Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 06:04 Žena Imii [45] Re: Patrik37
Ze 40l neuděláš pořádnej biotop. Pokud chceš čistě biotop, tak na anciky zapomen, dej si tam Přísavku thajskou - jedna stačí. Pak si tam můžeš dovolit 2-3 sekavce, ale dbej na to aby se měli kam schovat před světlem, jelikož u mě lítaj jak splašení. Pak bych moná uvažovala o halančíkovi, ale ten má trochu jiné nároky než ostatní rybky ... Pokud bys chtěl hejnovky tak můžeš dánia a razborky, na parmičky je 40l málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 15:12 Patrik37 Re: satura
A co třeba bojovnice a čichavce jak je to s nima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:06 Žena datura [104] Re: Patrik37
Tak to by se tam mohlo jedno hejnko vejít. třeba tyhle rybky;-)
rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna

Ale pak bych tam toho sekavce nedávala, protože to už by bylo moc. přece jen, razbory potřebují žít v hejnu minimálně o pěti šesti kouscích - to si tam můžeš ostatně sám přečíst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:00 Patrik37 Re: datura
Plánuji malé akvárium cca 40 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 13:58 Žena datura [104] Re: Patrik37
Neonky jsou jihoamerické ryby, takže ty do biotopu určitě ne. Ale můžeš zkusit třeba razbory nebo razborky ;-) Kolik litrů vlastně plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 12:36 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Patrik37
Já budu zakládat také asii a na chatu mi řekli, že sekavce thajský a krevety japonský tam můžu mít určitě. Já mám momentálně betty i s ancíkama, pancíkama a neonkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 12:11 Patrik37 – Jaké ryby se hodí k bojovnici pestré?
Zdravím, chci si založit biotopní akvárium (asie) a právě řeším výběr rybiček. Líbí se mi bojovnice pestrá, ale nevím které ryby se dají chovat spolu s ní. prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 11:31 Muž Argo [6] - RostlinyRe: PrincScreen
jn no ale v rybách jako tam kde je oní psané tak tam je že k ostatním rybám je vpohodě a když jsem k ní poprvé strčil paví očka tak byla v pohodě ale včera když jsem k ní strčil krunýřovce to bylo zajímavé ještě že se mohl schovat před bettou za teploměr ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 11:16 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Argo
Ne nadarmo se těmhle rybkám říká bojovnice. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 23:34 Muž Argo [6] - RostlinyRe: Datura
Jenomže moje bojovnice je asi 6cm dlouhá a ten krunýřovec je nový 1cm. :-D Tak pak se nediv že :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:15 Žena datura [104] Re: Argo
to je zajímavý, moji krunýřovci se po bettách párkrát suverénně oženou ocasem a bojovnice se jim klidí radši z cesty. maj asi docela páru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:55 Žena Alena.sv [89] Re: Argo
To bude dobrý,neboj. ;-) Asi koukala co je v akva nového a jestli to náhodou není k snědku.On si krunýřovec zaleze,když se mu to nebude líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:04 Muž Argo [6] - Rostliny – Betta ůtočí na krunýřovce
dneska asi před 10min jsem si přinesl krunýřovce a betta si ho prohlýžela a párkrát jakoby do něj žduchla proč to dělá?? vždyť k ostatním rybám je mílumilovná ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:31 Žena lulk [5] - CichlidyRe: vanek9
Ja som mala samicu betty s krevetkami (2 cm) a betta ich za pár hodín všetky zdevastvovala.Bolo ich 10 + mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 10:09 vanek9
Muzu mit bojovnici, pavi ocka, black a gold molly a krevetky ve 120l akvarku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 16:12 Žena datura [104] Re: pancernicek
Nemusíš se bát. To, že se betty často nesnesou se živorodkami platí jen pro samce, kterým dlouhé závoje pavích oček připomínají soky a útočí na ně. Samice ale žádný takový stimul nemají, protože ani v přírodě neútočí cíleně na samce svého druhu. :-)
A o nějaké agresivitě ze stran mečovek vůči bettě nemůže být řeč:-) Jsou jen zvědavé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 15:37 Muž TomášB [12] Re: pancernicek
Mužeš, já měl taky živorodky, pancíky i betynky pohromadě, to narážení je asi že se lekli kdo to je, než si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:37 pancernicek – může být samice betty s živorodkama??
Zdravím, dnes mi bohužel zemřel samec betty. sad A zbyla mi tam jedna samice. Takže se ptám jestli může jít samice bettáka do akvárka na tomhle webu "akvarijní televize". Koukněte se co tam v tom akva mám aby jsem to nemusel vypisovat všechno sem. Děkuji za rady

Edit: Teď jsem zkusil dát fajfku do akva (v té fajfce byla ta samicce) a black molly a mečovky se úplně zbláznily a začali jakoby narážet do té fajfky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 15:38 Joecz Re: Lucianetta
Snesou se. Já měl samce imbellis a několik samic splendens pohromadě a bez problémů.
Můžou se spolu i vytřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 07:59 Žena Lucianetta [43]
Nemá někdo zkušenosti s tím, jestli by se snesla samička bojovnice pestré a samička (nebo i sameček) bojovnice nebojovné? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:00 Žena Alena.sv [89] Re: iblik
K beťákovi se bude bezvadně hodit hejno razborek. A jsou to rybky taky z Asie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:24 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Imii
Oki ja mám 72l, a sním tam mám 3 čichavce zakrslé a 2 samičky betty. Ale lákají mě parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:19 Žena Imii [45] Re: iblik
Z asie čichavce. Pokud jsou velcí betták si odvykne je obtěžovat =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 19:06 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: René
Můžu se zeptat nějakou hejnovou ryby, co by šla? Třeba naky parmičky nebo neco z Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 17:01 Žena René [2] Re: Imii
Fotka k příspěvku Taky mne to zajímalo. Načetla jsem všechno možné. A výsledek mého pátrání je:
- neonky, fantom červený i černý, pancéřníci, platy.
- parmičky schubertky, SAE. Jiné parmy nevím. Ale u většiny byla poznámka, že bette okouší ploutve (hlavně ne čtyřpruhé!!!)
- pavím očkům okusuje ocástky zase betta.

Samičky beťtáka - jen větší akvárium - a potom dvě až tři - ale i tak to prý dost často dělá neplechu. Prý i samičky jsou agresivní k ostatním rybám. Já osobně si myslím, že je škoda bettťáky nechávat samostatně - i v některých akvaristikách je mají pohromadě s ostatními rybami. Já mám jednoho - je to dobrák a ostatních si vůbec nevšímá. coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 17:01 Žena Imii [45]
Doporučuji čichavce, ale pouze ty větší ... někteří bettáci mohou být mírně agresivní a kousat ty menší čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 22:45 Muž soptik [40] - RostlinyRe: Dinamit
Já to nikomu neberu, každýho vlastní zkušenost. Za mě je to zbytečná sázka do loterie. Muj názor je že se tu jednou sejdem s problémem jak je možný že vám betta ůtočí na ostatní rybyka co s tím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 09:38 Muž Diego [72] Re: deathfoe
Mám betáka s pancéřníčkama zelenými a pandami ve 300l akvárku a vůbec si jich nevšímá,protože pancéřníčci jsou u dna a bojovnice spíš u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 09:32 Žena Alena.sv [89] Re: deathfoe
Bojovnice a pancéřníčci se snesou úplně v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 09:30 Muž deathfoe [58] – bojovnice a panceřníčci
Nemáte někdo zkušenosti jak se snesou tyto dva druhy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2008 07:49 Žena Naďa [33] Re: Dinamit
Mám akvárko 112 l. Taky jsme prošli fází kdy jsme přidali 1 samce a 2 samice. Zabili nám během týdne 2 dospělé platy. Naštěstí je v obchodě vzali zpět. A to v té době bylo úkrytů hodně a nádrž velmi hustě zarostlá a nepomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:50 Muž Jurasek [137] Re: soptik
Ve sto litrech mám beťťáka s očkama, neonkama... a bez problémů. Dokonce i mladý očka byly. A celkem dost. Musel jsem je rozdávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:11 Žena Dinamit [68] Re: soptik
Beta útočí pouze na samce svého druhu. Potěr jiných rybek bere jako potrvau, toť vše. Už asi půl roku mám betu v kombinaci nejdřív s očkama a teď s tetrama. Beťák je mírumilovnej, rybky nechává na pokoji. Dokonce se i sám někdy leká vnějších podnětů. Teď mi dokonce postavil i pěnové hnízdo. Chce to jenom dost úkrytů...
Ten název je trošku zavádějící, ovšem dle mého názoru to vychází z útočnosti na samce stejného druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:04 Muž soptik [40] - RostlinyRe: pancernicek
pokud ji budeš mít ve společenský nádřži, tak věř tomu že v krátkym čase se tu budeš ptát proč ti umíraj ostatní rybky. je jedno jak je nádrž velká a jaký sou ostatní faktory, navzdory tomu co ti tu zatim poradili, bude právě ta betta tim problémem, jsou to mrchy a nepatřej do společenských nádží!!! Buď se tim budeš řídit, nebo k tomu brzo dospěješ až budou ztráty na životech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 22:02 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: pancéřníček
Mě třeba grupky zabily jen samičky a samec byl v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:56 pancernicek Re: Jurasek
Já teď mám asi 50 litrů. Dnes jsem si přinesl 150 litrů. Akorát že ještě stojan neni hotov. Ten bude během týdne. A pak to akva sem určitě dám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:49 Muž Jurasek [137] Re: pancernicek
Může, ale chce to rozumně velké akvárko. Aspoň 40 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:46 pancernicek Re: Elfka
Já jsem od kamaráda dostal právě bojovnici a zkusil jsem jí dát mezi paví očka (no taky kam jinam). Ta bojovnice vypadá celkem v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:45 Muž TomášB [12] Re: pancernicek
Může, mě se nic nedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:42 Žena Elffka [9] Re: pancernicek
Samec bojovnice může útočit na samce paváků, když budou mít dlouhé ocásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 21:33 pancernicek – může být bojovnice pestrá s pavíma očkama??
Zdravim, jenom bych se chtěl zeptat, jestli se bude snášet betta s pavíma očkama? Děkuji za odpoveď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 18:04 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: tereza
Jako colisa lalia? Jestli jo tak jak vypadá to akva (velikost, ukryty, rostliny)?
Budeš je muset nejspíš oddělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:06 tereza
Ahojky, koupila jsem si do akvarka spolecne s bettou i neonky. Betta je nenapada, proste vse v pohode. Ale dalsi den jsem si koupila rybicky Colisa dva pary. Betta zacala na ne byt dost agresivni a okusuje jim ocasky, co mam ted delat? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 17:56 blja Re: pavliina
Betty jsem dříve choval a mám zkušenost, že neonky ani paví oka a ostatní ryby nejsou problém. Je ale fakt, že do akvárka nepřišly bettyny jako první a byly zvyklé na společnou nádrž a ani nově příchozí nijak nešikanovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 16:48 Žena pavliina [50] Re: Tom
Podle toho jestli máš bettu delší čas samotnou nebo jí máš ve společné nádrži. Pokud má nádrž sám pro sebe, nemusí se už snést s další jinou rybou - bude si hájit svoje teritorium. Já to zkoušela dát k beťákovi, který je sám, další rybku a nesnese už žádnou jinou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 16:08 Tom
Snasej se betky s neonkama a pavima ockama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:16 R Muž Silent [5949] Re: richi
Bettu do 80 litrů klidně jo, ale jaký živorodky tam máš? To je široký pojem. Platy, Black Molly, Xify klidně, ale paví očka,tam už bych asi neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 10:54 richi
Ahoj jsem začátečník mám 80.l akvarko kde mám živorodky.Chtel bych si koupit Betu mužou být spolu?dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 13:25 mirielll Re: iblik
Jo. Mam bojovnice a cichavce zlateho a cichavce libajiciho...J sou naprosto v pohode. Kdo nerad bojovnice a to jen samicky, je skalara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 16:08 Muž iblik [4] - Labyrintky
Je to hezka kombinace čichavec a betta. Zatím vypada vpoho. Mam čichavce zakrsláho hop

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1701