Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 14:23 Žena Katha85 [74] Re: corydoras©
To je případ od případu. Dvakrát si nevadí a potřetí se do sebe pustí, samec betty někdy považuje závojou formu rybek za konkurenci a kdo zvítězí je jisté. Ale pokud by byl zájem o zbavení se potřeru pavích oček, betty jsou dokonalé. Nemyslím, že předmětem dotazu bylo - MOŽNÁ/NĚKDY se snesou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2012 14:11 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Katha
Chovat Betty s gupkama není problém, já je měl taky vždycky u sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 10:53 Žena Katha85 [74] Re: Hory
Ahoj :)

- chválím přístup - nejdříve informace, následně realizace a správný postup.

Do 60 litrů možnosti:
1x samec betta
2x samice betta
2x krunýřovec například Haroldův - čištění
6 - 8x razbora heglerova - mini hejno

Vadí jim menší rybky závojových forem (například paví očka) - napadají je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:56 Hory – Dotaz k Bettě
Dobrý den,jsem spíše začínající akvarista a snažím se číst Vaše forum abych neudělal nějakou chybu. Mám 60l akvárko (dno říční písek) a asi 8 rostlin a 3 kameny...co jsem se dočetl když pořídím samotnou bettu nic se nestane že? na ostatní rybky (zatím žádné nemám=filtruji po založení týden) nicméně bych chtěl jak samce tak samici a k nim mohu dát jakékoliv menší rybky? nebo jsou rybky nejaky co jim vylozene vadi? Dekuji za odpověd ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Ano, to je pravda, ale tady jde předsi jen o dlouhodobé soužití a ne o tření. Ani si nemyslím, že by dotyčný tohle měl v úmyslu, když o těchto rybách v podstatě vůbec nic neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
K chovu jsou skrýše vskutku k ničemu, ale například u prvotření jsou víc než vhodné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: osmolik
Tak tohle je rozhodně nesmysl dávat samičky společně se samcem do 20l akvárka. Tahle velikost je ještě tak vhodná jako vytíračka, ale rozhodně ne pro soužití obou pohlaví.
Skrýše jsou taky blbost, ryby se musí snášet i bez nich. Kčemu je je ryba, co je neustále schovaná, ve stresu??? Jak asi dlouho takhle vydrží živořit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 14:44 Muž MrHu [300] Re: osmolik
Ne vždy se vybrané kusy snesou... Čím menší nádrž je, tím je to riskantnější...:-) Je možný, že by jiný samice sameček snesl, ale těžko říct... Jiný druh do 20l k betťákovi nevím nevím...asi bych tam další druh nepřidával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 13:52 osmolik Re: MrHu
cca 20 litrů, rostlinky mám a udělal jsem pro samice i úkryty z kamenů apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 11:08 Muž MrHu [300] Re: osmolik
Jak velké má akvárium? Jak je zařízené (rostlinky, dekorace...)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 10:41 osmolik – Samec x samice
Zdravím, mám zhruba půl ročního samce a přikoupil jsem mu samice, v obchodě mi řekl prodavač že bude lepší když mu koupím 2. Dal jsem je do akvárka, ale po 6 hodinách ve škole jsem zjitil že jednu samici okousal úplně, zabil jí a druhá je na to taky bídně. Myslíte že se snese s nějakým jiným druhem rybiček??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2012 20:45 Muž xxviktor [4]
Tak jsem chvilku googlil a zjistil skvělou věc - pravděpodobně neexistuje živočich, který by se dal bezpečně dát k bettě do 30l akvárka :)
Vždycky to nakonec skončí tím, že u někoho ignorují red cherry, ale jinýmu útočí pomalu i na raky a kongo tetry:)
OK, tak to vypadá, že zkusím CPO ráčka. Nemusel by být tak lákavě chutný jak krevetka (navíc se může bránit) a bojovnice je krátkoploutvá, takže ji nemá co poškodit nebo ucvaknout. To by mohlo fungovat, ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:13 Muž MrHu [300] Re: chicquitto
Když přehlédnu, že má akvárium jen 27l (pro fantoma málo-mimochodem spíš by tam mělo být pro fantomy, je to hejnová ryba), tak by ve snášenlivosti neměl být problém...Otázka je, kolik tam těch fantomů ve skutečnosti je a jak se případně bude chovat, jestli je tam jen jeden...:-)
Co se týká pěnového hnízda, nevidím důvod, proč ho vyndavat...nechal bych ho tam...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:05 chicquitto – betta a černý fantom?
Fotka k příspěvku Prosím o radu, mám samčka betty v aq 27litrů, myslíte, že se snese s černým fantomem? A co dělat s hnízdem betty? Každé ráno mám postavené nové hnízdo, nechat, nebo vyndávat? Filtrace mu to stejně trošku ničí... Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:11 R Muž romant [27987] Re: sakic
Ano, mohla. Teplotu bych doporučil na hodnotě ne nižší než 25 stupňů a akvárium přikrytý krycím sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:05 Muž sakic [7] – Samička
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by mohla samička bojovnice být ve společenském akváriu s ostatními rybkami např. neonky, ancitrus.? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:34 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: romant
Dobře :) Vyzkouším a uvidím. Doufám, že je bude tolerovat v dobrém. Přece jen bude mít nějaké místo, kde si bude moc hájit teritorium a ne, že je prožene po celém AQ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Na barvě fakt nezáleží - psal jsem krátkoploutvé - těch je opravdu přehršel.
Záleží na tom jak je akvárko velké. Ono ani to pávče není pitomé a když se může vyhnout konfliktu, tak to udělá. Jestliže beťák útočí na pávče, tak to dělá proto, že zrovna blbě dokouk a třepání ploutví mu připomíná protivníka. Programově na ryby bojovnice neútočí, tedy pokud nechtějí sežrat třeba cizí potěr, což udělá každá ryba s chutí.
No a pokud je akvárko malé a trváte na okách, tak si těmi krátkoploutvými pomoci můžete, protože těm se ploutve třepou minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:28 R Muž romant [27987] Re: Origami
Zkusit, podat zprávu o stavu ocásků pavích oček, to je podle mě ten jedinej způsob, jak se dobereš toho, či onoho výsledku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 16:24 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Origami
můžeš zkusit..moje betty jsou některé klidné a některé jsou potvory. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2012 16:14 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: Nympheas
Takže je to buď a nebo... Koukal jsem na několik prezentací, kde měli beťáka + paví očka a očividně spolu vycházeli. Jenže člověk nikdy neví, jestli zrovna paví očka, které vlastním, nezačne považovat za svého soka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 14:56 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Nezlobte se na mě,ale doporučit k betě gupku s pěknou červenou ploutví je sázka do loterie.Co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2012 14:55 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: corydoras
Záleží na beťákovi.Před třemi dny si koupila kamoška 3 paví očka k beťákovi a musela je vyndat.Před časem tu někdo řešil krevetky k betám,že nejdou..já je mám pohromadě a taky nic,jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2012 14:05 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Nympheas
Já je měl pohromadě a nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 13:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
No tak je možné dát krátkoploutvé... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 07:55 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Origami
Paví očka k betě není vhodná volba,ploutve jim jistě oškube ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:27 Muž Origami [3] - Labyrintky
Ahoj,
Plánuji pořídit namísto malého "Bettarátka" o něco větší nádrž, kde by měla Bojovnice pestrá větší místo. Objem AQ by byl 54l a společně s ní 5x paví očka, 3x pancéřníček skvrnitý. Myslíte, že by byla možná tato kombinace? Obávám se hlavně u pavích oček, aby jim betta neokusovala ploutve, či je neuhnala k smrti.
Akvárko bude osázené rostlinami + vybavené skalkou (schovkou).
Předem děkuji za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:40 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: Zoidik
dobra zkusim :-) Me se drive osvedcilo mit vice samecku, ale tak to jsme meli kolem 200 litru no :)) tak dekuji moc za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2012 13:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: werunka44
Myslím, že i jeden sameček mečovky si poradí se čtyřma samičkama. Bylo by to tak aj lepší mít jednoho samce. Bude si moct vybírat. Jinak by se ti mohlo stát, že si jeden bude nárokovat všechny samičky a samečka ti bude zahánět a pak ho vůbec neuvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 13:14 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: Zoidik
Taky bych si přála mnohem více litrů, ale garsonka je garsonka :( Plánovala jsem toho beťáka tam dát, tak pět mečovek (2 samečky, 3 samičky) a toho ancistruse.. takže tak, moc vám děkuju za radu, ja to zkusim a ozvu se s reakcema ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: werunka44
mečovky si myslím, že neohrozí nějak výrazně, ale do 54 litrů je dávat no nevim, jestli jich plánuješ víc, tak aby jim nebylo těsno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:42 R Muž romant [27987] Re: werunka44
On bude působit jako přirozený regulátor právě těch mladých mečovek, to že by je nějak systematicky napadal, nebo okusoval, to si nemyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 10:39 Žena werunka44 [0] - Živorodky – Beta a Mečovky
Dobrý den,
tak jsem pročetlá pár vašich reakcí. Máme doma už asi rok Beťáka, teď budu zakládat akvárko o 54 litrech, chci tam ancistruse, mečovky a neonky. Přemýšlela jsem, že bych tam dala i toho Beťáka, ale mám tedy poměrně strach ztoho, že by ostatní rybky kousal. Ty neonky bych tedy vyřadila hned.. ale co myslíte mečovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Nympheas
je to tak, dokonce máme i 3-4 samce v jedný nádrži pohromadě bez problémů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:07 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Semtex
Mám páry které se snesou úplně bez problémů..světlé barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 21:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MP
Teoreticky, když to bude klidný samec, tak by to mohlo fungovat. Ale lepší by byla nádrž od 36l pro 1+2 Betty.

Co máme zkušennosti, tak samci co jsou Bílé, platinové barvy, tak snad jen výjmečně jsou divoši.
Ale modří, červení a vůbec tmavé barvy, nebo přírodní krátkoploutvé, to jsou většinou pěkní bitkaři. S přibívajícím věkem jsou ale většinou všichni samci jako beránci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:58 MP Re: Semtex
Je širší než vyšší , v: 25cm, š: 40cm, h: 25cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.02.2012 20:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Hanysek
na 24l žádnou samičku, je to malé, jistě je nádrž vyšší jak širší.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:54 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Hanysekk
Jednu by mohl samým pronásledováním zabít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 20:50 Muž Hanysekk [1] Re: MP
Já bych dodal samičku ;-) nebo dvě ,ale jednu a hodně zarostlou nádrž a ukryty...On ji bude jinak nahánět...Jako každej chlap :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:46 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: MP
Hlavně ne čtverzubce,s pancéřníčkem souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2012 18:04 Muž MrHu [300] Re: MP
Taky bych tam nic nepřidával...:-) Jestli ještě betťáka nemáte koupeného a chcete tam víc života, přemýšlel bych spíš o krevetkách a nějakých razborkách...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 18:00 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: MP
Já bych tam ještě nějaký pancéřníčky dal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 17:54 R Muž romant [27987] Re: MP
Nepřidával bych už nikoho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 17:46 MP – 24l
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké rybky by se hodili k bettě do 24l akvária. Mně se v obchodě líbili pancéřníčci panda a takové menší (2-4cm) čilé rybky (podle atlasu asi čtverzubci), popřípadě, jestli by šla alespoň samička. Předem děkuji za reakci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2012 18:16 Muž MrHu [300] Re: Pasuliatko
Myslím si, že to je spíš tvarem akvária a množstvím rostlinek...:-) Lepší je nižší akvárium s větší plochou hladiny, než takovéhle...Přesně v takovám jsem měl chvíli jeden pár a taky sameček samičku stále proháněl...No a kdyby tu bylo víc rostlinek, tak by bylo víc skrýší a nádrž by byla taková členitější (sameček by samičky tolik neviděl a byl by víc v klidu)...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:12 Pasuliatko Re: Lucie
Ja mám tiež samca a kúpila som mu 2 samičky... neviem či to bola super voľba, strašne sa ho báli, dosť ich naháňa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:39 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Lucie
Pořiď mu dvě samičky a bude mít jinou starost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 15:45 Lucie – Betta a panda
Ahoj, mám v 54l jednoho Betťáka a 5 pancéřníčků panda. Bettyn tam je asi měsíc a pandičky přes týden. Dřív si jich beťák moc nevšímal, ale teď je začal nějak prohánět. Vadí mu rybky nebo třeba málo krmím? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:14 Muž MrHu [300] Re: Semtex
A nebo třeba krevetky...:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1101