se snese beťák s tetrama?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 23:21 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: drvi
tak tak, nejlepší sebeobrana je útok smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2015 23:11 Žena drvi [2894] Re: Zdendoslav
4 molly do 20 litru k betakovi coze, to byl primo atentat, tak se proste mozna jenom brani aby prezil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:51 JoKa Re: romant
Jen jestli beťák jenom nepožírá mrtvolky... :-) 2 cm "před časem" black molla už toho ledaccos spolyká a vyprodukuje...

Edit: beťák prostě uklidil buď mrtvé kazící se maso, nebo původce znečištění... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2015 20:39 R Muž romant [27987] Re: Zdendoslav
To se nediv, ve 20 litrech, to se z beťáka ve společnosti s rozmetadlama hnoje stane pořádnej rapl. Dusíci jsou prevít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:30 Muž Zdendoslav [12] - Amerika
Před časem jsem známým věnoval k jejich beťákovi do minička (odhaduji 20 l) 4 ks black-molly velikosti asi 2 cm, že prý aby mu nebylo smutno. (Víc jsem vyhledem k filtraci a litráži odmítl.) Přidal jsem jeden echinodor, aby se měly aspoň částečně kam schovat. Pár týdnů jim dal pokoj, asi počkal až trochu vyrostou a teď je systematicky likviduje, takže zbyde jen hlava. Podívat jsem se nebyl, takže nemůžu posoudit současnou velikost black-moll ani ostatky. Ale docela mě překvapilo, že je beťák takový lovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 15:09 Muž Shimamoto [492] Re: LadasBVP
Podle mého jsou na fotkách z tvé prezentace normální Silver a Gold Molly, tedy živorodka ostrotlamá. Ale klidně to může být přikřížené s ž. velkoploutvou, běžně se to (bohužel) dělá.
O kolik větší akvárium? Pokud chceš osádku ponechat, tak minimálně dvakrát tolik. Větší je samozřejmě lepší;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 23:28 LadasBVP Re: Shimamoto
Co se týká zvolení skladby akvária, vždy řeším aby se ryby nepomlátily navzájem. Dnes už byl při krmení klid. A živorodky se s bettou prý snesou. I ty parmičky co už sem viděl. Ale první 2 až 3 hodiny po vysazení sem měl celkem strach co vyváděly.
Parmičky ani ancistrusy, podle toho co kdo píše, mi rostliny neničí, zatím nebo sem je nepřistihl při činu. Ale ty živorodky celkem semnou otřásly když vzaly do huby vše co se vešlo všechny druhy krmení i jednoho malého šneka, který má cca 2 mm.
Pak měl chvilkový zájem samec o samice a pak všichni 3 začali řešit opět žrádlo. Přičemž uviděl sameček bojovnice opět též šanci žrát, tak sem tam co se dostalo na dno opět začali prát. Netušil sem že to uvede celkovou problematiku akvária ale ustoupil sem přítelkyni, že by se jí líbí tyto ryby a umí chodit za prstem.
Celkková velikost v dospělosti, vím že by mohla být problematická, ale to snad dočasně v brzké době trochu doženu filtrací eheim. A dohledné době prosadím doma i konečně aspoň jednou tolik větší akvárium.
Bohužel teď hned si nemůžu dovolit sypat prachy z rukávu, musím vše postupně.

edit: Jinak sem ty ryby špatně označil. Není to ostrolamá, jak sem se domníval. Protože co přinesla přítelkyně učtenku, tak tam bylo pouze moly mix lyra. Tak mi to nedalo, dorazil sem zpět do obchodu a přeptal sem se. Paní prodavačka mi sdělila, že je to živorodka velkoploutvá, křížená širokoploutvou. Že bohužel jim to tak dodávají. Teď by mě celkem zajímalo okolik budu muset minimálně zvětšit nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2015 22:33 Muž Shimamoto [492] Re: LadasBVP
Živorodky ostrotlamé jsou svou pažravostí legendární, i ten nejžravější beťák je proti nim anorektik:-D Jinak bojovnice pestré jsou všežravci (jako většina labyrintek), takže baštění krmiva s obsahem řasy není nic tak neobvyklého. HLAVNĚ - rybičky se krmí do nasycenosti, nikoliv přežranosti!!! Zjednodušeně řečeno, když má rybka po nakrmení bříško o poznání větší, nebo prostě bylo vidět, jak žere, bylo nakrmeno správně. Pokud ryby vypadají jako koule s ocáskem lapající po dechu a zůstaly po nich zbytky, bylo překrmeno. Člověk si na to musí zkrátka vypěstovat odhad - a nevyměknout, protože někdy umí rybky velmi dojemně louditano:-D

Tou skladbou druhů sis opravdu přidělal spoustu problémů, zvláště ty parmičky černopruhé potřebují akvárium aspoň dvakrát větší. Kytky ti okusují nejspíš ancíci, možná i parmičky, s tím nic nenaděláš, rostlinné krmení to jen zmírňuje. Ovšem udržet rozumnou kvalitu vody s tolika prasátky nebude lehké, ani při správných krmných dávkách. Něco prostě budeš muset dát pryč - ty parmičky v prvé řadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:40 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
Tak když odmyslím ty nevhodně zvolený živorodky, tak třeba partu 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva a na dno partičku 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2015 12:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: LadasBVP
Bohužel ryby nevhodné do tak malého akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 09:36 LadasBVP Re: pepisanek
To mě napadlo už taky a při raním krmení. Už takové nebylo, ale už jsem měl docela strach, když se mi snažili okusovat kytky, že to neuživim.
Edit: Dávám si tam ryby nenáročné a aby se hodily k bojovnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 02:02 Žena pepisanek [5] Re: LadasBVP
Zkus rozdelit krmnou davku na vice mist akva.
Ale mel by ses spis zamyslet nad tou osadkou... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 00:38 LadasBVP – boj o krmení
Zdravím. Dnes sem si všiml jedné věci. Ze sameček bojovnice je strašná popelnice. Dnes sem si pořídil 3 živorodky ostrotlamé a zároveň další krmivo vyloženě pro ně (od Sera). To že si mimo své žrádlo dopřával již před tím krmiva pro parmičky černopruhé a ancistrusy by tak nevadilo, i když jsou prý vyrobeny z řas. Ale začal žrát i to třetí a vzájemně se bojovnice s živorodkou, když jsou u sebe moc blízko odhánějí. At už jde o jakékoliv z 3 druhů krmiv. A dnes sem zjistil že to jsou ještě větší žrouti než bojovnice která občas něco nechala. A řas a okurky si nevšimla ale tohle žere absolutně vše. Co mám dělat sypat celou plechovku krmiva na den? :-( Aby i pro ostatní něco málo zbylo?! Jakoukoliv radu uvítám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2015 17:57 Muž Shimamoto [492] Re: drvi
Jo, jestli ty samičky byly ještě děcka, tak ta tvrdá reakce byla zcela přirozená. Samci labyrintek si samice testují žďucháním do břicha. Pokud cítí, že se holka zaplňuje, tak je v rajónu samce aspoň tolerována, když už ne vítána - prostě taková výhledová šance:-D Vynesené samice jsou ale odehnány a nedělám si iluze, že nedospělé "hubené" samičky by dospělý samec vzal na milost. Podobné chování jsem pozoroval na rájovcích, pochybuji, že u betyn by to bylo jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 12:05 Žena pepisanek [5] Re: drvi
Mam v planu dat prvni samice a tak za tri dny kluka.Dam teda razbory klinoskvrnny a ty mrenky jsou ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2015 11:17 Žena drvi [2894] Re: romant
No prave, to byla asi moje hlavni chyba, kluk tam byl prvni a zrejme uz povazoval cely akvo za svoje teritorium. A samicky byly asi moc mlady, nez aby v nem stacily vyvolat nejaky uslechtilejsi pudy ;-) :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2015 11:05 R Muž romant [27987] Re: drvi
Ono je to vždycky o bezpočtu možností a hlavně o momentálním rozpoložení jak ryb, tak a to bych zdůraznil, aktuální kondici nádrže, kam jsou nově umisťovány atd. Prostě u někoho to skončí neslavně a někdo ani neví, že tam dal nový ryby. Může taky svojí roli sehrát pořadí nově příchozích, jako mám na mysli, tedy když budu předpokládat, že samec bude větší rabiját než symice, tak nedávat všechny hned a vpouštět třeba po několika dnech co jsou v nádrži holky samotný k nim kluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 10:57 Žena drvi [2894] Re: pepisanek
Ja uz se asi vsude opakuju, ale me ve 125 l samec betty dve samice behem prvnich dvou hodin skoro zabil, takze jsem je musela prelovit jinam. A to je akvarium hodne zarostle, takze bych byla opatrna hmm. Jinak rozhodne souhlasim s Romantem, ty razbory by byly urcite lepsi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 10:49 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Osobně bych místo těch dánií do prostoru volil spíš rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna v obdobných počtech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 10:45 JoKa Re: pepisanek
Ty samice tři, viz pár řádků níž. Do 80l se v pohodě vejdou... Konečně je tady po dlouhé době akvárko vhodné betty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 10:22 Žena pepisanek [5] – betti hotel****
Ahoj,premyslim nad osadkou bettiho hotelu...Bude tam samec+2-3 samice,na dno jsem myslela 5 mrenek malych a do prostoru 10-15 danio perlove?
Muze tak byt?
Chtela bych zkusit asii dodrzet.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 15:04 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: JoKa
Aha, u mě mají tolik prostoru a úkrytů, že mě to nějak nenapadlo, navíc mám samičky tři.. jen mě to zajímalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2015 11:49 JoKa Re: radim
Z mých zkušeností to platí i u bett. Samec si vybere svojí favoritku a ta slabší, nevybraná dostává kouř jak od samce, tak i od dominantní samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 08:25 radim Re: JoKa
Toto pravidlo...počty platí spíš pro ryby, co tvoří rodičovský pár. Cichlidy nejčastěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2015 07:53 Žena drvi [2894] Re: Lycania
Vyber si nějakýho krásnýho samečka a bude mu ta 30 l nádrž tak akorát. Hodně rostlin, dobře (rozmanitě, ne hodně) krmit a občas zrcátko - uvidíš že bude spokojenej a ty taky. Žádný další ryby bych nepřidávala. Jo a pravidelná péče o dno a výměny vody jsou snad samozřejmostí.
Tak ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 07:47 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: JoKa
Z jakého důvodu je nejhorší varianta 1+2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 07:29 JoKa Re: Lycania
1+2 je snad ta nejhorsi varianta vubec. To uz je snad i lepsi 1+1. Kdyz uz tak rozhodne 1+3, ale na to nemas litry. Takze souhlasim s Binou, zadne dalsi nemohu doporucit, rozhodbe ne dalsi betty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 06:21 Žena Turbínka [2558] Re: Lycania
Žádné další ryby. Osobně bych nedávala ani betty 1+2, snad nebudeš ze své neústupnosti zklamaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 22:22 Lycania – Betty bojovnice
Ahoj, ci dobry den,

Jsem naprosty zacatecnik. Z duvodu prostoru mam jen akvarko 31l. Vse jsem prizpusobila pro Betty, vim ze muzu max jednoho samecka a vic samicek, aby mi je "neuhnal". Ale chci se zeptat zda dve smicky staci. Dale, jake rybky k nim muzu? A kolik, abych to zase neprerybnila. Proste zjednodusene, jake zarybneni doporucujete?

PS: Je mi jasne, ze mi nejspis reknete, ze bych mela zvolit jine rybky nez Betty, ale tech se proste vzdat nechci, jsou mym snem od dectvi.

Dekuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2015 17:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Vícero druhů labyrintek v dostatečně velké nádrži, a správně vybavené, vypadá naprosto úžasně a dokonce to i funguje. Koneckonců mnoho druhů žije i pospolu na jedné lokalitě... Ale ty skaláry jsou tam jaksi "navíc" ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41852x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=551