Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: boruberry
..a bojovnice se ji říká proto, že jsou tak strašně líný. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
Betaci jsou pomali a co nechytej to nechaj bejt. Ja mam teď mlady betky 2cm a vice v akva s jednim betakem a totalni ignorace, protoze kdyz betak se nestaci ani ohlidnout a prcek ho obeplave dokolecka. Mam je spolu uz tyden a vse je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:26 R Muž Mrakoplash [1776] Re: cherry
Betty, hlavně samečci ti hodně pavděpodobně půjdou po samečcích gupek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:07 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: cherry
Mno tak to budes mit prirozenou regulaci a beta bude mit "zivou stravu zdarma" :-D Ono i dospela velka pavi ocka poter nekdy zobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:05 cherry Re: boruberry
Coz nemusi byt az na skodu, ne? Neplanuji je moc rozmnozovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:05 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: cherry
Ve zverimexu ti vetsinou doporuci uplne vsechno :-D Beta dospelym pavim ockam nic delat nebude, ale poter bude zrat. Beta si ostatnich rybek moc nevsima, ale poter je maly a povazuje ho za korist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 17:01 cherry – Betta a pavi ocka
Chtela bych se zeptat, zdali se hodi tyto ryby k sobe. Byly mi doporuceny ve zverimexu. Asi betta a 6ks pavich ocek.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 21:42 Žena datura [104] Re: papaputo
taky zastávám názor, že přidání samičky nic nevyřeší. patrně jsi prostě narazil na příliš agresivního jedince, všechny betty nejsou povahově jako přes kopírák a sklony k bojůvkám prostě mají od přírody. když si jednou pořídíš bojovnici, musíš počítat s variantou, že bude možná bojovná až moc:-) s tou samičkou to můžeš zkusit, ale taky se ti může stát, že ji dotrhá do krve. radši tam přidej dvě a čekej, co se stane no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:51 papatuto Re: Aleš
Bojovnice pestrá je dravec ať se nám to líbí nebo ne.Pokud mu dáš samičku stejně si bude hlídat teritorium a bude ještě agresivnější.je to sice taky labirintka,a proto musíš mít nízké a dlouhé akvárium.K vytření potřebuješ teplotu kolem 29-30 st.,jemnolistý rostliny a hlavně mít vlhko nad hladinou.....Nevětrat nad hladinou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 12:28 Aleš Re: boruberry
Akvárium mám 112 litrů. S počtem ryb jsem už na hraně, možná mám i lehce přerybněno, takže řaději bych další nepřidával. Ale kdyby to problém vyřešilo, ta jedna nebo dvě samičky by to asi přežilo. A.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 11:12 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aleš
Ahoj jestli mas akva dostatecne velke, tak mu ale i tak porid samicky aspon 2. Bude se venovat urcite jim :) A treba se ti i rozmnozovat budou. Me v mem akva se trou porad a to jim nedelam zadne specialni podminky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 10:29 Aleš – Agresivní samec Betta splendens
Ahoj lidi. Ve svém společenském akváriu mám problém. Samec Betta splendens mi útočí na samce Čichavce zakrslého (krásně zbarvená RED varianta). Patrně si jej plete se samcem vlastního druhu. Dá se s tím něco dělat? Například mě napadlo pořídit mu samičku, i když ambice na jejich rozmnožování nemám? Domníváte se, že by ho sex mohl zklidnit...? ;-) Případně vítám jakoukoliv jinou radu (s výjimkou zbavit se jednoho nebo druhého...). Díky. Aleš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:23 Leon
Muj betak nechava gupky naprosto v pohode jak samecky tak samicky ze zacatku to zkousel ale ma dlouhy plotve a gupky sou rychli takze vzdycky "promachnul" byla to sranda ted do nej gupky pri krmeni strkaji a jemu to nevadi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:40 Muž Dixon [13] - SumciRe: Vak.
Pri dne mam:3 ancíky,2 Pterygoplichthys pardalis,4 panciernicky,2 parmicky siamske,2lorikarie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:37 Vak. Re: Dixon
Mohli by byť,ešte by som dokúpil nejaké ryby žijúce pri dne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:34 Muž Dixon [13] - SumciRe: Vak.
ja som mal dvoch moylkovcov a vcera som jedneho nasiel plavat hore bruchom :-( :-( vypitval som ho a mal tam plno ikier,mal som parik,tak chcem mu dokupi kamosov,a 2 motylkovci+bojovnica(1+2) BY MOHLI BYT??díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:31 Vak. Re: Dixon
Dve bojovnice určite nie,samec sa nesmie chovať s inými samcami.K samcovi treba zaobstarať dve a viac samíc,jednu môže usmrtiť.Aj motýlkovce sú dosť teritoriálne,takže neviem,či by sa v takom počte dali chovať v takom akváriu.Malé rybky požierajú.Ja chovám motýlkovca bez problémov s platydoras costatus,agamyxis albomaculatus,horabagrus brachysoma a s apteronotus albifrons.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:14 Muž Dixon [13] - SumciRe: Vak.
ja len ci by mu bojvnica nic neurobila,díky,a mohol by som mat 4 motylkovcov a 2 BOJVNICE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 15:03 Vak. Re: Dixon
Samozrejme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 13:01 Muž Dixon [13] - Sumci – Motylkovec a bojovnica
Mohol by som mat v 522l akvarku motylkovca s bojovnicou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2009 10:49 Agis Re: pancernicek
Nacpeš betu k temperamentním cichlidám a pak se dovíš. Lidi přemýšlejte prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 14:31 pancernicek Re: lamos
Přesně tak měli jsme v 450 litrů 3 skaláry a jednoho samce betty (samozhřejmě že ještě nějaké ryby). No a všechny tři ho nahnali do koutu a začali mu okusovat dlouhé ploutve. coze Tak jsem ho rychle odlovil :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 13:34 lamos Re: miloon
Vůbec nedoporučuji, měl jsem samce bojovnice a skaláry na něj skupinově útočily tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 13:26 Leon Re: PentuR
Ja mam gupky s betakem a je to ok. Betak jim nic nedela a oni jemu taky ne a betak po malejch pavi ockach tolik nejde on je takovej pomalejsi a nez si vsimne. A po zemi se mu taky asi plazit nechce. :-D Ale zalezi na betakovy kdyz je agresivni tak to nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 11:59 Muž PentueR [256] Re: Akváč
Přehodil jsem mladšího beťáka do menšího akva (ve větším byl bázlivej a lekavej z větších čichavců).
V malém mám párek pavích ok a dvě platy. Ráno měl paví očák polovinu chvostu ;)

Tolik k soužití...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 10:49 pancernicek Re: lulk
Ten potěr asi zblajzne, nevím. Ale já mám zarostlé akva mám tam i mech a oni se do toho schovají a zatím si moje betta nevšímá potěru tak nevím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 10:45 pancernicek Re: Akváč
Betty a paví očka bych k sobě nedával, já je u sebe měl a samec betty útočil na paví očka (jen samce), ale teď mám u pavích oček samici betty a ta na ně neútočí.

Skaláry a bettu samce bych taky nedával k sobě, protože já to tak měl a skalárúm se nelíbili dlouhé ploutve samce betty.

Skaláry a paví očko tak ty by měli žít spolu od malička jinak je asi skaláři sežerou.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 10:33 Žena lulk [5] - Cichlidy
Ja má spolu pávie očká a bettu,avšak betta je samica.Mala som s pávkami aj samca,ale ten gupke-samcovi obhrýzol chvostovú plutvu.

A je nejaká šanca,že v husto zarastenom akváriu prežijú potery pávich očiek,ked budú spolu s bettou-samicou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:53 Hadra Re: miloon
Moc bych je k sobě nedával. Spíš ti je samec bojovnice zabije, museli by být spolu od malička, výmečně se snesou starší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 18:23 Muž Jurasek [137] Re: miloon
Betta a skalár mi nedělaly dobrotu, dával jsem je od sebe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 17:39 Muž miloon [4]
A co tak betta a skalar?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 09:24 Žena Dinamit [68] Re: Akváč
S tím jsem se u sebe nesetkala. Ale asi záleží kus od kusu. Zkus se podívat na mojí už neexistující 50ku, možná že tam ještě najdeš, jak vypadala moje paví oka a z toho můžeš pak následně i něco vyčíst ;-)
Ono, můj bojovník byl docela línej tvor. Nikdy nebojoval o krmení, vždycky si počkal až co zbyde a spíš se schovával, než aby honil oka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 09:09 Akváč Re: Dinamit
A ty ploutve jim teda neokusuje? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 01:07 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: vojtak
Budiž. Co chovatel, to odlišné zkušenosti. U cichlid ani labyrintek ostatně není divu, bývají to dost vyhraněné individuality, které do nějaké jednoznačné "škatulky" prostě nacpat nelze.
Jen by to teď chtělo daleko víc příspěvků k tématu od většího počtu lidí, z těch našich dvou vzájemně si protiřečících si kotka02 asi nic moc nevybere X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:20 Žena Dinamit [68] Re: Akváč
Pokud nechceš paví potěr, pak ano. Jinak ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:15 Rajko Re: Akváč
Moc bych taky paví očka a betty nedával k sobě. Nároky na čistotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:08 Muž TomášB [12] Re: Akváč
U mě jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 19:57 Žena René [2] Re: Akváč
Nevím,nevím - někde jsem četla, že pokud je paví očko hezké a má delší ploutvičky, tak beťťákům se to moc nelíbí a jsou po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 19:09 Akváč – Hodí se k sobě Betta a Paví očko?
Mohli by jste mi prosím poradit jestli se k sobě hodí Betta a Paví očko?
děkuji hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 23:13 Danuška Re: kotka02
Měla jsem betu s mollama a dopadlo to dost špatně. Molly byly bez očí a s kousanci a bojovnice oškubaná. K rájovcům bych ji asi taky nezkoušela dát, jsou celkem agresivní. ?ým pancéřníčkům panda albín vyklovali oči, na bojovnici se hned vrhli, jako na kořist. Dala jsem ji do 20 l akva a je tam sama spokojená ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 16:09 Joecz Re: kotka02
Těžko říct, jestli spolu mohou být v jedné nádrži, bít se ale téměř určitě budou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 16:00 Leon Re: kotka02
Ja bych pestrence nedaval k betam. Pestrenec je dost brutalni, kdyz de o uzemi... Malem mi zabili vsecky gupky. Ale prezili to s potrhanejma ocaskama. A ted si vemte co by udelali s betou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:33 Muž Leitlik [9] Re: kotka02
Taky mám zkušenosti s pestřenci. V mém akvárku útočí i na hrotočelce!! Skaláři maj okousaný ploutve a když hodím na dno tablety pro ancíky, tak k nim nikoho nepustěj. Můj názor je, že to jsou totální nezmaři a rejpalové. :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 09:58 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Felix
Mam presne opacny nazor, snad uplne na vse. Ale tve zkusenosti jsou take fakta ano Ale mam zkusenosti jen s pestrenci a rajovci... A to uplne dobry napad neni. Rajovci jsou videt vsude a tak kdyz se pestrenci chystaji ke treni, samec si buduje postaveni v akvariu a zabiji vse behem 5ti hodin, co se mu postavi (vytrvale pronasleduje az ubije). Muj rajovec to sice rozdejchal, ale jen velmi tezce a za 4 mesice uhynul. Na bettu s rajovcem zatim ctu jen priznive prispevky, s touhle kombinaci by nemel byt problem. Tyhle dva druhy vynikaji spise vnitrodruhovou agresivitou a teritoria si delaji jen v dobe treni. Budou si konkurovat, ale kdyz je budes mit v akvariu nad 100litru, tak se v pohode snesou i v dobe treni. Ale s pestrenci moc nepocitej, jestli mas min jak 150 litru. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 01:19 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: kotka2
Kombinovat rájovce s bojovnicí bych Ti moc nedoporučoval. Oba druhy jsou teritoriální a obsazují stejné prostředí, takže by mezi nimi docházelo k neustálým konfliktům (mě sameček bojovnice vytrvale napadal mnohem mohutnějšího rájovce i v téměř dvousetlitrovém, hustě zarostlém akváriu tak dlouho, až si vykoledoval dost brutální odvetu, kterou přežil jen díky rychlému odlovení). Soužití některého z těchto druhů s pestřenci by ale neměl být problém. Ti žijí spíše u dna, zatímco labyrintky se drží blízko hladině, v územních nárocích si tedy nekonkurují :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:58 kotka02 – pestrenec cerveny , rajovec a beta /bojovnica mozu bit spolu v jednej nadrzi poradte surne
Pestrenec cerveny, rajovec a betta/bojovnica mozu bit spolu v jednej nadrzi? Poradte surne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:23 Žena René [2]
Mám betťáka dobráka, nevšímá si ničeho. V jeho společnosti jsou bez problémů - fantomové - černí i červení, tery neonové, parmy schuberti, siamky, pancéřičci panda, přísavníčci. Prý nemá rád když nějaká rybka má hezčí a delší ploutve než on - tj např. paví očka a pod. Naopak se k němu nemají dávát například parmy čtyřpruhé - budou ho ozobávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 12:26 Žena datura [104] Re: Imii
Fakt? Měla jsem za to, že halančíci obývají hlavně Afriku a Ameriku.

To Ilang: Jojo, vždyť nad tím jsme taky "špekulovali" - betta + malé hejno razbor. Jenže to pak není žádné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:39 Muž llang [5] Re: Imii
Myslim ze je blbost davat do 40l akvaria hejnove ryby, z duvodu prerybneni akvária(Pocita se podle vzorce 1,5-2L na centimetr dospele ryby). Leda ze by jsi jich tam chtel mit tak 5 a k tomu 1 bettu. V tvem pripade, pokud chces betty, doporucuji 1 samce a min.2samice(minimalne dve, jednu samec vzdy utaha k smrti)a max nejakou mensi dnovou rybku a akvarium je plne azaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 18:51 Žena Imii [45] Re: datura
jsou tam dobří a nenároční halančíci ... jenže mají trochu jiné nároky na vodu než betta (kyselost)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1651