Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2015 19:16 R Muž romant [27983] Re: Werderka
Ono je otázka, kolik jich dokáže přežít,jak psal Libor, je to chutné zpestření jídelníčku. Dej 3-4 kousky a uvidíš, darovat tyhle dělníky můžeš vždycky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 19:08 Werderka Re: drvi
A kolik jich v 15 l AQ s Bettou můžu dát? Jen jednoho? Zas bych se ráda vyvarovala toho, že se mi to nějak přemnoží a šneci mi polezou horem spodem :-D Nebo by jim Beťák ty vajíčka požral? Přiznám se, že pak přemnožené šneky lovit a splachovat do záchodu, to není moc pro mně, bylo by mi jich líto...mně už je líto vyhazovat odstřižený rostlinky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dreamdiver
Dreamdiver napsal: okružák je ideální. Ten je fakt ideální... ;-) bettám moc chutná... ano ... tak šetřit nějakého do rezrvy... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 00:38 Žena drvi [2894] Re: Werderka
Me se osvedcily piskorky, nejen ze uklizej na povrchu, ale rejou i ve dne a kypri pudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 00:31 Werderka Re: Dreamdiver
Hele, a musí to být okružák, nebo jakýkoliv jiný šnek do sladkovodního akvárka - pochopitelně který nevyroste do nějakých gigantických rozměrů :-) Jsou ve šnekách nějaké zásadní rozdíly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2015 12:45 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Werderka
Jj, je to šikovný uklízeč. A je překvapivě akční, mně furt šmejdí po akvárku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 00:33 Werderka Re: Dreamdiver
Tak ten by to tam i zrovna trochu uklidil, ne? :-) Zrovna googlím, čím se živí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2015 23:35 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Werderka
Je to tak pro toho beťáka, pokud chceš nějaký další život, tak nějakého šneka - okružák je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2015 21:33 R Muž romant [27983] Re: Werderka
Stop stav. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:32 Werderka – Rybky k Beťě
Ahojte! Mám 15 l nanoAQ a budu tam dávat samce Betty. Celkem by se mi líbilo dát tam ještě nějakou další rybku/rybky, tak se jdu k vám poradit. Samici Betty asi nechci, jelikož je nemám zájem množit. Takže dotaz zní, jestli vůbec (AQ je přeci jen malé, tak aby nebylo přerybněno), případně co a kolik :-) Díky!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 17:21 R Muž romant [27983] Re: LadasBVP
Beťák je tedy jasnej a dále ti nabídnu, jak jsem to nedávno řešil. Tedy partu 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva na dno 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny , ovšem jak zde již zaznělo chce to více ozelenit, mít možnosti se schovat, jako jsou boky a zadní stěna a v předu nechat prostor na plavání, tak aby se tam ryby cítily v pohodě a nebyly vystresnutý holýho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 13:51 radim Re: LadasBVP
O žádné Razboře perleťové jsem nepsal. Podívej se spíš na Rozborky - Boraras. Začal bych rybama dna, jak sám píšeš. Klidně i s tím beťákem, ale až to DODĚLÁŠ, co se týče rostlin a zajetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 13:36 LadasBVP Re: radim
Ted tam dotlačím ještě nějáké rostliny. Nejpozději během příštího týdne. Uvidím jak mi to vyjde. A co tedy doporučuješ jako první? Razbory perleťové jako první? Určitě je blbost tam nacpat betáka jako prvního, když přebývá u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 13:23 radim Re: LadasBVP
Ahoj, ty neony si tam prosímtě v brzké době nedávej. On by ten objem nejspíš stačil, ale podle fotek v prezentaci neveřím, že tam budou spokojené. Dno máš hodně světlé a rostliny skoro žádné... Tyto ryby se v tak malém počtu v takovém prostředí, buď zašijí pod ten kus dřeva a postupně popadají ze stresu, nebo v lepším případ to dají a můžou začít škubat bettu...sice to jsou malé rybky, ale tu tlamu plnou zubů (jako všechny tetry) nemají jen na okrasu. Celkově doporučovat tetry do malých akva k dlouhouploutvým mi přijde jako blbost. Netvrdím, že jsou to všechno piraně, ale stres a nuda dělá divy. Jestli tam chceš přidávat ryby, tak hlavně přitlač na těch rostlinách. Rozborky jsou pro tebe dobrou volbou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2015 08:32 JoKa Re: LadasBVP
Ale vždyť ti to píšou. Jestli jsem tvůj text správně pochopil.
Tak tedy citace: 1x betta, 6x nějaký malý pancéřníček na dno (je jich mraky, vyber si, který se ti líbí, např C.Nanus, C.Billineatus atd...) a nakonec 10x neonka modrá. A tím si skončil, máš plno a už takhle je to hrana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2015 08:24 Žena drvi [2894] Re: LadasBVP
Na dvě hejna je to málo prostoru. 4 malý ryby je blbost, 6 je malý hejnko, jen tak tak. Lepší by určitě bylo dát 10 ks jednoho druhu, beťák sám je dost atraktivní. Ale jestli je ti to málo pestrý, tak holt budeš potřebovat větší akvo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 00:56 LadasBVP Re: drvi
Chci něco k samečkovi betty. Ale ne jen jeden druh, drobné ryby mám celkem nastudované. Ale problém snášenlivosti je věc druhý. Třetí věc je ta, že mám pouze 54 litrů. Takže chci 2 druh ryb aby je popřípadě Karel nesežral.
V dalším bodě se chci vyvarovat, aby ho něco neokousalo (což by mě značně naštvalo byl to dárek). A taky nechci, aby se ryby mačkaly (což by mě mrzelo jsem rybář a každá ryba potřebuje určitý životní prostor).
Takže pokud možno citace: ryby 4 tohoto druhu a 6 tohoto druhu k této dané rybě + šnek co se tam dostal. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 00:50 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: LadasBVP
Třeba hejníčko nějakých razborek, např. těchto rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 00:00 Žena drvi [2894] Re: LadasBVP
Co nejakej malej druh pancernicku na dno, takovejch 6 - 8 kusu. Treba rybicky.net/atlasryb/pancernicek_oranzovoskvrnny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 23:35 LadasBVP Re: romant
No a jen neonky? Radši bych aspoň 2 druhy, nic velkého. Šnek mi emigroval z akvaristiky zcela náhodou, tak zatím má 2mm možná 3. Ale nerad bych omezoval kvůli němu ryby. Představoval něco pěkného a barevného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 19:43 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: LadasBVP
Beťák si s neonkami žije celkem spokojeně, vůbec si jich nevšímá, ani při krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 18:18 R Muž romant [27983] Re: LadasBVP
Neonek si nevšimne, ty jí zdrhnou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 18:08 LadasBVP Re: Belisana
Prý betta neonky okusuje, takže mi taky nebyly doporučeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 15:35 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: LadasBVP
Nevím, které parmičky konkrétně myslíš, ale jsou to dobří plavci a mají rády prostor. Tvoje akvárko by pro ně bylo malé. A třeba parmičky čtyřpruhé by ti beťáka okousaly spolehlivě. :)
Tyto neonky by se ti nelíbily? rybicky.net/atlasryb/neonka_modra a pak ještě nějakého pancéřníčka, třeba tohoto rybicky.net/atlasryb/pancernicek_schwartzuv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 11:55 LadasBVP – co k betta splendens
Zdravím všechny, chci se zeptat co můžu dát k samečkovi betta do 54l? Akvárium se zabíhá už 3. týden. Četl sem že ryby se mají dávat postupně od spoda na horu. Takže betta přijde až na závěr. Ale co tedy dát před tím? Přemýšlel sem třeba parmičky, ale byl sem upozorněn, že by ho mohly okousat jakýkoliv druh a to opravdu nechci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.08.2015 23:30 Žena drvi [2894] Re: Frost
Ja jsem byla v podobne situaci pred dvema lety, a takove jsou moje zkusenosti: podivej se na moji prezentaci Kristalova. Je to stejny objem a mam tam spoustu rostlin, jako chces ty.
1. Neonky, vyborna volba, urcite dej 20
2. Krunyrovec jezdnopruhy - ze zacatku vyborny rybky, uzitecny pri likvidaci rasy, ale jak jsem zacala preferovat rostliny, tj. hnojit, pridavat CO2 a likvidovat rasu, pomalu mi zacali odchazet i oni, z 8 zbyli 2. V ostatnich nadrzich se jim dari.
3. Ramirezky jsou pro zacatecnika (coz podle dotazu predpokladam ze jsi) ryby dost obtizny. Ty moje , a mela jsem vzdycky jen jeden par obyc. Ramirezek, neprezily nikdy vic, jak par mesicu. Trpeli na ruzne cizopasniky - proste choustive ryby. Jak pestovat uspesne Ramky se podivej do prezentaci treba u JanyS.
4. Moje posledni zkusenost s betakem - mam tam jen jednoho, krasnyho samce, ale na dve samicky, ktery jsem mu tam pridala byl tak agresivni, ze je behem nekolika hodin malem zabil. Prendala jsem je do vetsiho (700 l) akva a tam spokojene zijou s jednim (jinym) samcem uz 4 samicky a chystam se koupit jeste 2 dalsi. A kamaradej spolu, ne, ze by se v ty velky vane nepotkavali. Jsou spolecensky. Mozna jsem mela smulu na spatnou povahu toho samecka ve stovce, ale samicky tam nesnesl.
Takze bych to shrnula: neonky parada, prezijou skoro vsechno, i preferenci rostlin. Otocinkly - to je sazka do loterie, Ramirezky choulostivy ryby nevhodny do ciste rostlinnyho akva a u bojovnic opatrne s pocty, kdyz jich tam dat vic, tak hned najednou, aby si na sebe zvykly. A stejne si myslim, ze 4 samice do 120 l je skoro hodne.
Takze mame podobny vkus na rybicky, jen ja uz jsem nejake zkusenosti s jejich souzitim nazbirala. Ale ted je tohle moje akvo nevic na pohodu :) . Tak at se ti taky dari palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 18:02 R Muž romant [27983] Re: Frost
Neřeš počty, to je vcelku zavádějící, ale podívej se na to, jací jsou tvojí potenciální chovanci "bordeláři" :) . V tom je skryto ono kouzlo "přerybnění". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 18:00 Frost Re: romant
ok díky za názor :) Ten počet ryb je teda ok?!? Když říkáš zdvojnásobit hejno těch neonek modrých, tak jsme na 34 rybách. Jestli je to ještě proto akvárko únosný ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:28 R Muž romant [27983] Re: Frost
Ty neonky spíš tyto a v dvojnásobným počtu. rybicky.net/atlasryb/neonka_modra Nic neuspěchat, nechat pořádně zaběhnout, ryby nasazovat postupně, před i po nasazení vyměnit vodu a rymirézy dávat až jako poslední a to nejdříve za dva měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 17:25 Frost – BettaxRamirezkaxNeonka
Dobrý den, mám založené 112L(80x35x40)akvárium, které se zabíhá. Akvárium bude hustě osázené rostlinami.
Chtěl jsem se zeptat, jestli by tyto ryby spolu vycházely?
Betta splendens 1 samec + 4 samice
Neonky hejno 10 kusů
Krunýřovec jednopruhý (Otocinclus cf. Affinis) 5ks
Cichlidka ramirezova electric blue 4 ks
celkem teda 24 ryb do 112L.... Jestli je ten počet ok?
Děkuji za odpovědi :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 19:59 R Muž romant [27983] Re: cuba
Nenechával bych, nejde o to, že někdo někomu nic nedělá, jde taky o kvalitu vody a na to jsou držkolezci borci k pohledání, tedy k tomu bordelářství a betty jsou naopak milovníci vody čisté, tedy rozumějme, N látek tak akorát, aby rostliny prosperovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 19:41 Muž cuba [1] Re: Lukehofarma
Vedel moc dobre co mam za objem i ze tam mam bettaka. Opakoval jsem mu to nekolikrat a taky ze tomu nerozumim, ze chci poradit. Ze je akva hezky zabehle a nechci si to podelat. Dal mi jeste k tomu ancitruse a nejakyho vouskatyho sumecka. Ze mi budou hezky cistit. Taky mi doporucil pet neonek, ale na ty jsem nemel a dobre tak.

Dekuji za odpovedi a myslite, ze toho sumecka a ancitruse si muzu u nej nechat? Schovek maji dost. Bettak si jich nevsima. A asi z jara pujdu do velkyho akva. Mecovky zkusim vratit nebo uz jsem domluvenej na darovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 19:23 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: cuba
Prodejci se většinou neptají na objem. Prostě chtějí prodat. V tak malé nádrži to nemá co dělat. Buď si vždy najdi informace tady na foru nebo v atlase než něco koupíš. Ono se to potom těžko vrací některým prodejcům. Prostě to nikoho nezajímá a neznalost neomlouvá. Asi tak nějak to většina bere. Tak pozor na to. Jinak spolu být můžou pokud je akvárium s dobrým objemem + rostliny a skrýše. Viděl jsem to u strejdy od přítelkyně. Tak buď větší nádrž nebo někomu dát / vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2015 17:58 zvedavka Re: cuba
Ahoj,
proč ti doporučil mečovky?
Měl tam k prodeji také něco jiného?
A věděl, že tvoje akvárium má jen 18 litrů?
Mečovky můžou narůst až na 10 cm, mně to příjde k beťákovi veliké. A 18 litrů se mi zdá málo. To bych ho tam nechala samotného.
Já si k beťákovi pořídila kardinálky čínské. Akva má 50 litrů. Kardinálky se drží pospolu a beťák si jich nevšímá. V případě dalšího akva se samcem bojovnice bych zkusila hejno kardinálek vietnamských, o kterých si myslím, že jsou k bojovnici ještě vhodnější. Jsou o něco drobnější, než čínské a snesou vyšší teplotu.
Kardinálky všeobecně jsou krásné rybky, v hejnu vypadají nádherně, dobře se na ně dívá. Akva se spoustou rostlin, s mrštnými kardinálkami a líným beťákem je na pohled pěkná podívaná. :-)
Ale chce to rozhodně větší akvárium, než máš teď ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2015 17:50 R Muž romant [27983] Re: cuba
Litráž tvého akvária je určena jenom pro toho beťáka, takže je běž tomu prodavači vrátit. On se bude chtít třít a pokud mu nebude samička po vůli a nebo se jim to povede a neodlovíš jí, tak to s ní nedopadne dobře. Pro tu mečovku to není už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 17:29 Muž cuba [1]
Ahoj vsem, poridil jsem k bettakovy na doporuceni prodejce v akvaristice samicku a samce mecovky mexicke cerne. Samec ho vubec nezajima, ale tu samicku porad nahani. Co s tim mam delat? Mam ji tam nechat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 12:13 Maťa Re: Turbínka
Moj bol donesený spolu s prísavníkmi, najprv som pre istotu pustila tých drobcov a ptm jeho. Jeden prisavnik je klasicky taký tmavý ten dakde zaliezol alebo pomaličky behal po dne takže bojovnika nezaujímal vôbec. Ten druhy je oranžovo strakatý ten behal pred bojovníkom ako čert a tak ho asi 2 minutky naháňala šťuchal doňho ale od vtedy mu dal pokoj a už vpohode pláva okolo nich. Chcela som mu dačo kupiť aby mu nebolo smutno :-) len ako vravíš je to dosť ťažko odhadnúť a ptm by som nemala kam tie rybky umiestniť :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 12:03 Žena Turbínka [2558] Re: Maťa
Ono u těch bett jde hodně i o povahu ryby samotné, někteří jedinci jsou mírumilovnější a snesou vedle sebe menší hejno drobných rybek okolo 2 - 3 cm v malých nádržích (ve větším prostoru to už je jiná písnička), jiní je budou napadat a terorizovat. Každý má nějakou zkušenost, ať takovou či makovou, já asi měla vždy štěstí na ryby hezké, ale silně netykavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 11:53 Maťa Re: Turbínka
Oki tak ostane sam :-) ... 100 ? fu tak to riadne, som nečakala že im bude treba toľko priestoru :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 11:40 Žena Turbínka [2558] Re: Maťa
Zkus je třeba darovat, prodat nebo si pořídit větší akvárko, aspoň tak stovku :)
Ne, nedávej mu tam samici. Osobně jsem zastáncem názoru, že ten kdo betty nechce odchovávat by měl chovat tyhle ryby jen v lichém počtu a tři už jsou moc. Často pak dochází k domácím zabijačkám, jsou to ryby teritoriální a na malém prostoru se pak většinou dějí velké věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 11:34 Maťa Re: Turbínka
Tak aspoň on sa ma fajn :) :) .. a maličkých nemám kam inam dať, mam len toto a ešte malé 10 l akvárium . A keby začnem vymýšľať a bojovníkovy kúpim ešte samičku mohlo by to dopadnúť dobre ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 10:49 Žena Turbínka [2558] Re: Maťa
Táta mi vždycky říkal, že "myslet" znamená prd vědět :) Stále však platí to, že ancistrus, ať už malý nebo velký, je bordelář a nemá ve 30 l co dělat.
Co se týká té bojovnice, tak 30 l pro jednoho samce je poměrně luxusní ubytování, tady žádný problém nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 10:27 Maťa Re: Turbínka
No super :-D ... ale tak filter maju myslím dosť dobrý a maličký zatiaľ bordel nerobia, aspoň som to nespozorovala. Čo sa týka bojovnice, veľkosť akvarka by mala vyhovovať pre jedného samčeka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2015 10:15 Žena Turbínka [2558] Re: Maťa
Tahle ryba není vhodná do tak malého akvária, potřebuje prostor a kvalitní filtraci, navíc je to bordelář první kategorie, což se ne zrovna dvakrát dobře shoduje s nároky bett na čistou vodu.
V současném stavu bych se spíše ryb zbavovala (ti dva ancistrusi) a až potom bych přemýšlela, zda pořídit nějaké menší hejno minirybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 10:02 Maťa Re: Turbínka
Ano,teraz majú max. 4 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 09:53 Žena Turbínka [2558] Re: Maťa
Co myslíš těmi dvěma přísavníky? Toto rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 09:49 Maťa – Bojovnica
Ahojte. chcela by som sa spýtať. Mám cca 30 l akvarko s jednou bojovnicou a dvomi prísavníkmi a chcela by som k nim ešte niečo kúpiť čo by ste mi odporučili ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2015 20:02 Koště Re: Elizabet
Jak velké to akvárium bude? Když už tam budeš tu bettu umývat, tak ať se tam dobře manipuluje s kartáčem...

Jinak bych v soužití v dostatečně velkém prostoru neviděl jako problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 19:52 Elizabet
Chtěla bych do akvária ryby pouze z Asijského biotopu kde chci mýt bojovníci. A chci se zeptat jestli k ní můžu dát nějaké druhy razborem, kardinálek a nějaké to dánio ... tak dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 18:54 R Muž romant [27983] Re: ZdenekB
Nech ho tam samotýho. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=601