Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 15:54 R Muž afc1886 [14655] Re: RXC90
Já bych pandy doplnil na 10,otíky tak na 6 a Neonky modré tak 20 kousků.Nepřidával bych všechny ryby najednou,ale postupně.Přidat jde vždycky,ale počkej co ostatní,já jsem opatrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 15:28 Muž RXC90 [12] Re: Xlienka
Když jsme kupovali pancernicky, tak nám prodejce řek, že jim to nevadí když budou nakombinované. Že i tak si udělají hejno i když jsou jinak barevné. A to jsme pro něj byly na burze na Pankráci. Přeci to tam prodávají sami odbornici. Co se týče hejna horní části, měli jsme tady dvě varianty a zatím nikdo mi neodpověděl, jestli můžeme něco z toho dát. Všichni doporučuji neonky, tetry a nebo razborky. Nechci velký ryby tak max. 4cm. Prej je lepší víc menších než min větších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 14:13 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: RX90
Asi bych se rozhodla pouze pro jedno hejno pancéřníčku, třeba ty pandy, budou pro děti lákavější. S cichlidkami bych to nekombinovala a klidně doplnila hejno do sloupce k plánovanému beťákovi. Hejnové rybky bych volila, až dle barvy co si děti řeknou, ať tam nechtějí za měsíc jiný, myslím že těch kombinací je spousty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 07:10 Muž RXC90 [12] Re: afc1886
OK, zatim kakadu vynchame. A co hejno do horni casti? A kolik bych mel dokoupit otiku a pancernicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 06:23 R Muž afc1886 [14655] Re: RXC90
Jasně,je lepší napsat hned,s čím vším počítáš,aby byli ostatní v obraze.Já bych stejně zatím jen doplnil stávající hejnové rybky. pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 06:18 Muž RXC90 [12] Re: afc1886
Informace jsou pravdivé. Jak jsem psal jsou tam 2 otiky a 4 pancernicky. Beta je základ a i když tam není, tak se dá považovat, že tam je. Právě kvůli ní se to akva zakladalo. Co se týče kakadu někde jsem četl že z bettou vychází vpohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 05:58 R Muž afc1886 [14655] Re: RXC90
Napsal jsi- 09.05.2016 21:29-ktere rybky by se hodily k bette, 2 otikum, 4 pancernickum a parek kakadjaku,
09.05.2016 22:56-2x rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_napsky 2x rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny 2x rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
Celkem změna za pár minut.Když chceš poradit,tak napiš pravdivé informace.Já bych doplnil stávající osádku,máš tam hejnové rybky tak bych jim koupil kamarády a přidal rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:56 Muž RXC90 [12] Re: Turbínka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:40 Žena Turbínka [2558] Re: RXC90
Jak je velká nádrž a co už tam všechno je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:33 Muž RXC90 [12] Re: Turbínka
Tetry se mi moc nelibi, takaze muzu tam dat rybicky.net/atlasryb/danio_perlove (galaxky) a jak velk hejno? A co jineho doporucite misto kakadu? Jedna se o betta budku, tak by to chtelo neco barevneho, to vite deti ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:49 R Muž romant [27982] Re: Turbínka
Tak s tím nemám problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:44 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Za mě razbory - klínoskvrny, espeho nebo galaxky X-) Ale já jsem holka z tvrdších vod nevhodných moc pro tetry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:37 R Muž romant [27982] Re: RXC90
Za mě osvědčená kombinace rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:32 Žena Turbínka [2558] Re: RXC90
Do jakého akvária? Obecně bych k bettě jako takové nedávala moc rychlé hejnovky nebo i ty cichlidky, ony ty ohlasy na jejich soužití nejsou nejpříznivější, co mám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 21:29 Muž RXC90 [12]
Dobry den, poradi mi nekdo ktere rybky by se hodily k bette, 2 otikum, 4 pancernickum a parek kakadaku. Liběj se mi oboje a nevim se rozhodnout jestli rybicky.net/atlasryb/danio_myanmarske anebo rybicky.net/atlasryb/danio_perlove Anebo zeby oboje: stydim Anebo zadne? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 21:35 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Xlienka
Tady bych doporučil razboru bornejskou, ta má ráda vyšší teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 17:52 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Turbinka
Na betty mi bylo mi doporučováno 27-28° a to by bylo pro razbory blouhodobě moc. Popravdě poroto jsem si je nakonec nepořídila, ale pokud snesou i méně, tak klidně i razbory/razborky. Omlouvám se za mystifikaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 13:41 Žena Turbínka [2558] Re: Xlienka
25-26° je pro razbory v klidu. Nevidím nejmenší důvod proč by spolu byt nemohli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 12:18 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: tomi1981
Betta potřebuje vyšší teplotu, spíše než razbory, bych volila třeba tetry ohnivé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 11:25 Žena Turbínka [2558] Re: tomi1981
Ne. Pro tyhle druhy je to malé. Podívej se po razborách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 10:38 tomi1981
Zdravím,bohužel bylo mě řečeno že neonky modré nikde v mém okolí neseženu. Mohu pořídit k bettě červené, černé nebo obecné?
54 litrů - 1 betta splendens a 8 ks panceřníčků malých.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 13:27 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Lindsay
K betě bych dal nějaký razborky, třeba thajský nebo bornejský. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2016 12:15 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Lindsay
V mém akváriu je vše v pořádku, děkuji za zájem. :-)
Já to nepíšu kvůli zdejšímu atlasu (ostatně údaje zde jsou mnohdy pouze orientační), ale zkušenosti. Měl jsem ancistruse v 64 litrovém akváriu a jakmile dosáhl 8 cm, nemohl jsem se na něj dívat, jak je mu to malé. Pokud má být v akváriu pouze do určité velikosti, tak ok.
P.S. Normy platí třeba ve fabrice, ne v akváriu. Údaje o litrážích zde v atlase rozhodně nejsou dogma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2016 11:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Wendy2
Bojovnice rozhodně nikterak čistou vodu nepotřebuje. Žije ve vodách chudých na kyslík, plných rozjkládajících se rostlin. Zkrátka kdejaká louže, rýžový kanál... Tím neříkám zanedbávat údržbu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 11:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Belisana
jenže to její akva má nějakých 40 l... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2016 10:58 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Wendy2
Taky mám v akvárku s bettama dva ancistruse, jsou to původní obyvatelé nádrže, ve které betty nebyly původně v plánu. Když se o nádrž stará, mění vodu, odkaluje a pod., tak si nemyslím, že by s tím měl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2016 07:32 Lindsay Re: Wendy2
Mám jen Bettu a Ancistruse..A to co mi tady vykládáte všechno vím, takže bych to už dál nerozebírala..Odkaluji každý týden, takže tam mám naklizeno jak nikdo a ryby se mají skvěle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2016 07:27 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Lindsay
Nejde jen o litry, mj. jde o to, že ancík vyroste kolem 10 cm a je děsný bordelář, a bojovnice a tetry jsou čistotné a vyžadující čistou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 07:21 Lindsay Re: MarekP
Ancistruse vydělávat určitě nebudu, protože normy znám a mám vše v pořádku ;-) ..Váš Pancéřníček třískvrnný má být taky ve více litrech..Takže než zase budete někomu radit, tak si dejte nejdřív do pořádku svoje akvárium..Tady ty normy stejně moc lidí nedodržuje jak vidím..Ale já si stojím za tím, že se ryby u mě mají dobře a že v žádném případě přerybněno nemám!..A můžete si říkat co chcete :-) ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 21:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Lindsay
V první řadě bych vydělal toho Ancistruse.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 20:57 R Muž romant [27982] Re: Lindsay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 20:53 Lindsay – Jaké ryby k Bojovnici
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jaké ryby se hodí do akvária k Bojovnici pestré..Akvárium mám 54 l, v něm momentálně jednoho samečka Bojovnice a Ancistruse..Myslím tím rybky, které vydrží teplotu 28°C a více, nebudou ožírat Bojovnici ploutve a nejsou moc náročné..Měla jsem Dánia perlové, ale 28°C na ně bylo moc..Děkuji :-) ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.04.2016 22:21 Muž DaveLister [478] Re: Shimamoto
Já vím, ale já doporučuji k těmto zparchantělým rybám raději nepřistupovat vůbec - proč nechovat zdravé a pěkné linie - sehnat se pořád dají. Problém je v tom, že lidé neví, a prodejci také neví a nebo ještě rádi prodávají čichavce, který místo toho aby byl odolná ryba, co vydrží skoro všechno a dokonce se i v dostatečně zarostlé zralé nádrži sama množí, za pár týdnů max. měsíců chcípne a prodají tak další... Ono je to problematické u více druhů, ale u těhle čichavců je to do očí bijící. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.04.2016 21:39 Muž Shimamoto [492] Re: DaveLister
To co jsi psal o menších čichavcích rodu Trichogaster je úplná pravda - jsou to ryby opravdu spíše subtropické, než tropické. Ale bohužel je také pravda, že k těmto rybám z masové produkce singapurských a dalších jihoasijských pěstíren, není už možné tak přistupovat. A nejen k nim. Třeba barevné formy rájovce dlouhoploutvého mají z teplot kolem 18°C pomalu smrt na jazyku. Dokonce i karásci a závojnatky z tropických líhní nejsou ryby do nevyhřívaného akvária, natož do jezírka. A malí čichavci z burz a obchodů jsou bohužel skoro na sto procent chovem v tropech zchoulostivělé linie, tedy podobně jako bety vhodné do teplot od 25°C nahoru. Dál se nám to hezky sčítá - metabolismus zrychlený vysokou teplotou, plus mizerný zdravotní stav ryb, takže když se taková rybka dožije v akváriu tří let, je možné se na ni dívat jako na kmeta:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2016 12:17 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DaveLister
Díky za vysvětlení, o těch menších čichavcích to byla jen úvaha, váhám právě proto, že jsem už několikrát četla, že bývají často něčím napadení, párkrát jsem je měla (už dříve) a docela brzy jsem o ně přišla. Teď tuším důvod.. Raději zvolím jiné rybky. Leery mám ve velkým akvárku, tam se ale moc nedařilo beťákovi, při svém pomalém plavání a reakcích vůbec to tam neměl s ostatními rybami jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2016 11:02 Muž DaveLister [478] Re: Belisana
Mluvím o těch úplně obyčejných a dříve zcela běžných cichavcich tedy zakrslem a medovem. Jsou to poměrně severní ryby. Kdysi vyšel o medacich pěkný článek v Macropode, tam právě popisoval jak jim prospívá nevytapena nádrž s kolísavou teplotou, hlavně zimním poklesem teplot (ke dvaceti, klidně i na chvíli lehce pod, ne do mrazu :-D), v létě klidně horko. Mám naprosto stejnou zkušenost. Vitalita, zbarvení těch ryb je pak úplně někde jinde. Právě ta trvale vysoká teplota jim zkracuje život (navíc jsou přinejmenším některé z pestiren promorene iridoviry). A nádrž idealne zarostlá plevelem tak, že se ryby neustále prodírají rostlinami.

To s tou teplotou platí pro ryby ze severu Indie obecně. Je to oblast, kde uz jsou znacne rozdily teplot během roku. Totéž různí badidi, některé parmicky, hadohlavci (třeba krásná Channa bleherae z Assamu).

Jiná věc je, že dnes se v kramech většinou vidí různé prichciple a zparchantele formy (původem asi z jihoasijskych pestiren) a ty na to už mohou mít dost jiny názor. Ale osobně bych si dal práci a sehnal pořádně zdravé ryby divoké formy. Nejen že jsou zdravější, ale i mnohem hezčí. Ještě jsem neviděl slechtenou kolizu (malého cichavce, dříve rod Colisa), která by se krásou vyrovnala zdravým divokým rybám.

K bette daleko spíš velké cichavce, třeba leeri, to jsou stejně jako betta echt tropicke ryby. Ale to chce velké akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 22:25 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Shimamoto
jj uvažuji, co dát do té Diversy, tak jsem přemýšlela i nad těmi menšími čichavci. Perleťáci tam bydleli dost dlouho, pak ale šli do velkého akvárka, tam si užívali prostoru. No ještě uvidím, možná dám k těm bettám nějaké hejno teter ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 21:56 R Muž romant [27982] Re: Tchib
To je cesta do pekel, v jednoduchosti je krása a síla, tedy v tom, jak jsem ti to navrhnul. ;-)Vím, zní to hodně povýšeně, ale holt mám takovou zkušenost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 21:52 Tchib Re: romant
A kdyby jsem tam přidala např. několik endlerek a dánií pruhovaných? Snažím se najít nějakou jinou možnost, ráda bych, aby se v akvárium pořád něco dělo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 21:27 Muž Shimamoto [492] Re: Belisana
Pokud ty malé čichavce chceš vyzkoušet v "Diverse pro Černouše", tak určitě přidat rostliny. Zakrslíci i meďáci jsou malí nerváčci a nejlépe se cítí v rostlinném houští. Párek nebo ruská trojka čichavců perleťových by byla ale lepší volba, zase tak malé to akvárium není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 23:08 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Turbínka
Ptám se proto, že ta tvoje odpověď vyzněla všeobecně, že spolu nemůžou být dva druhy labyrintek v jedné nádrži, docela mě to překvapilo.
Takže kdyby byly ve 112 l akvárku dvě betty, mohl by s nimi být pár čichavců zakrslých nebo medových?

Edit: Bavím se o menších druzích čichavců, koupených na burze od chovatelů, u kterých je doporučovaná teplota 24-28 st., což je obdobné jako u betty. Jestli jsou to "chcípáci", nevím, je fakt, že většina není tak dlouhověká, jako se to ve zdejším atlasu píše. Nemám ambice pořizovat vzácné divoké formy ryb, protože nemám v plánu jejich množení a to by pak bylo škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 22:46 Žena Turbínka [2558] Re: Belisana
V tomhle objemu se teritoriálně chovající labyrintky požerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2016 21:35 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Turbínka
Turbínka napsala:... dva druhy labyrintek nedělají v jedné nádrži dobrotu. Můžu se zeptat, z jakého důvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:18 R Muž romant [27982] Re: Tchib
Zřiď si prezentaci daný nádrže a uvidíme, co se s tím dá dělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:18 Žena Turbínka [2558] Re: Tchib
Moc nekombinuj, nemáš na to objem ;-) Jedno hejno do sloupce a max. partu menších pancéřníčků na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:15 Tchib Re: romant
A například, kdybych tam měla i více než dva druhy ryb? Jaké ryby by se nejlíp hodily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:08 R Muž romant [27982] Re: Tchib
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:06 Tchib Re: romant
Dobře beru na vědomí. Nene, žádné jiné ryby krom bett tam nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:05 R Muž romant [27982] Re: Tchib
Ještě tam s nima žádný ryby nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 16:57 Žena Turbínka [2558] Re: Tchib
Vůbec!!! Na čichavce zapomeň, za prvé nemáš na to objem (koukni do atlasu, co tyhle ryby potřebují za prostor) a za další, dva druhy labyrintek nedělají v jedné nádrži dobrotu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=451