Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 10:22 Fluf Re: dubák
Můj beťák jde větším čichavcům z cesty, těm menším se snaží imponovat. Ale nijak je nenapadá. Alespoň mu tam nemusím dávat zrcátko ;-). Jinak všichni čichavci na něj kašlou, dělaj jako že ho neviděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 08:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dubák
Jo mohl. Betty v přírodě s čichavci žijí, tak to není problém. Ale doporučuji menší čichavce, aby nebyly větší než betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 07:56 dubák – betty a čichavci
Mohl bych mít v aqárku 50l společně pár bojovnic a pár čichavců?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2007 20:53 Muž Norton [109] Re: anonym
Ještě mám vyzkoušené parmičky zlaté. Viz. má 45tka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2007 15:42 Delfínek Re: anonym
Ahoj,nevim jestli ti pomůže(rači se ještě někoho zeptetej) :-) tak u nich prý můžeš mít neonky černé,fantomy červené,parmičky krasoplutvé......to je všechno co vim spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 17:19 Anonym – Co k bojovnici?
Ahoj, zakládám 54l akvárko (moje 1.). Chtěl bych tam mít:
1× samec bojovnice pestré
2× krunýřovec
a chtěl bych k nim ještě tak 4-5 rybek jednoho druhu, nejlépe nějakého, co má šanci se tam rozmnožit (jestli vůbec nějaký druh, který by bojovnice nesežrala, je.)
Původně jsem tak chěl pancéřníčky, ale pak jsem si přečetl, že jem vadí ostré dno (sice to moje dno zas tak ostré není, ale přece jenom...).
Dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 11:33 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Riko77
Naprostý souhlas.
Já osobně jsem kdysi dávno měl Betty ve společenském akva spolu s živorodkami a tetrami červenými, byl to jeden párek, ale samec se nikdy agresivně nechoval. Je to individuální. Podobné to může být i s Rájovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 18:25 Riko77 Re: ondra
Samec je dost teritorialny, takze to bude tym, ze mu ho danio stale otravovalo. A tak mu praskly nervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 20:21 ondra Re: Buri
Je tam zatim samec, bez samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 19:54 Buri Re: ondra
A nehlida nahodou hnizdo s jikrama? V tom obdobi jsou agresivni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 19:25 Muž Roman [100] - CichlidyRe: ondra
A co takhle udělat cca 30-40l separaci pro pestřence a dát mu tam slečnu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 19:25 ondra – Agresivní betta
Betta si přímo přede mnou naporcovala dánio pruhovaný coze . Nevíte, čím to je a jak tomu zabránit :-O ? díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 06:30 neo Re: KATAKI
Odlovit samečka betty, nebo pestřence. A to rychle, jinak mu ty ploutve už nesrostou. Když je to roztženo mezi paprsky, doroste mu to. Ale jak mu to ukousl, doroste mu to taky ale už bude ploutev deformovaná a sroste to křivě...
Betty mi s pestřencema do kopy nikdy nešly... Mladí pestřenci co jsem odchoval asi 3-4 cm se báli bett, a jak je přerostli začali je skupinově napadat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 22:29 KATAKI – Agresivita pestřence červeného
Všechny bych předem ráda pozdravila. Prosím Vás o radu. Mám samečka pestřence červeného a stále útočí na párek akarek zelených a samečka bojovnice. Prosím Vás, nevíte proč? Nebo jak tomu můžu zabránit? ¨
Tomu bojovníkivi úplně roztrhnul plouvičku napůl. Prosím pomozte. Děkuji. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 10:22 neo Re: procha
Dánia by mu vadit neměla. Ale záleží na povaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 18:08 procha – danio
Myslíte, že by bojovnice napadala závojnatou formu dania pruhovaného? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:01 Dussy Re: markii
Dalo by se rict, ze to neni vhodna kombinace tak jako tak. Rajovec je chladnomilny a betta teplomilna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 16:53 markii – bojovnice
Cerveny samec se nehodi k rajovcum, coz je velka skoda no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:57 Mrakoplash Re: Tanebras
Ja sem to taky sypal na jednu a na druhou stranu aby se Bettak mohl nazrat a ted to delam spis kvuli ostatnim rybkam protoze kde je Bettak tam se oni nenazerou :-D
Na to jak je proti cichavcovi malej, je drsne voprasklej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:17 Tenebras Re: Rypka
Já dám torchu žrádla na jednu stranu nádrže a když se po ní moly vrhnou, tak trochu žrádla nasipu na druhou stranu, takže se k nim beťák dostane jako první. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 16:46 Buri Re: Rypka
Ja mivam na jednoho samce az 4 samice, takze se vice venuje jim, nez okousavanim ostanich ryb. Taky mam ale celkem zarostlou nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 12:53 Žena Rypka [12] Re: neo
Moja si zatiaľ gupku s pestrým ocáskom moc nevšimla. Ale je pravda, že sa v akva iba zabydlieva... Bože no to bude masaker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 12:41 neo Re: Rypka
Má betta to vyřešila tak že okousala gupkám ocásky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 11:37 Žena Rypka [12] – Bojovnice, gupky, krevetky
Aké máte skúsenosti s chovaním bojovnice a krevetiek v jednej nádrži?
A ako kŕmite bojovnicu, keď máte v akva aj gupky, resp. molly? mne sa totiž bojovnica ku krmivu skrátka nedostane, lebo tie živorodky jej to zjedia ...a asi od hladu zaútočila na krevetku, pre kt. to samozrejme nedopadlo dobre :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 17:19 jardik.cardik Re: vik-a
Do tohohle mišmaše už nic nepřidávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 17:17 neo Re: simi
Jak jsou ty betty starý? Oni nemusej být ještě pohlavně dospělí a to že se nepererou je vzhledem k vjeku normální ale počkej tak 5 měsíců a uvidíš to peklo, samci budou tak rozvášněni bojem že budou napadat i samice a dokonce i ryby jiného druhu (samozřejmě že si netroufnou na dospělého pestřence). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 16:25 simi Re: Mája
Ja mam 240litru akvarko, hodne ryb (asi 50ks malych. 15ks velkych) a mezi nima 5samcu bojovnic a 3 samice. Vsichni rikaj ze se samci perou a poziraj dokad nezusttane jeden. Ale me se nervou a vsechno je v pohode. Tak se toho nebojte je to nadherny, kdyz jsou vyslechteny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 13:43 Žena Mája [40] Re: vik-a
Nejlepší je tak 2-3 samice,ale může být sám,pak je ale smutnější a sám pro sebe si občas staví hnízdo :-) Ale když už samice budeš chtít,tak ne jednu,on ji uštve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 13:40 Žena Mája [40] Re: vik-a
Nemohou být dva samci a pak se hodně nesnesou se skalárama ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 15:24 vik-a Re: Buri
Mam 37,5 litrove akva. Rybky som uz vymenovala a rastliniek planujem vela.
Viac bojovnikov radsej nebudem riskovat. Kolko samiciek k nemu mate? Ci netreba ani jednu, alebo je to fuk?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 12:01 Žena azalka [38] Re: Buri
Kromě ostatních druhům ryb v závojnaté formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 11:28 Buri Re: vik-a
Nesmi byt spolu dva samci v jedne nadrzi, mohou se zabit. Pokud je ovsem nadrz velka a hodne zarostla je moznost mit vice samcu, ale pokud se potkaji tak se opet porvou. Jinak ale neni Betta agresivni vuci jinym druhum ryb a je vhodna do spolecenskych nadrzi. Zaleží ovšem na velikosti nádže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 17:44 vik-a
S ktorymi rybami nemoze byt bojovnica? Vyslovene nesmie lebo... ahoj
Mozem dat bojovnicu ku danii, rasboram, plate, black molly,3 neonkam, prisavnik a mrenke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 20:56 Žena Kate [10] Re: kiiki
Já teda myslím, že pokud je akvárko dost osázený a s dobrou filtrací a vzduchováním, tak by to neměl být problém. :-| S ancistrusem souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 20:22 kiiki Re: Hugo
No bojovnice není zas tak malá! Ale ancistrus je naprosto nevhodný do 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 18:08 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: kiiki
To nejsou moc velke ryby. Ja myslim ze osm rybek tam byt moze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 18:00 kiiki Re: ancistrus
Ne! Už ted je tam moc rybek! Radši dokup nějaké co tam máš málo. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 17:56 ancistrus – bojovnice a tetry 32l
Mohl bych dát 1 bojovnici k 4 tetrám kosočtverečkovím a 2 korydoras 1 ancistrusu do 32litrů? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 14:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: aduska2004
No tak treba ja mam u Bettynek čichavce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2006 07:11 aduska2004 – betta
Chtěla jsem se zeptat....pořídila jsem si samečka betty.....plave tam v akvárku chudinka tak sám a samičky zrovna teď nemají;-) Kterýho rybího kamaráda bych mu mohla pořídit, aby to ve zdraví přežil???? Děkuji moc za odpověď;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2006 17:53 Muž [] Re: solem
Ty neonky pokud jsou obecné tak klidně do 27°C a červené 30°C i víc. Jako společnost pro terčovce to ani jinak nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:32 solem Re: monca
Můj návrh jak uklidnit bettu, máš na druhém fóru. Tady bych jen podotkl, že pokud vím neonky se nemají chovat nad 24 stupňů a betty spíš 24 a více..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 20:15 Monca – bojovnice
Ahoj akvaristi! Mam tyden sve prvni akvarko 45l a v nem samce bojovnice a 5 neonek Teda uz jen 4 :-( , protoze bojovnik jedne ukousal ocasni ploutvicku...Jsem z toho nestastna, poradte co mam delat.Dala jsem mu i na jednu stenu zrcatko, ale stale neonky pronasleduje...Bojovnice se mi moc libi, vsude se docitam, ze muyou byt ve spolecnem akva, tak kde delam chybu???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2006 10:31 Mája Re: kiiki
Jo kiiki, tak když tam budeš mít samice tak to asi mladý budeš mít-když Ti samec dostaví hnízdo pak bude hlídat ty jikry, a když se vylíhnou ty mladý, tak pak musíš dát velký rybky pryč, aby je nesežrali, jo a když samec začne hlídat hnízdo dej pryč ty samice. No a když nebudeš chtít mít mladý, tak To moc nedoporučuju mít samice, ale jenom jednoho samce, a to je zase podle mě na 64 l akvárko málo!Tak ať se vede, hooodně štěstí! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2006 23:20 kiiki Re: Mája
No nevim nevim ale asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2006 16:51 Mája Re: Kiiki
Tak já bych Ti spíš doporučila ty betty,ale jak se ty rozhodneš.Ty betty sou podle mě hezčí a mileší.Jo a nemaj moc rádi moc tvrdou spíš polotvrdou až měkkou.Jinak do 64l akva si dej asi spíš ty 4 samice,aby ty samice nebyly utahaný,ale zase na toho samce to je taky dost(stavění hnízda-zabere mu to asi 8 hodin)...jo a trpí asi dost na zaplísnění :-( !!Zatím se měj,
Jo a tvrdost vody má být od 5 a nejvíc 19°dGH,to jen abys věděla kolik přesně.Jo a budeš chtít mít mladý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2006 16:27 kiiki – Betty nebo parmičky čtyřpruhé
Prosím chci se zeptat:Budu asi mít 2 akva specializované jen na jeden možná dva druhy.Akvárium bude mít objem 64 l.A chci tam bud mít Betty(1 samečka,3-4 samičky) nebo parmičky čtyřpruhé(mechové,albíny a normální) a s nima možná ještě nějakou parmičku.Poradtě prosím které rybičky si mám zvolit a klidně i napište co mají rádi např.:krmivo,kolik rostlin a jestli jsou třeba na něco háklivé.MOC DěKUJU Už PřEDEM!! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 15:56 Killer Re: corban
Souhlas s tim že to je malé akva.. Dělej jak chceš, pak z toho budeš akorát zklamanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 10:07 Aneta Re: corban
Je rozdíl mít 30 neonek a par pancéřníčků a to co navrhuješ ty. Ty jsi chtěl 8 druhů ryb do malého akvaria. To by ani nebylo hezké. A ten počet byl fakt přehnaný. Nepůsobí to hezky, když je těch ryb příliš. Bude to vypadat jak v akvaristice. My máme asi 85 L a máme 20 rybek.
Edit: Ten poslení návrh už je lepší. Vždycky je lepší koupit míň ryb. Přikoupit můžeš vždycky. Stejně bych tam nedávala přes 20 ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2006 20:28 corban Re: Marqeete
No jo ale neonka má zhruba 2 cm a ona jich má 30 ve 41 l + 6 pacceřníčů no já tedy nevím.
A nebo dám 10 neonek červených, 10 razbor klínoskvrých a ty bojovnice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [39] 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41850x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1901